Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
اگه بدونی چه زنی بگیری خیلی استفاده داره:D مثلا من Ysoldaـی Whiterun رو گرفتم، زده تو خط خرید و فروش و بیزینس، هر چند روز میرم پیشش بهم سهمی از فروشش میده، بعضی اوقات هم خیلی زیاد میده. مثلا یه بار 1300 تا داد:D

---------------

دو تا سوال!
1. چجوری دکوراسیون خونه رو درست کنیم؟:| خونم عین طویله است:D
2. قوی ترین تبر چیه؟ من Wuuthrad (که آخر ماموریت های Companion میده) رو دارم، خیلی قویه. هنوزم قوی تر ازش ندیدم، ولی احساس میکنم باید قوی تر از اینم باشه:| :D

موریگان رو کلا با هیچکی مقایسه نکن، چون همه بازیها در مقابل این زناشون زشت به نظر میان:D

موریگان یه مثال بود:d بحث سر زشتی زیبایی بود که انصاقا تو RPG ها Skyrim وضعش خیلی خرابه!

در مورد تبر هم Daedric Battleaxe از همه Damage بالاتری داره 55 هست کلا ست Deadric فک اندازه البته میشه خیلی بیشتر بهش Damage داد فقط باید اول Enchanting کامل پرک هاشو بگیری و بعد Fortify Smithing داشته بشی بعد میشه این:d
97963449917424330839.jpg

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
بنده هم ست Daedricم رو کامل کردم. یه mace با یه Axe.خیلی خشکل شده :x
برا Light Armor هم از فول ست دراگون دارم.
در مورد زن ها هم واقعا زشتن.:d:-o

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
مهراد و بابک و مجید: برید جمعش کنید بینیم بابا! همه تون بی سلیقه این!
swear1.gif

اون خانومه هم که عکسش رو گذاشتید زیادی آرایش داره خوشم نمیاد. خانوم باید مثل ایشون ساده باشه و زیبایی اش طبیعی باشه.
sentimental.gif

البته قبول دارم زن ها اکثرا روی فیس شون زیاد کار نشده، ولی خوب تو دنیای واقعی هم همینه دیگه، اکثر زن ها روی فیس شون زیاد کار نشده! البته تو بازی هم کلا خانوم های شهر Solitude که پایتخت اسکایریمه (مثل همین Lisette) خیلی بهتر از خانومای جاهای دیگه هستند. :D

1-برو باSkald حرف بزن. بهش پول بدی دکوراسیون خونه رو درست می‌کنه.

2- فک کنمDaedric Battle axe باشه. کاملUpgrade کنی‌ 150 اینا Damage می‌زنه بدونEnchant .:biggrin1:

اینو در یابید، این بلده چی کار کنه ها! از همون اول بازی رفته بود سراغ Daedra، من شاهدم. قوی ترین چیز-میزها هم تو Oblivion هم تو Skyrim مال همین Daedra هاست. البته من همیشه تو الدر اسکرولز ها بچه مثبت هستم و آرزوی یه دونه قربانی رو به دل این خداهای نامرد Daedra همیشه گذاشتم (برعکس این).
yahooangel.gif

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
خداییش زنه اگه خوشگل و تیتیش باشه بش میاد که بجنگه ؟ :D سرش داد بزنی سوسک میشه :D
به نظر من بازی همه جنبه هاش عالیه !
اینو در یابید، این بلده چی کار کنه ها! از همون اول بازی رفته بود سراغ Daedra، من شاهدم. قوی ترین چیز-میزها هم تو Oblivion هم تو Skyrim مال همین Daedra هاست. البته من همیشه تو الدر اسکرولز ها بچه مثبت هستم و آرزوی یه دونه قربانی رو به دل این خداهای نامرد Daedra همیشه گذاشتم (برعکس این).
yahooangel.gif
اینو بیشتر توضیح میدی چطوری باید ازش سود بُرد ؟ :D

بعد این COMPANIONS کجان ؟!
عضو guild thief باشیم آبرو ریزیه ؟ :D
این کاوه کلا قاتله
yahoo_4.gif
همه رو از زیر تیغ رد میکنه Lydia هم زد کشت کلا شر ترین موجود تو Skyrim هست تو کار شکنجه هم هست
yahoo_4.gif
آخه دیگه مالی نیست ! :D یک یارو هست تو مورتال ! باش مبارزه کنین ببرینش میاد دنبالتون ! پسر خوبیه میتونن ازش کمک بگیرین :D

آخرین ویرایش:

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
مهراد و بابک و مجید: برید جمعش کنید بینیم بابا! همه تون بی سلیقه این!
swear1.gif

اون خانومه هم که عکسش رو گذاشتید زیادی آرایش داره خوشم نمیاد. خانوم باید مثل ایشون ساده باشه و زیبایی اش طبیعی باشه.
sentimental.gif
پسر خوب این موریگان بیش از اندازه زیبا و کامل هست از هیکل بگیر تا نوع حرف زدنش و صدای گرمش Face هم که داری! Bioware اینو خلق کرده بود ملتو هلاک کنه:d
حتما Origins بزن تا بفهمی ما چی میگیم:d

yahooangel.gif

این کاوه کلا قاتله:d همه رو از زیر تیغ رد میکنه Lydia هم زد کشت کلا شر ترین موجود تو Skyrim هست تو کار شکنجه هم هست:d

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
چجوری میشه این تبر Daedra رو گرفت.باید smithing بالا باشه یا اینکه از quest بدست میاد؟
بعد یک چند تا سوال دیگه:
1-iron رو برای ساخت iron dagger از کجا باید پیدا کرد(جدای خریدن)
2-راه ساده بالا بردن enchanting چیه؟

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
چجوری میشه این تبر Daedra رو گرفت.باید smithing بالا باشه یا اینکه از quest بدست میاد؟
بعد یک چند تا سوال دیگه:
1-iron رو برای ساخت iron dagger از کجا باید پیدا کرد(جدای خریدن)
2-راه ساده بالا بردن enchanting چیه؟

Smithing 90 میخواد بعد باید بیوفتی دنبال Ebony Ingot و Daedra Heart که کار ساده ای نیست.
1. Iron Ingot یا بخر قیمتی هم نداره یا برو معدنش خودت با Pickaxe استخراج کن به صورت Ore هست اول بعد میتونی با Smelter به Ingot تبدیلشون کنی.
2. Disenchant کردن و Enchantment کردن تا 10 lvl هم میتونی یاد بگیری.

آخه دیگه مالی نیست !
biggrin1.gif
یک یارو هست تو مورتال ! باش مبارزه کنین ببرینش میاد دنبالتون ! پسر خوبیه میتونن ازش کمک بگیرین
biggrin1.gif
به مال بودنش ربط نداره از این آدم ها زیاد هستن تو بازی دو تا مشت میخورن میوفتن کف زمین میان دنبالت:d ولی این Lydia خوب تو سری خوری هست خیلی آرومه و البته ترسو موجود بدبختی هست این زد کشتش!:d

آخرین ویرایش:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
خداییش زنه اگه خوشگل و تیتیش باشه بش میاد که بجنگه ؟ :D سرش داد بزنی سوسک میشه :D
به نظر من بازی همه جنبه هاش عالیه !

اینو بیشتر توضیح میدی چطوری باید ازش سود بُرد ؟ :D

بعد این COMPANIONS کجان ؟!
عضو guild thief باشیم آبرو ریزیه ؟ :D

آخه دیگه مالی نیست ! :D یک یارو هست تو مورتال ! باش مبارزه کنین ببرینش میاد دنبالتون ! پسر خوبیه میتونن ازش کمک بگیرین :D
ایول اون جمله اولیه رو خوب اومدی. :D

به این مجید و مهراد و بابک بگو اینا باید برن FF با Lightning بازی کنن. :D

برای آیتم گرفتن از Daedra ها باید ماموریت هاشون رو بری فکر کنم. مثلا من یه دونه خونه تو Markarth دیده بودم که یه بارگاه پرنسس های Daedra توش بود. این کاوه همه اش رو رفته الان میاد بهتر توضیح میده. :D

Companions توی شهر Whiterun هستند.

Thieves Guild هم به خودی خود آبروریزی نیست، مگه این که در حین کوئست هاش سوتی بدی و هی در حال ارتکاب جرم بگیرندت. :D
پسر خوب این موریگان بیش از اندازه زیبا و کامل هست از هیکل بگیر تا نوع حرف زدنش و صدای گرمش Face هم که داری! Bioware اینو خلق کرده بود ملتو هلاک کنه:d
حتما Origins بزن تا بفهمی ما چی میگیم:d
استغفرلا!
93556088782167251079.gif

حالا آخرش یه کاری می کنی برم تاپیک نظرسنجی بزنم عکس دو تاشون رو بذارم بگم کدوم بهترنا! :D

ولی کلا روی هم رفته همون که گفتم! زیادی آرایش داره! :D
این کاوه کلا قاتله:d همه رو از زیر تیغ رد میکنه Lydia هم زد کشت کلا شر ترین موجود تو Skyrim هست تو کار شکنجه هم هست:d
7g55dtp4i83pi0balag.gif

میگن شخصیت آدما تو بازی ها خیلی شبیه کاراکترشون تو دنیای واقعیه، راست میگن؟
45qnhgaoqrix2vffgc7.gif

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
mahi58
استغفرلا!
93556088782167251079.gif

حالا آخرش یه کاری می کنی برم تاپیک نظرسنجی بزنم عکس دو تاشون رو بذارم بگم کدوم بهترنا! :biggrin1:

ولی کلا روی هم رفته همون که گفتم! زیادی آرایش داره! :biggrin1:
آرایشش کجا بود این خدادادی خوشگله!:d مثل اون معتاد های رنگ پریده Skyrim نیس که آدم وحشت کنه بره طرفشون سادگی هم حد اندازه داره!:d
در ضمن این از 100 تا مرد بهتر میجنگه! یه Blizzard بزنه خودت هم تو دست پاش باشی میری اون دنیا:d

7g55dtp4i83pi0balag.gif

میگن شخصیت آدما تو بازی ها خیلی شبیه کاراکترشون تو دنیای واقعیه، راست میگن؟
45qnhgaoqrix2vffgc7.gif

بعید نیس!:d

mrbahram

کاربر سایت
May 3, 2008
433
سلام :d
خدا حیوون رو آفرید . فرمود فتبارک الله احسن الخالقین
بعد مرد رو آفرید فرمود فتبارک الله احسن الخالقین
بعد زن رو افرید و فرمود (( عیبی نداره آرایش میکنه قشنگ میشه))).....

تو RPG ةا فقط MIRANDA

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
خسته شدم باو :| هیچکس مارو تحویل نمیگیره ! هرجا میریم میخوان بندازنمون زندان ! اکثر شهرا دهنم صاف ــه اگه برم :D

خوب بشم یا بزنم پدر همه رو در بیارم ؟!

بعد من هرجا میرم از هر ننه قمری کوئست میگیرم ! هر مغازه ای برم و ...
البته بعضی کوئستاش مسخرس اعصابمو خورد کرده ! یکیش این دختره که تو مورتال قایم شده باید پیداش کنم :D
من تو بازی بیشتر جنگیدم ! smithing اینا روی 23 هست ! با پولم درست نمیشه ! اینطور که پیداس بخام رو اینا کار کنم که باید زندگیمو ببرم تو اسکایریم :D
بعدم speech پایینه جنسامو مفت میخرن :|

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
yahooangel.gif
شما الان درMisunderstanding کامل باDaedra قرار دارین.:d

فلسفه دارن اونا:d،موجودات بد‌ای نیستن.فقط ذاتاً خشن هستن.دو سه بار هم خواستنTamriel رو به خون بکشن که مهم نیست:d:d. مهم اینه که هدفشون والا هست.
yahooangel.gif
:d

چیکار کنم،طرف(Daedric prince) :dگفت،بگیر شمشیر رو به افتخار کامل برسون دوستاتو بکش.منم تو شهرRampage راه انداختم.:dشکنجه هم واسه پول بود.
yahoo_4.gif

================================================================
در مورد این قیافه هم حالا Skyrim خیلی‌ پیشرفت کرده،Oblivion آدم چهره هارو میدید از شدت زیبایی‌ چهره‌ها از زندگی‌ سیر میشد.:d

کلاBioware تو طراحی چهره خیلی‌ عالی‌ عمل می‌کنه،چه تو DA چه تو.MEخیلی‌ زیبا میسازه بانوان رو.:d

آخرین ویرایش:

ehsan_jan3

کاربر سایت
Dec 31, 2006
266
دوستان خواستگاری کردم و مورد موافقت قرار گرفت حالا روی کشیشه یک علامت هست که میگه برو به کارهای عروسیت برس و مقدمات را آماده کن ( نمیدونم چی ceremony ) ؟!؟ منظورش چیه ؟

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
کسی نمیدونه کلید این در کجاست؟! هر چی گشتم پیداش نکردم!

bkn4it76p75673xsnr9x.jpg

باید زندانی رو آزاد کنی ! دنبالش میای اینجا ! بعد 2 تا مامور اون راوی که اول کلید بهت داد رو میارن اینجا و .... بعد که 2تا سربازو کشتی یکیشون کلید رو داره .
آقا منم دقیقا همینجا گیر کردم ... میشه بیشتر توضیح بدین ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر