Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,402
نام
امین
قسمت اول 13 Reason Why رو دیدم خیلی خوب بود امیدوارم روند سعودی داشته باشه و از جذابیتش کاسته نشه.

west world روند صعودی نزولیش چطوریه؟ من سه قسمتی دیدم هیچ جذابیت خاصی نداشت برام، ترجیح دادم آرون فیست رو ببینم تا اون :| الانم نصفه نیمه مونده، به سلیقم نساخته یا اپیزودای بعدی تغییر خاصی توش ایجاد میشه؟
منم دقیقا همین مشکلو داشتم. با کلی هایپ رفتم سمتش 3 قسمت اولشو دیدم بخیالش شدم. رسما خوابم گرفت یجاهاییش.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
west world روند صعودی نزولیش چطوریه؟ من سه قسمتی دیدم هیچ جذابیت خاصی نداشت برام، ترجیح دادم آرون فیست رو ببینم تا اون :| الانم نصفه نیمه مونده، به سلیقم نساخته یا اپیزودای بعدی تغییر خاصی توش ایجاد میشه؟
دلیلش این هست تا 2-3 قسمت بعدش هنوز داستان را متوجه نمیشی و وقتی پایانش برسه میفهمی چه شاهکاری ساخته شده
اگر راهنمایی کوچک در مورد داستان میخوای اسپویل بخون
داستان داره در چند زمان مختلف نشونت میده !

• Like
Reactions: leonk13

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
آخرین ویرایش:

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
ygcw_20170414_102116052_ios.jpg

در پایان سریال، مترجم زیرنویس کرد که امیدوارم از تماشای این سریال لذت برده باشید! با خود گفتم سیزده دلیل برای لذت نبردن از زندگی! تا الان همیشه بُعد ساده‌انگارانه و خامی از دنیای نوجوان‌ها ارائه می‌شد و انعکاس مشکلات آن‌ها با این عینک خوش‌بینی همراه بود که جوان باید اشتباه کند ولی نه. این نوع دید فقط نوعی فرافکنی و فرار به سوی جلوست و انکارِ عمیق‌ترین مشکلاتی که برای افراد در این سنین بوجود می‌آید. سرتان را درد نیاورم، سریال « سیزده دلیل برای ...» یک سریال نوجوان‌پسند و رویاگونه نیست که بعد از آن بخواهیم فضای آن را در زندگی خود پیاده کنیم. این سریال دقیقاً وجه تاریکی از دنیای ما انسان‌ها را نشان می‌دهد که مطمئنم حتی مخاطبین سن بالا هم دوست دارند در مورد آن بحث کنند چون بیان خرده وقایعی‌ست که موجب انحراف‌های وسیعی می‌شود و چه بسا آینده‌ی خیلی از افراد را زیر و روی کند. این دقیقاً وجه تشابه بین بازی Life Is Strange و این سریال است که هر دو بر نظریه‌ی هرج‌ومرج تأکید می‌کنند؛ یعنی اینکه یک تغییر کوچک می‌تواند تأثیری بزرگ بر آینده بگذارد و می‌توانیم به خوبی بفهمیم که اگر آن اشتباه اولی که از کاراکتر «جاستین فولی» سر زد، هیچ‌گاه رخ نمی‌داد شاید سرنوشت «هانا بیکر» به شکلی دیگه‌ای ادامه می‌یافت. بحث همینجاست، سریال نگاهی انتقادی به رفتارها‌ی سرسری و خودخواهانه‌ای می‌اندازد که از هر کسی برمی‌آید؛ اعم از والدین تا دوستان و دریغ از اینکه یک لحظه هر کسی به عواقب این رفتارها فکر کند. دیدگاه انتقادی داستان فقط در این موضوع خلاصه نمی‌شود و انگشت اتهام خود را به سیستم آموزشی و شبکه‌های اجتماعی هم می‌چرخاند و ناتوان بودن هر کدام را در حل شرایط موجود، آشکار می‌کند و باور کنید این‌ها مسائلی‌ست که باید در مورد آن‌ها ساعت فکر کرد و می‌توان هم گفت که گره‌گشایی‌های داستان، شما را ناآگاه به این کار وا می‌دارد و تا لحظاتی نسبت به دنیای اطراف زده می‌شوید. من داستان را تحسین می‌کنم چون گره‌هایی خلق می‌کند که با گره‌های بعدی، زنجیروار متصل است و همه‌ی اتفاقات و شخصیت‌ها را روانکاوی می‌کند. گفتم شخصیت‌ها! آن‌چنان زنده خلق شده‌اند که هم‌ذات پنداری با آن‌ها مشکل نیست و این را مدیون بازی فوقالعاده‌ی تک تک بازیگر‌ها هستیم و البته کارگردانی «تام مک‌کارتی». جوری که مک‌کارتی بین گذشته و زمان حال با رنگ گرم و سرد فاصله می‌انداخت، بدون اینکه حتی حرکت دوربین را کات کند، مخاطب یاد این جمله می‌افتاد:« خودش نیست، یادش همه‌جاست.»
سریال حتی قصد آموزش و نتیجه‌گیری کلی ندارد. فقط می‌خواهد بدانیم که پیچیدگی روابط انسان‌ها، چه شرایطی را می‌تواند بوجود بیاورد و بعد از این سریال، به بود و نبود خیلی از افراد در زندگی خود بیشتر دقت کنید. به کوچک‌ترین رفتارهایتان، به کارهایی که نکردید. برای من، این مجموعه، سیزده دلیل بود برای زندگی کردن.

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
The Handmaid`s tale رو حتما تریلر ـش رو ببینید ، خیلی خوبه . بعد از The Leftovers واسه این سریال لحظه شماری میکنم .
مطمئنم میتونید با داستانش همذات پنداری کنید ...
بازیگر نقش اصلی همون دختر خانوم پگی ـه توی Mad Men ، که بازیش فوق العاده بود اما این جا انگار کل پتانسیلش آزاد میشه .

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,996
نام
Mohammad
13 Reason Why
خوب این سریال فوق العاده زیبا هم تموم شد.
سالهاست که سریال های مختلف رو دارم میبینم ولی به یاد نمیارم هیچکدوم به اندازه این سریال به من درس مهربانی و عشق به هم نوع داده باشن.
سریالی که همون لحظه اول بهت میگه انسان از دست رفته داخل سریال قرار نیست که برگرده و تو باید دلیل هایی رو بشنویی که هرکدومشون میتونست نجات دهنده یک زندگی باشه. و در ادامه باعث میشه بفهمی چقدر به انسان های دور و برت بد میکنی.اینکه چطوری میشه به راحتی به دیگران محبت کرد ولی ازشون دریغ میکنی.
13 Reason Why به من درس های فروانی داد.
امیدوارم که بتونم از این به بعد با دیگران مهربانتر باشم.

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,554
نام
سپهر
Prison-Break-season-5-600x338.jpg

خب بالاخره به این تنیجه کلی رسیدیم که Prison Break : The Sequel نه تنها تمام خاطرات ما را از دنیای فرار از زندان خراب می کند، بلکه توهینی به این مجموعه است. حالا چند دلیل از خراب کردن این فصل را می گوییم :

1- نبود گروه نویسندگان سابق Prison Break :

شاید حضور پائول تی شیئورینگ ، میتونه برای طرفداران فرار از زندان، قابل قبو باشه اما باید این رو بدانیم که پائول تی شیورنگ ، سابقه نه چندان قدرتمندی در ساخت چند فیلم ناموفق مثل Chronciles Of Riddick داشته. اما کاملا در این فصل، حضور نویسندگان سابق سریال، کامل به این فصل صدمه زده است. منظور نبود Kevin Hooks (بیشتر نوشته های فصل دوم و چهارم که اوج داستان سریال است) را او نوشته و اپیزود هیجا انگیز Go و The Killing Box رو نیز کارگردانی کرده است و Matts Olsmted که او هم از مهمترین اعضای این گروه بود که متاسفانه حضوری ندارد.

2- بی توجهی گروه نویسندگان به عناصر و ریشه های فصل های قبل :

شاید ساخت فصل پنجم آروز همه ی ما بعد از پایان فصل چهارم بود و هر کدامان آرزو می کردیم که خبری از ساخت فصل جدید بشنویم. اما وقتی تریلر در سال پیش منتشر شد و چیز هایی شبیه فصل سوم و یمن و .. نشان داد، کاملا هیجان من را کاهش داد. شاید Concept که گروه نویسنده به سراغشان رفتند، زیاد جالب نبوده و ایده Wentworth Miller به شدت آبکی بود (خود ونت، نویسنده چند کار ناموفق بوده است) سریال میتونست همان داستان کمپانی را به شکل دیده ای ادامه می داد.

3- تصمیمات اشتباه فاکس

شاید مقصر اصلی این خراب کاری ، شبکه فاکس است. امروزه با وجود شبکه های اینترنتی و کابلی معروف مثل AMC,Netflix,Hulu ، تونستند رقابت را از شبکه های اصلی نیز بگیرند. فاکس هم حتی با سریال های قدیمی خود مثل X-Files یا حتی 24 نتونست، تعداد بینندگان خود را افزایش دهد. فاکس هم هر جور شد بدون هیچ دیدی، ساخت فرار از زندان فصل پنج را قبول کرد و از همه بدتر آن را به نه قسمت خلاصه کرد، شاید خیلی ها مخالف این قضیه بوده اند، طوری که هر فصل فرار از زندان حدود 22 قسمت داشت و داستان های ریز وکوچکی به هم گره میخورند و cliffhanger های جذابی را هم داشتند. اما واقعا نه قسمت بودن، اشاره به شلختگی و بی پارگی داستان دارد که در این دو قسمت کامل دیده می شود

danielo

کاربر سایت
Jul 11, 2008
1,441
نام
daniel
Prison-Break-season-5-600x338.jpg

خب بالاخره به این تنیجه کلی رسیدیم که Prison Break : The Sequel نه تنها تمام خاطرات ما را از دنیای فرار از زندان خراب می کند، بلکه توهینی به این مجموعه است. حالا چند دلیل از خراب کردن این فصل را می گوییم :

1- نبود گروه نویسندگان سابق Prison Break :

شاید حضور پائول تی شیئورینگ ، میتونه برای طرفداران فرار از زندان، قابل قبو باشه اما باید این رو بدانیم که پائول تی شیورنگ ، سابقه نه چندان قدرتمندی در ساخت چند فیلم ناموفق مثل Chronciles Of Riddick داشته. اما کاملا در این فصل، حضور نویسندگان سابق سریال، کامل به این فصل صدمه زده است. منظور نبود Kevin Hooks (بیشتر نوشته های فصل دوم و چهارم که اوج داستان سریال است) را او نوشته و اپیزود هیجا انگیز Go و The Killing Box رو نیز کارگردانی کرده است و Matts Olsmted که او هم از مهمترین اعضای این گروه بود که متاسفانه حضوری ندارد.

2- بی توجهی گروه نویسندگان به عناصر و ریشه های فصل های قبل :

شاید ساخت فصل پنجم آروز همه ی ما بعد از پایان فصل چهارم بود و هر کدامان آرزو می کردیم که خبری از ساخت فصل جدید بشنویم. اما وقتی تریلر در سال پیش منتشر شد و چیز هایی شبیه فصل سوم و یمن و .. نشان داد، کاملا هیجان من را کاهش داد. شاید Concept که گروه نویسنده به سراغشان رفتند، زیاد جالب نبوده و ایده Wentworth Miller به شدت آبکی بود (خود ونت، نویسنده چند کار ناموفق بوده است) سریال میتونست همان داستان کمپانی را به شکل دیده ای ادامه می داد.

3- تصمیمات اشتباه فاکس

شاید مقصر اصلی این خراب کاری ، شبکه فاکس است. امروزه با وجود شبکه های اینترنتی و کابلی معروف مثل AMC,Netflix,Hulu ، تونستند رقابت را از شبکه های اصلی نیز بگیرند. فاکس هم حتی با سریال های قدیمی خود مثل X-Files یا حتی 24 نتونست، تعداد بینندگان خود را افزایش دهد. فاکس هم هر جور شد بدون هیچ دیدی، ساخت فرار از زندان فصل پنج را قبول کرد و از همه بدتر آن را به نه قسمت خلاصه کرد، شاید خیلی ها مخالف این قضیه بوده اند، طوری که هر فصل فرار از زندان حدود 22 قسمت داشت و داستان های ریز وکوچکی به هم گره میخورند و cliffhanger های جذابی را هم داشتند. اما واقعا نه قسمت بودن، اشاره به شلختگی و بی پارگی داستان دارد که در این دو قسمت کامل دیده می شود

اره عزیز. معلومه ابکی و اشغال ساخته شده

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,159
نام
پویان
من اصلا فصل پنجم PB رو دنبال نکردم.
فصل سوم BCS رو دنبال میکنم که عالیه!!
اون بخش ماشین اپیزود اول من رو یاد فیلم ارتباط فرانسوی انداخت!! (اسپویل نکردما)

الان ریک و مورتی رو هم تازه کشف کردم!
ساعت ۱ شب بود، بیکار بودم، یهو دیدمش گوشه هاردم، سه اپیزود رو درجا دیدم!!
الان هم اپیزود دوم فصل دوم هستم!

ریک و مورتی رو تموم کنم، میرم سراغ Westworld
دو قسمتش رو دیدم؛ خوشم اومد.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

• Like
Reactions: hooman1995

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
واو سیزن پریمیر فصل سوم Leftovers اومد ، قشنگ دوست دارم جار بزنم سر شاهکار بودن این سریال ، خیلی قوی بود بهتر از همیشه.
واقعا چقدر میتونه فوق العاده کار شده باشه یه سریال ، واو
خدایا ممنونم که من تا الان زندم D : هفت هفته دیگه منو زنده نگه دار سریال تموم کنم دیگه هیچی نمیخوام .

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,890
نام
حسين
واو سیزن پریمیر فصل سوم Leftovers اومد ، قشنگ دوست دارم جار بزنم سر شاهکار بودن این سریال ، خیلی قوی بود بهتر از همیشه.
واقعا چقدر میتونه فوق العاده کار شده باشه یه سریال ، واو
خدایا ممنونم که من تا الان زندم D : هفت هفته دیگه منو زنده نگه دار سریال تموم کنم دیگه هیچی نمیخوام .
زیرنویس سراغ نداری داداش ؟ خُمارم :(

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر