Uncharted 4: A Thief’s End

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,110
نام
فردین
همونطور که خبر دارید تعداد زیادی نسخه فیزیکی به دست مردم رسیده و کم کم باید شاهد لیک شدن عکس ها و ویدئو ها از بازی بشیم.

صحبت در مورد داستان بازی، صحنه های حساس، گذاشتن عکس و در کل هرچیزی که باعث اسپویل و حساسیت بشه، فقط و فقط در تگ اسپویلر و با ذکر اینکه داخل اسپویلر چی هست.

**صحبت در مورد قیمت بازی و فروشندگان و کلا هربحثی در رابطه با خرید ممنوع**

با تشکر ویژه از احسان Kaine و آرمان g.o.w برای کمک در آماده سازی این پست

10 حقیقتی که درباره Uncharted نمی‌دانیدsxe4v56vi6c8i8c0xz64.png
آنچارتد 4 آخرین قسمت از این سری محبوب و معروف Action/Adventure (اکشن-ماجراجویی) است.
در سال 2013 بود که اعلام شد نویسنده قسمتهای قبلی بازی یعنی «ایمی هنینگ» در حال نوشتن داستان بازی است. همینطور تایید شد که «جاستین ریچموند» کارگردان بازی خواهد بود؛ اما در سال 2014 بود که هر دو استودیوی ND را ترک کردند.
بعد از مدتی مسئولین استودیو اعلام کردند که بازی توسط نیل دراکمن و بروس استیرلی در حال توسعه است.
اولین تریلر بازی نیز به صورت رسمی در پایان کنفرانس E3 2014 سونی نمایش داده شد.
آنچارتد 4 بعد از سه بار تاخیر خوردن در تاریخ انتشار، بلاخره Gold شد و قرار است در تاریخ May 10, 2016 (بیست و یکم اردیبهشت 1395) منتشر شود.

داستان
داستان سه سال پس از اتفاقات قسمت سوم ،به نظر می رسد نیتن دریک دنیای گنج یابی را رها کرده اما این موضوع مدت زیادی طول نمی کشد چون که سر و کله ی برادر ناتان یعنی سم پیدا شده و از او درخواست کمک میکند و پیشنهاد وسوسه ای انگیزی به او می دهد.
سم و ناتان برای پیدا کردن گنج گم شده ی Henry Avery ، تصمیم می گیرندLibertalia (شهر رویایی دزدان دریایی) که در عمق جنگلهای ماداگساکار است را پیدا کنند.
این شماره بازیبازان را برای پیدا کردن گنج Henry Avery به سفری دور دنیا و محیطهایی همچون،جزیره های جنگلی،مناطق شهری و قلّه های برفی می برد.

شخصیت ها

nathan.png
Nathan Drake
وقتی 5 سال داشت مادرش خودکشی کرد و پدرش حضانت او را به دولت داد. ناتان در پرورشگاه Saint Francis بزرگ شد و زبان لاتین را نیز آموخت. در همین دوران بود که با سفرهای Sir Francis آشنا شد.
در قسمت اول بازی در حالی که به دنبال پیدا کردن تابوت فرانسیس دریک بود، در تابوت او دفترچه خاطراتی پیدا می کند و بر طبق نوشته های آن دفترچه به دنبال پیدا کردن «ال دورادو» می رود.

در قسمت دوم بازی ناتان به دنبال پیدا کردن Shambala است اما در طی جریانات بازی و برخورد با شخصی به نام Zoran Lazarevic's تلاش می کند تا جلوی او را بگیرد تا دستش به Shambala نرسد.

پس از اتفاقات قسمت دوم ناتان به یمن می رود تا Atlantis of the Sands که زمانی فرانسیس دریک بدنبال آن بوده را پیدا کند.

اما حالا در قسمت چهارم بازی شخصیت اصلی و محبوب، که از دنیای گنج یابی خداحافظی کرده تصمیم می گیرد بار دیگر برای پیدا کردن گنج دزدان دریایی به سفری دور دنیا برود.
این بزرگترین ماجراجویی ناتان است و این سفر توانایی های فیزیکی ،حل معما و مهم تر از همه ی اینها بهایی که او حاضر است برای نجات دادن اطرافیانش بپردازد را می سنجد.

sam.png
Sam Drake
برادر ناتان و 5 سال از او بزرگتر است. به نظر می رسد دلیل اصلی ناتان برای پیدا کردن گنج، ناپدید شدن سم بوده است. اینطور که گفته شده، "سم از ناتان کله شق تر است و کمی به دست آوردهای برادرش حسادت می کند."

پانزده سال قبل از اتفاقات قسمت چهارم، در حادثه ای نامشخص، ناتان شاهد تیر خوردن سم و همچنین کشته شدن یک نگهبان بود. ناتان از صحنه گریخته و سم زنده دستگیر و زندانی می شود.
پس از این اتفاقات ناتان به جستجو می پردازد تا بفهمد سم جان سالم به در برده یا نه، اما به این باور می رسد که به علت اثابت گلوله کشته شده است. بعد از آزاد شدن از زندان سم دنبال برادرش می گردد و او را پیدا می کند. ناتان که هیجان زده شده او را برای شام به خانه ی خود دعوت می کند،اما سم به او می گوید که دچار مشکل شده و به کمک او نیاز دارد.

elena.png
Elena Fisher
روزنامه نگار ، شخصیت تلویزیونی و خبرنگار آمریکایی که در تمام قسمتهای بازی ناتان را همراهی می کند. النا علاقه ی زیادی به رمز و رازهای باستانی دارد و برنامه ی تلویزونی او در مورد باستان شناسی باعث می شود که مورد توجه ناتان دریک قرار بگیرد.
ناتان تصمیم می گیرد النا را فریب دهد تا بتواند از طریق برنامه ی تلویزیونی او هزینه ی سفرش را تامین کند. در پی جریانات این قسمت ناتان و النا به هم علاقه مند می شوند.

در قسمت دوم سری، النا در حالی که در تلاش است ثابت کند Zoran Lazarevic's زنده است در نپال ناتان را می بیند و در ادامه ی راه با او همراه می شود در پایان این قسمت رابطه ی عاشقانه ی ناتان و النا جدی تر شده و به هم نزدیک تر می شود.

قبل از اتفاقات قسمت سوم بازی ناتان و النا با هم ازدواج می کنند اما بنا به دلایلی از هم جدا می شوند. النا که حالا خبرنگار شده به یمن سفر می کند. ناتان و سالیوان که به دنبال پیدا کردن Atlantis of the Sands هستند تصمیم می گیرند برای سفر به یمن از النا کمک بگیرند. النا به آنها کمک میکند تا به یمن سفر کنند و پس از اتفاقات زیاد
در پایان این قسمت النا و ناتان دوباره با هم ازدواج می کنند.

در قسمت چهارم بازی ناتان و النا که حالا ازدواج کرده اند ، در آرامش با هم زندگی می کنند تا سر و کله ی برادر ناتان یعنی سم پیدا شده و ناتان برای کمک کردن به دروغ به النا می گوید که برای انجام کار باید به مالزی برود.

sullivan.png
Victor Sullivan
سالیوان یار همیشگی ناتان و از کرکترهای محبوب بازی است. به گفته ی خودش دوران بچگی و پدر خوبی نداشته، به همین دلیل تصمیم گرفته که تشکیل خانواده ندهد. در دوران نوجوانی در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت میکرد و پس از آن رو به دزدی آورد و در ازای دزدی برای دیگران از آنها پول می گرفت. سالیوان سپس تحت حمایت Katherine Marlowe قرار گرفت.

وقتی در تلاش برای دزدیدن حلقه ی Sir Francis دریک است به ناتان دریک نوجوان برخورد می کند. بعد از نجات دادن ناتان از دست افراد Marlowe به ناتان پیشنهاد داد که از او مراقبت کرده و به او آموزش دهد و این نقطه ی شروع دوستی چندین ساله ی ناتان و سالیوان بود.
ناتان و سالیوان درموقعیتهای خطرناک زیادی قرار گرفتند و حتی با هم به زندان رفتند. اما سالیوان در همه حال از ناتان حمایت کرده و او را مثل پسر خود بزرگ کرد. حالا سالیوان بار دیگر آماده است تا در ماجراجویی جدید ناتان به کمک کند.

nadin.png
Nadine Ross
او یک مزدور و رئیس گروه مزدورهای آفریقایی به نام Shoreline است. به نظر می رسد Nadine و دار و دسته اش در گذشته مشکلاتی با Victor سالیوان داشته اند. او و همکارش Rafe قصد دارند اجازه ندهند که دست ناتان و برادرش سم به گنج دزدان دریایی برسد.

raph.png
Rafe Adler
او Nadine و افرادش را استخدام کرده که به او کمک کنند تا برای بدست آوردن گنج افسانه ای دزدان دریایی با ناتان و برادرش رقابت کند.

znggg53kbi6f7qvs233x.png

قسمت چهارم بازی عناصر زیادی از گیم پلی نسخه های قبلی را در خود دارد، که همه ی آنها برای قسمت جدید بهبود داده شده اند. بالا رفتن از محیط همانند گذشته یکی از ویژگی های اصلی بازی است. از ویژگی های جدید که در تریلر ها به چشم میخورد، میخ کوهنوردی است که ناتان می تواند به کمک آن از صخره ها بالا برود. همچنین ناتان حالا یک قلاب و طناب هم دارد، که می تواند به وسیله ی آن تاب خورده و به مکانهای دورتر بپرد یا از دست دشمن فرار یا حتی به آنها حمله کند.

سیستم مبارزات تن به تن پویاتر شده است، حالا دشمنان می توانند به ناتان ضد حمله بزنند یا در حین درگیری از سلاح گرم استفاده کنند.
دشمنانی که قصد پرت کردن آنها از لبه ها را دارید حالا میتوانند شما را بگیرند، بازیبازان باید آنها را به زور به پایین پرتاب کرده یا خود هم همراه آنها سقوط کند.

سیستم مخفی کاری تغییرات زیادی داشته است. ناتان می تواند در بین علفها مخفی شود و اگر کسی او را ببیند می توان با دور شدن از محدوده ی دید او دوباره به حالت مخفی درآید.
همینطور سیستم جدیدی در بازی طراحی شده که در صورت شناسایی شدن توسط دشمن، به بازیباز اخطار می دهد و همچنین نشان میدهد که آن دشمن در کدام سمت است.
دشمنانی که از خود تولید صدا می کنند، مانند سوت زدن، هایلایت می شوند.

همانند گذشته نیتن می تواند در هر حالتی تیر اندازی کند، حتی وقتی از روی طناب آویزان است. اشیایی که درون محیط هستند به وسیله ی تیر اندازی قابل تخریبند. به عنوان مثال اگر پشت یک کیسه ی شنی کاور بگیرید، شن درون کیسه با تیر خوردن خالی شده و کاور شما بی استفاده می شود.

برخلاف گذشته در قسمت جدید می توان چراغ قوه ی ناتان را به دلخواه خاموش و روشن کرد. می توان از چراغ قوه برای روشن کردن نقاشی های روی دیوار و اجسام استفاده کرد. ناتان حالا می تواند سر نخهایی پیدا کرده و آنها را به دفترش اضافه کند، در صورتی که در نسخه های قبلی فقط وقتی با معمایی رو به رو می شدید این سرنخ ها به طور خودکار به دفترچه ی ناتان اضافه می شد.

بازی دارای وسایل نقلیه کاملا قابل کنترل است. ناتان حالا می تواند سوار جیپ النا شده و محیط های بازی که تا حدودی تخریب پذیر هستند طی را کند. همچنین او می تواند وسایل نقلیه دشمنان را تصرف کند، و همینطور به دشمنانی که قصد گرفتن وسیله ی نقلیه ی او را دارند حمله کند.

آخرین مورد مشاهده شده در زمینه ی گیم پلی اضافه شدن سیستم انتخاب دیالوگ است. بازیبازان میتوانند دیالوگهایی مانند اتفاقات گذشته ای که برای ناتان افتاده را انتخاب کنند،اما این دیالوگها تاثیری در روند داستان ندارند.

e7f7wls53zwtalchfynx.png
با توجه به نسخه ی Beta بخش چند نفره ی بازی دچار تغییراتی شده.
سیستم aiming بازی کمی سنگین تر شده و همچنین قلاب و طناب بخش تک نفره در این بخش نیز حضور دارد،که می توان توسط آن با یک ضربه دشمن را از پای در آورد.
سیستم down و revive که در نسخه های قبلی وجود نداشت به بازی اضافه شده است.
همینطور دو مورد کاملا جدید با نامهای Mystical و Sidekick به بازی اضافه شده.
Mystical ها قدرت های جادویی و فوق طبیعی هستند که اغلب در بخش داستانی قسمتهای قبلی بازی شاهد آنها بودیم.

Mystical های معرفی شده در بتا:

staff.png
Staff of Ayar Manco

این Mystical با ارسال امواجی بازیکنان تیم حریف را بر روی نقشه علامتگذاری می کند.


Wrath of El Dorado
یک توتم که باعث احضار El dorado می شود و با پخش کردن ارواح ،به دشمنانی که در نزدیکی توتم هستند آسیب می زند.


Cintamani Stone
با استفاده از این Mystical میتوان هم تیمی های خود را در یک چشم به هم زدن Revive کرد.


Indra's Eternity
پرتاب کردن این Mystical باعث بوجود آمدن محیطی می شود که سرعت بازیکنان هنگام ورود به آن بسیار کم می شود.


Spirit of the Djinn
این Mystical به شما قدرت ماوریی می دهد و باعث می شود با سرعت بسیار زیادی حرکت کنید و ضربات مهلکی را به دشمن وارد کنید.

Sidekick یا همان دستیار ،افرادی هستند که توسط هوش مصنوعی بازی کنترل م شوند و در طول بازی می توان برای برنده شدن از آنها استفاده کرد.
Sidekick های معرفی شده در بتا:


Sniper
تک تیر اندازی که میتوان آن را در نقطه ی دلخواه قرار داد تا به دشمنانی که در محوطه ی دیدش هستند شلیک کند.


Savior
دستیاری دیگر که شما و هم تیمی هایتان را Revive می کند و همینطور به تیم شما مهمات می رساند.


Hunter
با سرعت زیاد دنبال دشمنان دویده و دستهای آنها را میگیرد تا بتوان به راحتی بر آنها غلبه کرد.


Brute
این دستیار قدرت تیر اندازی زیادی دارد و با Machine gun ای که در اختیار دارد به دشمنان شما حمله می کند.


Gear
مهمات(Gear) بازی شامل پنج مورد ،Grenade،Revivepak،Mine،C4و Smoke bomb است که هرکدام از آنها را می توان در حین بازی چند بار آپگرید کرد.

شخصیتهای قابل بازی در بخش Multiplayer:
Nathan Drake
Elena Fisher
Sam Drake
Victor Sullivan
Charlie Cutter
Chloe Frazer
Zoran Lazarević
Harry Flynn
Katherine Marlow
Knot
Orca

اسلحه ها

اسلحه های بزرگ(Long Guns)
AK-47
FAL
M14 Custom
XCR-160
MP34a
Mettler M-30
HS39Copperhead SR7
Mazur LDR
Spezzotti 12 guage

Pistols
Aegis 9mm
Para .45
Raffica
Fossa R-81
Revolver
Pistole

اسلحه های سنگین
RPG
Barok .44
Condor
ARX-160
China Lake GL
Stoner 63
 
Last edited by a moderator:

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
صحنه اي كه ميشه براساس اون قضاوت كرد كه بين كات سين و گيم پلي تفاوت هست يا خير همون قسمت داخل جيپ واژگون شدس چون تنها قسمتي از گيم پلي كه ما صورت نيتن رو از نزديك ميبينيم و ميتونيم جزييات صورتش رو تشخيص بديم ....توي اين صحنه كيفيت دقيقا مثل كات سين حتي در اين صحنه نيتن با دوتا NPC هم درگير ميشه ( در گير شدن با هوش مصنوعي).....ما بقي لحظه هاي گيم پلي هم كه دوربين فاصله داره و نميشه جزييات ريز رو تشخيص داد.....

شما دقيقه 9:08 گيم پلي نگاه كن دود حاصل از انفجار كاميون رو .....بسيار شبيه دود حاصل شده از انفجار اون نفربر اخر ويديوس
اينكه ميگي پردازش اون دود اخر ويديو اندازه صد تا از دود هاي معمولي بازي هست خلاف واقس!!
دقیقا مشخصه که وقتی میگم صد یعنی اغراق.
و دیگه خودتون دارید میگید شبیه هست.بله شبیه هست به اون انفجار آخر تریلر ولی مثل اون نخواهد بود.
اونجایی هم که از از جیپ میاد بیرونو شلیک میکنه هوش مصنوعیه عجیبی نداره فکر کنم.بخش موتور سواریش هم که رسما شما دوربین فقط تکون میدید.جای تعجبم نداره تیم سازنده وقت زیاد داره میتونه لحظه به لحظه بازی رو پرداخت کنه و برای هر لحظه برنامه نویسی کنن.
به نظر من توقع خوبی نیست،یعنی اصلا اشتباهه که ما فکر کنیم بازی باید عینا یکپارچه و مطابقه عینی کات سین باشه.تو هیچ بازی هیچکس همچین دیدی نخواهد داشت.
 

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
4,853
نام
AmiR
Gamresyde یه دونه 632 مگابایتی و یه دونه 1.88 داره ، میشه بگین تفاوت بیت ریت اینا چقدره؟ (جفتشون هم 1080p) هستن.
 

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,197
نام
مهدی
اه
الکی دیشب 400 مگ دانلود کردما!!
خب بریم واس دانلود گیمرساید :d
فقط یه چیزی، اینی که بچه ها گذاشتن 1.89 گیگه ولی اونی که گیمرساید گذاشته 1.93 گیگ
فرقی ندارن؟!
 

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,293
نام
فرهاد
این تریلری که Gamresyde گذاشته با تریلرای قبلی خیلی کیفیتش فرق میکنه؟ارزش داره دوباره دانلودش کنیم یا نه؟

صد در صد

این تفاوت گرافیک و کیفیت The Last Guardian در دو نسخه هست که من دانلود کرد،تصویر نخست کپچر شده از Twitch 1080P و تصویر دوم ویدیوی دانلود شده از Gamersyde هست
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,477
نام
ماکان
گیر دادن به اختلاف گراقیک بی کات سین و گیم پلی اصلا درست نیست. چون بحث زاویه و فاصله دوربین مطرحه. نیت یه مدل نداره که، چند تا مدل داره و همه از دم این گیم هستن. منتها با توجه به فاصله دوربین جزییات تو هر مدل یه سیر نزولی داره. یعنی ان مدلی که توی بازی هست و ما با زاویه اصلی و همیشگی دوربین میبینیم همونی که تو صحنه های نزدیک نشون داده میشه نیست. یعنی همون تکنیک LoD یا Level of Detail.

تو همه صحنه هایی که دوستان ایراد میگیرن میگن چرا کیفیت نیت افت کرده دقت کنید زاویه دوربین فرق داره. انایی که دیگه توش کیفیت بیداد میکنه از دم Close SHot هستن.
 

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
گیر دادن به اختلاف گراقیک بی کات سین و گیم پلی اصلا درست نیست. چون بحث زاویه و فاصله دوربین مطرحه. نیت یه مدل نداره که، چند تا مدل داره و همه از دم این گیم هستن. منتها با توجه به فاصله دوربین جزییات تو هر مدل یه سیر نزولی داره. یعنی ان مدلی که توی بازی هست و ما با زاویه اصلی و همیشگی دوربین میبینیم همونی که تو صحنه های نزدیک نشون داده میشه نیست. یعنی همون تکنیک LoD یا Level of Detail.

تو همه صحنه هایی که دوستان ایراد میگیرن میگن چرا کیفیت نیت افت کرده دقت کنید زاویه دوربین فرق داره. انایی که دیگه توش کیفیت بیداد میکنه از دم Close SHot هستن.
البته فقط توی U1 بود که از چند LOD توی گیم پلی استفاده کردن و بعد از اون ND گفته بود که فقط یک سطح جزئیات برای کرکتر اصلی دارن توی بخش Single Player . مدل نیت هم توی U4 یک سطح جزئیات بیشتر نداره فقط توی فواصل دور و با توجه به کیفیت داغون ویدئو ها نمیشه درست متوجه شد . تفاوت اصلی گیم پلی با کات سین هم برمیگرده به AA و DoF سنگینی که برای سینمایی شدن استفاده میکنن .

توی این شات ها به راحتی میشه متوجه شد مثلاً مدل گیم-پلی سم و انیمیشن های صورتش با کات سین فرقی نداره و تفاوت همونجوری که گفتم بر میگیرده به تفاوت در نورپردازی, AA و DoF سنگین :
ZNLNo.png

F6QIX.png
 

LeBron James 6

کاربر سایت
Mar 18, 2012
1,886
نام
S'Ali Ghaderi

[K1LL3R]

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
15,328
نام
∂αнмα
خوب هست کیفیت اما هنوز با شات های اصلی فاصله داره (مخصوصا جاهایی که Detail خیلی زیاد میشه هنوز یکم شطرنجی میشه)
اینم چند تا شات:

http://8pic.ir/images/vyobasfbamq9g6x3ay8x.png
http://8pic.ir/images/1mm8k2g3z9sof19vqs5h.png
http://8pic.ir/images/xv1k6hv6ea8hgfadh0ou.png
http://8pic.ir/images/mbj95kifj8j2qa2nvjp7.png
http://8pic.ir/images/3yd6cphgg65qwljs397g.png
اینایی که گرفتی کیفیت اورجینال نیست و از رو رزولویشن مانیتور کپچر شده اگه VLC پلیر داری با Shift+S کپچر کن ...
==================================================================
بعدم همین 17000 بیت ریت نصف کیفیت عکسا رو هم نمیتونه بده اینو هم در نظر داشته باشید
 

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
آقا رضا منم گفتم یکم فرق دارن دقیقا به همون دلایلی که خودتون گفتین;)ولی نه زیاد.
------------------------
اینا پس خودشون این اسکرین شات های با کیفیتو از کجا میارن؟یعنی تا موقع خود بازی نمیشه کیفیت اصلی بازی رو دید:(؟
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر