PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
سوال من از دوستانی که به خاطر مرکزیت بازی روی زن ها ایراد میگیرن و ادعا میکنن سکسیست نیستن این که شما چرا زمان گیرز ۱ نیومدی بگی چرا مرکزیت رو مردا هست؟ و تو gow 1 2 3 نیومدی بگی چرا اینقدر زن‌ها رو ضعیف و آبجکتیفای میکنن؟
اسم بازی Gears of War و داستان بازی در مورد جنگ امار کشته شده ها و زخمی جنگ ها ببین مشخص چرا مرد بوده
دشمن اصلی سری کیه ؟

gow 1 2 3 نیومدی بگی چرا اینقدر زن‌ها رو ضعیف و آبجکتیفای میکنن؟@-)
پایه داستان gow توطئه رئا مادر زئوس و گایا بود که کرونوس گول زدن و اجازه ندادن زئوس مثل سایر فرزندانش در شکمش زندانی کنه
در gow 2 گایا نقش اصلی بود کریتوس زنده کرد و سمت انتقام از زئوس سوق داد خواهران تقدیر هم در کنار زئوس دشمن اصلی بودن
در gow 3 هم اتنا از کریتوس استفاده میکرد و پاندورا یکی از شخصیت های اصلی بود
chain of olympus دشمن اصلی Persephone همسر هیدس بود
ascension هم دشمنان اصلی furies بودن
126211

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
اسم بازی Gears of War و داستان بازی در مورد جنگ امار کشته شده ها و زخمی جنگ ها ببین مشخص چرا مرد بوده
دشمن اصلی سری کیه ؟

gow 1 2 3 نیومدی بگی چرا اینقدر زن‌ها رو ضعیف و آبجکتیفای میکنن؟@-)
پایه داستان gow توطئه رئا مادر زئوس و گایا بود که کرونوس گول زدن و اجازه ندادن زئوس مثل سایر فرزندانش در شکمش زندانی کنه
در gow 2 گایا نقش اصلی بود کریتوس زنده کرد و سمت انتقام از زئوس سوق داد خواهران تقدیر هم در کنار زئوس دشمن اصلی بودن
در gow 3 هم اتنا از کریتوس استفاده میکرد و پاندورا یکی از شخصیت های اصلی بود
chain of olympus دشمن اصلی Persephone همسر هیدس بود
ascension هم دشمنان اصلی furies بودن
View attachment 126211
تو همون گیرز های بعدی سعی کردن کرکتر زن جا بدن حرف من این که اینجوری که شما میگی نیست که به خاطر جو داستانی و اتمسفر بازی نتونن شخصیت زن بذارن تو بازی. منم نمیگم ملزم هستن بذارن تو بازیی مثل گیرز منتهی کسایی که اشکال میگیرن از tlou با همین منطق باید از گیرز هم اشکال میگرفتن

اما در مورد gow های اولی دیگه سکس سین های اگزجره و بی دلیل و صحنه هایی مثل صحنه پایین فکر نمیکنم جای توجیه داشته باشه:

و باز اگر بخواید با منطق همین دوستان به بازی نگاه کنی چرا ویلن های بازی زن انتخاب میشن؟! لابد کارگردان ضد زن!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vaan 2

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
در جریانی عکس اینی که گذاشتی مرد آره؟ :D آره اتفاقا توی MGS هم ازین حرکتا زیاد داریم منتهی من کسی نیستم که دارم از نبود مرد ها ایراد میگیرم تو tlou شمایی:D و البته من قبل تر تو همین تاپیک هم به mgs به خاطر این موضوع انتقاد کردم

شما بگو چی باعث شده فکر کنی دراکمن دزش زیاد کرده؟ فقط نگید قضیه همون لب کذایی :D
متوجه منظورم نشدی که خوب خود به خود یک جواریی پست من رو بدونه اینکه خودت بدونی تایید کردی :D "در جریانی عکس اینی که گذاشتی مرد آره؟" دقیقا دنبال همین جمله میگشتم منظورم دقیقا همینه شما اومدی گفتی چرا زن ها آبجکتیفای میشن تو گاد های قبلی خودت هم تو پست نقل قول کردی به خاطر فروش تا اینجا درست ؟ خوب حالا شما به من بگو کسی تا حالا اومده بگه مثلا چرا کوجیما رایدن رو اینجوری لخت میگردونده ؟ آره تو بازی لاجیک خودش رو مطرح میکنه ولی کسی تا حالا اومده از دید مخالف به این قضیه آبجکتیفای کردن نگاه کنه ؟ الان مثلا Quiet رو از تو MGSV با این صحنه یکی کن با قانون عرف حامعه قاعدتا باید تو یـ لول باشن این دو تا دیگه ؟ در مورد قضیه مطرح بودن فروش بازی هم با یـ مثال میزم که زیادم بی ربط نیست شما جانی کیج رو توی مورتال کامبت میبینی با سیکس پک یـ فرد خوشتیپ بدون لباس بالا تنه میگیری بازی میکنی ککت هم نمیگزه حالا آیا برا رضای دل من و شما اومدن یـ مدل خوشتیپ و با سیکس پک گذاشتن ؟ چی میشد مثلا یـ فرد لاغر مردنی رو به جاش میزاشتن ؟ دلیل مشخصه برای بحث فروش میبینی خیلی راحت به همه چیز میشه با این منطق گیر داد منتها صنعت گیم چون از اوایل شروع به کارش اکثر مخاطبش ها مرد بودن قاعدتا به دنبال بازار هدف خودش میرفت حالا یهو ورق برگشته مثلا یـ فرد گیریم G*y مشکلی نداره به خاطر بدن اوتوکشیده جانی کیج سمت بازی کشیده بشه یا اصلا جنس مخالف بیاد تا فیها خالدون آبجکتیفای کنه اون مرد رو ولی مثلا یک سری استاندارد های مشخص واسه مردها اخه بده ؟ وای از اون روی که مردها بخوان زن رو آبجکتیفای کنن !! این وسط قشنگ یـ پارادوکس خشکل بوجود میاد الان همین DS شما فکرش رو بکن الان جای Norman Reedus کوجیما میمود یک زن خوش هیکل انتخاب میکرد حالا مثلا میخواست تو E3 سال 2016 ازش رو نمایی کنه سونی به نظرت اجازه میداد لخت جلوی دوربین اونم حالا نه به اندازه چیزی که از نورمن نشون دادن نصفش رو میزاشت روی سن به نمایش در بیاره ؟ در مورد اون قضیه Kiss هم بحث اینجا زیاد شده فقط شما میتونی منکر وجه مارکتینگ قضیه بشی ؟ دقت کن ماه June ماه Pride سونی میاد یکی از بزرگترین فرانچایز های خودش رو تو بزرگترین اونت های گیمنیگ نشون میده و تاکید صد درصد میکنه شخصیت اصلیش G*y هست میتونی دلیل دیگه ای غیر PR برا من ذکر کنی الان ؟ باز حدقل اگه ناتی داگ تو فاز کیس گرفتن و این صحبتا بود یـ چیزی مثلا اگه CDPR میومد همچین کاری میکرد قابل هضم تر بود ولی ناتی داگی که قشنگ 4 نسخه طول داد تا یـ سکانس رومنس بین Nathan Drake و Elena ترتیب بده (که اتفاقا به نظرم خیلی هم هوشمندانه بود) اونم بدونه ذره ای تمرکز مارکتینگ حالا اومده دقیقا تمرکزش رو گذاشته رو این قضیه که مثلا اگه شکی در گی بودن الی بوجود اوده اون شک ـه بر طرف بشه بالاخره گفتم از حیس مارکتینگ دقیقا همونجایی بود که باید میبود و خوب قاعدتا باید بدونی کمپانی ها واسه مارکتینگ تریلر های اختصاصی درست میکنن ؟ تهش کمپانی ها همیشه PR اولویت اولشون بوده این یـ مورد مورد دیگه اینکه فعلا شده قضیه "نو که میاد به بازار ..." شده قضیه ورود زن ها (بخونید تفکر فمنیست) به یک سری فاکتور ها جنس مخالف حمله میشه جالب هم هست همیشه دم از body positivity و هرکی هرچی دوست داره بپوشه میزنن بعد که به این مسائل میرسن رگ گردنشون باد میکنه یـ عده یهو غیرتی و وایت نایت میشن تا حتی شده به طراح های زن هم این وسط حمله کنن حمله میکنن !!

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
تو همون گیرز های بعدی سعی کردن کرکتر زن جا بدن حرف من این که اینجوری که شما میگی نیست که به خاطر جو داستانی و اتمسفر بازی نتونن شخصیت زن بذارن تو بازی. منم نمیگم ملزم هستن بذارن تو بازیی مثل گیرز منتهی کسایی که اشکال میگیرن از tlou با همین منطق باید از گیرز هم اشکال میگرفتن

اما در مورد gow های اولی دیگه سکس سین های اگزجره و بی دلیل و صحنه هایی مثل صحنه پایین فکر نمیکنم جای توجیه داشته باشه:

و باز اگر بخواید با منطق همین دوستان به بازی نگاه کنی چرا ویلن های بازی زن انتخاب میشن؟! لابد کارگردان ضد زن!
این همه مردان بخت برگشته که به بدترین شکل ممکن در GOW سلاخی شدن کرونوس/ پوسایدون/هیدیس / هرکول /زئوس... شما اعتراضی نسبت به اونا نداری ؟
چرا هیچکس به صحنه کشته شدن هرمس اعتراضی نداره ؟
خودت گفتی
سعی کردن کرکتر زن جا بدن
GEARS 1 بدون شخصیت های زن چه مشکلی داشت ؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
خدایی یه ذره واقع گرایانه نگاه کنی اینطوری دفاع نمیکنی
واضحه که بازی کاملا زن محور شده دیگه و مردا یه جورایی حکم موجودات فرعی رو در بازی دارن
آقا بازی نکن ... 60 دلار سیو کن... سال دیگه هم آنقدر بازی هست که با دلار 1000 تومنی آدم نمیتونست همشون رو بگیره چه برسه دلار 14000 تومنی
.......

کلا از اونطرف که بیشتر کردن نقش زنان در مدیا پیش اومده،... از طرف دیگه یه حساسیت و جبهه گیری مسخره ای هم به وجود اومده که مثلا تستر بازی انچارتد شروع میکنه به اعضای ناتی داگ فحاشی کردن که چرا بچه نیتن دختره... جنون امیزه

اسم هورایزن هم پیش اومد... که دو تا از بیشعورترین شخصیت های داستان که غرق در تعصب و حماقت بودن و زندگی aloy رو خراب کرده بودن زن بودن... از طرفی هم منجی هم راهنمای ای لوی مرد بودن... یا بازی نکردید، یا چیزی از داستان نفهمیدید... فقط کارکتر زن دیدید به این نتیجه رسیدید زن سالاری بوده تو بازی

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
بازم از این بحثا!
دوباره بگم نظرم اینه که به ما مربوط نیست این انتخابا...کسی که نویسنده‌ی بازی هست و شخصیت‌های دنیایی که خلق کرده رو انتخاب می‌کنه باید کاملا آزادانه و با هر اعتقادی که داره و فرهنگی که داخلش رشد کرده، بازی رو بسازه. همونطور که ژاپنی‌ها نباید از طرف غرب سانسور بشن و فرهنگ و دیدگاهشون دستکاری بشه، اینجا هم نباید نظر یه عده‌ای به کارگردان تحمیل بشه. حالا اگه بعدا بریم سراغ بازی و ببینیم چنین انتخابی با جو بازی همخونی نداره و اصلا داستانی که میخواد روایت بشه، به این شخصیت‌ها نیازی نداره، وقت انتقاده...
بعدشم تعجب کردن از این چیزا مخصوصا در مورد TLOU عجیبه چون اگه یه بازی باشه که میتونه این کار رو انجام بده و شخصیت اصلی‌اش هم به همجنسش علاقه‌منده، همینه! اینکه بیشتر شخصیت‌های بازی مونث باشن، لزوما به این معنا نیست که مردا منقرض شدن و فقط زن‌ها موندن...این معنی رو میده که داستانی که نیل می‌خواد روایت کنه، تمرکز بیشتری روی این قشر داره و داستان قراره از طریق این شخصیت‌ها منتقل بشه. نمیدونم درک همچین چیزی چرا سخته...
آخه فک کنید یکم...استدیویی که اون همه اعتراضا در مورد خشونت بشدت زیاد روی شخصیت‌های زن توی تریلر دوم رو به پشمش هم حساب نکرد و اعتراضای مسخره در مورد کشتن سگ توی بازی رو نادیده گرفت، حالا واسه اینکه یه عده‌ای رو راضی نگه داره، شخصیت‌های Female انتخاب کرده؟! والا من تعجب نمی‌کنم که تا آخر بازی کل این شخصیت‌ها به بدترین شکل کشته بشن!
قشنگ منتظرم توی بازی چندتا صحنه بشدت بحث‌برانگیز باشه تا فقط بیام اینجا کامنتارو بخونم و بخندم :D

آقا بازی نکن ... 60 دلار سیو کن... سال دیگه هم آنقدر بازی هست که با دلار 1000 تومنی آدم نمیتونست همشون رو بگیره چه برسه دلار 14000 تومنی
.......

کلا از اونطرف که بیشتر کردن نقش زنان در مدیا پیش اومده،... از طرف دیگه یه حساسیت و جبهه گیری مسخره ای هم به وجود اومده که مثلا تستر بازی انچارتد شروع میکنه به اعضای ناتی داگ فحاشی کردن که چرا بچه نیتن دختره... جنون امیزه

اسم هورایزن هم پیش اومد... که دو تا از بیشعورترین شخصیت های داستان که غرق در تعصب و حماقت بودن و زندگی aloy رو خراب کرده بودن زن بودن... از طرفی هم منجی هم راهنمای ای لوی مرد بودن... یا بازی نکردید، یا چیزی از داستان نفهمیدید... فقط کارکتر زن دیدید به این نتیجه رسیدید زن سالاری بوده تو بازی
این جور چیزا بیشتر ذهنیت خود مخاطبیه که بازی میکنه...انقدر جلوی این جور چیزا جبهه گرفته که ناخودآگاه هر شخصیتی که مرد نباشه، توی ذهنش بولد میشه. بقیه رو فقط نمیگم خودمم بعضی وقت‌ها ناخودآگاه روی این مسائل حساس میشم...ولی در مورد هورایزن و بقیه مواردی که گفته شد، بعد از 100 درصد کردن بازی و حتی مرور کردن داستانش با جزئیات، اصلا همچین حسی نداشتم تا اینکه اینجا کامنت‌ها رو خوندم...یعنی اگه قبل از بازی کردن یه سری کامنتا رو میخوندم و روم تاثیر میذاشت، توی بازی هم همش دنبال اینجور چیزا بودم و احتمالا بازی زهرمارم میشد!

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
این همه میاید میگید فلان منتقد گفت چرا نقش شخصیت های زن از مردها کمتره و دور هم احمق صداش میکنین و میخندین یا فلان منتقد ایراد گرفت چرا همه کاراکترهای بازی مرد هستن و زن تو بازی نیست وشما میاید میگید این دیگه چه ایراد مسخره ایه ولی بعد خودتون دقیقا مثل همونا فکر و رفتار میکنید.الان یعنی واقعا شما گیر دادید چرا تعداد مردها تو بازی کمتر از زن هاست؟!میشه بگید الان فرق شما با همون منتقدهایی که میگن چرا شخصیت زن تو بازی نیست یا اگه هست نقشش کمه و شما میاید حرفشو مسخره میکنید دقیقا چیه ؟

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
متوجه منظورم نشدی که خوب خود به خود یک جواریی پست من رو بدونه اینکه خودت بدونی تایید کردی :D "در جریانی عکس اینی که گذاشتی مرد آره؟" دقیقا دنبال همین جمله میگشتم منظورم دقیقا همینه شما اومدی گفتی چرا زن ها آبجکتیفای میشن تو گاد های قبلی خودت هم تو پست نقل قول کردی به خاطر فروش تا اینجا درست ؟ خوب حالا شما به من بگو کسی تا حالا اومده بگه مثلا چرا کوجیما رایدن رو اینجوری لخت میگردونده ؟ آره تو بازی لاجیک خودش رو مطرح میکنه ولی کسی تا حالا اومده از دید مخالف به این قضیه آبجکتیفای کردن نگاه کنه ؟ الان مثلا Quiet رو از تو MGSV با این صحنه یکی کن با قانون عرف حامعه قاعدتا باید تو یـ لول باشن این دو تا دیگه ؟ در مورد قضیه مطرح بودن فروش بازی هم با یـ مثال میزم که زیادم بی ربط نیست شما جانی کیج رو توی مورتال کامبت میبینی با سیکس پک یـ فرد خوشتیپ بدون لباس بالا تنه میگیری بازی میکنی ککت هم نمیگزه حالا آیا برا رضای دل من و شما اومدن یـ مدل خوشتیپ و با سیکس پک گذاشتن ؟ چی میشد مثلا یـ فرد لاغر مردنی رو به جاش میزاشتن ؟ دلیل مشخصه برای بحث فروش میبینی خیلی راحت به همه چیز میشه با این منطق گیر داد منتها صنعت گیم چون از اوایل شروع به کارش اکثر مخاطبش ها مرد بودن قاعدتا به دنبال بازار هدف خودش میرفت حالا یهو ورق برگشته مثلا یـ فرد گیریم G*y مشکلی نداره به خاطر بدن اوتوکشیده جانی کیج سمت بازی کشیده بشه یا اصلا جنس مخالف بیاد تا فیها خالدون آبجکتیفای کنه اون مرد رو ولی مثلا یک سری استاندارد های مشخص واسه مردها اخه بده ؟ وای از اون روی که مردها بخوان زن رو آبجکتیفای کنن !! این وسط قشنگ یـ پارادوکس خشکل بوجود میاد الان همین DS شما فکرش رو بکن الان جای Norman Reedus کوجیما میمود یک زن خوش هیکل انتخاب میکرد حالا مثلا میخواست تو E3 سال 2016 ازش رو نمایی کنه سونی به نظرت اجازه میداد لخت جلوی دوربین اونم حالا نه به اندازه چیزی که از نورمن نشون دادن نصفش رو میزاشت روی سن به نمایش در بیاره ؟ در مورد اون قضیه Kiss هم بحث اینجا زیاد شده فقط شما میتونی منکر وجه مارکتینگ قضیه بشی ؟ دقت کن ماه June ماه Pride سونی میاد یکی از بزرگترین فرانچایز های خودش رو تو بزرگترین اونت های گیمنیگ نشون میده و تاکید صد درصد میکنه شخصیت اصلیش G*y هست میتونی دلیل دیگه ای غیر PR برا من ذکر کنی الان ؟ باز حدقل اگه ناتی داگ تو فاز کیس گرفتن و این صحبتا بود یـ چیزی مثلا اگه CDPR میومد همچین کاری میکرد قابل هضم تر بود ولی ناتی داگی که قشنگ 4 نسخه طول داد تا یـ سکانس رومنس بین Nathan Drake و Elena ترتیب بده (که اتفاقا به نظرم خیلی هم هوشمندانه بود) اونم بدونه ذره ای تمرکز مارکتینگ حالا اومده دقیقا تمرکزش رو گذاشته رو این قضیه که مثلا اگه شکی در گی بودن الی بوجود اوده اون شک ـه بر طرف بشه بالاخره گفتم از حیس مارکتینگ دقیقا همونجایی بود که باید میبود و خوب قاعدتا باید بدونی کمپانی ها واسه مارکتینگ تریلر های اختصاصی درست میکنن ؟ تهش کمپانی ها همیشه PR اولویت اولشون بوده این یـ مورد مورد دیگه اینکه فعلا شده قضیه "نو که میاد به بازار ..." شده قضیه ورود زن ها (بخونید تفکر فمنیست) به یک سری فاکتور ها جنس مخالف حمله میشه جالب هم هست همیشه دم از body positivity و هرکی هرچی دوست داره بپوشه میزنن بعد که به این مسائل میرسن رگ گردنشون باد میکنه یـ عده یهو غیرتی و وایت نایت میشن تا حتی شده به طراح های زن هم این وسط حمله کنن حمله میکنن !!

در مورد اون قضیه آبجکتیفای کردن زن و مرد کاملا موافقم و به نظرم همونطور که تو هنر حرفه ای و مدرن دیگه این قضیه تقریبا منسوخ شده توی ویدیو گیم هم باید همینجوری پیش بره. من اصلا با نودیتی و مثلا سکس سین مشکلی ندارم اما فرق بین مثلا یه فیلمی مثل baywatch و شاهکاری مثل midsommar (همین الان این دو تا فیلم به ذهنم رسید گیر ندید! ) این که اولی از این المنت ها به طرز غیر حرفه ای استفاده میکنه و هدف کاملا تجاری اما دومی از این المنت خیلی به جا و ظریف استفاده کرده و فیلم به ابتذال نرفته برای همین ارزش هنری بالاتری داره. حالا این که tlou تو کدوم دسته قرار میگیره باید بعد از عرضه تصمیم گیری کرد راجع بهش.

آره تو روز pride منتشر کرده هدفشم قطعا همین بوده مشکل این قضیه کجاست؟ حرف شما راجع به تجاری بودن این کار زمانی درست بود که آمار هوموفوب ها تو بازار تجاری آمریکا و دنیا کم بود نه الان که این جو تو فضای مجازی بر علیه بازی به وجود اومده و حتی یه عده زیادی از فن بوی های این بازی بیان به خاطر این حرکت پشت کردن به بازی. مطمئن باشید تو جو حال حاضر این تصمیمات، تصمیمات راحتی نیست برای همین تو فیلم های بلاک باستر حال حاضر هالیوود نگاه میکنی 99 درصد این ریسک نمیکنن که شخصیت اول یا هیرو فیلمشون رو گی کنن کمپانی خیلی بهتر از من و شما میدونن سرمایه گذاری اشتباهی چون مخاطب هاشون میشناسن.

به نظر من فمنیزم تا همین الان دستاورد های بزرگی داشته، من تفکری که مردستیز باشه رو جزو این ایدئولوژی نمیدونم.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین

فقط در مورد GOW ...
با اون مینی گیم ها که گفتی موافقم و هیچ بهانه ای براش نیست
ولی در مورد عکسی که گذاشتی، میشه هزارتا ورژن مردونش رو اورد که کریتوس برای حل کردن پازل یا رد شدن از جایی، کاملا به عنوان آبجکت ازشون استفاده کرده و براش مهم هم نبوده:-"
اصلا یکی از امضاهای سری این بود که کریتوس یه آدم زنده رو برای حل معماها زنده زنده بسوزونه:-" حالا چپ و راست راه میرفته و طرف تو راهش بوده از پرتگاه شوتش کرده پایین یا هزارتا کار دیگه رو دیگه میگذریم:-"
و بابت هرچیز دیگری... بازی تو یونان بوده و خیلی چیزاش به خیلی چیزای اون زمان و اساطیرش میخورده:-"

به ادامه بحث بپردازید:D

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
این همه مردان بخت برگشته که به بدترین شکل ممکن در GOW سلاخی شدن کرونوس/ پوسایدون/هیدیس / هرکول /زئوس... شما اعتراضی نسبت به اونا نداری ؟
چرا هیچکس به صحنه کشته شدن هرمس اعتراضی نداره ؟
خودت گفتی
سعی کردن کرکتر زن جا بدن
GEARS 1 بدون شخصیت های زن چه مشکلی داشت ؟
برای این که هرمز شخص ضعیفی نبود و یه زن قوی نیومد مثل پشه لهش کنه. ولی وجود دختر پوزایدن و هرا و سکس سین های تریسام و فورسام و ... کاملا غیرضروری کار شدن. این آبجکتیفای شدن زن ها تو gow جزو بدیهی ترین موارد من فکر نمیکردم یه روزی بخوام این ثابت کنم :D

اگه یه بار دیگه پست من بخونی میبینی من با نبود کرکتر زن تو GeOW مشکلی ندارم، من دارم منطق خودتون رو نقد میکنم که چون بازی مرد کم داره یا نداره پس مشکل داره لابد

فقط در مورد GOW ...
با اون مینی گیم ها که گفتی موافقم و هیچ بهانه ای براش نیست
ولی در مورد عکسی که گذاشتی، میشه هزارتا ورژن مردونش رو اورد که کریتوس برای حل کردن پازل یا رد شدن از جایی، کاملا به عنوان آبجکت ازشون استفاده کرده و براش مهم هم نبوده:-"
اصلا یکی از امضاهای سری این بود که کریتوس یه آدم زنده رو برای حل معماها زنده زنده بسوزونه:-" حالا چپ و راست راه میرفته و طرف تو راهش بوده از پرتگاه شوتش کرده پایین یا هزارتا کار دیگه رو دیگه میگذریم:-"
و بابت هرچیز دیگری... بازی تو یونان بوده و خیلی چیزاش به خیلی چیزای اون زمان و اساطیرش میخورده:-"

به ادامه بحث بپردازید:D
حالا چون مرد های بخت برگشته رو باهاشون اون کارارو میکرد توجیه این نیست که دختر پوزایدن با اون وضع لباس و اینا برداره ببره اون بلا رو سرش بیاره چون میخواد یه در باز کنه :D البته من عاشق gow ها هستم و این قضایا تأثیری روی دید من نمیذاره اما یه بازی که اومده داره از این نظر حرفه ای تر برخورد میکنه نباید که دیگه ایراد گرفته بشه ازش

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Milad_HW

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
زن باشه یا مرد مهم نیست ، مهم اینه انسان باشه و انسانیت داشته باشه ! پدر یا مادر بودن ، زن یا شوهر بودن ، دختر یا پسر بودن و هر مدلی بودن ( حتی افرادی شبیه دوست الی که گرایشات متفاوتی داره ) مهم نیست ! شخصیت اصلی بازی GOD که اسمش یادم نیست ولی صحنه های خشونت بار ایشون و صحنه های غیر اخلاقی ایشون یادمه ، حالا در کنار خوبی هایی که داره یکی از شخصیت های محبوب بازی ها هست ولی نمیشه گفت همه چیزش درسته ! الی هم همینه تازه شاید با تجربه قسمت دوم TLOU خیلی از ایرادایی که بهش میگیریمم رفع و رجوع بشه ، فقط خواستم نظرم و نسبت به این موضوع بگم ، اصلا کاری به بحث ها دوستان نداشتم .
کی حاضر نیست زیر حکومت حاکم زن یا مردی قرار بگیره که رفاه و آزادی و اخلاق رو گسترش میده ؟
مهم چیزای دیگه اس نه جنسیت ..

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
در مورد بحث فعلی دو چیز ازار دهنده هست. یکی اینکه این اواخر چون حالا به هر دلیلی موج این حرکت راه افتاده خیلی ها میخوان جا نمونن و توی همه دست از موارد این بولد شدن شخص اول زن دیده میشه. به طوری که بیشتر بازی ها دارن به همین سمت میرن.
مورد دوم خارج شدن از منطق و واقعیت تاریخه. مثلا توی جنگ جهانی طرف با گروهان زن میره به جنگ نازی ها. خوب چرت تر از این وجود نداره! واقعیت اینه که زن ها در جنگ ( به خصوص گذشته) نقشی نداشتن. توی دنیای مدرن هم تعداشون خیلی کم هست ولی بازم با ارفاق میشه در یه دنیای مدرن ازشون شخصیت ساخت ولی نه اینکه برای قهرمان سازی زن ها بیان ww2 رو تغییر بدن.

• Like
Reactions: Un_Tlou

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر