parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
عرضم به خدمتتون اینکه تا وقتی Horace And Pete شما رو به فکر فرو میبره، قادر به گفتن جمله‌ی "من به عنوان کسی که در خاورمیانه زندگی میکنم" نخواهید بود. و اگر برخلاف امر، در حال حاضر براحتی این جمله رو به زبون میارید و در ادامش از اهمیت اون چنین محصولی تعریف می‌کنید، نشون دهنده‌ی این هست که آگاه و مُدرِک به مسائل، رنج و دغدغه‌های هیچ کدوم از هم‌منطقه‌ای‌ های واقعی خودتون در زمان حال و حاضر، نیستید. لذا عرایض بیشتر بنده هم کمکی به موضوع نخواهد کرد. چراکه این امور حاصل تجربه‌ی شخصی از زندگی واقعی در زمان و مکان مشخص هستند، و نه نتیجه‌ی گستردگی مصرف از تمام دنیا.
یعنی الان این سریالایی که شبکه یک و دو پخش میکنن و دانیال حکیمی تو جفتش بازی میکنه و محصول کشور خودمون که از قضا خاورمیانه ای هم هست هستن باید خیلی ما رو به فکر فرو ببرن و آثار فاخری حسابشون میکنی ؟
-----
پ.ن : تو نوشته های قبلیت زیاد به این و اون تیکه انداختی . نمیتونی در تحت لفظ بحث و نظر شخصی هز عنوان و صفتی رو که دلت خواست به کاربرا نسبت بدی . رعایت کن .

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
خوب چن وقته سریالای خوب زیاد شدن ،
یکیش Banshee .
دومیش Outlander .
در مورد Louie هم جای هیچ بحثی نیست :X
یعنی فصل بعدی خود Louie رو نمیده ؟ :(

Black_Flag

کاربر سایت
Oct 15, 2013
585
فصل دوم Daredevil فوق العاده بود. از فصل یک خیلی بهتر بود و همینطور جسیکا جونز
خیلی این فصل عالی بود و 100 درصد فصل سوم سریال یه چیزه عالیتر میشه. فعلا باید یه سال صبر کرد:(
مبارزاتش هم خیلی خوب و تقریبا طبیعی بود
پانیشر رو هم که اصن ولش کن دنیایی بود برا خودش مخصوصا مبارزه هاش
Jon Bernthal بهتربن گزینه بود برا این نقش و میدونستم این نقشو عالی بازی میکنه
از روزی که تایید شد که نقش پانیشر رو قراره بازی کنه میدونستم 100 درصد عالی میشه که همینم شد
الکترا هم خیلی خوب بود
یه سوال
اخرش پانیشر چی میشه؟ مردم باهاش خوب میشن؟ به شهر کمک میکنه؟ اصن چی میشه که یهو میاد کمک مت؟

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
بتر کال سال حرف نداشت این اپیزود، فوق العاده بود.
تیکه ای که جیمی داستان سر هم میکرد برا مدرسه ـه یعنی پخش زمین بودم =)) دیالوگا یعنی محشره.
دقیقه به دقیقه آدم به نبوغ گیلیگان پی میبره واقعا کاراش تکه :D
جالبه هنوز ساب نیومده :D
---
Daredevil ـم دیشب تموم کردم واقعا این فصلش عالی بود از فصل اول هم بهتر بود مخصوصا از نظر داستان.
فقط بنظرم فایتاش یک خورده تخیلی شده بود در صورتی که یکی از خصوصیات دیردیول توی فصل اول فایتای واقعگرایا بود که مثل بقیه فیلم و سریالای سوپر هیرویی Stamina ـه بی نهایت نداشت مثل تیکه آخر قسمت دوم فصل اول که دوربین کات نمیشد، دیگه از اون صحنه ها توی این فصل ندیدم.
ولی برعکس فصل اول، که زیاد روی شخصیتای دیگه مانور نمیدادن، این فصل الکترا و پانیشر عالی بودن مخصوصا فرنک کسل اصلا بهتر از این نمیتونست باشه با یک انتخاب بازیگر بسیار عالی که خیلی خوب ظاهر شد واسه این نقش.

در کل خیلی سخته صبر کردن برای فصل بعد :(
اون سکانس رو فصل اول منم عاشقش بودم، اما اتفاقا این فصل هم یه سکانس اونطوری داشت :D همون سکانس که از بالا تا پایین ساختون با موتور سوارا دعوا میکنه و شخصا از این یکی سکانسشم خیلی خوشم اومد :D

.:Zangetsu:.

کاربر سایت
Jun 3, 2011
537
نام
Hamzeh
شما اول یاد بگیر چجوری توی یک فروم بتونی با نظرات بقیه کنار بیایی بعد بیا تعیین تکلیف کن : )))
به کسی ربطی نداره چی منو به فکر فرو میبره دوست عزیزِ دل انگیز
هوم، لازم به ذکر هست که شما نه نفر اول و نه نفر آخری هستید یا خواهید بود که در مقابل بحث، نقد یا تحلیل -مختصر یا مفصل-، بجای اینکه با بحث، نقد یا تحلیل -مختصر یا مفصل- جواب بدید، موضوع رو "شخصی" می کنید و خیال خودتون رو در قبال اصل امر که اینجا چیز دیگه ای بود، راحت.
لذا فکر می کنم صحبتی باقی نمونده باشه.
سلام

یعنی الان این سریالایی که شبکه یک و دو پخش میکنن و دانیال حکیمی تو جفتش بازی میکنه و محصول کشور خودمون که از قضا خاورمیانه ای هم هست هستن باید خیلی ما رو به فکر فرو ببرن و آثار فاخری حسابشون میکنی ؟
-----
پ.ن : تو نوشته های قبلیت زیاد به این و اون تیکه انداختی . نمیتونی در تحت لفظ بحث و نظر شخصی هز عنوان و صفتی رو که دلت خواست به کاربرا نسبت بدی . رعایت کن .
و علیکم
سوالتون رو به استناد کدوم از بخش صحبت های بنده مطرح کردید؟ چراکه نمیبینم جایی دفاعی از محصولات داخلی در مقابل سوژه ی مورد نظر کرده باشم.
حدالامکان نسبت به اون چیزی که وجود داره و نوشته شده صحبت کنید، و نه برداشت بی پایه و شخصی.

الحمدلله که جای دوری نرفتیم، چند خط بالاتر داشتم به دوست دیگرمون در رابطه با شخصی سازی امور بجای پرداختن به بحث، اشاراتی متذکر می شدم.
قاعدتا نه بنده شما و اون دوستمون رو میشناسم، و نه شماها بنده رو. هر صحبتی که میشه قاعدتا در حیطه ی موضوع مشخصی هست که بحث از اون نقطه شروع میشه -که در اینجا لوئیز و محصولاتش بوده-.
لذا فکر نمیکنم امری مثل نسبت دادن عنوان یا صفت به شخص کاربر، اصلا معنایی داشته باشه.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
horace%2Band%2Bpete-ed.jpg

حقیقت این هست که تنها پیشرفت لوئیز سی.کی در سال‌های اخیر، کاهش نسبی اضافه وزنش هست.

صرف نظر از کارهای مشخصا رسانه‌ای این فرد از دهه‌ی 90 به بعد، من‌جمله استندآپ کمدی‌ تلویزیونی، حضور در برنامه‌های طنز بعنوان مجری -کوتاه- و یا میهمان برنامه‌های طنز همچون گفتگوهای آخر شب -یا هر ترجمه‌ی دیگه‌ای که اسم این برنامه‌ها داره-، کل محصولات رسمی‌ای که ارائه کرده، در یک دهه‌ی اخیر بوده.
دقیقا از Lucky Louie محصول سال 2006 تا Horace And Pete محصول سال 2016 و Louie که در میان این دو قرار میگیره.
اگر ما به این سه محصول به چشم یک سه‌گانه نگاه کنیم که از اصول مرتبط به اون یعنی مرحله‌ی اول: شروع یا معرفی، مرحله‌ی دوم: متن یا تثبیت و مرحله‌ی سوم: پایان یا جمع بندی، پیروی می‌کنه، متوجه این خواهیم شد که محتوای محصولات در واقع به شکلی هستن که گویی ما از آخر به اول در حال دیدن این سه گانه هستیم. مثل اینکه جسم شما لحظه‌ی 00:01 رو با ارگاسم شروع کنه و 59:59 رو با حالت عادی به پایان ببره.
به‌عبارت دیگه، اگر ما در Lucky Louie بترتیب خنده، داستان، ایده‌پردازی و نمایش جهان‌بینی شخصی داریم، در محصول بعد یعنی Louie، اولویت به ایده‌پردازی، نمایش جهان‌بینی و خنده، تغییر میکنه. عنصر داستان هم که صرفا ابزاری میشه برای ابراز موارد ذکر شده. -هرچند افت از سیزن 3 شروع میشه و تا پایان رشد پیدا میکنه-.
و در نهایت در Horace And Pete تمام امور در سطح "روزمرگی" تنزل، و خودخواهی سازنده در لحظه به لحظه‌ی محصول قابل روئیت میشه. پس بی دلیل نیست که در حال حاضر -اگر حقیقت داشته باشه- لوئیز اعلام کرده بخاطر این سریال میلیون‌ها دلار در قرض فرو رفته.

Horace And Pete قبل از اینکه نمایشی از تقابل و جدال فرهنگ گذشته و حال آمریکاییِ موردِ نظرِ لوئیز سی.کی باشه، یک کیک تولد برای خودش هست. یک جایزه یا کادویی که خودش داره به خودش میده، از انتخاب صحنه و دکور و موسیقی و فیلمبرداری بگیر تا بازی‌ها و محتوا. لوئیز حتی نیازی نمیبینه که برات جک بگه تا بشینی پاش، یا اگر جکی گفته میشه، گوینده لزوما خودش باشه!

مسلما این محصول برای بینندگان اروپایی و مشخصا آمریکایی جذابیت خاصی داره، اما حقیقت این هست که برای بنده‌ای که در خاورمیانه زندگی میکنم، جز سرگرمی، هیچ چیز جدیدی نداره و نخواهد داشت.

1.از متن جذابتون تشکر می کنم اطلاعات خوبی دادید .

2.شما به عنوان یک فردی که سریال رو دیدی لطف می کنید قشنگ این جمله اتون که برای بیننده ای در خاورمیانه جذابیتی نداره رو شرح بدید . چون تا جایی که می دونم اکثر سریال های مطرح حالا چه سیتکام باشه چه داستانی مطابق با فرهنگ خاورمیانه ساخته نشده اند . برای همین پس نباید مارو جذب کنند . صرفا این توضیح رو ازتون میخوام به عنوان کسی که این جا دیده این سریال درباره اش بحث شده و می خواد حساب کتاب کنه بشینه پای سریال یا نه . البته یکم جملات اتون رو ساده تر کنید بهتره .چون حقیقتا با تمام احترام بعضی وقتا کلمات از بس سنگینه که آدم گم می کنه درونمایه رو با تشکر

• Like
Reactions: majidred2011

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596

.:Zangetsu:.

کاربر سایت
Jun 3, 2011
537
نام
Hamzeh
1.از متن جذابتون تشکر می کنم اطلاعات خوبی دادید .

2.شما به عنوان یک فردی که سریال رو دیدی لطف می کنید قشنگ این جمله اتون که برای بیننده ای در خاورمیانه جذابیتی نداره رو شرح بدید . چون تا جایی که می دونم اکثر سریال های مطرح حالا چه سیتکام باشه چه داستانی مطابق با فرهنگ خاورمیانه ساخته نشده اند . برای همین پس نباید مارو جذب کنند . صرفا این توضیح رو ازتون میخوام به عنوان کسی که این جا دیده این سریال درباره اش بحث شده و می خواد حساب کتاب کنه بشینه پای سریال یا نه . البته یکم جملات اتون رو ساده تر کنید بهتره .چون حقیقتا با تمام احترام بعضی وقتا کلمات از بس سنگینه که آدم گم می کنه درونمایه رو با تشکر
سوال بهتر فکر کنم این باشه که، آیا نفسِ "سرگرمی"، امری جذاب کننده نیست؟ و غالب اموری که زندگیمون رو طی اونها سپری می‌کنیم، محتوایی سرگرم کننده ندارن؟
اگر بله، پس میتونید ببینید بنده هم اشاره کرده بودم در انتهای صحبت‌ها که این محصول جز سرگرمی، هیچ چیز دیگری نیست.
و اگر خیر، پس باید گفت انسان‌ها امروز به تعالی رسیدن و عاشق زندگی ملال‌آور شدن. که در اینصورت حتی همین سوال و جواب من و شما در چنین دنیایی، مستحق طرد شدن از طرف جهانیان خواهد بود.

خلاصه‌ی کلام این هست که هرچیزی میتونه سرگرم‌کننده باشه، اما هر سرگرم‌کننده‌ای نمیتونه ارزشی باشه. که با این حال هم اشاره کردم محصول میتونه برای اروپا و آمریکایی‌ها ارزشی -جذابیت خاص- تلقی بشه، ولی برای مشخصا بنده‌ی خاورمیانه‌ای، خیر. چراکه مباحث و دردهایی که سریال ارائه میکنه، با دردها و مباحث ما، سنخیتی نداره.

• Like
Reactions: RONIIN

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
علاقمندان استفـن کینگ Horror master : مـژده مـژده :p :D
اسپایک TV میخواد یک مینـیـ سریال 10 قسمـته بر اساس کتاب The Mist بسازه
تابستون مراحل تولید شروع میشه و سال 2017 همـ پخش میشه .
صاحب شبکه انقدر از فیلمنامـه اش خوشش اومده که بیخیال ساخت Pilot شده و کل ده قسمت رو یکجا سفارش داده
فیلمش رو فرانک دارابونت سال 2007 با بازیـه تامس جین ساخت واسه همین اسپایک ... 1408 استفن کینگ رو همـ قبلا تهیه و تولید کردند .

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
خلاصه‌ی کلام این هست که هرچیزی میتونه سرگرم‌کننده باشه، اما هر سرگرم‌کننده‌ای نمیتونه ارزشی باشه. که با این حال هم اشاره کردم محصول میتونه برای اروپا و آمریکایی‌ها ارزشی -جذابیت خاص- تلقی بشه، ولی برای مشخصا بنده‌ی خاورمیانه‌ای، خیر. چراکه مباحث و دردهایی که سریال ارائه میکنه، با دردها و مباحث ما، سنخیتی نداره.

این جمله از نظر من درسته و نکته خوبی رو هم اشاره کردی شما... اما دوست عزیز این بحث که برای چه کسی ارزشی تلقی بشه صرفا برمیگرده به سلیقه شخصی مثال ساده ش هم موسیقی بلوز یا کانتری... بله بیشتر طرفداراش آمریکایی ها هستن ولی این موضوع که اگه یه نفر دیگه از این سبک خوشش میومد که تو خاورمیانه زندگی میکرد باید بهش گفت شما چون این سبک تو فرهنگت جایی نداره نباید گوش بدی ؟ سینما هم به همین شکل هست یه نفر ممکنه به هر دلیلی و به هر دلیلی و بازهم تاکید میکنم به هر دلیلی اعم از بازیگر ، کارگردان ، فیلمنامه و الی آخر با یه فیلم یا سریال یا حتی استندآپ کمدی ارتباط برقرار کنه و براش جذاب باشه به نظر من بحث فرهنگ تا حدی دخیل هست ولی اینکه محدودیت ایجاد کنه یا بحث سنخیت نداشتن با ارزشهای یه فرد دیگه تو یه جامعه دیگه رو بخوایم بهانه واسه رد یه سریال یا فیلم که یه مساله سلیقه ای هست بیاریم قطعا اشتباهه
ببخشید اگه جسارتی کردم دوستان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر