Unbrick کردن PSP های Semi-Brick شده ( بدون پاندورا )

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام عزيزان .
مطمئنا خبر خوبي براتون هست !
با استفاده از اين روش جديد ميتونيد تمامي PSP هاي Semi-Brick شده رو از طريق منوي Recovery و بدون استفاده از دردسرهاي پاندورا ، Unbrick کنيد !

خواهشا مراحل رو با دقت انجام بديد و اگه به مشکل برخورديد توي تاپيک در ميان بگذاريد .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

فايل هاي مورد نياز

Hellcat Recovery Flasher :
Code:
http://sasan.parsaspace.com/Hellcat_Recovery_Flasher_100.rar
3.71 Firmware EBOOT :
[code]http://alek.dark-alex.org/filez/psp_fw/371.PBP
----------------------------------------------------------------------------------------------------

راهنماي نصب

ابتدا فايل Hellcat_Recovery_Flasher_100.rar رو از حالت فشرده خارج کنيد .
سپس پوشه ي RECOVERY رو به شاخه ي PSP/GAME در مموري کارد کپي کنيد .
فایل مربوط به EBOOT ورژن 3.71 با نام 371.PBP رو که دانلود کردید رو هم به شاخه ی PSP/GAME/RECOVERY در مموری کارد کپی کنید .

راهنمای استفاده

ابتدا PSP رو به طور کامل خاموش کنید .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید و وارد منوی Recovery بشید .
قسمت سوم منوی Recovery یعنی Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP رو اجرا کنید .

img-80727_snap000_g-r-full.gif

وقتی برنامه ی مورد نظر اجرا شد ، قسمت دوم یا سوم یعنی همون I AGREE رو انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی قسمت Flash new 3.71-M33 رو انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی اگر میخواهید تنظیماتتون Reset بشه قسمت reset (format) settings as well رو انتخاب کنید و اگر نمیخواید تنظیماتی که توی system settings انجام دادید تغییر کنه ، از قسمت do not reset (format) settings استفاده کنید .
منتظر بمونید که عملیات تموم بشه .
وقتی با پیغام press any button to shutdown مواجه شدید ، یک دکمه رو به دلخواه بزنید که دستگاه خاموش بشه .
بعد هم PSP رو روشن کنید و با 3.71M33 ای که الان دارید هر کاری میخواید بکنید ، بکنید !

ویژگی ها و موارد استفاده

نصب کردن 3.71M33 برای برگرداندن Semi-Brick ها و یا Downgrade/Upgrade کردن .
بدون نیاز به پاندورا ، اجرا از طریق منوی Recovery و استفاده از فایلهای دستکاری نشده .
اجرا از هر CFW ، حتی پایین تر از 3.52M33-3 ، قابلیت آپگرید از ورژن های پایین تر به 3.71M33
قابلیت اجرا از طریق TimeMachine
قابلیت Backup گیری از Flash دستگاه و همچنین قابلیت برگرداندن تنظیمات XMB Theme ، Settings ، PSN Activation

تمامی حقوق این آموزش مربوطه به انجمنهای تخصصی PCNetwork و شخص sAsAn.K می باشد .
برای قرار دادن این مطلب درون سایت خودتون کافیه در آخر اون ، این قسمت رو اضافه کنید :

منبع : انجمنهای تخصصی PCNetwork

:love:;)

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
ممنون sAsAn.K جان خبر خوبی بود.
ولی واسه من یه بار semi brick شد بعد اون پلاگینی که ریخته بودم و از تو مموری پاک کردم و همه پوشه هارو به سر جاشون برگردوندم درست شد .یه توضیح میدی چرا درست شد؟ اصلا بریک شده بود؟

چه خوب ولی اگر Recovery بالا نیومد چطوری کپی کنیم؟

اون دیگه semi brick نیست دیگه!! به عنوان تاپیک توجه کن

آخرین ویرایش:

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
bdgunn جان اون Semi-Brick نبوده ، ناسازگاری پلاگین ها بوده .
dc_error691 جان شما هم که جوابتونو گرفتید دیگه .

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام عزيزان .
مطمئنا خبر خوبي براتون هست !
با استفاده از اين روش جديد ميتونيد تمامي PSP هاي Semi-Brick شده رو از طريق منوي Recovery و بدون استفاده از دردسرهاي پاندورا ، Unbrick کنيد !

خواهشا مراحل رو با دقت انجام بديد و اگه به مشکل برخورديد توي تاپيک در ميان بگذاريد .

فايل هاي مورد نياز

Hellcat Recovery Flasher :
Code:
http://sasan.parsaspace.com/Hellcat_Recovery_Flasher_120.rar
3.71 Firmware EBOOT :
Code:
http://exophase.com/files/psp/371.PBP

و یا :
4.01 Firmware EBOOT :
Code:
http://exophase.com/files/psp/401.PBP

شما میتونید از این طریق هم به ورژن 3.71M33-4 برگردونید و هم به 4.01M33-2 ، بر اساس اینها EBOOT مورد نظرتون رو دانلود و استفاده کنید .

راهنماي نصب

ابتدا فايل Hellcat_Recovery_Flasher_120.rar رو از حالت فشرده خارج کنيد .
سپس پوشه ي RECOVERY رو به شاخه ي PSP/GAME در مموري کارد کپي کنيد .
فایل مربوط به EBOOT ورژن 3.71 و یا 4.01 رو به مسیر PSP/GAME/RECOVERY در مموری کارد کپی کنید .

راهنمای استفاده

ابتدا PSP رو به طور کامل خاموش کنید .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید و وارد منوی Recovery بشید .
قسمت سوم منوی Recovery یعنی Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP رو اجرا کنید .

img-80727_snap000_g-r-full.gif

وقتی برنامه ی مورد نظر اجرا شد ، قسمت دوم یا سوم یعنی همون I AGREE رو انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی قسمت Flash new 3.71-M33-4 و یا Flash new 4.01M33-2 رو بر اسا نیازتون انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی اگر میخواهید تنظیماتتون Reset بشه قسمت reset (format) settings as well رو انتخاب کنید و اگر نمیخواید تنظیماتی که توی system settings انجام دادید تغییر کنه ، از قسمت do not reset (format) settings استفاده کنید .
منتظر بمونید که عملیات تموم بشه .
وقتی با پیغام press any button to shutdown مواجه شدید ، یک دکمه رو به دلخواه بزنید که دستگاه خاموش بشه .
بعد هم PSP رو روشن کنید و با 3.71M33-4 و یا 4.01M33-2 ای که الان دارید هر کاری میخواید بکنید ، بکنید !

ویژگی ها و موارد استفاده

نصب کردن 3.71M33-4 و یا 4.01M33-2 برای برگرداندن Semi-Brick ها و یا Downgrade/Upgrade کردن .
بدون نیاز به پاندورا ، اجرا از طریق منوی Recovery و استفاده از فایلهای دستکاری نشده .
اجرا از هر CFW ، حتی پایین تر از 3.52M33-3 ، قابلیت آپگرید از ورژن های پایین تر به 3.71M33-4 و یا 4.01M33-2
قابلیت اجرا از طریق TimeMachine
قابلیت Backup گیری از Flash دستگاه و همچنین قابلیت برگرداندن تنظیمات XMB Theme ، Settings ، PSN Activation

تمامی حقوق این آموزش مربوطه به انجمنهای تخصصی PCNetwork و شخص sAsAn.K می باشد .
برای قرار دادن این مطلب درون سایت خودتون کافیه در آخر اون ، این قسمت رو اضافه کنید :

منبع : انجمنهای تخصصی PCNetwork

.

sgh

کاربر سایت
Aug 13, 2008
2
sgh

salam...komakam konin lotfan !!! man pspimo az version 3.90 be 3.95 update kardam ama motasefane zaheran brick shode .... va dige too ghesmate recovery ham nemire...chikar konam..man dastresi be pspie dige ham nadaram...rahi nis ke beshe ba hamin psp khodam ye balai saresh biaram ke doros beshe...mamnoon...

PSP-hacks

کاربر سایت
Jun 29, 2007
150
سلام.
دوتا سوال داشتم شاید شاید یکیش مربوط نشد نمی دونم به هر حال می پرسم.
1.در این روش دیگر نیازی به دو پی اس پی نیست ؟(درسته)یعنی همون پی اس پی
که فقط semi شده باید مراحل بالا را روش انجام داد.
2.اگه ما بیام کاری روی Flash0 انجام بدیم که پی اس پی بالا نیاد با این روش حله دیگه ؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
سلام.
دوتا سوال داشتم شاید شاید یکیش مربوط نشد نمی دونم به هر حال می پرسم.
1.در این روش دیگر نیازی به دو پی اس پی نیست ؟(درسته)یعنی همون پی اس پی
که فقط semi شده باید مراحل بالا را روش انجام داد.
2.اگه ما بیام کاری روی Flash0 انجام بدیم که پی اس پی بالا نیاد با این روش حله دیگه ؟
1. نه خیر نیازی نیست.
2.اگه به منوی ریکاوری دسترسی داشته باشین با این روش قابل درست شدن هست ولی ریکاوری بالا نیاد از این روش نمیشه استفاده کرد و باید از پاندورا استفاده کنین.

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
Recovery Flasher v1.41
ورژن جدید برنامه هم منتشر شد. با قابلیت ساپورت فیرمور 5.00M33

دانلود

Code:
Last Update: 24.10.2008 - v1.41

* Updated flashing of 5.00-M33 to 5.00-M33-3
* Fixed backing up of CFWs with the 1.50 AddOn installed. Those backups have been incomplete (the 1.50 kernel wasn't included in the backup), now everything is propperly backed up.
* Fixed a bug when the program got a bit confusored when stumbling over a 150.PBP while caching the updater modules (150.PBP is now skipped, there are no modules to extract in there anyway)
* Added a warning about not resetting/formating flash1 when flashing a different FW than currently installed (keeping flash1 by flashing a different FW version can cause confusion for the new FW)

josef2600

کاربر سایت
Oct 23, 2008
31
نام
به تو چه
با سلام خدمت تمام سروران گرامی . با توجه به تازه وارد بودن بنده ( 2 هفته هستش psp خریدم !) بر آن شدم تا خودم را بدبخت کنم ! بماند که چه موجود شروری هستم و .... . روز اولی که تو عمرم از نزدیک psp روشن از نزدیک ( شعاع کمتر از 1 کیلومتری ) دیدم روزی بود که خریدم ! با توجه به اطلاعات 1 ساعته ای که کسب کرده بودم از همه طرف , بر آن شدم که یک عدد psp 3000 ناز بگیرم . ناگفته نماند که تو خواب (همون کابوس های روزانه و شبانه ) هرگز مشاهده نکرده بودم که این نصف وجب lcd این همه تشکیلات و امکانات داشته باشه . از تبدیل بازی های کنسولای دیگه بگیر تا اجرا و بازی روی کامپیوتر با اتصال udb و وایرلس lan و ... . تو این 2 هفته به جایی رسیدم که طبق آخرین فعالیت هام داشتم روی تبدیل این جغله به یه لپ تاپ کار میکردم که ... . همون روز اولش تمام پته پوته ی دستگاه رو درآووردم . کرک کردنش و نحوه ی کارش و ... . البته در ابتدا همراه با دستگاه کل کرکای خودش رو هم رو یه فلش دیگه براش خریدم . اصل رفتن من طرف این جغجغه یه بازی بود که برام به اندازه ی کل زندگی ننگینم خاطره و اهمیت داره بود . بازی parasite eve 3 یا همون سومین تولد . سال 2004 بود که برای اولین بار کمپانیش اعلام کرد شماره ی 3 در حال ساخته . تا حدود 2 سال پیش میگفتن روی موبایل میاد ({گریه}) بعدش طی داستان های مفصلی که نه وقتش رو شما دارین نه فعلا حوصلش رو بنده , شب پارتی افتتاحیه بازی فاینال فانتزی 8 یا 7 بود که برای اولین بار خبر رسمی اومدنش اعلام شد و از لوگوش پرده برداری شد و گفتن که روی psp میاد . بعدش هیچ خبری نشد تا همین چند ماه گذشته که برای اولین بار تو نمایشگاه e3 به طور ناقافلانه بدون خبر نامردا یدفه دموی بازی رو نمایش دادن . که باید گفت از قبل گفته بودن اسکوار انیکس قراره یه خبر بده بترکونه ولی همه فکر میکردن راجبه 2 تا شماره از فاینال فانتزی ها هستش . خلاصه که با این حرکت ناجوانمردانه یدفه همه رو شوکه کردن و این خبر تبدیل شد به مهمترین و عجیبترین خبر اومدن بازی سال 2009 و کل صحبت ها تو نمایشگاه روی اون بود که چی میشه حالا !!!؟ محض اطلاع خالی بندی هم نمیکنم . برید تو گیم اسپات یا گیم ترلیر یا هر سایت رسمی بازی دیگه و اینا رو اونجا میبینید . نامردا تا 2 ماه بعدش دموش رو ندادن ! از این خزعولات که بگذریم و بگم که هنوز معلوم نیست کی بدنش , باید برسم به بحث اصلیم .
خلاصه من جاتون خالی . دیروز گند زدم به کنسولم . ورداشتم در یک اقدام بسی ناجوانمردانه فریم ور دستگاه رو از 5.03 یدفه زرتی بردم به 5.51 که ته نیو ورژنش بود . حالا مثل یه چیز قهوه ای موندم توش که چه نوع گلی باید به سرم بگیرم . نه میتونم برگردم به ورژن های قبلی نه هیچ کرکی روش اجرا میشه . هنوز هم که معلوم نیستش کی کرکش بیاد !هرچی هرکی در این موارد چه خارجی چه داخلی بود کردم . ولی هیچ افاده ای به جز الافی اینجانب نداشت که نداشت . بهترین پاسخی که دیدم تو سایتای فارسی به مشکل من داده شده اینجا بود که گفتم بپرسم ببینم شما راهی چاهی طنابی چیزی دارین من خودم رو حلق آویز کنم یا نه . محض اطلاع ورژن کنسول رو فتم . خود نکبتش هم psp3004 از همون سری 3000 هستش .
سر خودم گیج رفتش . با تشکر .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر