Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,161
نام
پویان
در باب مبحث سریال Succession؛ سریال Succession از ذهن آدام‌مک‌کی ترشح می‌شود؛ موقعی که او در Big Short سعی داشت نگاه طعنه‌آمیزی به قشر پولدار و نیمه‌پولدار آمریکا و تاثیر تصمیم‌های آن‌ها روی زندگی سایر طبقات اجتماعی این کشور داشته باشد؛ Succession خود تبدیل به الگوی سریال‌هایی نظیر White Lotus شد؛ این سیکل «اتحاد آدم‌ها بر سرنگونی یک پادشاه» تکراری است ولی این را از خودتان بپرسید که با اینکه تکراری است، چرا با گذشت N سال همچنان در داستان‌سرایی می‌تواند مخاطب جذب کند؟ بله؛ من اولی نفری بودم که Succession رو مثل سریال ترکی دونستم؛ 70 درصد سریال‌های ترکی همون سیکلی را زودتر از مک‌کی در قاب تلویزیون روایت می‌کنند؛ کاری ندارم که تبدیل به ملودرام و اوپرای صابونی می‌شود اما باز هم مخاطب جذب می‌کند؛ وقتی با این رویه جذب مخاطب سرعت می‌گیرد، چرا باید این سنت تغییر کند؟! Succession برای عده‌ای از ما اگزوتیک می‌زند؛ آدم‌هایشان را نمی‌فهمیم؛ شاید اگر می‌فهمیدید؛ سریال را دراپ نمی‌کردید؛ آمریکایی‌ها می‌فهمندند؛ ما آدم‌هایی از جنس کارهای روستایی و قشر فقیر مملکتمون رو می‌فهمیم؛ جایگاه آدم‌های «برادران لیلا» با آدم‌های «وراثت» یکی هست؛ مقصود ها یکی هست حال آنکه از بعد جغرافیایی فرسنگ‌ها با یکدیگر تفاوت دارند؛ شاید آن افرادی که Arrested Development را دیده باشند (فکر کنم اون هم مک‌کی یه دستی توش داشته)، با Succession همذات‌پنداری کنند!
!Dude
سریال ترکی نگاه می‌کنی؟ یا می‌کردی؟ :D

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
فیلمبرداری فصل چهارم The Boys به پایان رسید.

View attachment 289689
این بعید بدونم به امسال برسه. Gen V هنوز تو صف اه.
فقط خدا کنه این رو مثل کمیک هاش نرن جلو که خیلی اوضاع خیت می شه یهو.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,035
نام
آریا
در کنار هزاران سریال اصلی و فرعی که از دنیای جرج آر آر مارتین در دست ساخت هست، بالاخره نوبت به داستان‌های محشر A Knight of the Seven Kingdoms رسید و قراره یه سریال براساسش بسازن. :D قبلاً یه چیزی در موردش نوشته بودم که دیگه همون رو می‌ذارم اینجا:

دوستانی که اهل ترانه یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) هستن، حتماً یه سری به A Knight of the Seven Kingdoms بزنن.
البته گویا ترجمه‌ای هم ازش موجوده، ولی خب احتمالاً حذفیاتی هم داشته باشه. :D ولی اگه PDF انگلیسی رو بگیرین یا از انتشارات جنگل بخرین، هم از متن کامل لذت می‌برین و هم نقاشی‌های خیلی قشنگی که بین صفحات وجود داره.
این کتاب در واقع ترکیبی از سه تا رمان کوتاه جرج آر آر مارتین هست که بعداً یه جا جمعشون کردن و توی یه کتاب واحد چپوندن. گویا استاد قصد ادامه دادنش رو هم داره، ولی احتمالاً عمرش به اونجا نرسه دیگه! :D چون توی همین کتاب‌های اصلیش هم مونده، چه برسه به اینا.
ماجراهای کتاب برمی‌گرده به حدود یه قرن قبل از Game of Thrones و در مورد یه بنده خدایی به نام دانکن هست؛ نیمچه شوالیه‌ای که کسی تحویلش نمی‌گیره و می‌خواد خودش رو توی دنیای رمان مطرح کنه و با پسرکی به نام اگ همراه میشه و داستان‌های خیلی جالبی براشون پیش میاد. بخش‌هایی از کتاب یه حس و حالی شبیه دن کیشوت ولی با طعم مارتین داره و بخش‌های دیگه هم کم و بیش شبیه کتاب‌های اصلی این مجموعه هست، ولی بیشتر از نظر موارد سیاسی و خاندانی و این جور چیزها. یعنی خبری از المان‌های ماوراءالطبیعه نیست و داستان هم اصلاً در اون حد عظیم و حماسی نیست و بیشتر یه روایت شخصی و جمع و جور هست و البته بسیار لذت‌بخش.
تنها مشکل من با کتاب، اسامی زیاد کاراکترها بود و کلاً مغزم جواب نمیده این جور وقت‌ها! :D یعنی بعضی جاها یه دفعه اسم ۶۰ تا شخصیت و شوالیه میاد یا اسامی شاهان تارگرین و فک و فامیلشون که لامصب‌ها خیلی هم شبیه همدیگه هستن! :| ولی در مجموع کتاب خیلی خوب و جالبیه و خوندنش رو به همه علاقمندان کارهای عمو جرج پیشنهاد می‌کنم.

2rz6_george-r-r-martin_a-knight-of-the-seven-kingdoms.jpg

در مجموع اگه بازیگرهای مناسبی رو انتخاب کنن و بتونن فضای داستان رو خوب دربیارن، چیز بسیار جالبی می‌شه. اون حالت حماسی و عظیم GoT رو نداره و فضای محدودتر و خودمونی‌تری داره ولی در صورتی که خوب ساخته بشه، خیلی چیز لذت‌بخشی می‌شه. :D

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,375
در کنار هزاران سریال اصلی و فرعی که از دنیای جرج آر آر مارتین در دست ساخت هست، بالاخره نوبت به داستان‌های محشر A Knight of the Seven Kingdoms رسید و قراره یه سریال براساسش بسازن. :D قبلاً یه چیزی در موردش نوشته بودم که دیگه همون رو می‌ذارم اینجا:

در مجموع اگه بازیگرهای مناسبی رو انتخاب کنن و بتونن فضای داستان رو خوب دربیارن، چیز بسیار جالبی می‌شه. اون حالت حماسی و عظیم GoT رو نداره و فضای محدودتر و خودمونی‌تری داره ولی در صورتی که خوب ساخته بشه، خیلی چیز لذت‌بخشی می‌شه. :D
خب با این مطلبی که نوشتی هایپ من خوابید :D
کاش یه سریال حماسی از شاه شاهان، نایت کینگ بسازن حال کنیم

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,240
نام
Мojtaba
خب با این مطلبی که نوشتی هایپ من خوابید :D
کاش یه سریال حماسی از شاه شاهان، نایت کینگ بسازن حال کنیم
چه شاهی هم بود . ننه اش دورش بگرده.
دو روز اومده شمال ، آب و هوا عوض کنه بدبخت به دست آریا نایف شد.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,375
چه شاهی هم بود . ننه اش دورش بگرده.
دو روز اومده شمال ، آب و هوا عوض کنه بدبخت به دست آریا نایف شد.
خدایش تا دو فصل آخر مخوف بود. ولی آخراش ابهتشو خراب کردن
اونجا که اولین بار با جان اسنو رودرو شدن و دستاشو بالا گرفت و تمام مُرده ها پاشدن، چقدر حماسی و خوفناک بود

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,860
نام
مهراد
نتفلیکس ظاهرا به دنبال ساخت نسخه‌ی آمریکایی سریال Squid Game است.

براساس گزارش تاییدنشده، شرکت Netflix دوست دارد وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی و کارگردانی این پروژه را به دیوید فینچر بسپارد. فینچر چند سال است که با نتفلیکس قرارداد همکاری انحصاری دارد.

پ.ن: اون میم که میگه WHAAAAAT!

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,375
نتفلیکس ظاهرا به دنبال ساخت نسخه‌ی آمریکایی سریال Squid Game است.

براساس گزارش تاییدنشده، شرکت Netflix دوست دارد وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی و کارگردانی این پروژه را به دیوید فینچر بسپارد. فینچر چند سال است که با نتفلیکس قرارداد همکاری انحصاری دارد.

پ.ن: اون میم که میگه WHAAAAAT!
اینو خیلی وقته شایعه شده بود. البته من بیشتر منتظر خود سریال کره ای هستم تا نسخه آمریکایی که قراره توش کلی گی و سیاه بریزن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر