The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
594
نام
رایان
من Barry رو نگاه نکردم قصد دیدنش رو هم ندارم . الان خوب تموم شد یا فاجعه بوده ؟
به نظرم خیلی اندینگ خوب و غافلگیرکننده‌ای داشت. ولی شاید نظرا راجع بهش متغیر باشه.
در کل سریالیه که میشه گفت دیدنش واجبه و قطعا حالا حالاها راجع بهش صحبت میشه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,555
نام
سپهر
من Barry رو نگاه نکردم قصد دیدنش رو هم ندارم . الان خوب تموم شد یا فاجعه بوده ؟

پایانش رو من دوست نداشتم؛ عملا رسیدن به یک closure راضی‌کننده کار دشواری است. چند تا سریال به اندازه انگشتان دست به closure مدنظر مخاطب رسیده‌اند؟ Barry سریال خوبی هست؛ اما در اتاق نویسندگان، گاهی «تصمیمات اشتباه» تاثیری بر پایان‌بندی اثر می‌گذارد؛ همان تصمیمات اشتباه که منجر به نابودی Ozark در پایان‌بندی و Bloodline و دیگر سریال‌ها می‌شود.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,555
نام
سپهر
خب تبریک می‌گویم به تیم نویسندگان سریال Succession؛ اپیزود پایانی خوبی بود؛ یک اندینگ خوب برای نسل تازه تلویزیون!

حدسم درست دراومد؛ مرگ آن گارسون نگون‌بدخت به دست کندال، به پاشنه آشیل او تبدیل شد. کاملاً انتظار این را داشتم که شیو و رومن کندال را لحظه آخری ناک‌وات کنند. کندال همیشه بازنده بود؛ شخصیت بازنده‌ای داشت؛ بغض و مات کندال از خودکشی هم بدتر است؛ لحظه پایانی نشستن کندال روی نیمکت را مرگ او تلقی می‌کنم؛ رومن به رستگاری رسید؛ لبخند پایانی او به معنای آزادشدن از تمام گذشته‌ها و دردهای کهنه بود؛ شیو این‌بار به معشوق خود خیانت نکرد؛ هرچند این‌بار «تام» شیو را تحت تسلط خود قرار داد؛ رابطه شیو و تام تبدیل به همان رابطه شیو با پدرش می‌شود؛ فرانک، بهترین دوست کندال در کسب و کار هم فهمید که او هم نیز بازنده است؛ گرگ مانند یک تیم ته‌جدولی عمل می‌کند که هرلحظه در آستانه سقوط است اما همیشه از سقوط قسر درمیرود؛ و در پایان «تام» که چراغ خاموش از فصل اول پیشرفت را آغاز کرد و به آن جایگاه مدنظرش رسید؛ بله؛ همچنان سگ باوفای متسون می‌ماند اما هرگز شبیه به آن تام فصل دوم نیست. همان‌طور که متسون گفت؛ تام لوگان روی دوم است و همین‌طور هم شد. اتفاقات پایانی به معنای فروپاشی خانواده لوگان بود و آخرین دورهمی آن‌ها! اپیزود دوم، فصل چهارم؛ این‌جا بود که لوگان فرزندانش را شناخت و گفت: You
are Not Serious People.
1685386450058.png

آخرین ویرایش:

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
594
نام
رایان
خب تبریک می‌گویم به تیم نویسندگان سریال Succession؛ اپیزود پایانی خوبی بود؛ یک اندینگ خوب برای نسل تازه تلویزیون!

حدسم درست دراومد؛ مرگ آن گارسون نگون‌بدخت به دست کندال، به پاشنه آشیل او تبدیل شد. کاملاً انتظار این را داشتم که شیو و رومن کندال را لحظه آخری ناک‌وات کنند. کندال همیشه بازنده بود؛ شخصیت بازنده‌ای داشت؛ بغض و مات کندال از خودکشی هم بدتر است؛ لحظه پایانی نشستن کندال روی نیمکت را مرگ او تلقی می‌کنم؛ رومن به رستگاری رسید؛ لبخند پایانی او به معنای آزادشدن از تمام گذشته‌ها و دردهای کهنه بود؛ شیو این‌بار به معشوق خود خیانت نکرد؛ هرچند این‌بار «تام» شیو را تحت تسلط خود قرار داد؛ رابطه شیو و تام تبدیل به همان رابطه شیو با پدرش می‌شود؛ فرانک، بهترین دوست کندال در کسب و کار هم فهمید که او هم نیز بازنده است؛ گرگ مانند یک تیم ته‌جدولی عمل می‌کند که هرلحظه در آستانه سقوط است اما همیشه از سقوط قسر درمیرود؛ و در پایان «تام» که چراغ خاموش از فصل اول پیشرفت را آغاز کرد و به آن جایگاه مدنظرش رسید؛ بله؛ همچنان سگ باوفای متسون می‌ماند اما هرگز شبیه به آن تام فصل دوم نیست. همان‌طور که متسون گفت؛ تام لوگان روی دوم است و همین‌طور هم شد. اتفاقات پایانی به معنای فروپاشی خانواده لوگان بود و آخرین دورهمی آن‌ها! اپیزود دوم، فصل چهارم؛ این‌جا بود که لوگان فرزندانش را شناخت و گفت: You
are Not Serious People.
View attachment 295097

البته فکر کنم فرانک از خداش هم بود که اخراج شه و از شرکت بیاد بیرون. یادمه تو صحبتش با کارل به هم میگفتن که یه Golden Parachute بزنن به بدن، یه پولی به جیب بزنن و برن استراحت.

در کل Succession هم پایان خیلی خوب و شاعرانه‌ای داشت. از یه مدت دیگه هم راجع به این سریال هم Barry میشه بحث کرد که میون بهترین سریال‌های تاریخ توی چه جایگاهی قرار میگیرن.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
من از وقتی که اپیزود اخر succession رو دیدم:

1685395439334.png

کلا به این حس پوچی و بدی که بعد از تموم کردن یه سریال به ادم دست میده کم و بیش عادت کردم ولی خیلی کم پیش بیاد سریالی به اندازه succession منو درگیر خودش کنه و در کل سریال هایی با این کیفیت خیلی کم هستن.
دوشنبه ها چیکار کنیم از این به بعد :(

در کل پایان و فصل فوق العاده ای بود، خیلی هم منطقی بود اتفاقاتی که افتاد.

+

دوستان اطلاع دادن که از هفته بعد دوشنبه ها باید شاهکار the idol رو ببینیم :-j :-j :-j

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,767
نام
وحید
هیچوقت از شخصیت شیو خوشم نیومد از اول سریال تا این قسمت اخر یه شخصیت بسیار چرت و دمدمی مزاج که واقعا متسون حق داشت گوه هم دستش ننداخت کسی که به خانواده خودش اینطوری راحت خیانت میکنه به متسون هم همینطوری خیانت میکرد در اخر هم وقتی فهمید تام قراره مدیر بشه رفت مثل انگل خودشون چسبوند بهش تا از عبای اون هم چیزی نصیبش بشه همونطور که قبلش به متسون چسبیده بود ..
کلا شیو داخل این سریال نقش انگل معابی رو داشت که برای رسیدن به ریاست حاضر بود هر خط قرمزی رو زیر پا بذاره حتی اگر اون شخص شوهر و برادرهاش و حتی پدرش لوگان روی باشه
تنها کسی که کمی به ریاست نزدیک بود و واقعا هم بهش میومد و به قول خودش منطقی بود کندال بود درسته گاهی اوقات احساساتی میشد ولی از بین سه تا فرزند لوگان نه رومن و نه شیو لیاقت ریاست رو نداشتند
در مورد پایان سریال به نظرم پایانی واقعی داشت "دنیا همواره به کام بی عرضه ها و پاچه خواران میگرده"
تام شخصیتی بی خاصیت که بدون گرگ عرضه یه کار ساده نداشت و صرفا به خاطر داماد لوگان روی بودن به اینجا رسیده بود نشست در جایگاه لوگان روی بزرگ و همونطور که فرانک بعد ورودش گفت به هیچ عنوان در اون جایگاه نخواهد موند و متسون با لگد بیرون خواهد انداختش و در آخر کار این متسون بود که از تفرقه ی هدفمندی که بین خانواده روی انداخته‌ بود تماما به نفع خودش استفاده کرد و به هدفش رسید و باعث نابودی امپراطوری روی شد
یه نکته جالب هم بگم درباره رای سندی...اگر خاطرتون باشه اون همیشه از اوایل سریال دنبال نابودی امپراطوری روی بود و در اخر با رای مثبت به ادغام به طور غیر مستقیم به هدفش رسید

از سریال لذت بردم ولی موزیک بی نظیرش رو نباید فراموش کرد ترک اخر لب دریا محشر بود

آخرین ویرایش:

HamidEidorado

کاربر سایت
May 23, 2012
3
اقا من تازه Succession رو شروع کردم.فصل 1 رو میبینم رسیدم قسمت 8.تا الان چیزی که بگم wow عجب سریالی ,هنوز نبوده! سریال خیلی خیلی دیالوگ محوره و گفتگوهای نرمال و کلی F$%k که نصیب هم میکنن.
خیلی سعی میکنم با سریال ارتباط بگیرم فعلا متوسط بوده فقط قسمت 6 یکم قشنگ بود! بعد میبینم بچه ها اینجا کف و خون قاطی میکنن واسه فصل اخر .
الان من فصل یک رو میبینم میگم چرا هیچی نمیشه پس؟! من نمیتونم ارتباط بگیرم یا فصل اول ضعیف تره؟

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,864
نام
Sajjad
اقا من تازه Succession رو شروع کردم.فصل 1 رو میبینم رسیدم قسمت 8.تا الان چیزی که بگم wow عجب سریالی ,هنوز نبوده! سریال خیلی خیلی دیالوگ محوره و گفتگوهای نرمال و کلی F$%k که نصیب هم میکنن.
خیلی سعی میکنم با سریال ارتباط بگیرم فعلا متوسط بوده فقط قسمت 6 یکم قشنگ بود! بعد میبینم بچه ها اینجا کف و خون قاطی میکنن واسه فصل اخر .
الان من فصل یک رو میبینم میگم چرا هیچی نمیشه پس؟! من نمیتونم ارتباط بگیرم یا فصل اول ضعیف تره؟
هر چی جلوتر میاد بهتر و هیجانی! تر میشه ولی این طور نیست که بگیم فصل اول ضعیفه. کلیت سریال هم همین دیالوگ بین کاراکترهاست:D

• Like
Reactions: TheGodfather

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,669
نام
Moein
شماها‌ از تموم شدن بری و ساکسشن ناراحتید، من از تموم شدن تد لاسو‌ :(
دیگه چیزی برا تراپی ندارم و از این به بعد یه موجود افسرده و بی‌هدفم :D
واقعا کرکتر تد لاسو فوق‌العاده بود از هر نظر