Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
دوستانی که Black Mirror رو دیدن یک سوالی دارم ازتون.
من تازه دیدنشو شروع کردم، دو اپیزود اولشو دیدم تا حالا. با وجودی که داستان هردوتاشون واقعا گیرا و مهیج بوده و بازی‌ها هم خوبه ولی دو تا مورد خیلی منو اذیت کرد، یکی این که هر دو تا اپیزود پلات‌هول‌های واقعا وحشتناکی داشتن که مشخصه نویسنده برا پیشبرد داستانش کاملا اونا رو نادیده گرفته و مورد دیگه این که توی هر دوتا اپیزود هم اون پیام نهایی‌ای که قراره ما درباره‌ی تکنولوژی و وابستگیمون بهش دریافت کنیم رو به صورت خیلی واضحی یکی از کاراکترا بیان میکنه و اینجوری سریال داره این پیامشو مثل چماق میکوبه تو سرمون که بفهمیم :D
این موارد تو اپیزودها و فصل‌های بعدی بهتر میشن؟

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
من تازه دیدنشو شروع کردم، دو اپیزود اولشو دیدم تا حالا. با وجودی که داستان هردوتاشون واقعا گیرا و مهیج بوده و بازی‌ها هم خوبه ولی دو تا مورد خیلی منو اذیت کرد، یکی این که هر دو تا اپیزود پلات‌هول‌های واقعا وحشتناکی داشتن که مشخصه نویسنده برا پیشبرد داستانش کاملا اونا رو نادیده گرفته و مورد دیگه این که توی هر دوتا اپیزود هم اون پیام نهایی‌ای که قراره ما درباره‌ی تکنولوژی و وابستگیمون بهش دریافت کنیم رو به صورت خیلی واضحی یکی از کاراکترا بیان میکنه و اینجوری سریال داره این پیامشو مثل چماق میکوبه تو سرمون که بفهمیم :D

بحثش فقط روی تکنولوژی نیس :D یه طبیعت خاصی از انسان رو نشون میده، خلاصه با گیر دادنش کاری نداشته باش و لذت ببر :D :D همون موضوع فیلم her رو که کلی مشهور شد رو توی یه اپیزود خیلی خوب و عالی به تصویر میکشه مثلا، به قدری خوب که من دیگه تمایلی به دیدن her نداشتم و ندیدم :D

• Like
Reactions: Torch Bearer

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
بحثش فقط روی تکنولوژی نیس :D یه طبیعت خاصی از انسان رو نشون میده، خلاصه با گیر دادنش کاری نداشته باش و لذت ببر :D :D همون موضوع فیلم her رو که کلی مشهور شد رو توی یه اپیزود خیلی خوب و عالی به تصویر میکشه مثلا، به قدری خوب که من دیگه تمایلی به دیدن her نداشتم و ندیدم :D
اتفاقا Her رو من همون موقعی هم که دیدم به شدت ناامید شدم و خوشم نیومد، که البته کاملا تقصیر خودم بود چون با تصور و پیش‌زمینه‌ی اشتباهی رفته بودم سراغش :D
اپیزود سومشو هم دیدم و خوشبختانه اون مشکلاتی رو که گفتم نداشت، و البته دقت کردم نویسنده‌ش خود چارلی بروکر نبود :D
امیدوارم اپیزودهای بعدی رو که خود بروکر نوشته هم دیگه اون ویژگی‌ها رو نداشته باشن

• Like
Reactions: leonk13

se7en sin

کاربر سایت
May 20, 2012
722
نام
︻デ═一︻デ═一
یک سوال کلیشه ای که احتمالا زید پرسیده شده چرا هیج کمدی حس Friends رو نمیده...,
Two and a half men,How i met your mother,The big bang theory,...
حسی که این سریال داشته (برای من) رو نداره حتی هیجان انگیز ترین سریال ها.
پیشنهادی برای جایگزینیش ندارید؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
گشتم نبود نگرد نیست :-"
همین متمایز بودنش باعث شده که بعد از 20 سال هی بشینیم از نو ببینیم :D

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
فکر کنم 10 تا پست های آخرم فقط جواب به همین سوال بوده
من خودم آشنایی با مادر رو دیدم و بعد فرندز رو دیدم
بعد از فرندز هم ساینفلد رو دیدم
شاید به اندازه ای که سر فرندز خندیدم سر این نخندیدم{البته فرندز کلا دومین سریال کمدی بود که میدیدم, اون هم بعد از فاجعه آشنایی با مادر، واسه همین انقدر خنده طبیعیه}
ولی از ساینفلد خیلی بیشتر خوشم اومد
شخصیتها خاص تر و جالبتر هستن به نسبت سریال هایی که گفتی
یه تیکه هایی استند آپ کمدی هم داره که به نسبت یه سریال واسه حدود 30 سال پیش عالیه

پ.ن: لویی هم سریال جالبیه
کمدیه ولی واقعا کار قوی و خوبی هست
هر چند احتمالا خیلی جاهاش نخندی

Easy_GoiiN

کاربر سایت
Aug 4, 2012
1,145
با اينكه عاشق اين سريال هستم و تك تك اپيزودهاش منو ميخكوب كرد، اما به نظر من شما به پيامش كاري نداشته باش. چون اولا اذيت ميشي و تو زندگي روزمره ات اختلال بوجود مياره، در ثاني به نظر من تكنولوژي انقدرها هم بد و كثيف نيست كه اين سريال داره به بيننده هاش تلقين مي كنه. فقط سعي كن از اين اثر هنري لذت ببري چون مثل اين سريال ديگه نمياد.

• Like

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
Black Mirror یه چیزی تو مایه های کلید اسرار ـو شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ـه اما به صورت خیلی با کیفیت تر D :
من خودم دوستش دارم مخصوصا اپیزود san junipero .

• Like

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
با اينكه عاشق اين سريال هستم و تك تك اپيزودهاش منو ميخكوب كرد، اما به نظر من شما به پيامش كاري نداشته باش. چون اولا اذيت ميشي و تو زندگي روزمره ات اختلال بوجود مياره، در ثاني به نظر من تكنولوژي انقدرها هم بد و كثيف نيست كه اين سريال داره به بيننده هاش تلقين مي كنه. فقط سعي كن از اين اثر هنري لذت ببري چون مثل اين سريال ديگه نمياد.

فکر کنم منظورمو بد بیان کردم، با خود پیامش اصلا مشکلی ندارم و واقعا اذیتم نمیکنه، چیزی که اذیتم میکرد این بود که آخر اون اپیزوداش یکی از کاراکترا بیاد خلاصه‌ای از همون پیامی رو که در طول اپیزود به طور تصویری به خوبی بهمون منتقل شده رو به طور شفاهی و مستقیما در دیالوگ‌هاش بیان کنه. که خوشبختانه تو اپیزود سومش خبری از این وضعیت نبود :D

Black Mirror یه چیزی تو مایه های کلید اسرار ـو شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ـه اما به صورت خیلی با کیفیت تر D :
من خودم دوستش دارم مخصوصا اپیزود san junipero .
در واقع شبیه Twilight Zone ه، سریالی که پدر این سبک داستانگوییه و اون سریال‌های دیگه‌ای هم که گفتی قطعا از اون تاثیر گرفتن:D
این توایلایت زون اینقدر اثر کلاسیک و مورد احترامیه که بازی آلن ویک و سریال فیوچراما هرکدوم یک ورژنی ازش رو در داستانشون بازسازی کردن. ریک اند مورتی هم در تیتراژش یک ادای دینی به تیتراژ اون داره :D
ویرایش: یادم رفت بگم که سیمپسونز هم بارها تو اپیزودهای مخصوص هالووینش ارجاع مستقیم بهش داشته :D

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
1383215534_how-i-met-your-mother.jpg

A 'How I Met Your Mother' Spinoff Is Happening
گویا اسپین آف How I Met Your Mother دوباره قراره ساخته بشه، سازنده ها هم دوتا از نویسنده های سریال جدید و موفق NBC یعنی This is us هستن.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
بچه هايى كه The Simpsons رو ديدند،شوخى هاى سريال در چه حديه؟! جورى كه خوندم بيشتر گفته بودن از حالت بزرگسالى به مرور به سمت بچه گونه تر شدن ميره.

در اصالت سبك و كلا كيفيتش كه شكى نيست،فيلمشم ديدم يه تيكه هايى هم از سريال ديدم كلا،ولى يه نظر جامع در مورد نوع شوخى هاش مى خوام.

• Like
Reactions: Harley_Quinn

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
بچه هايى كه The Simpsons رو ديدند،شوخى هاى سريال در چه حديه؟! جورى كه خوندم بيشتر گفته بودن از حالت بزرگسالى به مرور به سمت بچه گونه تر شدن ميره.

در اصالت سبك و كلا كيفيتش كه شكى نيست،فيلمشم ديدم يه تيكه هايى هم از سريال ديدم كلا،ولى يه نظر جامع در مورد نوع شوخى هاش مى خوام.
سیمپسونز انقدر طولانی و متنوعه که تقریبا همه جور شوخی‌ای رو شامل میشه :D
و هرچند دوران طلاییش مدتیه که به سر اومده و الان به نسبت اوایلش خیلی افت کرده ولی بازم شوخیاش خیلی بچگونه نیستن، شاید بیمزه باشن ولی بچگونه نیستن زیاد.
شوخی‌هاش هم رنج مختلفی داره، مسائل اجتماعی و خانوادگی و سیاسی و جنسی و ... رو شامل میشه (که البته به خاطر رده‌ی سنیش این مورد آخریش زیاد نیست). از یک طرف هم هر سال یک اپیزود مخصوص هالووین داره به اسم Treehouse of Horror که معمولا بر اساس داستان‌های Horror و علمی تخیلی قدیمیه یا داستان‌های اوریجیناله با این تم. البته اگر خیلی این بعدش برات جذاب تره شاید فیوچراما برات بهتر باشه، چون اون خیلی "نِردی‌"تره.
البته در کل اپیزودهای دیگه‌ش هم پره از ریفرنس‌های مختلف به پاپ کالچر و کمیو از سلبریتی‌های مختلف در نقش خودشون یا یک کاراکتر جدید.
خلاصه اینا رو گفتم که بگم واقعا نمیشه به سوالت جواب دقیق و مشخصی داد چون با هر سطحی شوخی داره :D

Harley_Quinn

کاربر سایت
Dec 17, 2016
8
نام
Harley

به نظرم اگه هنوز کاری تو این سبک شروع نکردی انتخاب خیلی خوبیه . مثلا تو این سبک میتونم Family Guy یا South Park و بهت معرفی کنم ولی شوخیای ِ مثلا Family Guy خیلی سنگین و اکثرا Sexual یا Political ه . ولی The Simpsons شوخیای Mellow یی داره و خانوادگی تره . و اینکه پنج فصل اول میتونه خیلی Boring باشه برات از جهت اینکه برمیگرده به یک میلیون سال پیش و کیفیتش به شدت تو در و دیواره :)) ولی من بهت پیشنهاد میدم بشینی از قسمت اول همشو ببینی . من که باهاشون زندگی کردم . One of the best families ever :))
فکر نمیکنم هرگز ، هیچوقت ، Never Ever again ، سریالی پیدا بشه که حس Friends رو القا کنه . فقط میتونی بارها و بارها از اول شروع کنی ببینیش . میشه گفت جمع دوستانه ی این شش نفر Ideal ییه که هیچوقت بهش دست پیدا نمیکنیم اینجا

آخرین ویرایش:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
سیمپسونز انقدر طولانی و متنوعه که تقریبا همه جور شوخی‌ای رو شامل میشه :D
و هرچند دوران طلاییش مدتیه که به سر اومده و الان به نسبت اوایلش خیلی افت کرده ولی بازم شوخیاش خیلی بچگونه نیستن، شاید بیمزه باشن ولی بچگونه نیستن زیاد.
شوخی‌هاش هم رنج مختلفی داره، مسائل اجتماعی و خانوادگی و سیاسی و جنسی و ... رو شامل میشه (که البته به خاطر رده‌ی سنیش این مورد آخریش زیاد نیست). از یک طرف هم هر سال یک اپیزود مخصوص هالووین داره به اسم Treehouse of Horror که معمولا بر اساس داستان‌های Horror و علمی تخیلی قدیمیه یا داستان‌های اوریجیناله با این تم. البته اگر خیلی این بعدش برات جذاب تره شاید فیوچراما برات بهتر باشه، چون اون خیلی "نِردی‌"تره.
البته در کل اپیزودهای دیگه‌ش هم پره از ریفرنس‌های مختلف به پاپ کالچر و کمیو از سلبریتی‌های مختلف در نقش خودشون یا یک کاراکتر جدید.
خلاصه اینا رو گفتم که بگم واقعا نمیشه به سوالت جواب دقیق و مشخصی داد چون با هر سطحی شوخی داره :D

به نظرم اگه هنوز کاری تو این سبک شروع نکردی انتخاب خیلی خوبیه . مثلا تو این سبک میتونم Family Guy یا South Park و بهت معرفی کنم ولی شوخیای ِ مثلا Family Guy خیلی سنگین و اکثرا Sexual یا Political ه . ولی The Simpsons شوخیای Mellow یی داره و خانوادگی تره . و اینکه پنج فصل اول میتونه خیلی Boring باشه برات از جهت اینکه برمیگرده به یک میلیون سال پیش و کیفیتش به شدت تو در و دیواره :)) ولی من بهت پیشنهاد میدم بشینی از قسمت اول همشو ببینی . من که باهاشون زندگی کردم . One of the best families ever :))

فکر نمیکنم هرگز ، هیچوقت ، Never Ever again ، سریالی پیدا بشه که حس Friends رو القا کنه . فقط میتونی بارها و بارها از اول شروع کنی ببینیش . میشه گفت جمع دوستانه ی این شش نفر Ideal ییه که هیچوقت بهش دست پیدا نمیکنیم اینجا

هر سه عنوان Family Guy و South Park و Simpsons رو جسته گريخته و گذرا ديدم (بيشتر South Park) و Rick And Morty و Bojack Horseman رو كامل نگاه كردم.ولى چون كمتر با سيمپسون ها سر و كار داشتم پرسيدم.

كلا از لحاظ شوخى ها و تيكه هاى سنگين تر اول پارك جنوبى و بعد فميلى گاى و بعد سيمپسون ها قرار دارن،

ولى اين برام سوال شده بود كه سطح شوخياشون جاهايى به فميلى گاى و پارك جنوبى مى رسه يا نه...فيلم سيمپسون ها رو هم ديدم و كلا تو اين فكر افتادم كه بالاخره برم سراغ سريالش يا نه،
هر كارى مى كنم يه ندايى بم ميگه برو واسه Family Guy و South Park وقت بذار:D.

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
هر سه عنوان Family Guy و South Park و Simpsons رو جسته گريخته و گذرا ديدم (بيشتر South Park) و Rick And Morty و Bojack Horseman رو كامل نگاه كردم.ولى چون كمتر با سيمپسون ها سر و كار داشتم پرسيدم.

كلا از لحاظ شوخى ها و تيكه هاى سنگين تر اول پارك جنوبى و بعد فميلى گاى و بعد سيمپسون ها قرار دارن،

ولى اين برام سوال شده بود كه سطح شوخياشون جاهايى به فميلى گاى و پارك جنوبى مى رسه يا نه...فيلم سيمپسون ها رو هم ديدم و كلا تو اين فكر افتادم كه بالاخره برم سراغ سريالش يا نه،
هر كارى مى كنم يه ندايى بم ميگه برو واسه Family Guy و South Park وقت بذار:D.

فمیلی گای رو تا فصل 9 دیدم، و شخصا به خاطر نوع کمدیش (Cut away gag) اصلا نمیپسندمش، و به نظرم نوشتن این نوع "کمدی" نه خلاقیتی میخواد نه هنری. شوخی‌هایی که نه به همدیگه ربطی دارن نه به داستان کلی اپیزود، و به مسخره‌ترین بهانه‌ی ممکن فقط بیان میشن تا بخندونن (یک اتفاقی میفته، یک کاراکتر میگه این منو یاد اون دفعه‌ای میندازه که ... و یک جوک چند ثانیه‌ای کاملا بی‌ربط پخش میشه) سوث پارک خیلی خوب این ویژگی فمیلی گای رو مسخره کرد:D
توصیه میکنم سوث پارک رو بعد از سیمپسونز ببینی، چون سوث پارک شوخی‌هاش اینقدر over the top و اغراق آمیزن که اگه اول به اونا عادت کنی ممکنه شوخی‌های ملو و خونوادگی سیمپسونز به نظرت سطح پایین بیان و نتونن بخندوننت. البته سوث پارک هم الان به شدت افت کرده و یک زمانی به شدت خلاقانه بود و داستان‌های عجیب و غریب و یونیک تعریف میکرد و هیچ خط قرمزی نداشت اما هدف اصلیش تعریف کردن یک داستان خوب با حال و هوای خودش بود. حالا در حین تعریف کردن این داستان‌هاش هم یک عده‌ای رو با خاک یکسان میکرد:D
اما الان چند وقتیه که فقط سعی داره یک انتقادی از وضعیت روز باشه ( و سریع بودن پروسه‌ی ساختش هم در این زمینه کمکشون میکنه) ولی خب عملا جذابیتشو به نظر من (و خیلی‌ها) از دست داده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر