Nintendo Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

122469

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

ناشر: Nintendo
سازنده: Atlus
سبک: JRPG
تاریخ عرضه: 17 ژانویه 2020
سایز فایل: 11.7 GB

تاریخچه

سال 2013 بعد از موفقیت عظیم Fire Emblem: Awakening روی 3DS نینتندو مطمئن بود فرنچایزی که داشت فاتحه اش رو میخوند، زنده است!!! و خب به هیچ وجه نمی خواست آتیشی که روشن شده خاموش شه، لذا استارت پروژه های مختلفی رو با فرنچایز زد و خیلی Atlus وار (چه تشابهی! :D) شروع به شیردوشی مهندسی شده از فایر امبلم کرد، ریمیک نسخه دوم بازی از عهد دقیانوس(FE Echoes: Shadows of Valentia)، ساختن اسپین آف موسو (FE Warriors) ساخت ادامه جاه طلبانه (FE Fates) و بازی گاچای موبایل (FE Heroes)

این وسط تو یکی از دایرکت ها، یهو نینتندو یه تیزری نشون داد، اینترنت شروع کرد خشتک دریدن
این ویدیو رو میگم:

فایر امبلم یکی از با تاریخچه ترین فرنچایز های نینتندو با یکی از کله گنده ترین اسم های ژانر JRPG، شین مگامی تنسه داشت کراس اور می گرفت رو Wii U... چی از این بهتر؟
بعد از این تیزر ناگهانی، کل این پروژه کراس اور تو یه سکوت خبری بزرررررگ فرو رفت تا این که E3 2015 تریلر معرفی بازی با اسم Tokyo Mirage Sessions #FE پخش میشه و یه جمعیتی از دست نینتندو کفری!!! خییییلی کفری

بازی هیچ شباهتی به چیزی که ملت دو سال انتظارش رو می کشیدن نداشت
هیچ شخصیتی از دنیای شین مگامی تنسه تو بازی وجود نداشتن، شخصیت های فایر امبلم هم ربطی به داستان اصلی بازی نداشتن، ایده اصلی بازی تبدیل شده بود به یه JRPG با محوریت دنیای Pop Idol های ژاپنی که سیستم گیم پلی اش به شدت الهام گرفته از سری شین مگامی تنسه و پرسونا با یه عناصری از فایر امبلم (مثل سیستم سنگ کاغذ قیچی) بود. که خب در هر صورت با کراس اوری که هر کسی انتظار داشت فاصله داشت، نینتندو هم بعدا گفت که این بازی دیگه کراس اور بین FE و SMT نیست و یه چیز جدیده، که اصلا دردی رو از دردهای طرفدارها دوا نکرد

بازی سال 2016 برای Wii U عرضه شد... کنسولی که خیلی فن بیس عظیمی از ژانر JRPG نداشت روش، خود کنسول تو وضعیت وخیمی بود اون موقع و حوادث مارکتینگ یکی یکی پشت هم رخ می دادن(نداشتن دوبله انگلیسی و قضیه سانسورینگ و..) که در نهایت باعث شد بازی به یک شکست تجاری "مطلق" تبدیل شه رو Wii U

با این حال خود بازی چیز خوبی از آب دراومد و متاش از 60 تا نقد شد 80 که بازی آیدولی کم پیدا می کنید با این نمرات، کسایی که بازی رو انجام دادن معتقد بودن بازی، خیلی بازی فان و باحالیه و از اون جواهرهای پنهان Wii U ـه

بعد سه سال از عرضه بازی حالا نینتندو دوباره به این فرنچایز رو سوییچ فرصت داده تا بدرخشه، از فاجعه تیزر SMT x FE دیگه 6 سال میگذره، و سوییچ هم خیلی کنسول فوق العاده ای برای هر نوع JRPG ایه. بهتره دید آیا این بار این فرنچایز عجیب و غریب نینتندو به موفقیت میرسه یا خیر؟

پست اول آپدیت میشه​

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
تقریبا یه ماه دیگه بازی منتشر میشه
Niche بودنش به کنار، بهتره موتور این جا رو راه بندازم یخورده، چون فکر می کنم قراره به شدت بازی جالبی شه >:)

فعلا 10 دقیقه از بازی منتشر شده:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
124128

بازی جدا از این که تمام DLC Support Quest های نسخه اصلی رو داره یه خط داستانی EX Story جدید هم با محوریت Kiria و Tsubasa داره
یه سری تغییرات هم تو سیستم مبارزه شده که مثل DQXI S میتونین سرعت مبارزات رو انگار بیشتر کنید
بقیشم زودی میذارم دقیق اگه خبرش اومد

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
پس اول رو یخورده آپدیت کردم
الان دیگه میتونید تاریخچه تلخ بازی رو بخونید :D
جالب بود، نمیدونستم بازی اینقدر فروش فاجعه ایی داشته!
با سانسورم که توی ژاپن بد خودشون رو خراب کردن:|
با این حال امیدوارم موفق شه.

• Like
Reactions: ce7en44 and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
جالب بود، نمیدونستم بازی اینقدر فروش فاجعه ایی داشته!
با سانسورم که توی ژاپن بد خودشون رو خراب کردن:|
با این حال امیدوارم موفق شه.

در هر صورت بعیده فروش بازی در حد فروش Wii U فاجعه باشه و بهتر عمل می کنه
ولی اون بحث سانسورها، من خیلی عمیق چک نکردم، ولی یه سری موارد که اینا تو این نسخه دیده بودن واقعا در حد بایکوت کردن نبود... دیگه اینا خیلی دارن غر میزنن، بازی از سر تا پاش فن سرویس ـه عملا! یه سری کاستوم حالا تغییر کرده این وسط، برای من که وسط بازی دنبال Panty Shot نیستم و ببینم کرینج میزنم، به نظرم یه سری از تغییرات مثبت هم بوده :D
ولی خب کلا مشکلات لوکالیزیشن و اینا همه هست... ببینیم نینتندو چجوری بازی رو قالب می کنه به ملت، چون خود گیم پلی که خیلی خوبه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
jrpg بازها نظرتون درباره این بازی چیه؟

پ.ن: ماشالله تاپیک اکثر بازی ها خوابه به ویژه jrpg و ویژه تر این تاپیک !!

نظر من در مورد این بازی هنوزم همونیه که بود
اگه بازی بهتری تو لیست تون نیست بازی خوبیه در غیر این صورت برید سراغ بازی های بهتر
خود فایر امبلم ها و شین مگامی تنسه ها خیلی بیشتر پیشنهاد میشن
البته بازی آهنگ های پاپ ایدول واقعا خوبی داره

در مورد مرگ تاپیک های jrpg و مخصوصا اونایی که انحصاری نینتندو اند، این دیگه نهایت زور ماست دیگه. :D
من خودم الان بعد دو سال اومدم این جا شوکه شدم که واسه پست اولش تاریخچه نوشتم اون موقع :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر