PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
مانور شرکت‌ها و جنس تبلیغاتشون عکس گفته شما رو نشون می ده تو عکس پایین در HDR کیفیت رنگ‌ها شارپ تر و غلظت رنگ‌ها بیشتر در نتیجه عمق میدان بیشتره

sony-sdr-vs-hdr-b-5bbf9fd0c9e77c0051786eb6.jpg
اشتباه میکنید ، دقیقا hdr همین تصویره ، شما آسمون رو نگاه کنید رنگ های آبی و گلبهی و نارنجی ، کاملا مرز بندی دارن ومجزااز هم دیده میشن ، ولی تو sdr انگار یکی قلمو رو برداشته رنگهای آسمون رو تو هم مخلوط کرده بعد یه پلاستیک کشیده روش بلوریش کرده !!!
وقتی رنگ ها واقعی تر دیده بشن ، اون حالت گرمی و فانتزی خودشون رو از دست میدن

• Like
Reactions: rezvideo and bear14

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
اشتباه میکنید ، دقیقا hdr همین تصویره ، شما آسمون رو نگاه کنید رنگ های آبی و گلبهی و نارنجی ، کاملا مرز بندی دارن ومجزااز هم دیده میشن ، ولی تو sdr انگار یکی قلمو رو برداشته رنگهای آسمون رو تو هم مخلوط کرده بعد یه پلاستیک کشیده روش بلوریش کرده !!!
وقتی رنگ ها واقعی تر دیده بشن ، اون حالت گرمی و فانتزی خودشون رو از دست میدن
مشکل من با hdr دقیق اینه که :
تصویر در حالت hdr می شه مشابه تصویر سمت چپ و درحالت sdr تقریبا می شه سمت راست
یعنی مفاهیم کاملا برعکس می شن
البته شاید شاید شاید تنظیماتی که من رو هر دو تلوزیون انجام می دادم مشکل داشته با این حال اگر دوستانی که در زمینه تیونینگ hdr سر رشته دارن راهنمایی کنن ممنون می شم‌
مدل تلوزیون‌فعلیم‌هم سامسونگ nu8900k هست

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
تنها بازیی که از نظر hdr فوق العاده بود بازی god of war بود.رنگها به شدت جذاب و روشنایی همیشه تو اوج بود.کنتراست به شدت عمیق بود.حتما تجربه کنید پیشون نمیشید. هورایزن هم خوب بود فقط بعضی اوقان تصویر به شدت تاریک میشد.مثلا روز ها عالی بود شبها شدیدا تصویر تاریک میشد.رنگها هم انچنان بولد نبودن.بقیه بازی هایی که بازی کردم مثل the last انچارتد و همینطور rdr2 انچنان جذاب نبودن و تفاوت ها با sdr کم بود.با تلویزیون lg b7 اولد تست کردم این بازی ها رو.

• Like
Reactions: rezvideo

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
دوست عزیز اگر منظور شما از HDR تصویریه که بالا گذاشتم باشه من تسلیمم در غیر اینصورت همون Sdr رو ترجیح می دم ولی تجربه نشون داده که hdr دقیقا عکس تصویر بالاست.
من تنظیمات مختلفی رو از سایتهای معتبر مثل rting ,the verge و CNET پیدا کردم و تست کردم اما نتیجه ای که بدست آوردم یه تصویر بی روح با رنگ‌های مرده و عمق میدان خیلی پایین بود
تلوزیون قبلی و فعلیم هر دو از میان رده های زمان خودشون هستن ولی بعید می دونم اختلاف تصویر در قیاس با بالا رده ها بیشتر از ۳۰ درصد باشه
من الان که بحثش رو پیش کشیدی کنجکاو شدم ، رفتم تو تنظیمات حتی روی برنامه ای که hdr رو ساپورت نمی‌کرد ، داینامیک کنتراست رو که تغییر میدادم هر چی بیشتر میکردم به نظر نور و شفافیت تصویر کمتر میشد ، ولی باز تصویری که میگرفتم خیلی قانع کننده تر بود!

شما برید hdr black level رو تنظیم کنید اونجا متوجه میشوید که حتی کم کردنش هم چقدر تصویر رو غیر واقعی و جعلی می‌کنه ، جوری که خندتون میگیره!

• Like

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
من الان که بحثش رو پیش کشیدی کنجکاو شدم ، رفتم تو تنظیمات حتی روی برنامه ای که hdr رو ساپورت نمی‌کرد ، داینامیک کنتراست رو که تغییر میدادم هر چی بیشتر میکردم به نظر نور و شفافیت تصویر کمتر میشد ، ولی باز تصویری که میگرفتم خیلی قانع کننده تر بود!

شما برید hdr black level رو تنظیم کنید اونجا متوجه میشوید که حتی کم کردنش هم چقدر تصویر رو غیر واقعی و جعلی می‌کنه ، جوری که خندتون میگیره!
در خصوص این که تصویر HDR باید بهتر باشه نه شک دارم و نه بحثی
اما شما لینک زیر رو ببین اگر Sony x8500 دارید تست کنید متوجه منظورم می شین
در خصوص hdr black level هم بگم با کلیت موضوع موافقم ولی باید تناسب بین ما بقیه تنظیمات ‌هم رعایت بشه به عبارت دیگه علیرغم اهمیت بالای این بخش تو افزایش کیفیت تصویر ،اما به تنهایی سرنوشت hdr رو‌مشخص نمی کنه و باید مابقی المان‌ها هم تنظیم بشن
قبلا هم عرض کردم تنها جایی که دیدم hdr واقعا کیفیتی مشابه عکس بالا ارائه می داد بازی pes 2018 بود که اونم غلظت رنگ و برایتنس تصویر رو تاخرخره بردم بالا تا مشابه عکسی که فرستادم بشه
Sony X850F Calibration Settings

آخرین ویرایش:

Editions

کاربر سایت
Jul 27, 2017
8
من با این موضوع آخر نسل موافق نیستم اول که هنوز پلی 5 معرفی نشده دوم اگر هم بیاد با این قیمت دلار و وضعیت اقتصادی خیلیها امکان خریدش رو ندارن ولی الان به یه مبلع حدود 2 تومن میشه کنسول 4 معمولی رو به پرو تبدیل کنیم و بغیر از کیفیت گرافیک از حرکت نرم و بدون پرش و لرزش دوربین بازی بهره ببریم این مسله خیلی به نظرم کمتر بهش پرداخته شده که فریم ریت تو حرکتهای سریع دوربین باعث میشه چشم خسته نشه و اطراف دیده بشن ولی تو پلی معمولی وقتی حرکت میکنیم اطراف نقطه مرکزی اصلا قابل تشخیص نیست

صفحه 322 حدود 30 , 40 خط تکنیکال توضیح دادم که داستان چی هست برای اچ دی ار , برای پرو , ری تریسینگ غیره اخر هم چند نفر ریپلای کردن موضوع پول وسط کشیدن که اخر نسله پی اس 5 داره میاد ارزش خرید نداره
کلا چون شرایط کشور رو هواست و هیچ کس برای فرداش نمیتونه برنامه ریزی کنه حالا بنده و شما هم 100 صفحه هم توضیح بدیم که واقعا فرق داره و خیلی بهتره و حالا هر صحبتی دیگه ای هم بشه چه + باشه چه - در هر صورت موضوع پول و بودجه وسط میاد و مهم تر در تعجبم کاربرایی که با قاطعیت اصلا این موارد از نزدیک هم ندیدن اما کامنت دندان شکنی میزارن

پ.ن : تفاوت HDR و SDR مسیوه , اینقدر زیاده که من با ری تریسینگ و 4K 60 FPS چون HDR نداشت قید بازی کردن زدم تا زمانی که رمدی بیاد انجین اپگرید کنه و موتور اچ دی ار براش تعریف کنه و در نهایت منتهی بشه به پچ HDR برای عنوان Control !

عزیزان دلبندم صحبت و توضیحات تکنیکال هست لطفا به پول و بودجه و خرید و یا نخریدن یا ارزشش یا پی اس 5 و غیره مرتبطش نکنید

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
آقا فقط لطفا هر بحثی میکنید مفهوم HDR رو به تبلیغات شرکتها و ... ربط ندید ! اینکه تلویزیون فلان HDR رو چطوری نشون میده هیچ ربطی به این نداره که کلا HDR یه کلک تجاریه !!!

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
آقا فقط لطفا هر بحثی میکنید مفهوم HDR رو به تبلیغات شرکتها و ... ربط ندید ! اینکه تلویزیون فلان HDR رو چطوری نشون میده هیچ ربطی به این نداره که کلا HDR یه کلک تجاریه !!!
مطمئنا کلک تجاری نیست بحث سر اینه که چرا نتیجه عکس می گیریم.یکی از دوستان بالاتر اشاره ای به لست ۱ و کیفیت hdr بازی داشت که من حرف ایشون رو تایید می کنم چون جایی دیده بودم که چه کیفیتی داره اما مسئله اینه که چرا hdr نباید سهل الوصول باشه اگر لینکی که بالاتر فرستادم رو ببینید متوجه می شین که سایت rting برای هر مکانی یه تنظیم‌ خاص برای hdr پیشنهاد کرده اگر hdr یک تکنولوژی عمومی هست پس باید دسترسی به بالاترین کیفیت تصویر رو تسهیل کنه نه اینکه من کاربر عامی بعد از فعال کردن hdr بخوره تو ذوقم‌ که خداد تومن هزینه تلوزیون با قابلیت hdr کردم‌ ولی نتیجه ای که دارم می بینم یه تصویر بی روح با رنگ‌های مرده هست که حتی رنگ‌های گرم‌ رو‌ هم سرد نشون می ده‌ و خوب حالا باید در به در بیفتم تو سایتهای مختلف به دنبال کالیبره کردن hdr تلوزیونی که مثلا ۱۰ میلیون هزینش کردم
در کل دو تا حالت داره hdr یا ترفند بازاریابی شرکت‌ها است یا اینکه این تکنولوژی هنوز استاندارد درستی نداره که نتایج متفاوتی رو تو محصولات شاهد هستیم به عنوان مثال کیفیت hdr تو بازی های مختلف متفاوته هورایزون و گاو 4 مثال خوبی در این زمینه هستن

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
اتفاقا کیفیت رنگ ها به مراتب تو حالت HDR بهتر از SDR هست. بستگی به تلویزیونتون داره چی باش.

بازیهای مثل فورزا هاریزون 4 و GOD OF WAR واسپایدر من و هاریزون و گیرز 5 و شادو تامب رایدر و مترو اکسدوس رو ببینید تا دقیقا تفاوت رو متوجه شید

• Like
Reactions: X B I T B

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
در خصوص این که تصویر HDR باید بهتر باشه نه شک دارم و نه بحثی
اما شما لینک زیر رو ببین اگر Sony x8500 دارید تست کنید متوجه منظورم می شین
در خصوص hdr black level هم بگم با کلیت موضوع موافقم ولی باید تناسب بین ما بقیه تنظیمات ‌هم رعایت بشه به عبارت دیگه علیرغم اهمیت بالای این بخش تو افزایش کیفیت تصویر ،اما به تنهایی سرنوشت hdr رو‌مشخص نمی کنه و باید مابقی المان‌ها هم تنظیم بشن
قبلا هم عرض کردم تنها جایی که دیدم hdr واقعا کیفیتی مشابه عکس بالا ارائه می داد بازی pes 2018 بود که اونم غلط رنگ و برایتنس تصویر رو تاخرخره بردم بالا تا مشابه عکسی که فرستادم بشه
Sony X850F Calibration Settings

دوست عزیز برای دیدن کیفیت واقعی رنگ های HDR شما باید یا سری 9 سونی یا سری کیولد های سامسونگ( 8 و 9 - 7 هم خوبه) یا اولد داشته باشی. تلویزیون X8500F سونی HDR متوسطی داره. گزینه خوبی برای مقایسه نیست

• Like

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
دوست عزیز برای دیدن کیفیت واقعی رنگ های HDR شما باید یا سری 9 سونی یا سری کیولد های سامسونگ یا اولد داشته باشی. تلویزیون X8500F سونی HDR متوسطی داره. گزینه خوبی برای مقایسه نیست
ممنون دوست عزیز
این جواب خیلی قانع کننده و منطقیه

• Like
Reactions: reza11

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
مطمئنا کلک تجاری نیست بحث سر اینه که چرا نتیجه عکس می گیریم.یکی از دوستان بالاتر اشاره ای به لست ۱ و کیفیت hdr بازی داشت که من حرف ایشون رو تایید می کنم چون جایی دیده بودم که چه کیفیتی داره اما مسئله اینه که چرا hdr نباید سهل الوصول باشه اگر لینکی که بالاتر فرستادم رو ببینید متوجه می شین که سایت rting برای هر مکانی یه تنظیم‌ خاص برای hdr پیشنهاد کرده اگر hdr یک تکنولوژی عمومی هست پس باید دسترسی به بالاترین کیفیت تصویر رو تسهیل کنه نه اینکه من کاربر عامی بعد از فعال کردن hdr بخوره تو ذوقم‌ که خداد تومن هزینه تلوزیون با قابلیت hdr کردم‌ ولی نتیجه ای که دارم می بینم یه تصویر بی روح با رنگ‌های مرده هست که حتی رنگ‌های گرم‌ رو‌ هم سرد نشون می ده‌ و خوب حالا باید در به در بیفتم تو سایتهای مختلف به دنبال کالیبره کردن hdr تلوزیونی که مثلا ۱۰ میلیون هزینش کردم
در کل دو تا حالت داره hdr یا ترفند بازاریابی شرکت‌ها است یا اینکه این تکنولوژی هنوز استاندارد درستی نداره که نتایج متفاوتی رو تو محصولات شاهد هستیم به عنوان مثال کیفیت hdr تو بازی های مختلف متفاوته هورایزون و گاو 4 مثال خوبی در این زمینه هستن
اخوی دارم میگم تو تصورات راجع به hdrاز بیخ و بن غلطه ، hdrکیفیت رنگ رو بالا نمیبره ، کیفیت تصویر رو بالا می‌بره !

بزار یه مثال برات بزنم ، رو یه سریال داشتم امتحان میکردم ، بکگراند تصویر یه کمد سیاه بود ، تو حالت sdr من فقط یه صفحه سیاه می‌دیدم ، تو حالت hdrمن کمد با تمام جزییات و کشو هاش رو می‌دیدم ! امیدوارم الان متوجه شده باشی Hdr چیه و چی کار می‌کنه ، مثلما sdrرنگ های گرم تر و فانتزیتری ارائه میده ، ولی هم تصویر فیکه، هم عمق و جزییاتش افتضاحه!!!

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
اخوی دارم میگم تو تصورات راجع به hdrاز بیخ و بن غلطه ، hdrکیفیت رنگ رو بالا نمیبره ، کیفیت تصویر رو بالا می‌بره !

بزار یه مثال برات بزنم ، رو یه سریال داشتم امتحان میکردم ، بکگراند تصویر یه کمد سیاه بود ، تو حالت sdr من فقط یه صفحه سیاه می‌دیدم ، تو حالت hdrمن کمد با تمام جزییات و کشو هاش رو می‌دیدم ! امیدوارم الان متوجه شده باشی Hdr چیه و چی کار می‌کنه ، مثلما sdrرنگ های گرم تر و فانتزیتری ارائه میده ، ولی هم تصویر فیکه، هم عمق و جزییاتش افتضاحه!!!
فکر می کنم من تو بیان مسئله مشکل دارم
اینکه تکنولوژی hdr چی هست رو به خوبی می دونم مشکلم اینه که چرا بعد از فعال کردن hdr رنگ‌ها تخت می شن و به طیف رنگ‌های سرد تمایل پیدا می کنن برایتنس کاهش پیدا می کنه عمق تصویر کمتر می شه و ... در حالیکه تمام نمونه تصاویر hdr که شرکت‌های سازنده تلویوزن منتشر می کنن تصاویری با کیفیت خیلی بالاتر شامل کنتراست خیلی بالاتر ،رنگ‌های شارپ تر و روشن تر و غیره است مشابه همون عکسی که بالا گذاشتم
و مهم‌ترین سوال اینکه اصلا چرا سایتها میان کالیبره کردن hdr تلوزیون رو پیشنهاد می کنن؟
آیا نباید با تنها فعال کردن گزینه hdr به چیزی که وعده داده شده دسترسی پیدا کنیم؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر