PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
683
پست اریا در مورد اوون که بنظرم مظلوم ترین شخصیت پارت 2 هست باعث شد در مورد اون سمت ماجرا یکم بیشتر فکر کنم و بنظرم وقتشه یکم هم بیشتر از ابی بگیم ,کرکتری که بنظرم خیلی بهش ظلم شد و اونجوری که باید هیچوقت درک نشد . دوست دارم بقیه هم برای یکبار هم که شده , داستان پارت 2 رو از دید ابی ببینن بجای الی و جول.
خب اول از همه بیایم از پارت 1 شروع کنیم.جول بر خلاف میل الی و بر ضد صلاحِ دنیا تصمیم میگیره الی رو از روی تخت بیمارستان برداره و تو این راه تمام افرادی که داخل بیمارستان هستن رو بهمراه دکترها بدون هیچ رحمی سلاخی میکنه.
ابیِ نووجون تو اون بیمارستان نه تنها پدرش رو , بلکه تمام امیدش رو از دست میده.پدرش میتونست فردی باشه که تمام جون هایی که بخاطر ویرووس از دنیا رفته بودن، بیهوده نباشه مرگ شون. برای ابی اون نقطه و اون لحظه به منزله تموم شدن زندگیشه , و از اون لحظه به بعد فقط به انتقامی فکر میکنه که حقشه.

فلش فوروارد , میایم به جکسون , ابی برای پیدا کردن جول نمیاد به دهکده شبیه خون بزنه و سر سراهش مثل جول تمام افراد دهکده رو سلاخی کنه و فقط دنبال اینه از محل دقیق جول اطلاع پیدا کنه و با خوش شانسی قاتل پدرش رو پیدا میکنه. همراهش تامی و الی هستن.ولی برعکس جول تو بیمارستان عمل میکنه و فقط جون جول رو میگیره و اجازه نمیده به تامی و الی آسیبی برسه.با اینکه میدونست ممکنه آزاد کردنشون ریسک بزرگی رو براشون داشته باشه و همینطور هم شد.ولی باز از جونشون گذشت.

حالا الی اون کسی هست که انتقام رو حق خودش میدونه و تو این راه از جون هیچکس نمیگذره .صدها ولف رو(که بعدها متوجه میشیم انسان های خیلی بدی هم نیستن) مثل جول به سلاخی میشکه و از جون هیچکدام نمیگذره.تو این مسیر تمام دوستان و حتی عشق سابق ابی و زن باردارش رو هم میکشه و فقط زمانی دست از انتقام میکشه که خون صدها انسان رو ریخته و احتمالا نمیتونه ابی رو هم پیدا کنه.

زمانی که ابی به تئاتر میرسه تا اینجای داستان.ابی از بین اطرافیان الی, فقط جول رو کشته که واسه اونم قانع کننده ترین دلیل رو داره.ولی اون سمت ماجرا الی با کشتن صدها نفر از دوستان , همراهان و حتی عشق سابق ابی حمام خون به پا میکنه.همه ی اینارو اضافه کنیم به قتل عامی که جول تو بیمارستان انجام داد.
حالا بهتره این سوالو از خودمون بپرسیم "آدم بده داستان واقعا کیه؟"

برمیگردیم به تئاتر , بهش که فکر میکنی میبینی که چقدر "final boss " بودن الی تو این قسمت از بازی درست حسابی و بجاست.از شروع داستان ابی از بیمارستانِ پارت یک تا تئاتر , الی و اطرافیانش جز عذاب و بدبختی چیزی برای ابی نداشتن.

درگیری تو تئاتر شروع میشه و دوباره ابی دست بالا رو بدست میاره، درست مثل جکسون، و اینبار حتی دلایل بسیار قانع کننده تری از بار قبل داره که اجازه نده الی زنده بمونه .ولی بجاش چیکار میکنه ؟ در کمال ناباوری از جون الی و دینا دوباره میگذره !
درست تو این نقطه ست که برای من ابی نه تنها شخصیت خاکستریی نداره , بلکه تبدیل به شخصیت "خوبه" داستان میشه. چون باوجود دهها برابر سختی و بدبختی بیشتر نسبت به الی , انسانیتش بر نفسِ انتقامش غلبه میکنه.

ولی بعدش چی؟ الی بجای اینکه این قضیه رو تموم شده ببینه و شکر گذار باشه که میتونه از زندگی جدیدش در کنار دینا لذت ببره تصمیم میگیره دوباره به دنبال انتقام بیوفته. و درست اینجاست که وارد خطرناک ترین و مهم ترین قسمت داستان میشیم.

الی , ابی رو در شرایطی پیدا میکنه که احتمالا 100 ها بار بهش تجاوز و شکنجه شده و فقط سایه ای از ابی سابقه.الی , ابی رو به مبارزه ای دعوت میکنه که قبلش تمام دوستان و عزیزان ابی رو ازش گرفته و هنوز هم بدنبال گرفتن خون ابیه.کسی که 2 بار اجازه داده بود الی زنده بمونه.
از دید ابی , الی یه villian کامله.کسی که قدر بخشش و گذشت رو نمیدونه و هیچ رحمی نداره و برای ارضای خشم درونیش هر کاری میکنه . برای همین هست که بخشش لحظه آخری ابی توسط الی شدیدا make sense میکنه.اگر ابی بدست الی اونجا کشته میشد , هیچ شکی تو شخصیت منفی بودن الی تو دنیای بازی باقی نمیذاشت. نکشتن ابی برای الی بیشتر یه رستگاری اخلاقی بود تا جبران بخشش های ابی.و خوشحالم که الی این تصمیم رو گرفت.

ابی هیچوقت لایق این همه هیت از طرف پلیرها نبود. الی هر کاری که ابی کرده بود رو دهها برابر بدترش رو انجام داده بود.
ابی هیچوقت به اندازه جول و الی کاریزماتیک نیست. ولی تنها آدم این داستانه که حضورش باعث میشه دنیای بازی معنا پیدا کنه و پارت 2 رو از یه تجربه تکراری انتقام، تبدیل به یه اثر ویژه و متفاوت از هر اثر هنری دیگه کنه.
ابی یکی از منفورترین شخصیتهای گیمهایی هست که تا حالا بازی کردم.
ابی اینقدر پست فطرت هست که کسی که جونش رو نجات داد و هیچ دشمنی باهاش نداشت رو تو جمع خودی گیر انداخت و بی دفاع کشتش
ادم با دشمن خودش این کار رو نمیکنه
اگر تو درگیری جول کشته میشد ایرادی زیاد وارد نبود ولی اینکه در کمال نامردی بیای یه نفر رو بی دفاع گیر بیاری تازه کسی که جونتم نجات داده و این رفتار رو باهاش کنی این پست بودن ادم رو میرسونه.
بشخصه حالم از این شخصیت بهم میخوره.

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
ابی برای پیدا کردن جول نمیاد به دهکده شبیه خون بزنه و سر سراهش مثل جول تمام افراد دهکده رو سلاخی کنه و فقط دنبال اینه از محل دقیق جول اطلاع پیدا کنه و با خوش شانسی قاتل پدرش رو پیدا میکنه.
جانم ؟ :| مگه میتونست با 4 تا رفیق شپره شلخته این کاری که میگی رو بکنه ؟
یه سری توجیحاتو راجع به شخصیت ابی که میخونم بیشتر به این موضوع پی میبرم که کلا یه سری فقط دوست دارن هر چیزی رو توجیه کنن ! یعنی خود نیل دراکمن هدفش این بوده که یه دنیای از بیرون رو نشونمون بده و یه درصدی از حق رو به هر کدوم از افراد این داستان بده . فضای خاکستری . ولی یه سری از دوستامون اینجا دارن از abby قدیسه میسازن :)) به چه نکته ریزی اشاره کردید واقعا دم abby گرم که نریختن تو کمپ تامی اینا همرو به خاک و خون نکشیدن :D خودش یا شوهرش این کارو میکردن اونوقت ؟ :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .:HO3IN:.

GHOST OF SPART

کاربر سایت
May 28, 2011
261
من تازه روز اول سیاتل رو تموم کردم! اینقدر شخصیت پردازی خوبه که حتی میشه این دختره دینا رو با این دماغش دوست داشت :))حقیقتش من کسی هستم که با وجود اینکه از شماره اول کامل لذت بردم ولی همیشه حس میکردم اورریتد هست. البته احتمالا بیشتر اشکال از منه که خیلی خیلی سخت تحت تاثیر قرار میگیرم و موقع خوندن نظرات بقیه با خودم میگم" چطور ممکن یه نفر با یه فیلم یا بازی گریه کنه؟"(نه اینکه چیز بدی باشه ها! حتی تا حدی حسود هم میکنم که چرا نمیتونم از زاویه دید بقیه لذت ببرم:Dبگذریم) خواستم بگم اونقدر سطح روایت و اتمسفر بازی بالاست که حتی من که فن دو آتیشه اش نیستم هم مدام استرس میگیرم توی لحظه های مهم داستانی! ولی از نظر گیم پلی حقیقتش تا اینجاش بخوام بگم، اکشن تر بودن شماره اول ترجیح میدم و محیط های بزرگ بازی برام خسته کننده میشه!که خب برای کسی که اهل مخفی کاری باشه نباید مشکلی باشه (اگر اشتباه نکنم شماره اول هم اواخر اش بازی جنبه اکشن بهتری پیدا میکرد با پیدا کردن سلاح های جدید؟شاید جلو تر این مورد هم رفع بشه برام)
خب همونطور که احتمالش میدادم و یکی از بچه های تاپیک هم گفت.از روز دوم اوضاع خیلی خیلی بهتر میشه و حتی قسمت های مخفی کاری اش هم مدام هیجان و استرس رو تزریق میکنه و به خودم که میام میبینیم توی حالت مراقب نشستم از شدت هیجان:D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
یه سری توجیحاتو راجع به شخصیت ابی که میخونم بیشتر به این موضوع پی میبرم که کلا یه سری فقط دوست دارن هر چیزی رو توجیه کنن ! یعنی خود نیل دراکمن هدفش این بوده که یه دنیای از بیرون رو نشونمون بده و یه درصدی از حق رو به هر کدوم از افراد این داستان بده . فضای خاکستری . ولی یه سری از دوستامون اینجا دارن از abby قدیسه میسازن :)) به چه نکته ریزی اشاره کردید واقعا دم abby گرم که نریختن تو کمپ تامی اینا همرو به خاک و خون نکشیدن :D خودش یا شوهرش این کارو میکردن اونوقت ؟ :D
چطور جول تک و تنها و با دست خالی تونست یه بیمارستان و کل فایرفلایو منهدم کنه، بعد ابی با دوستاش که نظامی هم بودن نمیتونستن ؟ :D
در ضمن ابی همون بار اول میتونست تامی و الی بکشه و نکشت، فکر کنم همین یه مورد کافی باشه که بفهمی انگیزه ابی فقط انتقام از جول بوده و تمام :D

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
چطور جول تک و تنها و با دست خالی تونست یه بیمارستان و کل فایرفلایو منهدم کنه، بعد ابی با دوستاش که نظامی هم بودن نمیتونستن ؟ :D
در ضمن ابی همون بار اول میتونست تامی و الی بکشه و نکشت، فکر کنم همین یه مورد کافی باشه که بفهمی انگیزه ابی فقط انتقام از جول بوده و تمام :D
بیخیال ترو خدا :D این چه ربطی داره به این حرف ها و توجیحاتی که میکنید خدا وکیلی ؟ خیلی ممنونیم که لطف کرد و به خاک و خون نکشید فلان جا رو با دوستاش :D این چیزایی که شماها میگید واسه خود نیل دراکمن تو پادکستش قفل بوده شماها انلاک کردید :D

• Like

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
بیخیال ترو خدا :D این چه ربطی داره به این حرف ها و توجیحاتی که میکنید خدا وکیلی ؟ خیلی ممنونیم که لطف کرد و به خاک و خون نکشید فلان جا رو با دوستاش :D این چیزایی که شماها میگید واسه خود نیل دراکمن تو پادکستش قفل بوده شماها انلاک کردید :D
باشه ما توجیح میکنیم :D والا ما درکمون در همین حده، شما به بزرگی خودتون ببخشید :D

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
باشه ما توجیح میکنیم :D والا ما درکمون در همین حده، شما به بزرگی خودتون ببخشید :D
نه اتفاقا بحث درک نیست اصلا ، بحث اینه که یه سری به قدری از اونور بوم دارن میفتن که چنین ایده سمی به ذهنشون میرسه و به عنوان یه دیدگاه جدی چنین نظریه ای صادر میکنن :D
باید قدر دان ابی و دوستاش باشیم که نریختن تو کمپ تامی اینا و همرو نکشتن :)):Dولی جول تو بیمارستان میخواسته فرار کنه از دست کسایی که روش اسلحه کشیدن یه سریارو کشته ! خدا وکیلی خودتون خندتون نمیگیره چنین موضوعی رو به عنوان یه نکته مثبت شخصیت ابی نسبت به جول مطرح میکنید ؟ این دو تا چه ربطی به هم داره واقعا ؟ سفسطه و مغلطه در زمان و مکان !و نهایتا نتیجه گیری غلط !این طرز تفکر از نظر من با ایده gow سینما زده تفاوتی نداره :D جفتشون به شدت سمی هستن :D

• Like

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
883
نام
محمد حسین

البته فکر کنم منظورشون Owen بود :D چون تا اونجا که یادمه توی اون سکانکس که ابی داشت با Owen در حالی که به جکسون نگاه میکردن بحث میکرد، Owen حرفش این بود که به هر قیمتی نباید به جوئل برسیم اما ابی کاملا مخالف بود و فقط و فقط میخواست به جوئل برسه (مستقیم این جمله رو نگفت اما معنی حرفش همین بود) که حتی به Owen گفت میدونستم نمیتونم روی تو حساب کنم

کلا من خودم به شخصه توی گروه ابی فقط و فقط تونستم با Owen ارتباط برقرار کنم و به نظرم Owen بر خلاف بقیه شون اصلا و ابداً حقش مرگ نبود..

ابی یکی از منفورترین شخصیتهای گیمهایی هست که تا حالا بازی کردم.
ابی اینقدر پست فطرت هست که کسی که جونش رو نجات داد و هیچ دشمنی باهاش نداشت رو تو جمع خودی گیر انداخت و بی دفاع کشتش
ادم با دشمن خودش این کار رو نمیکنه
اگر تو درگیری جول کشته میشد ایرادی زیاد وارد نبود ولی اینکه در کمال نامردی بیای یه نفر رو بی دفاع گیر بیاری تازه کسی که جونتم نجات داده و این رفتار رو باهاش کنی این پست بودن ادم رو میرسونه.
بشخصه حالم از این شخصیت بهم میخوره.

دقیقا
البته به این نکته هم اشاره نکردی که ابی جوئل رو با یکی از متد های ISIS و اونم در حالی که دخترش داشت جلوش التماسش میکرد که نکشش، کشت

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: only sony

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
نه اتفاقا بحث درک نیست اصلا ، بحث اینه که یه سری به قدری از اونور بوم دارن میفتن که چنین ایده سمی به ذهنشون میرسه و به عنوان یه دیدگاه جدی چنین نظریه ای صادر میکنن :D
باید قدر دان ابی و دوستاش باشیم که نریختن تو کمپ تامی اینا و همرو نکشتن :)):Dولی جول تو بیمارستان میخواسته فرار کنه از دست کسایی که روش اسلحه کشیدن یه سریارو کشته ! خدا وکیلی خودتون خندتون نمیگیره چنین موضوعی رو به عنوان یه نکته مثبت شخصیت ابی نسبت به جول مطرح میکنید ؟ این دو تا چه ربطی به هم داره واقعا ؟ سفسطه و مغلطه در زمان و مکان !و نهایتا نتیجه گیری غلط !این طرز تفکر از نظر من با ایده gow سینما زده تفاوتی نداره :D جفتشون به شدت سمی هستن :D
به جان خودم کلا داری اشتباه میزنی :D

• Like
Reactions: (STALKER)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
نگاه انقدرم کشکی نبود ابی اینا بریزن یه شهر رو قتل عام کنن ... همون اول بازی اوون به امکانات و احتمالات و خطرات جکسون اشاره می‌کنه و یه جورایی به غیر ممکن بودن این کار اشاره می‌کنه ...
از طرفی فقط اوون و ابی بین اینا واقعا یه چیزی بارشون بود ، بقیه پشم بودن

از اون طرف جکسون کار ها تقسیم شده بود، فقط کسایی گشت میرفتن یا فعالیت نظامی داشتن که تواناییشون تضمین شده بود ... به قول معروف رنجری بودن برای خودشون

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
نگاه انقدرم کشکی نبود ابی اینا بریزن یه شهر رو قتل عام کنن ... همون اول بازی اوون به امکانات و احتمالات و خطرات جکسون اشاره می‌کنه و یه جورایی به غیر ممکن بودن این کار اشاره می‌کنه ...
از طرفی فقط اوون و ابی بین اینا واقعا یه چیزی بارشون بود ، بقیه پشم بودن

از اون طرف جکسون کار ها تقسیم شده بود، فقط کسایی گشت میرفتن یا فعالیت نظامی داشتن که تواناییشون تضمین شده بود ... به قول معروف رنجری بودن برای خودشون
مازیار اگه اشتباه نکنم تیم نویسنده بازی اول میخواستن ابی و گروهش به شکل نفوذی وارد جکسون بشن و اونجا جولو تنها گیر بیارن و کارشو تموم کنن که بعدا این ایده رد شده.
این ایده که الان تو بازی دیدیم به نظرم بهترین انتخاب بود که ناتی داگ کرده.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
مازیار اگه اشتباه نکنم تیم نویسنده بازی اول میخواستن ابی و گروهش به شکل نفوذی وارد جکسون بشن و اونجا جولو تنها گیر بیارن و کارشو تموم کنن که بعدا این ایده رد شده.
این ایده که الان تو بازی دیدیم به نظرم بهترین انتخاب بود که ناتی داگ کرده.
این خوب از آب درنمیومد علتشم اینه که جکسون عملا یه شهرک بود و 5...6 نفر نمیتونستن یه شهرک رو از کار بندازن
تازه با اینکارشون بشدت در نظر مخاطب آدمای سیاهی جلوه می کردن که نیل نخواسته اینطوری باشه

+

در مورد ابی هم مطمینا که نمیخواست بریزه جکسون همه رو لت و پار کنه بعد جویل رو بکشه چون توانشو نداشتن اکیپ 6...7 نفرشون
ولی چون جویل رو کشتن و بی خیال تامی و الی شدن نشون میده تارگتش فقط جویل بوده و با بقیه کاری نداشته ( انتقام شخصی خودشو گرفت و بقیه رو ول کرد) نیل هم نخواسته بوده تامی و الی کشته بشن چون اونوقت یه بعد حیوانی و وحشی به ابی میداد اینکار که نیل مد نظرش نبوده

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
به جان خودم کلا داری اشتباه میزنی :D
تو که داری درست میزنی بیا مارو توجیه کن چجوری یه تیم ۴ یا ۵ نفره میتونسته حمام خون راه بندازه تو یه کمپ :)):D تعصب کورکورانه تو هیچ‌چیزی خوب نیست کلا یه ذره یه کوچولو هم شده روزنه امید باقی بذارید !

• Like
Reactions: SHAYAN1999

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
تو که داری درست میزنی بیا مارو توجیه کن چجوری یه تیم ۴ یا ۵ نفره میتونسته حمام خون راه بندازه تو یه کمپ :)):D تعصب کورکورانه تو هیچ‌چیزی خوب نیست کلا یه ذره یه کوچولو هم شده روزنه امید باقی بذارید !
جوابتو قبلا دادم مثل اینه نمیخوای با واقعیت کنار بیای :)) باشه تو خوبی :-j

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر