The Medium | PC

183250

بازی The Medium عنوانی در سبک ترس روان‌شناختی است که در آن المان‌های معمایی نیز وجود دارد. دوربین این بازی به صورت سوم شخص است و داستان در دو دنیای مختلف روایت می‌شود.

شما در این بازی میان دو جهان در رفت و آمد خواهید بود. یک جهان واقعی و یک جهان خیالی. برای تحقیق و بررسی در جایی که نمی‌توانید به آن وارد شوید، می‌توانید از قابلیتی به نام Out of Body استفاده نمایید. شما می‌توانید سپرهای انرژی ایجاد کنید و انفجارهای قدرتمندی را برای زنده ماندن در دنیای ماورایی و خطرات دنیوی ارائه دهید.
در The Medium، بازی‌بازان با یک داستان به بلوغ رسیده و مبهم از نظر اخلاقی مواجه هستند. شما در این بازی بیشتر از سایرین، می‌شنوید و تجربه کسب می‌کنید. با هر چشم‌انداز جدید، شما درک و نگاه خود را نسبت به اتفاقاتی که در پناهگاه Niwa رخ داده است، تغییر خواهید داد.
بازی‌بازان می‌توانند به طور همزمان در دو جهان موجود در بازی حضور داشته باشند. شما می‌توانید به طور همزمان دنیای فیزیکی و نیز دنیای خیالی را کاوش کنید و با استفاده از تعاملات بین آن‌ها برای حل معماهای دو واقعیت، باز کردن مسیرهای جدید و بیدار کردن خاطرات از وقایع گذشته استفاده نمایید.
دنیا و واقعیت تاریک این بازی از آثار بکسینسکی (Beksinski) الهام گرفته شده است. دنیای خیالی بازی The Medium به نوعی بازتابی از واقعیت تاریک ما محسوب می‌شود. این دنیا یک مکان تاریک و ناآرام است که اعمال ناپسند ، خواست‌های شیطانی ، و رازهای شرم‌آور ما آشکار می‌شود و می‌تواند شکل بگیرد. این دنیال از آثار هنری بکسینسکی، سورئالیست لهستانی، که به روش و سبق و سیاق خود در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود، الهام گرفته شده است.
موسیقی متن این بازی با همکاری آکیرا یامائوکا (Akira Yamaoka) و آرکادیوش ریکوفسکی (Arkadiusz Reikowski) ساخته شده است. یامائوکا، آهنگساز ژاپنی، سابقه‌ی کار برروی سری بازی‌های Silent Hill را دارد. ریکوفسکی نیز برروی موسیقی‌ بازی‌های Blair Witch، Observer و Layers of Fear کار کرده است. این استدیو افزود : ما در هنگام توسعه‌ی بازی زوایای مختلف دوربین را آزمایش کردیم و در نهایت تصمیم گرفتیم که هنگام جستجوی جهان بازی در یک واقعیت واحد یا دوگانه، استفاده از زاویه‌ی دوربین نیمه ثابت بهترین راه حل برای راحت‌ترین و مناسب‌ترین تجربه‌ی بازی است. به دلیل زاویه‌های ثابت دوربین، ما توانستیم احساس سینمایی حتی قویتری را به کل بازی منتقل کنیم. در همان زمان، ما به نوعی به بازی‌های ترسناک قدیمی مانند Silent Hill یا Resident Evil اشاره می‌کنیم، که الهام بخش خوبی برای ما در هنگام طراحی بازی The Medium بودند.

عنوان The Medium تقریباََ ۸ تا ۱۰ ساعت گیم‌پلی دارد؛ ۳۳ درصد از آن شامل مکانیک واقعیت دوگانه خواهد شد

استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team)، سازنده‌ی عنوان The Medium، به‌تازگی اعلام کرده است که این بازی با قیمت ۵۰ دلار به فروش خواهد رفت. این قیمت از طریق صفحه‌ی این بازی در فروشگاه مایکروسافت قابل مشاهده است.

بازی The Medium در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۹ (۲۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی) برروی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس، اکس‌باکس سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

183251
183252

سیستم مورد نیاز بازی :
حداقل سیستم مورد نیاز

• سیستم عامل: ویندوز ۱۰
  • پردازنده: Intel Core i5-6600 و یا AMD Ryzen 5 2500X
  • گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB و یا AMD Radeon R9 390X (حداقل با ۴ گیگابایت رم داخلی)
  • رم: ۸ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز: ۳۰ گیگابایت
سیستم پیشنهادی

• سیستم عامل: ویندوز ۱۰
  • پردازنده: Intel Core i5-9600 و یا AMD Ryzen 7 3700X
  • گرافیک:
  • برای رزولوشن ۱۰۸۰P: کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB و یا AMD Radeon RX Vega 56
  • برای رزولوشن ۴K: کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 2070 و یا AMD Radeon RX 5700 XT
  • رم: ۱۶ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز: ۳۰ گیگابایت
  • توضیح اضافی: برای اجرای بازی در رزولوشن ۴K و با قابلیت رهگیری پرتو (Ray Tracing)، به کارت گرافیک NVIDIA GeForce® RTX 2080 نیاز است.

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,972
نام
احمد
بنظر یک بازی لاوکرافتی میاد، مخصوصا این هیولا های داخلش، همه بازی ها تو این سبک با سر زمین خوردن، تا ببینیم این چطوری پیش میره xD

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
بنظر یک بازی لاوکرافتی میاد، مخصوصا این هیولا های داخلش، همه بازی ها تو این سبک با سر زمین خوردن، تا ببینیم این چطوری پیش میره xD
چون لول دیزاین و روایت داستان و گرافیک پایینی داشتند زمین خوردند . مثلا Sinking city گرافیک داغونی داشت . تریلرش خیلی بهتر بود . آدم می گفت واوو چی هست وقتی رفتم توی بازی توی ذوقم خورد . با اینکه زیرنویس فارسی داشت ولی قابل تحمل نبود .

• Like
Reactions: Paradise Lost

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
توضیحات در مورد تنظیمات گرافیکی بازی :

از آن جایی که ما به مدت طولانی است که در بازی‌های خود از قابلیت Level-Streaming استفاده می‌کنیم، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا سیستم مورد نیاز برای تجربه‌ی بازی The Medium را تا حد زیادی نزدیک به قدرت پردازشی کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس قرار دهیم. برای تجربه‌ی این اثر بر روی رایانه‌های شخصی، حافظه‌ی SSD را به شما توصیه می‌کنیم اما استفاده از آن الزامی نیست؛ بنابراین اگر از حافظه‌های HDD استفاده کردید، باید مدت زمان بیشتری را در صفحات بارگذاری منتظر بمانید. با این حال می‌خواهیم بگوییم که تفاوت معماری اندکی بین دو نسخه‌ی کنسولی و رایانه‌های شخصی بازی The Medium وجود دارد.

اگر بخواهیم از بعد فنی به این موضوع توجه کنیم، انتقال خطی داده‌ها از طریق یک حافظه‌ی معمولی HDD استاندارد بر روی رایانه‌های شخصی حدود ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه است، در حالی که در کنسول‌های نسل قبلی ما تنها یک سوم میزان این سرعت انتقال داده را در اختیار داشتیم. حال اگر این نتیجه را در کنار سرعت ورودی و خروجی اطلاعات یک رایانه‌ی شخصی استاندارد بگذارید، می‌توانید درک کنید که باید لحظات بیشتری را در صفحات بارگذاری منتظر بمانید. علاوه بر این‌، استفاده از حافظه‌ی HDD ممکن است در فرآیند بارگیری سریع محتویات در دنیای دوگانه‌ی بازی The Medium اختلال ایجاد کند و شما چند مشکل جزئی در محیط اطراف خود مشاهده نمایید اما بدون شک همچنان از تجربه‌ی این اثر لذت خواهید برد

• Like
Reactions: m.a.t and kurosh900

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
14 دقیقه از گیم پلی بازی :

به شخصه وقتی گیم پلی بازی دیدم آنچنان دلنشین نبود البته بودجه بازی محدود در حدود 8 میلیون دلار هست و یک بازی جمع و جور به حساب می آید . در کل اگر وقت خالی دارید می تونید تجربه کنید .

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
14 دقیقه از گیم پلی بازی :

به شخصه وقتی گیم پلی بازی دیدم آنچنان دلنشین نبود البته بودجه بازی محدود در حدود 8 میلیون دلار هست و یک بازی جمع و جور به حساب می آید . در کل اگر وقت خالی دارید می تونید تجربه کنید .
برعکس بنظرم بازی جالبی میاد

• Sad
Reactions: kamyy

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
درود.
دوستان من نسخه کودکس بازی رو دانلود کردم . بازی رو چجوری با DX 12 اجرا کنم؟ بازی فقط با دایرکت ایکس 11 و بدون ری تریسینگ اجرا میشه !

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,248
درود.
دوستان من نسخه کودکس بازی رو دانلود کردم . بازی رو چجوری با DX 12 اجرا کنم؟ بازی فقط با دایرکت ایکس 11 و بدون ری تریسینگ اجرا میشه !
یک شورتکات از exe درست کنید, بروید به properties شورتکات و به آخر قسمت target با یک فاصله dx12- را اضافه کنید.

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,661
نام
Moein
یه دو ساعتی از بازی رفتم گفتم بیام اینجا یکم دربارش حرف بزنم :D توی دو سه تا تریلی که که از بازی دیده بودم گرافیکش واقعا چنگی به دل نمیزد ولی الان که دارم خودم بازی میکنم واقعا اوکیه بنظرم. گرافیک هنری بازی با ترکیب دوربین ثابت و اتمسفر بازی مطمئنا ناامیدتون نمیکنه. یکی دو تا پست دیده بودم نمیدونم توی این تاپیک بود یا تاپیک امتیازات که یکی از بچه ها گفته بود جامپ اسکرهای بازی مسخرست که بنظرم بیشتر بخاطر اینه که بلوبر تمرکزشو روی ترس روانشناختی بازی و اتمسفریک بودن بازی گذاشته وگرنه برا تیمی که لایرز او فیر و آبسرور رو توی کارنامش داره بعید میدونم خلق دو تا جامپ اسکر کار سختی باشه چه بسا که اونطوری بازی رو میکوبیدیم که از دارک پیکچر اسکی رفته :))
از نظر فنی و بهینه سازی هم اونقدر واقعا بازی مشکل نداره، من الان فریمم ثابت ۶۰ئه و بعضی وقتا یه سکته میزنه میاد رو ۴۰ که زیاد برام اتفاق نیفتاده(حداقل فعلا)، وقتی هم که بازی دو تا دنیا رو رندر میکنه فریم روی ۳۵ تا ۳۸ ایناس که خب انتظار بیشتری هم نداشتم واقعا. فقط لودینگ بازی روی HDD حس میکنم غیر معمول زیاد بود واسه همین روی SSD ریختم و اوکی شد.
اها راستی بازی توی دنیای آبسرور هم اتفاق میفته و امیدوارم ایستراگی چیزی داشته باشه :D
ادیت: یادم رفت بگم لیپ سینک بازی تو دیواره :))

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
بازی رو تموم کردم و بنظرم واقعا بازی خوبی بود و داستان خوبی داشت
من روی بالاترین تنظیمات همش رو رفتم و بصورت معمول 30 فریم رو میداد، فقط وقتی split میشد فریم هم نصف میشد
ولی خوب با این سبک گیم من یکی که مشکلی باش نداشتم و زیاد اذیت نمیکرد
تنها جایی هم که واقعا فریم نابود شد مرحله آخر بود که همش 8 فریم بود :))

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
بازی رو تموم کردم و بنظرم واقعا بازی خوبی بود و داستان خوبی داشت
من روی بالاترین تنظیمات همش رو رفتم و بصورت معمول 30 فریم رو میداد، فقط وقتی split میشد فریم هم نصف میشد
ولی خوب با این سبک گیم من یکی که مشکلی باش نداشتم و زیاد اذیت نمیکرد
تنها جایی هم که واقعا فریم نابود شد مرحله آخر بود که همش 8 فریم بود :))
چند ساعت گیمپلی داره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر