Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
داشتم الان بازی میکردم یکی حمله کرد منون بکشه ولی کشتمش یه نامه داشت که توشdark brother hood بهش دستور داده بود منو بکشن یعنی الن نمیتونم عضو دارک برادرهود بشم؟
در مرحله ای که باید بری پارتی من با اون مرده حرف زدم میگه تو این سبد وسایلته ولی نیست چجوری دسته خالی سربارا رو بکشم

دوستان من رفتم توی stormcloack ها ! کلا اینا رو به imperial ها ترجیح میدادم :دی
بعد بخوام امپریال ها رو هم برم باید برگردم سیو قبلی و برم تو گروه اونا ؟
شما کدوما پیشنهاد میکنین ؟
راستی من تا حالا زن نگرفتم ! :( دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم :دی

دوستان من رفتم توی stormcloack ها ! کلا اینا رو به imperial ها ترجیح میدادم :biggrin1:
بعد بخوام امپریال ها رو هم برم باید برگردم سیو قبلی و برم تو گروه اونا ؟
شما کدوما پیشنهاد میکنین ؟
راستی من تا حالا زن نگرفتم ! :( دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم :biggrin1:
آره دیگه فقط میتونی بری طرف یکیشون.
هر جفتشون مزخرف هستن:d هر دو فکر منافع خودشون هستنو بس ولی خو Imperial ها یه کم بهترن.
باید بری دنبال یه گردنبند به اسم Amulet of Mara که بتونی خواستگاری کنی بعدش هم ازدواج.

آره دیگه فقط میتونی بری طرف یکیشون.
هر جفتشون مزخرف هستن:d هر دو فکر منافع خودشون هستنو بس ولی خو Imperial ها یه کم بهترن.
باید بری دنبال یه گردنبند به اسم Amulet of Mara که بتونی خواستگاری کنی بعدش هم ازدواج.

بهتر نیستن
کاملا برای Thalmor ها کار میکنن !

بهتر نیستن
کاملا برای Thalmor ها کار میکنن !
گفتم که هر دو فکر منافع خودشون هستن و Skyrim براشون مهم نیس ولی به نظر من باز یه کم Imperial ها آدم تر هستن نسبت به Stormcloack ها.

گفتم که هر دو فکر منافع خودشون هستن و Skyrim براشون مهم نیس ولی به نظر من باز یه کم Imperial ها آدم تر هستن نسبت به Stormcloack ها.
Stormcloack ها منافعشون معنویه:دی اینا میگن که اسکایریم سرزمین Nord هاست و نباید زیر نظر امپراطوری باشه. موجودات بیگانه هم توش نباید شاخ بازی دربیارن (مثل الف ها). کلا حسشون وطن دوستی و ایناست:دی از این طرف ایمپریال ها میگن اسکایریم باید زیر سلطه امپراطور باشه و اسکایریم جزوی از Tamrielـه و از این حرفا. تازه ایمپریال ها با Thalmar هم یه هدف مشترک دارن، و اینکه کسی نباید Talos رو پرستش کنه و باید خداهای ما رو بپرسته (نقض حقوق بشر:| :دی). کلا Stormclock بهتره به نظر من.
راستی این Black Reach عجب جای خفنی بود:دی هرچی توش میگشتم تهش رو پیدا نمیکردم. واقعا شکوه Dwarf ها رو نشون میداد که چه شاهکاری زیر زمین ساختن. خدا کنه تو TES VI دورف ها هم باشن:دی
-----------
مرحله آخر Main Quest:
عجب آسمون خفنی داشت:دی من چند دقیقه نشسته بودم فقط آسمونش رو نگاه میکردم:دی خیلی اپیک بود.

Stormcloack ها منافعشون معنویه:دی اینا میگن که اسکایریم سرزمین Nord هاست و نباید زیر نظر امپراطوری باشه. موجودات بیگانه هم توش نباید شاخ بازی دربیارن (مثل الف ها). کلا حسشون وطن دوستی و ایناست:دی از این طرف ایمپریال ها میگن اسکایریم باید زیر سلطه امپراطور باشه و اسکایریم جزوی از Tamrielـه و از این حرفا. تازه ایمپریال ها با Thalmar هم یه هدف مشترک دارن، و اینکه کسی نباید Talos رو پرستش کنه و باید خداهای ما رو بپرسته (نقض حقوق بشر:| :دی). کلا Stormclock بهتره به نظر من.
راستی این Black Reach عجب جای خفنی بود:دی هرچی توش میگشتم تهش رو پیدا نمیکردم. واقعا شکوه Dwarf ها رو نشون میداد که چه شاهکاری زیر زمین ساختن. خدا کنه تو TES VI دورف ها هم باشن:دی
-----------
مرحله آخر Main Quest:
عجب آسمون خفنی داشت:دی من چند دقیقه نشسته بودم فقط آسمونش رو نگاه میکردم:دی خیلی اپیک بود.

اصلا اون لحظه نبرد با Alduin حالم گرفته بود :| نمیخواستم بجنگم باهاش :| تهه ابهت رو داشت :d !
ولی خب آخرش بازم نمرد :d
من خودم استورم کلاوک شدم ولی از این یارو رییسشون اصلا خوشم نمیاد ، میخوام برم بکشمش ، مشکلی پیش نمیاد اگه بکشمش ؟ :دی

من یه بار با امپراطوری بودم، برگشتم از قبل ورودم به امپراطوری و رفتم با Stormcloak ها :| یعنی امپراطوری یه مشت بچه سوسول قرتی از بالا تا پایین بودن :| اصلا ابهت امپراطوریه تو Oblivion رو که کلا مرد عمل و شجاع و .. بودن رو تو این جوجه سرباز ها نمیشد دید ! :d

Dreadlord
همونStormcloack که میگی حدفشون معنویه فقط خودشون رو آدم حساب میکنن اجازه پرواز به یه مگس هم نمیدم:d Ulfric حتی Nord ها و ارزش هاشون هم براش مهم نیست! داستان مبارزش با King Torygg هم که حتما میدونی با چه وضعی کشتش! خرکی داره نژاد پرستی میکنه!:d
البته اینو هم بگم من با هر دوشون رفتم ولی یه کم Imperial بهتر میدونم حداقل اون General Tullius از نظر شخصیتی خیلی بهتر از Ulfric هست:d

Dreadlord
همونStormcloack که میگی حدفشون معنویه فقط خودشون رو آدم حساب میکنن اجازه پرواز به یه مگس هم نمیدم:d Ulfric حتی Nord ها و ارزش هاشون هم براش مهم نیست! داستان مبارزش با King Torygg هم که حتما میدونی با چه وضعی کشتش! خرکی داره نژاد پرستی میکنه!:d
البته اینو هم بگم من با هر دوشون رفتم ولی یه کم Imperial بهتر میدونم حداقل اون General Tullius از نظر شخصیتی خیلی بهتر از Ulfric هست:d

General Tulius ? :d
اون که بازیچه دست Thalmor هاس ! از امپراطور هم دستور نمیگیره ! مستقیما هرچی Elve ها بگن گوش میکنه. به علاوه اینکه اصلا تو Skyrim نبوده و حالا اومده واسه ما پیرهن پاره میکنه :d ! بعد Ulfric هرچقدر هم این سنت ها رو بیخیال باشه، اینو راست میگه که امپراطوری دیگه وجود نداره و Elve ها دارن سوء استفاده میکنن از کل Skyrim و Nord ها ! آخه یعنی چی سرباز های Thalmor راه میفتن یه دفعه 10 تا Nord رو باهم میگیرن ! بعد خود Tulius هم به Ulfric یه جا میگه من هیچکارم همه دستور ها رو Thalmor ها میدن. کلا تا امپراطور Sptim امپراطوری Tamriel رو نتونه پس بگیره، اینا کاملا حق دارن (حالا با هر دلیلی)

Dreadlord

نه اینجوری که میگی نیست . همه میدونن Imperial ها الان سگ تالمورها شدن و تو طول بازی هم که کاملا مشخص بود تالمورها چقدر خشن بودن و چه زندانهای داشتن
و چقدر ظلم میکردن و زمانی که برای خودشون مهمونی گرفته بودن و خوش بودن تو زندان هاشون با گرز و شمشیر زندانی هارو میزدن که ازشون اعتراف بگیرن
درکل هرچی حروم*اده بود رفته بود تو گروه تالمورها . همین مامورهاش چندبار جلوی منو گرفتن و ازم پول زور میخواستن

داستان بازی هم همین بود که تالمورها نیروی شری بودن و هدف های بدی هم داشتن و اگه گیمری میخواست بره طرف خیر باید میرفت سمت Stormcloack
چون همین آلفریک دیالوگ هاش واقعا انسان دوستانه بود و حرف های جالبی میزد و اگه دقت کرده باشی میگفت اگه مجبور نبودم هیچ وقت جنگ راه نمی نداختم
و کلا مخالف خون و خونریزی بود و به عدالت خیلی اهمیت میداد و درکل مرد خوبی بود . یعنی شعار اصلیش یکی برای همه و همه برای یکی بود
برخلاف imperial ها که حاضر بودن واسه بقا خودشون و یه سری اهداف پوچ کلی آدم رو بکشن و از تالمورها حمایت کنن

آقا باز گیر کردم اینجا به صورت فجیع ... کلیدش کجاست؟!
تو مهمونی تالمور یه جا باید از یه در بری پایین ولی کلیدش نیست ... علامت راهنما هم دقیقا همونجاست ... نمیدونم چیکار کنم!

نه اینجوری که میگی نیست . همه میدونن Imperial ها الان سگ تالمورها شدن و تو طول بازی هم که کاملا مشخص بود تالمورها چقدر خشن بودن و چه زندانهای داشتن
و چقدر ظلم میکردن و زمانی که برای خودشون مهمونی گرفته بودن و خوش بودن تو زندان هاشون با گرز و شمشیر زندانی هارو میزدن که ازشون اعتراف بگیرن
درکل هرچی حروم*اده بود رفته بود تو گروه تالمورها . همین مامورهاش چندبار جلوی منو گرفتن و ازم پول زور میخواستن

داستان بازی هم همین بود که تالمورها نیروی شری بودن و هدف های بدی هم داشتن و اگه گیمری میخواست بره طرف خیر باید میرفت سمت Stormcloack
چون همین آلفریک دیالوگ هاش واقعا انسان دوستانه بود و حرف های جالبی میزد و اگه دقت کرده باشی میگفت اگه مجبور نبودم هیچ وقت جنگ راه نمی نداختم
و کلا مخالف خون و خونریزی بود و به عدالت خیلی اهمیت میداد و درکل مرد خوبی بود . یعنی شعار اصلیش یکی برای همه و همه برای یکی بود
برخلاف imperial ها که حاضر بودن واسه بقا خودشون و یه سری اهداف پوچ کلی آدم رو بکشن و از تالمورها حمایت کنن

نه دیگه Ulfric همچینم اونجوری نیست که میگی ! مبارزه رو در رو با torygg رو درست انجام نداد یا خیلی چیزای دیگه که وسط بازی میگه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or