sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
دوستان عزیز، به نظرتون دسته بندی سریال‌ها باید فقط در دو دستۀ درام و کمدی باید باشه یا باید براساس ژانرهای مختلف باشه؟
اگه نظرتون رو گزینۀ دومه، ژانرهای مورد رو هم اسم ببرید. ممنون.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان ممکنه یه کم در مورد بریکینگ بد توضیح بدین؟
چقدر ارزش دیدن داره؟
تا الان سریالای ۲۴ و فرار از زندان و شرلوک رو دیدم
اگرم ممکنه چند تا سریال باحال در هر ژانری معرفی کنین
به جز ومپایر و واکینگ دد و بازی تاج و تخت
کنکور دادیم فعلا بیکاریم!
پیشاپیش ممنون

Sent from my iPad using Tapatalk HD
در مورد Breaking Bad
قطعا یکی از محشر ترین درامای تاریخ! که اگه از نظر نمره و اینا بسنجیم بین برترین سریالای تاریخ هست! نمره IMDb ـش 9.4 ـه که با GoT یکیه و بالاتر از 9.4 وجود نداره دیگه:D سریالش هم متای خیلی بالایی داره! از جمله فصل 5 ـش متای 99/100 رو داره که واقعا خیلی نمره عجیبیه! اونم بین 22 تا نقد!;;)

از نظر فنی سریالش عالیه! داستان بسیار زیبایی داره! این اواخر اینقدر اوج میگیره که آدمو روانی میکنه:D در کل باید حتما ببینی شک نکن:D

توی ژانر اکشن دارم سریال Arrow خیلی قشنگ میتونی ببینی! هنوز یک فصلش اومده و فصل دومش قراره پاییز بیاد!
توی ژانر پلیسی جنایی هم Hannibal جدید اومده که تازه فصل اولش تموم شده و 11 قسمت بود و توی این سبک خیلی سریال زیبایی هست!!

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
دوستان عزیز، به نظرتون دسته بندی سریال‌ها باید فقط در دو دستۀ درام و کمدی باید باشه یا باید براساس ژانرهای مختلف باشه؟
به نظر من همون دو تا باشه؛ کمدی/سیتکام و درام.

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
دوستان ممکنه یه کم در مورد بریکینگ بد توضیح بدین؟
چقدر ارزش دیدن داره؟

ارزش دیدن : تا 20 صفحه قبل :

اشغال ، Overrate

ارزش دیدن تا 40 صفحه قبل :

شاهکار دنیا ، بقیه سریال ها پیشش باد فتخ جنفیر لوپز هم نیست .

در کل بشین نگاه کن و نه اونوری باش و نه اینوری . سریال خوبیه .

- - -ویرایش - - -

نه بنظرم گزینه 2 بهتر هست ، ژانر ها هم :

کمدی

درام

سای فای

هارور

جنایی/پلیسی

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی

همون درام و کمدی خوبه.
فقط خواهشا سیتکام رو جدا کنین و یه توضیح دو خطی در موردش بدین. شاید بعضی از سیتکام خوششون نیاد و فرندز هم بشه سریال آشغال.

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
در مورد BB
هیچ سریالی نداریم که افت نداشته باشه حالا افت میتونه محسوس باشه یا زیاد که دیگه باعث بشه دیگه سریال پخش نشه !
به نظرم BB یه روند خیلی خوبی داره ... خیلی سعی نمیکنه داستان رو بالا ببره که بعد با کله سقوط کنه ... کم کم به یه نقطه میرسه ولی خب از اون نقطه قبلی خیلی فاصله نمیگره همین نکته باعث میشه بیننده سریال رو دنبال کنه
در کل سریالی هست که ارزش وقت و برای اونایی که ارجینال میخرن ارزش پولش رو داره !

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
نظر من اینه که به دو گروه cable و network تقسیم بشن خودش همه چیز رو مشخص میکنه :D ولی از اونجایی که دیدم خیلی ها میان میپرسن که مثلا یه سریال میخام جنگی باشه یا هیجانی باشه یا مثلا شبیه Prison break باشه اونوقت دیگه نمیتونن از بین درام ها اینو تشخیص بدن واسه همین به نظرم ژانربندی به نفع تاپیک میشه و سوالات در مورد نوع ـه سریالا کمتر میشه .

ژانر هم به نظرم

اکشن
سیتکام/کمدی
علمی تخیلی
تاریخی
ترسناک
جنایی - هیجانی
دیالوگ محور :D (دیگه به شاهکارهایی مثل mad men و sopranos و Suits و ... ژانر دیگه ای در کنار درام پیدا نکردم :D )

ولی احساس میکنم این ژانربندی درست در نمیاد چون یه سریال میتونه همزمان سه چهار تا از این ژانر ها رو داشته باشه :D

پ. : حالا من پیشنهاد دادم ولی همون کمدی - درام شاید درستتر باشه :D ولی باز شاهد سوالایی مثل "چی ببینم ؟" خواهیم بود متاسفانه :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من یه کم فکر کردم به این نتایج رسیدم:
تو پست اول تاپیک دو تا لیست می‌ذاریم، یکی کمدی و یکی درام.
تمام سریال‌های اون دو لیست رو هم به صفحۀ IMDB یا Wikipediaشون لینک می‌کنیم.
همزمان با این کارها :d من یه پست میذارم تو تاپیک به تفکیک ژانرها و توضیح مختصر از هر سریال (آقا این توضیح مختصر دیگه اضافه‌کاریه خدایی :d) و این پست من به همون پست اول تاپیک لینک میشه با کلمۀ "توضیحات بیشتر" یا "لیست به تفکیک ژانرهای مختلف".
این لیست رو میشه سالی یه بار و با مشارکت بیشتر کاربرها (اینبار چون بار اول بود تعداد رو روی 25 نفر از کاربران بالای صد پست تاپیک و کاربران قدیمی نگه داشتیم) آپدیت کرد.

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
تمام سریال‌های اون دو لیست رو هم به صفحۀ IMDB یا Wikipediaشون لینک می‌کنیم.

لینک Wikipdia باشه بهتره به نظرم.:D چون i-media شیلتره. توی صفحه ویکی هم لینک IMDB هست.

(آقا این توضیح مختصر دیگه اضافه‌کاریه خدایی :d)

نه اتفاقا کار خوبیه. اگر کمک خواستین من هم هستم.

پ.ن: عاقا من بازم می گم Sitcom رو جدا کنین.:D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
عاقا من بازم می گم Sitcom رو جدا کنین.
جداسازی اینجوری نداریم کمدی‌های تلویزیونی رو به دو دسته تک‌دوربینی و چند دوربینی تقسیم می‌کنن
سریالهایی مثل Veep و The Office و 30Rock هم سیتکام محسوب میشن.
لینک Wikipdia باشه بهتره به نظرم.
:biggrin1:
چون i-media شیلتره. توی صفحه ویکی هم لینک IMDB هست.
برای همین که میخوایم به ویکی‌پدیا لینک کنیم می‌گم توضیح مختصر اضافه‌کاریه. تو توضیح مختصر ما یه خلاصه از ابتدای داستان میگیم و اشاره‌ای شاید به عوامل و جوایز و سال ساخت و ... که همۀ اینا از یه طرف تو همون ویکی‌پدیا هست و از طرف دیگه ما می‌خوایم افراد سریال‌های خوب رو معرفی کنیم، بهترین کار اینه که کسی که درخواست سریال خوب داشته بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای بره سراغ سریال‌هایی که معرفی شدن. البته این نظر شخصی منه که از Spoil شدن به هر شکلی فراری هستم، همه اینجوری وسواسی نیستن :d

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
جداسازی اینجوری نداریم کمدی‌های تلویزیونی رو به دو دسته تک‌دوربینی و چند دوربینی تقسیم می‌کنن
سریالهایی مثل Veep و The Office و 30Rock هم سیتکام محسوب میشن.

ممنون بابت اطلاعات.:D ولی من منظورم کمدی های تلویزیونی تک دوربینی بود که توی استودیو جلوی مردم ضبط می شن یا بعدا روشون Laugh Track می زارن، مثل Friends و That 70s Show و How I Met Your Mother و .... اینا بود. ولی حالا تصمیم نهایی با شماست چون دارین زحمت می کشین پس منم دیگه ادامه نمی دم.:D

برای همین که میخوایم به ویکی‌پدیا لینک کنیم می‌گم توضیح مختصر اضافه‌کاریه. تو توضیح مختصر ما یه خلاصه از ابتدای داستان میگیم و اشاره‌ای شاید به عوامل و جوایز و سال ساخت و ... که همۀ اینا از یه طرف تو همون ویکی‌پدیا هست و از طرف دیگه ما می‌خوایم افراد سریال‌های خوب رو معرفی کنیم، بهترین کار اینه که کسی که درخواست سریال خوب داشته بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای بره سراغ سریال‌هایی که معرفی شدن. البته این نظر شخصی منه که از Spoil شدن به هر شکلی فراری هستم، همه اینجوری وسواسی نیستن :d

نظری ندارم چون موافقم.:D. من هم مثل امین آماده ام کمک کنم.

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
حرکتِ بسیار پسندیده‌ایه، واقعا متشکرم.
این دیدگاه شما در مورد اسپویل هم واقعا قابل احترامه. (هرچند همین ویکی‌پدیا چندین بار اون هم با وجود اینکه چشمامو درویش کرده بودم، اسپویل‌های جدی انجام داده و ماهیت سایتش همینه و نمی‌شه کاریش کرد)
در مورد اینکه مردم می‌رن و ویکی رو می‌خونن من قبول دارم که کار منطقی همینه اما بارها و بارها توی همین انجمن دیدم که سوالی پرسیده شده و من با این زبان انگلیسی ضعیفم در عرض یک دقیقه گوگل کردم و جواب رو یافتم تو منابع خارجی دم‌دستی (یاهو انسرز و ویکی و...). متاسفانه راحت‌طلبی به این شدت آفتیه که توی اینترنت هم دیده می‌شه. البته شاید دارم زیاده‌روی می‌کنم و مردم هم اطلاعاتشون در مورد جستجو و پژوهش کمه یا اصلا هدف انجمن اینترنتی رو نمی‌شناسم. ولی از همین الان می‌تونم پیش‌بینی کنم تعداد زیادی سوال در مورد اینه که: "فلان سریال در مورد چیه؟ و توضیح مختصر میخواستم!".
یه سوالی هم داشتم که چه سازوکاری در نظر گرفته می‌شه که مردم برن پست اول رو بخونن؟ چون اگه توی چشم نباشه، قطعا با تعداد بسیار زیادی سوال مواجه می‌شیم که جوابش فقط خوندن صفحه اوله.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
حرکتِ بسیار پسندیده‌ایه، واقعا متشکرم.
این دیدگاه شما در مورد اسپویل هم واقعا قابل احترامه. (هرچند همین ویکی‌پدیا چندین بار اون هم با وجود اینکه چشمامو درویش کرده بودم، اسپویل‌های جدی انجام داده و ماهیت سایتش همینه و نمی‌شه کاریش کرد)
در مورد اینکه مردم می‌رن و ویکی رو می‌خونن من قبول دارم که کار منطقی همینه اما بارها و بارها توی همین انجمن دیدم که سوالی پرسیده شده و من با این زبان انگلیسی ضعیفم در عرض یک دقیقه گوگل کردم و جواب رو یافتم تو منابع خارجی دم‌دستی (یاهو انسرز و ویکی و...). متاسفانه راحت‌طلبی به این شدت آفتیه که توی اینترنت هم دیده می‌شه. البته شاید دارم زیاده‌روی می‌کنم و مردم هم اطلاعاتشون در مورد جستجو و پژوهش کمه یا اصلا هدف انجمن اینترنتی رو نمی‌شناسم. ولی از همین الان می‌تونم پیش‌بینی کنم تعداد زیادی سوال در مورد اینه که: "فلان سریال در مورد چیه؟ و توضیح مختصر میخواستم!".
یه سوالی هم داشتم که چه سازوکاری در نظر گرفته می‌شه که مردم برن پست اول رو بخونن؟ چون اگه توی چشم نباشه، قطعا با تعداد بسیار زیادی سوال مواجه می‌شیم که جوابش فقط خوندن صفحه اوله.
پیشنهاد دوستان بود و یک همکاری کوچیک دسته‌جمعی که اگر ادامه‌دار و هرساله باشه در مقیاس بزرگتر انجام میشه در آینده، بهرحال اینجا سایت تخصصی فیلم و سریال نیست و حداکثر امکانات همینه.
دقیقاً مهمترین دلیل اقدام برای تهیۀ یه لیست فراگیر (و بر اساس نظرات خود کاربران اینجا) از همین دست پست‎هایی بود که هر صفحه (بعضی وقت‌ها هر دو سه پست یکبار) تکرار میشد و توشون پرسیده میشد "سریال X چه جوریه؟" در حالیکه با استفاده از ابزار جستجوی انجمن میشد به جواب این سوال رسید چون بارها دقیقا همون سریال X در همین تایپک بارها مورد بحث قرار گرفته شده بوده.
در مورد ساز و کار
کنار اسم تاپیک الان نوشته شده "پست اول تاپیک خوانده شد" (فکر کنم باید شود باشه)، این راحتترین ساز و کاره که هر کسی وارد تاپیک میشه در قدم اول پست اول تاپیک رو مطالعه کنه. (می‌تونه نوشتۀ بغل اسم تاپیک به "پست اول تاپیک حتما خوانده شود" تغییر پیدا کنه). راه دیگه‌ای هم که هست اینه که مثل تاپیک‌های خبر، پست اول تاپیک همیشه پست اول تمام صفحات باقی بمونه (اگه امکان چنین کاری وجود داره).
لازم به ذکره که اینکار برای تموم شدن تمام بحث‌ها نیست و بلکه صرفا راهیه برای معرفی سریال‌های خوب برای کاربران جدیدی که چندان با سریال‌های خوب و شناخته شده آشنایی ندارن. وگرنۀ بحث‌هایی که در مورد سریال‌هایی که بعد از ارائۀ این لیست شروع به پخش می‌کنن و قسمت‌های جدید سریال‌های موجود در اون لیست کماکان به قوت خودشون باقی هستن. کلا هدف انجمن اینترنتی ایجاد بحث و گفتگو هست اما با ایجاد این لیست میخوایم از تکرار چندباره بحث‌های تکراری جلوگیری کنیم.
برای جلوگیری از پرسش مجدد سوال‌های "کدوم سریال‌ها خوبن؟" یا "سریال X (که در لیست پست اول موجوده) چه جوریه؟" دو راه وجود داره. یکی اینکه وقتی کسی پرسید کاربرهای دیگه جواب پرسشش رو ندن و یکی اینکه این امر حالت تخلف از قوانین تاپیک باشه و شامل تذکر بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر