Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
این بازی تاپیک داره محض اطلاع ! :/
اون تاپیک نسخه Wii U ـه تو بخش خودش. این تاپیک سوئیچه.

====

نمیدونم چرا تا الان بازیسنتر بازی رو نقد نکرده! خودمم هنوز تمومش نکردم وگرنه نقد مینوشتم!
تا الان جزو بهترین بازیهایی بوده که رفتم و صد البته بهترین بازی ای که چند سال اخیر دیدم! دنیای جادویی هایرول، قدم به قدمش تو این بازی لذت بخشه! (البته تو شماره های قبلم بود، ولی این نسخه محشره)

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اون تاپیک نسخه Wii U ـه تو بخش خودش. این تاپیک سوئیچه.

====

نمیدونم چرا تا الان بازیسنتر بازی رو نقد نکرده! خودمم هنوز تمومش نکردم وگرنه نقد مینوشتم!
تا الان جزو بهترین بازیهایی بوده که رفتم و صد البته بهترین بازی ای که چند سال اخیر دیدم! دنیای جادویی هایرول، قدم به قدمش تو این بازی لذت بخشه! (البته تو شماره های قبلم بود، ولی این نسخه محشره)
خب تاپیک wii u همین الان داره خاک میخوره کسی نمیاد اینجا که نظر بده چون به غیر از من شما دو سه نفر دیگه نینتندو فن دیگه ای اینجا وجود نداره :D

raiden1

کاربر سایت
Nov 2, 2012
257
خب تاپیک wii u همین الان داره خاک میخوره کسی نمیاد اینجا که نظر بده چون به غیر از من شما دو سه نفر دیگه نینتندو فن دیگه ای اینجا وجود نداره :D
وجود داره ....... :-)
اما اینجا یه کم خز شده .
یه تایپیک هایی که به زحمت نوشته شده بوده و یوزرها وقت گذاشته بودن پاک شده .
پس امکان داره هرکس وقت بزاره . پاک بشه . کسی وقت نمیزاره . .....

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614

کنسول wii u با همه مزایا و ارزشی که داره دیگه کنسول شکست خورده و کنار گذاشته شده هست , اما switch کنسولیه که تازه لانچ شده و قراره حداقل تا 5 سال دیگه براش بازی بیاد و ساپورت بشه
بعد کلا تاپیک ها و بخش ها نینتندو بسیار کم کار هستن - متروکه هستن در اصل

بعد مدریرت سایت هم که کلا یه جوری شده - تو بخش old کنسول - بخش xbox تاپیک بازی داشتیم عکس و لینک دانلود میذاشتیم صبح اومدیم دیدم تاپیک یهو نیست کلا پاک شده
خیلی از تاپیک ها پاک شدن

hanif36

کاربر سایت
May 22, 2012
122
کنسول wii u با همه مزایا و ارزشی که داره دیگه کنسول شکست خورده و کنار گذاشته شده هست , اما switch کنسولیه که تازه لانچ شده و قراره حداقل تا 5 سال دیگه براش بازی بیاد و ساپورت بشه
بعد کلا تاپیک ها و بخش ها نینتندو بسیار کم کار هستن - متروکه هستن در اصل

بعد مدریرت سایت هم که کلا یه جوری شده - تو بخش old کنسول - بخش xbox تاپیک بازی داشتیم عکس و لینک دانلود میذاشتیم صبح اومدیم دیدم تاپیک یهو نیست کلا پاک شده
خیلی از تاپیک ها پاک شدن
دقیقا حق با شماس. بعدم کلا تو ایران به هرکی میگی نینتندو انگار بهشون فحش دادی حالا تو بازی سنترم همیشه در حقش اجهاف میشه که البته بخش اصلی ش مربوط به علایق گیمرامونه که فقط فک میکنن سونی و ایکس باکس وجود دارن

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
دقیقا حق با شماس. بعدم کلا تو ایران به هرکی میگی نینتندو انگار بهشون فحش دادی حالا تو بازی سنترم همیشه در حقش اجهاف میشه که البته بخش اصلی ش مربوط به علایق گیمرامونه که فقط فک میکنن سونی و ایکس باکس وجود دارن

حرف بقیه مهم نیست , میدونی چون اکثر کسایی که طرفدار نینتندو هستن یا کنسول ها نینتندو دارن یا حتی شده با شبیه ساز بازیا کنسول ها قدیمی تر نینتندو مثل ds یا گیم بوی ادونس یا گیم کیوب و ......... بازی میکنن اکثرشون گیمر ها سن بالا هستن
اینا ی که زیر 18 سال سن دارن بعد کلا 1 یا 2 ساله گیم بازی میکنن خوب شناختی از نینتندو ندارن معملولا - چیزی به چشم میبینن قبول میکنن خوب هر جا برن کنسول ها ps میبینن
فروشنده هام چون کنسول ها ps براشون سود زیادی داره میارن این کنسول - چون کنسول ها نینتندو خودت میدونی به خوش ساختی معروفن نه خراب میشن نه به چیز جانبی نیاز دارن برعکس نسول ها سونی
دوست خود من ps4 خرید به 1 ماه نکشید گیم پدش خراب شد برد باز کردن سرویس کردن بازم درست نشده نفهمیدن عیبش از کجاست - در صورتی که من 10 سال یه ویموت نانچاک ( گیم پید کنسول nintendo wii ) صبح تا شب باهاش بازی کردم یه بارم خراب نشد

نباید چنتا حرف تازه گیمر شده گوش کرد اونا هنوز به ماهیت واقعی بازی پی نبردن زمان میبره پی ببرن - یه زانی هم تا حدودی ماهم اونطوری بودیم البته زمان ما با گیم ها واقعی بینظیری مثل بازی ها سگا - نینتندو ....... آشنا شدیم

اگر حرف بقیه مهم بود من نمیرفتم به تازگی دوباره یه کنسول nintendo 3ds آکبند بخرم - مهم اینه الان دارم حالشو میبرم واقعا شاهکاره
دیشب باتری کنسول گذاشتم صد در صد شه بعد روشن کردم ماریو شروع کردم بازی کردن انقدر غرق بازی شدم که ساعت از دستم در رفت دیدم چراغ نارنجی کنسول روشن شده باتری داره تموم میشه :love:

hanif36

کاربر سایت
May 22, 2012
122
من متاسفانه به دلیل کمبود منابع مالی نتونستم هنوز بازی رو بخرم.
احتمالا وسطای تابستون بتونم بازی رو تهیه کنم. امیدوارم تا اون زمان بازی یه مقدار ارزونتر بشه.
در کل از سوییچ راضی هستی ؟ خوبه؟ بازی هاش حیف که گرونه :sob::sob::sob::sob:وگرنه همین الان میرفتم تو کارش

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
یه مدت اون قدیما مجله هایی مثل بازینما و بازیرایانه حرکت های خوبی برای شناسوندن کنسولهای نینتندو زدن (اونموقع Wii و DS)
یادمه نقد کنترا 4 رو تو بازیرایانه خوندم و بعد DS گرفتم انصافا چه بازی ای بود و خود DS هم چه کنسولی...
====
دوستان نمیدونم چرا بازی رو بازیسنتر نقد نکرده؟ دوست داشتم لینک نقد بازی توسط بازیسنتر رو تو پست اول بذارم... احیانا نقد خوبی تو سایت دیدین که یوزرها نوشته باشن و برای پست اول استفاده کنیم؟ از سایت دیگه نمیشه گذاشت... خودمم نه بازی رو هنوز تموم کردم نه دست به قلمم خوبه:(
من متاسفانه به دلیل کمبود منابع مالی نتونستم هنوز بازی رو بخرم.
احتمالا وسطای تابستون بتونم بازی رو تهیه کنم. امیدوارم تا اون زمان بازی یه مقدار ارزونتر بشه.
اینو حتما باید خرید آرشیو کرد:x
خودم با اینکه رو شبیه ساز میرم ولی درآینده حتما سوییچ و این بازیو میخرم.
هر زلدا رو باید چندین بار تموم کرد:D این BotW بد مصب مثل تابلوی نقاشیه. هر چقدر توش میگردی از مناظر سیر نمیشی. انصافا کسی گرافیک قشنگ تر از گرافیک این بازی دیده؟

Pooya HL

کاربر سایت
May 15, 2015
106
نام
پویا
در کل از سوییچ راضی هستی ؟ خوبه؟ بازی هاش حیف که گرونه :sob::sob::sob::sob:وگرنه همین الان میرفتم تو کارش
بله. کلا کنسول فوق العاده ایه و لیست بازی هایی که قرار براش بیاد هم خیلی پر و پیمونه.
یه مقدار فقط ساپورت ترد پارتیش ممکنه ناراحتت کنه ولی فرست پارتی های بی نظیرش جای هیچ شکی باقی نمیزاره.
خرید سوییچ برای هر هوادار نینتندویی واجبه.
اینو حتما باید خرید آرشیو کرد:x
خودم با اینکه رو شبیه ساز میرم ولی درآینده حتما سوییچ و این بازیو میخرم.
هر زلدا رو باید چندین بار تموم کرد:D این BotW بد مصب مثل تابلوی نقاشیه. هر چقدر توش میگردی از مناظر سیر نمیشی. انصافا کسی گرافیک قشنگ تر از گرافیک این بازی دیده؟
صد در صد بگیرم دیگه نمیفروشم ولی خب فعلا تو مرحله ی خرید گیر کردم.
مشکل اصلی قیمت بازیاست. جمعیت نینتندوباز ها کمه و کسایی که بازیارو میارن هم محدودن. قیمت به طور خودکار بالا میره حالا باید اینو هم در نظر بگیریم که کلا فروش بازی دسته دو بین نینتندوباز ها وجود نداره و همه آرشیو میکنن.
خدایی تو ایران خیلی به هوادارای نینتندو ظلم میشه.

hanif36

کاربر سایت
May 22, 2012
122
بله. کلا کنسول فوق العاده ایه و لیست بازی هایی که قرار براش بیاد هم خیلی پر و پیمونه.
یه مقدار فقط ساپورت ترد پارتیش ممکنه ناراحتت کنه ولی فرست پارتی های بی نظیرش جای هیچ شکی باقی نمیزاره.
خرید سوییچ برای هر هوادار نینتندویی واجبه.

صد در صد بگیرم دیگه نمیفروشم ولی خب فعلا تو مرحله ی خرید گیر کردم.
مشکل اصلی قیمت بازیاست. جمعیت نینتندوباز ها کمه و کسایی که بازیارو میارن هم محدودن. قیمت به طور خودکار بالا میره حالا باید اینو هم در نظر بگیریم که کلا فروش بازی دسته دو بین نینتندوباز ها وجود نداره و همه آرشیو میکنن.
خدایی تو ایران خیلی به هوادارای نینتندو ظلم میشه.
به خاطر همین قیمت بازیاش میخوام برم wii u بخرم به جاش هم بازی هاش ارزونتر شده (دیجیتالی اکثر تخفیف خوردن یا نینتندو سلکت شدن) هم این که کپی خورم میشه. حالا با این اوصاف ارزش داره سوییچ بخرم و هر ۳ ماه یه بار یه بازی بخرم یا این که یه wii u بخرمو ماهی یه بازی اوریج بخرم(دیجیتالی)؟؟؟؟؟؟

Pooya HL

کاربر سایت
May 15, 2015
106
نام
پویا
به خاطر همین قیمت بازیاش میخوام برم wii u بخرم به جاش هم بازی هاش ارزونتر شده (دیجیتالی اکثر تخفیف خوردن یا نینتندو سلکت شدن) هم این که کپی خورم میشه. حالا با این اوصاف ارزش داره سوییچ بخرم و هر ۳ ماه یه بار یه بازی بخرم یا این که یه wii u بخرمو ماهی یه بازی اوریج بخرم(دیجیتالی)؟؟؟؟؟؟
من خودم WiiU نداشتم و متاسفانه نتونستم هیچکدوم از بازی های فوق العادشو بازی کنم.
خرید WiiU هم میتونه یه راه باشه ولی اینو هم در نظر بگیرید که اگه بخرید دیگه نمیتونید بفروشید و بازی جدیدی هم براش نمیاد. منخودم ترجیح میدم همیشه با نسل پیش برم.
اینکه هر سه ماه یه بار بازی بخریم لزوما چیز بدی نیست. تو سه ماه کل مراحل ماریوکارت سه ستاره میشه و تو زلدا هم دیگه هیچ جای نرفته و کشف تشده ای باقی نمیمونه. گیم پلی بازی ها طوریه که راحت کفاف سه ماه رو میده بدون اینکه خسته بشی.

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614

فکر خوبیه , با خرید wii u خیلی از عناوین عالی رو میتونی رایگان بازی کنی ( کپی خور شده )
بازیا wii اجرا میکنه - بازیا کنسول گیم کیوب اجرا میکنه
خودش بک وارد قویی داره بازیا ds - n64 و ............. تو vc داره میتونید راحت بازی کنید
با یه کنسول تمام کنسول ها نینتندو از نسل اول تا نسل هفت همه رو یه جا تو یه کنسول دارید

اما اگر میخواید به روز پیش برید - هزینه کنید و ........... سوییچ بگیرید
به طور مثال من nintendo 3ds خریدم آکبند و پلمپ اصلی خریدم این کنسول 2011 لانچ شده یعنی باید آخر عمرش باشه اما خریدم چون ارزششو داره
چون یه دنیا بازی نرده دارم که زمانی 3ds اولی داشتم رویاهاشونو میدیدم چون پول خرید بازی نداشتم بازیا 3ds اوریج از dc میخریدم از بازیا وریج ps3 هم گرونتر بود
وقتی خواستم چنتا بازی خریدم بفروشم در بهترین وضعیت و قاب و دفترچه دار بودن ماه ها طول کشید با کلی ضرر بفروشم اما الان 3ds کپی خوره من راحت یه دنیا بازی نکرده مجانی با 3ds بازی مکینم بازیا dsi و ds هم روش بازی میکنم دیگه چی میخوام؟

من خودم WiiU نداشتم و متاسفانه نتونستم هیچکدوم از بازی های فوق العادشو بازی کنم.
خرید WiiU هم میتونه یه راه باشه ولی اینو هم در نظر بگیرید که اگه بخرید دیگه نمیتونید بفروشید و بازی جدیدی هم براش نمیاد. منخودم ترجیح میدم همیشه با نسل پیش برم.
اینکه هر سه ماه یه بار بازی بخریم لزوما چیز بدی نیست. تو سه ماه کل مراحل ماریوکارت سه ستاره میشه و تو زلدا هم دیگه هیچ جای نرفته و کشف تشده ای باقی نمیمونه. گیم پلی بازی ها طوریه که راحت کفاف سه ماه رو میده بدون اینکه خسته بشی.

من میخواستم wii u بخرم که خیلی منصرفم کردن - بعد رفتم 3ds خریدم
تاپیک wii u نگاه میکردم خود شما توصیه شدیدی به نخریدن wii u داشتید

خیلی ها میرن کنسول نسل 5 شکست خوردهای مثل سگا ساترن میخرن با قیمت ها 500 هزاری - wii u که ارزش خریدش از اونا بیشتر بود
خود من بشخصه هیچوقت نمیشستم تا مثلا ماریو گلگسی 100 تا ستاره کنم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر