The Medium | PC

183250

بازی The Medium عنوانی در سبک ترس روان‌شناختی است که در آن المان‌های معمایی نیز وجود دارد. دوربین این بازی به صورت سوم شخص است و داستان در دو دنیای مختلف روایت می‌شود.

شما در این بازی میان دو جهان در رفت و آمد خواهید بود. یک جهان واقعی و یک جهان خیالی. برای تحقیق و بررسی در جایی که نمی‌توانید به آن وارد شوید، می‌توانید از قابلیتی به نام Out of Body استفاده نمایید. شما می‌توانید سپرهای انرژی ایجاد کنید و انفجارهای قدرتمندی را برای زنده ماندن در دنیای ماورایی و خطرات دنیوی ارائه دهید.
در The Medium، بازی‌بازان با یک داستان به بلوغ رسیده و مبهم از نظر اخلاقی مواجه هستند. شما در این بازی بیشتر از سایرین، می‌شنوید و تجربه کسب می‌کنید. با هر چشم‌انداز جدید، شما درک و نگاه خود را نسبت به اتفاقاتی که در پناهگاه Niwa رخ داده است، تغییر خواهید داد.
بازی‌بازان می‌توانند به طور همزمان در دو جهان موجود در بازی حضور داشته باشند. شما می‌توانید به طور همزمان دنیای فیزیکی و نیز دنیای خیالی را کاوش کنید و با استفاده از تعاملات بین آن‌ها برای حل معماهای دو واقعیت، باز کردن مسیرهای جدید و بیدار کردن خاطرات از وقایع گذشته استفاده نمایید.
دنیا و واقعیت تاریک این بازی از آثار بکسینسکی (Beksinski) الهام گرفته شده است. دنیای خیالی بازی The Medium به نوعی بازتابی از واقعیت تاریک ما محسوب می‌شود. این دنیا یک مکان تاریک و ناآرام است که اعمال ناپسند ، خواست‌های شیطانی ، و رازهای شرم‌آور ما آشکار می‌شود و می‌تواند شکل بگیرد. این دنیال از آثار هنری بکسینسکی، سورئالیست لهستانی، که به روش و سبق و سیاق خود در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود، الهام گرفته شده است.
موسیقی متن این بازی با همکاری آکیرا یامائوکا (Akira Yamaoka) و آرکادیوش ریکوفسکی (Arkadiusz Reikowski) ساخته شده است. یامائوکا، آهنگساز ژاپنی، سابقه‌ی کار برروی سری بازی‌های Silent Hill را دارد. ریکوفسکی نیز برروی موسیقی‌ بازی‌های Blair Witch، Observer و Layers of Fear کار کرده است. این استدیو افزود : ما در هنگام توسعه‌ی بازی زوایای مختلف دوربین را آزمایش کردیم و در نهایت تصمیم گرفتیم که هنگام جستجوی جهان بازی در یک واقعیت واحد یا دوگانه، استفاده از زاویه‌ی دوربین نیمه ثابت بهترین راه حل برای راحت‌ترین و مناسب‌ترین تجربه‌ی بازی است. به دلیل زاویه‌های ثابت دوربین، ما توانستیم احساس سینمایی حتی قویتری را به کل بازی منتقل کنیم. در همان زمان، ما به نوعی به بازی‌های ترسناک قدیمی مانند Silent Hill یا Resident Evil اشاره می‌کنیم، که الهام بخش خوبی برای ما در هنگام طراحی بازی The Medium بودند.

عنوان The Medium تقریباََ ۸ تا ۱۰ ساعت گیم‌پلی دارد؛ ۳۳ درصد از آن شامل مکانیک واقعیت دوگانه خواهد شد

استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team)، سازنده‌ی عنوان The Medium، به‌تازگی اعلام کرده است که این بازی با قیمت ۵۰ دلار به فروش خواهد رفت. این قیمت از طریق صفحه‌ی این بازی در فروشگاه مایکروسافت قابل مشاهده است.

بازی The Medium در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۹ (۲۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی) برروی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس، اکس‌باکس سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

183251
183252

سیستم مورد نیاز بازی :
حداقل سیستم مورد نیاز

• سیستم عامل: ویندوز ۱۰
  • پردازنده: Intel Core i5-6600 و یا AMD Ryzen 5 2500X
  • گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB و یا AMD Radeon R9 390X (حداقل با ۴ گیگابایت رم داخلی)
  • رم: ۸ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز: ۳۰ گیگابایت
سیستم پیشنهادی

• سیستم عامل: ویندوز ۱۰
  • پردازنده: Intel Core i5-9600 و یا AMD Ryzen 7 3700X
  • گرافیک:
  • برای رزولوشن ۱۰۸۰P: کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB و یا AMD Radeon RX Vega 56
  • برای رزولوشن ۴K: کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 2070 و یا AMD Radeon RX 5700 XT
  • رم: ۱۶ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز: ۳۰ گیگابایت
  • توضیح اضافی: برای اجرای بازی در رزولوشن ۴K و با قابلیت رهگیری پرتو (Ray Tracing)، به کارت گرافیک NVIDIA GeForce® RTX 2080 نیاز است.

آخرین ویرایش:

Unofficial

کاربر سایت
Sep 3, 2014
138
تنها مشکلی که دیدم کیفیت تصویر تو حالت 2تایی بودView attachment 193411
resolution scalability در تنظیمات گرافیکی low روی 75% قرار میگیره و علت کیفیت پایین تصویر هم همینه.

low
low.jpg

high
high.jpg

بهتر تنظیمات را در قسمت advanced به دلخواه خود تنظیم کنید.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
ولی انصافا بازیه خوبیه من که خیلی خوشم میاد
rtx رو خاموش کنین فریم بهتر میشه مگه مجبورین تو هر بازی rt روشن بزارین والا من کلا از rtx خوشم نمیاد الکی تبلیغش کردن فقط بازیو سنگین میکنه

• Love
Reactions: kamyy

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
ولی انصافا بازیه خوبیه من که خیلی خوشم میاد
rtx رو خاموش کنین فریم بهتر میشه مگه مجبورین تو هر بازی rt روشن بزارین والا من کلا از rtx خوشم نمیاد الکی تبلیغش کردن فقط بازیو سنگین میکنه
والا فک نکنم خیلیا اینجا سری 2000 به بعد رو داشته باشن که اصلا بخوان ری تریسینگو روشن کنن :D
بازی کلا بهینه سازی براش انجام نشده انگار.

Link.Zelda

کاربر سایت
Dec 18, 2013
367
من حدود 1 ساعت بازی کردم انصافا بازی قشنگی هست
بنظرم این متا واقعا چیز چرتی هست خیلی از کاربرا عادت کردن قبل از اینکه بازی را انجام بدن اول میرن نقد میخونن ، بنظر من گیمر نیستن
همین ign و gamespot که به بازی بالای 8 دادن دیگه باقیشون الکی هست البته برای کسی که عاشق نقد هست
در مورد بهینه سازی خوب طبیعی هست دیگه براشون نمی صرفه وقت زیادی برای بهینه سازی صرف نمی کنند و شرایط موجود هم تاثیر زیادی داره
خیلی از تیم ها مجبور به دور کاری میشن یا تو همین شرایط تیمی کار میکنن هر کدام نتیجه متفاوتی داره و کار کردن با انجین های آماده هم برای اکثر استودیو ها شرایط آماده خور شدن یعنی لقمه آماده را فراهم میکنه دیگه نباید مثل گذشته این انتظار را داشت که بازی ها بهینه باشن از نسل 8 به این ور هم دیگه مشخص شده ، بازی ها هم سریع کرک میشن پس با فروش سخت افزار جدید تر این چرخه اقتصادیشون جبران میشه یعنی یا باید بری کنسول جدید بخری یا هر 2 تا 3 سال هی کارت گرافیک عوض کنی
اما خود بازی یکسری شایعه کردن شبیه سایلنت هیل هست شاید از نظر محتوا و ریشه های داستانی شباهت هایی باشه اما از نظر گیم پلی جدای از دوربین ، بیشتر شبیه until dawn و beyond هست
درسته بازی اکشن نیست ولی ارزش بازی کردن داره
من روی سیستم ryzen 5 1600 گرافیک gtx 650 !!! روی low گذاشتم با Res 1080 گفتم اینکه خیلی خوبه بعد که وارد جنگل شدم تازه فهمیدم چه خبره افت فریم و کندی شروع شد
البته روی xsx هم دیدم بعضی جاها بافت ها دیر لود میشن

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
بازی رو یکبار روی اکس باکس تموم کردم دیشب گفتم بزارم روی PC دانلود بشه یک تستی بکنم چون دیدم میگن روی Full HD با 3080 هم نمیشه 60 فریم گرفت! یه نیم ساعتی بازی کردم کارت من 1080 روی تنظیمات High که بالاترین تنظیمات روی Full HD که 60 فریم قفل بود البته هنوز به دنیاهای موازی نرسیدم نمیدونم اونجا وضع چطور میشه، بازی هم روی SSD معمولی نصب کردم به نظرم سرعت لودینگ سریع تر از باکس بود!:-??در کل بنظرم بازی روی PC نسبتا بهینه بنظر میاد حالا برسیم به دنیاهای موازی ببینیم وضع چطور پیش میره.:D
پ.ن: انصافا هر کی میگه چون بازی ترسناکه 30 فریم باشه اشکالی نداره بیخود میگه.:D
ویرایش: چه اوضاع خراب میشه وقتی 2 دنیا با هم رندر میکنه.:D فریم قشنگ میاد بین 30 و 40!

آخرین ویرایش:

B.O

کاربر سایت
Feb 27, 2017
83
بازی رو یکبار روی اکس باکس تموم کردم دیشب گفتم بزارم روی PC دانلود بشه یک تستی بکنم چون دیدم میگن روی Full HD با 3080 هم نمیشه 60 فریم گرفت! یه نیم ساعتی بازی کردم کارت من 1080 روی تنظیمات High که بالاترین تنظیمات روی Full HD که 60 فریم قفل بود البته هنوز به دنیاهای موازی نرسیدم نمیدونم اونجا وضع چطور میشه، بازی هم روی SSD معمولی نصب کردم به نظرم سرعت لودینگ سریع تر از باکس بود!:-??در کل بنظرم بازی روی PC نسبتا بهینه بنظر میاد حالا برسیم به دنیاهای موازی ببینیم وضع چطور پیش میره.:D
پ.ن: انصافا هر کی میگه چون بازی ترسناکه 30 فریم باشه اشکالی نداره بیخود میگه.:D
ویرایش: چه اوضاع خراب میشه وقتی 2 دنیا با هم رندر میکنه.:D فریم قشنگ میاد بین 30 و 40!
رو سری اکس بازی کردی یا اس؟ پرفورمنس اون چطوره؟
من دارم با 970 بازی می کنم رو low ولی رزولوشن اسکیل 100 چون در حالت پیشفرض low ، تو اسپلیت اسکرین رزولوشن میاد 75 و گند می زنه. نزدیک 50 تا 60 فریم می گیرم تو حالت عادی و 30 تا 40 تو حالت اسپلیت. با مانیتور 20 و 1600x900. ولی در کل تا اینجا از بازی راضی بودم و بر روان پاک 970 عزیزم درود می فرستم.

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300
photo_2021-02-05_21-03-25.jpg photo_2021-02-05_21-07-46.jpg

اکثر تنظیمات روی پرفورمنس تاثیر زیادی ندارند فقط Shadow Quality وقتی روی Low میره راحت نزدیک 10fps بیشتر میشه، چون اتمسفر و محیط بازی زیادی دارک و تیره هست نبود سایه زیاد احساس نمیشه و نسبت به پرفورمنس دریافتی ارزش داره
مسئله بعدی اینکه روی DX11 نسبت به DX12 بازی روانتر و بدون استاتر اجرا میشه

آخرین ویرایش:

B.O

کاربر سایت
Feb 27, 2017
83
View attachment 194095View attachment 194096

اکثر تنظیمات روی پرفورمنس تاثیر زیادی ندارند فقط Shadow Quality وقتی روی Low میره راحت نزدیک 10fps بیشتر میشه، چون اتمسفر و محیط بازی زیادی دارک و تیره هست نبود سایه زیاد احساس نمیشه و نسبت به پرفورمنس دریافتی ارزش داره
مسئله بعدی اینکه روی DX11 نسبت به DX12 بازی روانتر و بدون استاتر اجرا میشه
تا اینجا آدم میگه عجب بازی روون و باحالی ولی اون جهنم لعنتی که باز میشه مخصوصا اسپلیت اسکرین، زوزه سیستم رو در میاره.

• Smile
Reactions: kamyy

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
انصافا بازی خوبی هست و رقیب مناسبی برای سایلنت هیل میتونه باشه ولی بهینه سازی فاجعه است
اولای بازی با تنظیمات مدیوم به بالا راحت ۳۰ فریم میگرفتم ولی بعد که به دنیاهای موازی رسیدم با پایین ترین تنظیمات هم بیشتر از ۷ ۸ فریم نمیداد
برخلاف میلم مجبور شدم بیخیال بازی بشم :D

اگه یه روزی XBOX Series X و یا پی سیه قویتری خریدم حتما بازیش میکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر