PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد

صحبتای لارا بیلی در مورد شخصیت Abby و تمام اتفاقات و حواشی که داشته توی این ۵سال. خیلی خوب بود. طبیعتا اسپویل داره پس تموم نکردید نبینید

صحبتاش در مورد سکانس کشتن جول خیلی جالب بود. اینکه هم باید برای حفظ نقش اون خشم و نفرت از جول رو نشون میداد و همزمان اینکه از درون عذاب میکشید به خاطر فریادهای اشلی و ناراحت از بلایی که سر جول اومده. یه جا دیگم در مورد این گفت که تو پروسه ساخت بازی باردار بوده و الان بچش ۲سالشه و اینکه چقدر از نظر احساسی با اون بخش از داستان که به باردار بودن Mel و دینا مربوط بود، ارتباط برقرار کرده بود و چقدر سخت بود براش.

به شدت شخصیت دوس داشتنی داره و خیلی خوب و فان بودن دیدنش تو این ۱ساعت

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
تا اونجا که من فهمیدم, تو این تاپیک فقط باید کف و خون قاطی کنی و به به و چه چه کنی:D اگه بحثی یا سوالی داشته باشی کسی جواب نمیده :D
کسی جواب سوالت رو نداده ، چون هیچ کس جوابش رو نداره ....
ولی تو ساخت واکسن که الان بحثش داغه ، بحث آزمایش ، آزمون و خطا و آشنایی بیشتر با بیماری هست و هر مورد که بر میخوری آشنایی و درک طرز کار بیماری و مقاومت بدن بیشتر میشه ...

ممکن بود الی با سایر نمونه ها متفاوت باشه ... چون خود پدر ابی هم باورش نمیشد کسی باشه که گازش گرفتن و مبتلا نشده ... ممکن بود بالاخره سر این مورد به اون نتیجه ای که می‌خوان برسن ،، به هر حال من یاد ندارم جایی گفته شده باشه ۱۲ مورد مصون دیگه هم بوده ...

تئوری خودم اینه که اون انگلی که تو مغز الی ضعیف شده بود ، میتونست به عنوان واکسن عمل کنه ... چون بیشتر واکسن ها خودشون همون ویروس ضعیف شده هستن ... با خارج کردنش از سر الی، کشت و تزریقش به بقیه ، تو تئوری این شانس وجود داشت

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
ولی تو ساخت واکسن که الان بحثش داغه ، بحث آزمایش ، آزمون و خطا و آشنایی بیشتر با بیماری هست و هر مورد که بر میخوری آشنایی و درک طرز کار بیماری و مقاومت بدن بیشتر میشه ...

ممکن بود الی با سایر نمونه ها متفاوت باشه ... چون خود پدر ابی هم باورش نمیشد کسی باشه که گازش گرفتن و مبتلا نشده ... ممکن بود بالاخره سر این مورد به اون نتیجه ای که می‌خوان برسن ،، به هر حال من یاد ندارم جایی گفته شده باشه ۱۲ مورد مصون دیگه هم بوده ...

تئوری خودم اینه که اون انگلی که تو مغز الی ضعیف شده بود ، میتونست به عنوان واکسن عمل کنه ... چون بیشتر واکسن ها خودشون همون ویروس ضعیف شده هستن ... با خارج کردنش از سر الی، کشت و تزریقش به بقیه ، تو تئوری این شانس وجود داشت
دقیقا منم دنبال جواب مشخص شده ای نیستم. فقط دوس داشتم فرضیات خودمو در کنار فرضیات بقیه مثلا شما بذارم. تاپیک برا بحث هست و باید بحث کرد به نظرم. وگرنه جواب مستقیم توی بازی موجود نیس.
چون چندجا دیدم که دارن در مورد پدر ابی بد میگن و اونو قاتل میدونن چون ۱۲ نفر رو قبلا با جراحی کشته!
میخواستم ببینم نظر بقیه چیه در این مورد.
مرسی

• Like
Reactions: koorosh and vaan 2

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
شما اشتباه متوجه شدی اونجا نمیگه ۱۰ تا دیگه هستن میگه اگه ۱۰ تا دیگم باشن که ایمن باشن در برابر ویروس فایده نداره دیگه چون تنها کسی که میتونسته روی این بیماری و ساخت واکسن کار کنه مرده (اونم به دست جول)

سوال بعدی لطفا :D

من یه چیزی که یادمه گفتن ۱۰ یا ۱۲ تا بودن قبلا ولی الی با اونا فرق میکرد. شاید بد برداشت کردم و همینی که شما میگی رو گفتن.

آخرین ویرایش:

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین

اما موردی که این وسط هست اینه که قارچ با ویروس و باکتری فرق داره. بحث سر اینه که ایا از قارچ ضعیف شده میشه واکسن ساخت یا نه? سر این مورد خیلی بحث هست. چندجا خوندم که میگن کل قضیه دروغی بیش نیوده و حتی اگه واکسن هم ساخته میشد تحت انحصار فایرفلای ها در میومد. و مورد بعدی اینکه اصا بیماری قارچی با اون وسعت ایا واکسن داره یا نه? تضعیف قارچ با تضعیف باکتری یا ویروس با نظر میاد متفاوت باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
دقیقا منم دنبال جواب مشخص شده ای نیستم. فقط دوس داشتم فرضیات خودمو در کنار فرضیات بقیه مثلا شما بذارم. تاپیک برا بحث هست و باید بحث کرد به نظرم. وگرنه جواب مستقیم توی بازی موجود نیس.
چون چندجا دیدم که دارن در مورد پدر ابی بد میگن و اونو قاتل میدونن چون ۱۲ نفر رو قبلا با جراحی کشته!
میخواستم ببینم نظر بقیه چیه در این مورد.
مرسی
نمیدونم ، من که همچین چیزی بین گفتگوی مارلی و طرف نشنیدم ... تو اینترنت هم الان سرچ کردم به همچین موردی بر نخوردم ....

توضیحات نسخه قبل هم خواندم به همچین موردی اشاره نکردن و گفتن جوئل به الی دروغ میگه ... راجع به این قضیه ...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اما موردی که این وسط هست اینه که قارچ با ویروس و باکتری فرق داره. بحث سر اینه که ایا از قارچ ضعیف شده میشه واکسن ساخت یا نه? سر این مورد خیلی بحث هست. چندجا خوندم که میگن کل قضیه دروغی بیش نیوده و حتی اگه واکسن هم ساخته میشد تحت انحصار فایرفلای ها در میومد. و مورد بعدی اینکه اصا بیماری قارچی با اون وسعت ایا واکسن داره یا نه? تضعیف قارچ با تضعیف باکتری یا ویروس با نظر میاد متفاوت باشه.
قطعا فایر فلای واکسن رو به انحصار خودش در میورد، اصلا هدف اصلی فایر فلای ساخت واکسن نبود ،،، باز سازی جامعه بود ... وقتی کسی میخواد جامعه رو باز سازی کنه ، تحت نظر و ایده خودش این کار رو می‌کنه و واکسن اون معجزه ای بود که باقی مانده های بشر رو به سمت این گروه میکشوند. مثلا اگه کسی میفهمید یه گروه واکسن داره ،، مثلا کسی میموند تو سیاتل
وقتش وزندگیش رو با درگیری بی هدف بین آیزاک و الدر ها تلف کنه ‌..

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson

صحبتای لارا بیلی در مورد شخصیت Abby و تمام اتفاقات و حواشی که داشته توی این ۵سال. خیلی خوب بود. طبیعتا اسپویل داره پس تموم نکردید نبینید

صحبتاش در مورد سکانس کشتن جول خیلی جالب بود. اینکه هم باید برای حفظ نقش اون خشم و نفرت از جول رو نشون میداد و همزمان اینکه از درون عذاب میکشید به خاطر فریادهای اشلی و ناراحت از بلایی که سر جول اومده. یه جا دیگم در مورد این گفت که تو پروسه ساخت بازی باردار بوده و الان بچش ۲سالشه و اینکه چقدر از نظر احساسی با اون بخش از داستان که به باردار بودن Mel و دینا مربوط بود، ارتباط برقرار کرده بود و چقدر سخت بود براش.

به شدت شخصیت دوس داشتنی داره و خیلی خوب و فان بودن دیدنش تو این ۱ساعت
جالبه که دراکمن دو بار ازش استفاده کرد هر دو دفعه هم برای نقش یک کاراکتر بد اس و شیرزن . در کل یکی از استعداد های صداپیشگی صنعت گیمه

• Like
Reactions: vaan 2 and NaViiDii

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,238
الان تو اینستا بودم دیدم طرف داره با کلی ادعا میگه ریجن دو بازی سانسور شده و ۳۰ درصد محتوای کمتری داره نسبت ب ریجن آل تا بتونه قیمت رو چند برابر بکنه تو پاچه ملت، همینجوری‌ رفتم تو فکر و واقعا دیدم زندگی ما تو ایران خیلی شبیه ب زندگی‌ انسان ها توی لست شده:
کلا یکی از چیزایی ک ب شدت منو تحت تاثیر قرار داد این بود ک اونقدی ک انسان ها همدیگه رو دارن میکشن تو بازی اصلا اینفکتدها کاری ندارن بهشون، هر گروه توی بازی ب فکر خودش بود و راحت و بدون هیچ عذاب وجدانی ادمای گروه های دیگه رو میکشت ، و اساسی ترین نکته این بود اخر بازی وقتی ک دیگه خبری از ولف‌ها و اسکار ها نبود دیدیم ی گروه دیگه وجود داره ک دیگه دست اون دوتا رو توی وحشی بازی بسته، بازی میخواست بگه غیر از فایرفلایز و ولف‌ و اسکار و رتلرز‌ کلییییییی گروه دیگه هم بوجود اومده توی دنیا ک وقتی ب این نتیجه میرسی ک دیگه وحشی تر از این گروه پیدا نمیکنی یهو یکی دیگه پیدا میشه ک روی قبلی رو سفید میکنه! واقعا با یکم دقت ب زندگی‌ توی ایران ادم ب همین نتیجه میرسه و قطعا درک ما از دنیای توی بازی نسبت ب کسایی ک دارن توی کشور های جهان اول زندگی میکنن بیشتره چون داریم ب چشم میبینیم ک حتی اگه دلار بخواد هزارتومن هم بشه باز ی عده مخالفت میکنن چون سودشون توی شرایط بد و دلار ۲۰ تومنی هستش، وقتی ک مردم بعد ۴ سال فک میکنن فلان جناح و گروه بیشتر هواشونو داره و میرن سمتش میبینن بابا خدا پدر اون قبلی ها رو بیامرزه و ب قبلی ها راضی میشن و حسرت قبلیا رو میخورن! الان مردم جوری شدن ک همش ب فکر کلاه گذاشتن و کندن از همدیگه شدن، دیگه سر همین کرونا دیدیم ک ملت ماسک و دستکش و الکل احتکار میکردن ک گرون بفروشن و عین خیالشون نبود با اینکار دارن کلی ادم میکشن، ما اینجا داریم میبینیم دولت دلش ب حال مردم نمیسوزه و بحث من اینه اگه فرض کنیم مث بازی دولت کلا در کار نیست ، همین مردم همدیگه رو میکشن.دیگه حالا فک کنین ی ویروس مث ویروس بازی پخش بشه، حاضرم شرط ببندم ایران خطرناک ترین نقطه جهان میشه با ۱۰ درصد اینفکتد و ۹۰ درصد قاتل و ادم کش!

در کل این بازی واقعا یچیزی بالاتر از سرگرمیه، اصلا چیزی نیست ک شما بهش ب عنوان ی سرگرمی‌ گذرا نگاه کنی ک باهاش وقت بگذرونی چون بازی ب شدت بزرگه و باید باهاش زندگی‌ کرد، بعد از تموم کردن بازی تازه ادم میفهمه واقعا چقددددد بهش چیزای جدید اضافه شده و چقد فکر و دیدش بزرگ شده.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
من هم چند روزی میشه بازی رو تموم کردم، چندین پست تو تاپیک اسپویلرش نوشته بودم ولی نظر کلی خودم رو اینجا مینویسم:

گرافیک و موسیقی بازی که فک کنم جای بحث کلا نداره
گیم پلی هم به نسبت قبل بشدت بهبود پیدا کرده بود و نقصای شماره قبل مثه هوش مصنوعی گاها نامتعادل رو تقریبا رفع کرده بود

تا اینجا بهبود بازی کاملا بی نقص بوده تا میرسیم به داستان بازی......در مورد داستان بازی:

داستان شماره 2 به جای داستان نسبتا کلیشه ای، عاطفی و تک خطی شماره 1 به داستانی همچنان نسبتا کلیشه ای، انتقامی و چند خطی تبدیل شده و در کل به یه داستان پیچیده تر تبدیل شده که در عین اینکه مزایایی رو با خودش داشته ولی معایبی رو هم به همراه آورده:

مثبت:

1-داستان انتقام، عواقب انتقام و اون سردرگمی و غمی که پشتشه و این نتیجه که همه سر انتقام ضرر میکنن رو بازی به خوبی نشون میده.....حتی پایان بازی هم موید این مسیلس و اتفاقا با یه پایان شیک و پر معنی طرفیم و هندی هم نمی بینم پایانش رو که بعضیا میگن
2-پرداخت به مسایلی از جمله گروه اسکارز و مسایل ترنس و .... هم بنظرم اوکی بود و به اندازه پرداخت شده بود به همشون.....نه لازم بود جزییات این گروها و اهداف و .... شون مشخص بشه نه کاملا سرسری رد بشن....هدف نشون دادن شیر توشیر بودن افکار و ایدیولوژی تو دنیای اخرالزمانی بود که خیلی خوب درش آوردن

خنثی:

1-مرگ جویل: به شخصه دوس نداشتم جویل کشته بشه(شخصیت بیار محبوبی برای من بود) و ترجیح میدادم این اتفاقا حداقل پارت 3 رخ میداد ......ولی کشته شدنش به نوعی برای داستان شماره 2 غیر قابل اجتناب بود و دست مایه خوبی برای انتقام و داستان انتقام بود

منفی:
1-برخی اتفاقات بازی میتونست توجیه و پرداخت بهتری داشته باشه...
نحوه مرگ جویل میتونست با سرسختی بیشتری از سمت جویل همراه باشه(میدونم 4 سال گذشته بود و جویل پیر شده بود و ..... ولی دیگه حداقل گفتن اسم خودش تو اون فضای اخرالزمانی جالب نبود)
یا خلق و خوی سراسر مهربونی ابی با اون نحوه انتقام گرفتنش جور درنمیومد تا حدودی - تو اون فضای اخرالزمانی هم بدن تا اون حد عضله ای کمی توجیه نداشت.

2- 4 ساعت از تایم بازی با الی و 1....2 ساعت تایم بازی با ابی رو میشد کات کرد و بنظر اضافی بود و ارزش افزوده خاصی نداشت ( در کل 4...5 ساعت کمتر بود بهتر میشد)
در نهایت :
بنظرم بازی به هدف اصلی خودش که تقبیح انتقام و انتقال حس غم و سردرگمی بود رسید و اون 4....5 ساعت اضافه بازی و برخی پرداختای کم به برخی کارای شخصیتا را فاکتور بگیریم با یه اثر موفق دیگه طرفیم
THE LAST OF US PART 1=10/10
THE LAST OF US PART 2 =9/10

.

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
551
نام
REZA HECTOR
این کلیپ رو ببینید فکر‌ نمیکنم خیلی از این حرکات رو خیلیا تو بازی انجام داده باشن

خودم اون‌ حرکت کشتن دشمن با اسلحه خودش رو دیدم برگام‌ ریخت

این حرکات مخصوص ابگیل هست
مبارزات میلی بازی بشدت عالی کار شدن چیزی کمتر از یک بازی میلی محور نداره :D
چقدر انیمیشن ! چقدر فینیشر ! هر چقدر بازی میکنی بازی بازم حرکت جدید رو میکنه .
گرافیک فنی بازی که دیگه جای حرف نذاشته گرافیک هنری بازی هم شاهکاره انگار دادی یه هنرمند برات نقاشی کرده !

The Last of Us™ Part II_20200702165342.jpg

The Last of Us™ Part II_20200703162049.jpg

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Amin.AP

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر