Thief

Thief.png

سری عناوین THIEF، کار خود را با همراهی استادانی همچون Waren Spector و Ken Levine آغاز کردند و با به تن کردن سبک Stealth Action ، نوعی مخترع آن محسوب می شوند . سال 1998 اولین عنوان از این سری با نام Thief: The Dark Project به صورت انحصار PC روانه ی بازار های جهانی گردید تا سال 2000 که نسخه ی دیگری با نام Thief II: The Metal Age منتشر گردید اما با تغییراتی. از سال 2004 از انحصار خبری نبود و Thief II: The Metal Age برای Xbox نیز آماده به کار شد . عنوانی که انقلاب های بزرگی در صنعت گیم به پا کرد و در ابتدا عنوانی FPS به شمار می رفت تا نسخه ی دوم که با تغییر به TPS با بازخورد هایی همراه شده بود .

حال 9 سال دیگر گذشت و در نسل بعد شاهد جدید ترین نسخه از آن با عنوان Thief خواهیم بود .عنوانی که اینبار به کل انحصار را کنار گذاشته و برای کنسول های نسل بعدی روانه ی بازار خواهد شد . اما اینبار وظیفه ی سنگین ساخت این عنوان را Eidos Montreal متحمل شده و همگان منتظر شاهکاری بزرگ هستند .

Last edited by a moderator:

.DcoY.

کاربر سایت
Jun 16, 2010
815
نام
مــــیلاد
همونطور که همه دیگه متوجه شدین صدای کرکتر اصلی نابوده :d انگار دو دستی بینیشو گرفته و حرف میزنه :d
افت فریم هم بعضی وقتا خیلی بدجوره .
قسمت هایی که بر اثر بارون آب جمع شده و قطره های بارون میریزه توش رو با شدت توجه کنین . خیلی ضایع میباشد :d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان

جان آرمان شما به عکس توجه بکن یه لحظه،این ساده سازیه انصافا؟!
خود شخصیت اصلی که این باشه دیگه ببین بقیه تکسچرای بازی چجورین!!!
والا بخدا :D
D:
قبول دارم لول
اما خب این بازی رو طوری مثلا طراحی کرده بودن که برای کنسولهای نسله بعدی باشه. بعد یهو اعلام کردن نسخه 3 و 360 هم عرضه میشه. طبیعتا یه مقدار افکتهای بازی و نورپردازیش سنگینه .... دیگه از هرجال نشده و شده زدن تا فریم ریت نگه دارن . کلا من دیروز هم نسخه 3 رو دوستم داشت بازی میکرد دیدم اکثریت texture ها خیلی پایین هست کیفیتشون به شدت .

مانع سرگرمی نیست وقتی مانع هست ۲۰۰ تومن پول بدی تو این نابسامانی اخرش اون لذتی که با یه بازی نسل هفتمی بردی هم نمیبری .مانعش اینکه بازیهای بهتری هستن که ادم بخواد براش پول بده.
معمولا بازیهای ابتدای هر نسل اینقدر باید خوب باشن که یه استاندارد جدید وارد کنن و فک رو به زمین بچسبونن ولی این بازی استاندارد جدیدی وارد نکرده که هیچ تازه ...
منم شخصا نمیخواستم 60 دلار پاش بدم اما بد نیست. سری بازی میکنم 50-40 تا میفروش باهاش MGS میگیرم لول ×_×

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
اقا من بازی رو گرفتم . خداییش اصلا این نمرات ضعیف حقش نیست . کمه کمش دیگه 7 . من به شدت خوشم اومده . اتمسفر بازی شاهکاره لامصب اصلا یه گیرایی خواصی داره مخصوصا اون افکت خفن مه .
بازی 2 تا مشکل بزرگ داره یا یه مشکل متوسط :d . یکی از اون مشکلات بزرگ I.A هست . NPC ها به شدت احمق تشریف دارن . مشکل بعدی داستان بازی هست که اصلا روایت جالبی نداره تا اینجایی که من بازی کردم خیلی گنگ بوده .
اون مشکل متوسط هم level design هست که اصلا بالانس نیست . یه جا به شدت خوف درگیر کنندس یه جا دیگه بسیار مسخره و boring . درضمن بازی side quest های زیادی هم داره که میتونی انجام بدین .
ولی چپتر 3 بازی (house of blossoms) واقعا عالی بود . با روح و روانم بازی کرد . خدای اتمسفر بود

صدا و تصویر کاراکتر اصلی خیلی خیلی ضایع میباشد :D

قیافش که خیلی داغونه ولی صداش خوبه . کمی شبیه یه agent 47 میزنه

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من تا الان یک چند ساعتی بازی کردم از ماموریتهای فرعی تا ماموریت های اصلی تا chapter 3 هم رفتم . به نظره من بازیش اونقدرها هم بد نقد شده نبود . یعنی من باشم نهایتا بهش 7 یا 7.5 رو میدم . به طوره واضح یک سری تصمیمات اشتباه طراحان بازی گرفتن که باعث شده به کیفیت gameplay بازی ضربه وارد کنه که اگر از این مشکلات جلو گیری میشد طبیعتا بازی خیلی بهتر میشد.
از نظر تنوع مراحل واقعا خوبی هست و بخشهای stealth به اندازه کافی چالش برانگیز هست و هر محیط بازی چندین راه مختلف برای رد کردن داره که خب این باعث ایجاد تنوع میشه و در صورت نیاز حتی میشه مراحل رو دوباره تکرار کرد . هر مرحله بازی محیطهای بسیار بزرگ هست و اجازه گشت گزار و پیدا کردن collectible و ... هست که خب در نوع خودش خیلی جالب هست . از نظر طراحی مراحل به نظرم خیلی ok هست . از نظر تکنیکی شاید یک بازی cross gen باشه اما نورپردازی بازی واقعا عالی از اب در اومده حتی اگر نشون نمیدادن به بازیباز که چه موقع مخفی هستیم و نیستم خیلی راحت به دلیله نورپردازی زیبای بازی میشد فهمید که در چه موقعیتی قرار داریم . از نظره بخشه هنری هم بازی خیلی خوب از اب در اومده .
اما مشکلات عمده بازی به نظرم 1 . بازی باید طوری باشه که مارو تشویق به نبرد تن به تن نکنه. نبردهای تن به تن عملا باعث شکست میشن چون ضعیف از اب در اومدن و انگاری زور شده بوده به سازنده ها تا یک بخش نبرد تن به تن هم بسازن .
2. تیر و کمان وسیله جالبی هست اما استفاده از انواع تیرها محدود هست .
3. نقشه بازی مقداری سردرگم کننده هست .
4. قابلیت focus و ... مقداری سختی و بالانس gampelay رو به هم ریخته .
5. داستان نه چندان قوی ...

در نهایت من امتیاز 7 رو میدم. به نظرم بازیش برای کسایی که stealth دوست دارن و یا از بازیهای shooter امروز خسته شدند واقعا thief میتونه تا عرضه بازیهای اینده مثله Infam و MGS GZ عنوانه خیلی خوبه باشه !

Trophy هاش هم که سخته به نظره من ×_×

mahdi007

کاربر سایت
Dec 15, 2007
748
نام
میگن داش میتی
دوستان بازی ارزش خرید داره؟
قیمتش چنده .
نه بابا اولش جو گرفتم اومدم گفتم بازیه خوبیه ولی در پیشروی در بازی متوجه شدم بازی یه نیمه فاجعس .خیلی ابکی و بدون چالش هست .نگیر بازی رو که جیزی رو از دست نمیدی.
نمره گیم اسپات قشنگ تو پرو پوستشه.

آخرین ویرایش:

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
بیشتر نکات رو ارمان گفت.
امروز تا چپتر 4 رفتم. بزرگترین نکته مثبت بازی به نظرم طراحی هنری عالی هستش. اتمسفر شهر سنگین و تاریک طراحی شده مخصوصا نورپردازی که عالی کارشده. بخش مخفی کاری بازی هم تو سطح خوبی قرار داره و کلی راه متنوع برای رد کردن هر قسمت وجود داره. تنها ایراد این بخش به نظرم focus mode هستش که اگه وجود نداشت بهتر بود حداقل برا من استفاده خاصی تو بازی نداره.
در کل 8/10.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
هر كس بازيو ميخواد بخره، در جريان باشه كه يك آپديت 5GB داره بازي:|
من به خاطر titanfall زياد بازي نكردم ولي دو تا مرحله اولشو رد كردم خيلي جالب نبود. گرافيك كه اصلا در حد بازي ها نسل بعدي نيست، هوش مصنوعي دشمنان هم كه خيلي ضعيف كار شده. ولي گيم پلي بازي نسبتا خوب و سرگرم كنندست:d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان

saw_666

کاربر سایت
Feb 12, 2014
41
سلام. من بین این بازیو TR و AC موندم کدومو بگیرم واسه سینگل...لطفا راهنمایی کنید
در ضمن چطوری باید کاربر سایت بشم؟ آخه یه کیلزون دست دوم دارم و تو بخش قوانین نوشته بود باید کاربر سایت باشید

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
سلام. من بین این بازیو TR و AC موندم کدومو بگیرم واسه سینگل...لطفا راهنمایی کنید
در ضمن چطوری باید کاربر سایت بشم؟ آخه یه کیلزون دست دوم دارم و تو بخش قوانین نوشته بود باید کاربر سایت باشید
من هر سه رو تا آخر رفتم
فقط میتونم بگم اینو بنداز آخر
سینگل جذابی نداره نسبت به اون دوتا
registered_user.png
کاربر سایت
این درجه نشان دهنده فعالیت کاربر در سایت بوده و تمامی کاربران ثبت نام شده دارای این درجه می باشند. این درجه بر حسب تعداد پست نمی باشد، همچنین کاربران پس از گذشت زمان تعیین شده خود به خود از "عضو جدید" به این درجه ارتقا می یابند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر