The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

آقا احمد سوال 11 رو جواب ندادین.

این گفته ی شما می تونه موجب بحث بشه و این اصلاً خوب نیست
چرا خوب نیست؟ خارج از موضوع هم نیست دیگه. من هم می خواستم بحث ایجاد کنم .این تاپیک مربوط به بازی آبلیویونه و بحث هم اگه بشه در همین مورده.
ولی چون احمد آقا گفتن .... منظور من این بود که توی بازی همه مردم 20 سال به بالا هستن و اصلا بچه تو بازی نیست. اگه بود که خیلی جالب میشد.
11-توی تنظیمات بازی یک دکمه داره بنام Grab که به طور پیش فرض Z هست. اون به چه درد میخوره؟

چرا کسی جواب ما را نمبده؟
من رفتم دروازه را بستم رفتم مارتی بردم پیش جفری یک مقدار حرف زد و گفت برو به شهر برونا همونجا که مال انسان ها هست و برفگیر یک مقدار بالا تر یک ساختمون بود که توش علامت زده ولی گفته برای ورود به این جا باید کلید داشته باشی که من نمیدونم کلید از کجا بیارم
لطفا یک نفر یک مقدار درمورد اینکه چجوری یک چیز را به یک مالخر به فروشم و اصلا از کجا پیداشون کنم کمک کنه من رفتم و عضو گروه دزدها شدم فقط هم یک امتحان ازم گرفته و دیگه نگرفته ولی نمی دونم این مالخر ها را از کجا پیدا کنم این گروهه که گفتد کجا هستن

نوشته شده توسط poorna:
آقا احمد سوال 11 رو جواب ندادین.

چرا خوب نیست؟ خارج از موضوع هم نیست دیگه. من هم می خواستم بحث ایجاد کنم .این تاپیک مربوط به بازی آبلیویونه و بحث هم اگه بشه در همین مورده.
ولی چون احمد آقا گفتن .... منظور من این بود که توی بازی همه مردم 20 سال به بالا هستن و اصلا بچه تو بازی نیست. اگه بود که خیلی جالب میشد.
11-توی تنظیمات بازی یک دکمه داره بنام Grab که به طور پیش فرض Z هست. اون به چه درد میخوره؟
بدرد این می خوره که یک شی رو حرکت بدی مثل بدن دشمنات(البته مرده!)
لطفا یک نفر یک مقدار درمورد اینکه چجوری یک چیز را به یک مالخر به فروشم و اصلا از کجا پیداشون کنم کمک کنه من رفتم و عضو گروه دزدها شدم فقط هم یک امتحان ازم گرفته و دیگه نگرفته ولی نمی دونم این مالخر ها را از کجا پیدا کنم این گروهه که گفتد کجا هستن
به سادگی می تونی بفروشی !
معمولا توی همه شهر ها هستند و یه جای مخصوصی دارند اولین مال خر که باهاش آشنا میشی توی شهر بروما هست که اون طور یادمه از در اصلی وارد بشی طرف چپ اولین خونه هستش یه نفر به اسم Ongar ... (همچین چیزی) Doyen ها هم معرفی می کنند.
در مورد بقیه مشکلاتت اگه به حرف هاشون خوب توجه کنی و متن کوئست رو بخونی متوجه می شی;)
---------------------
بروبچز
بازی از گاست ریکن سنگین تره؟
ایـــــــــــــــــــــــی همچین میشه تو یه حد گفت هر دو نیاز به سیستم قوی دارند.:-"

ایـــــــــــــــــــــــ ی همچین میشه تو یه حد گفت هر دو نیاز به سیستم قوی دارند.:-"

آخه من گاست ریکون رو روی آخرین تنظیمات 1024 در 768 با 28 27 فریم بازی می کردم!!!!
نمیدونم چرا؟؟!

یک گلیچ هست که هم توی نسخه PC و هم 360 وجود داره.ولی من نتونستم ازش استفاده کنم.بهش میگن گلیچ کلون و یا گلیچ کپی.
برای فعال شدن گلیچ باید کمان رو بردارین و یک تیر بذارین و بکشین.حالا برین توی منو و اون تیری که دارین ازش استفاده میکنین روش دابل کلیک کنین.
حالا هر جسمی که میخواین کپی بشه برین و روش شیفت-کلیک کنین تا بیفته.
به تعداد تیرهایی که دارین از اون جسم تولید میشه!!!
حالا من نتونستم این کار رو بکنم...شما رو نمیدونم.
یک گلیچ دیگه هست که بدنیست شما که کوئست مربوط بهش رو انجام دادین یه نگاهی بندازین.
توی مرحله Cure Vampirism وقتی پیش اون فردی میرین که بهتون پاداش میده اگه دوباره گزینه پاداش رو انتخاب کنین بازم بهتون پول میده.انقدر این کار رو بکنین تا خسته شین!!حتی میتونین دوباره و دوباره این کار رو انجام بدین.
این بازی گلیچ های خیلی جالب و به درد بخوری داره.یه سرچ راجع بهش بکنین.
من بالاخره با کوئست اصلی آشتی کردم و رفتم برای بستن اولین دروازه.علاوه بر این که این Plane ها جای سختی هستن بلکه اعصاب خوردکن هم هستن بدجور!!!!
مثلا همین شیاطین جن مانند (که اسمشون رو نمیدونم!) هر وقت ضربه بهشون میزنی به طرز مسخره ای میخندن و آدم خلاصه اعصابش میریزه به هم!!!کاش یه آخی اوخی میگفت که آدم روحیه بگیره و حس کنه طرف داره درد میکشه....
یک روش خیلی خوب برای رد کردن دروازاه های آبلیویون اینه که هر وقت دشمناتون رو کشتید سریع Wait کنید تا خونتون شارژ بشه....و بعدش حتما سیو کنین.با این روش بود که من تا اینجاها رسیدم و گیر کردم!!!
راستی تا یادم نرفته:
من توی برج همه رو قتل عام کردم.کلید رو هم گیر آوردم.خلاصه توی برج اصلی تا جایی که تونستم بالا رفتم.اما بعد از کشتن یک جادوگر رسیدم به یک پورتال.اما پورتالش خرابه و منو منتقل نمیکنه.جفت برجهای فرعی هم خالی از سکنه شده غیر از اون دوستمون که توی قفس مونده.
راستی.آسانسور!! یکی از برج فرعی ها هم کار نمیکنه.
الان من احتمالا باید از طریق پورتال برم یه طبقه بالاتر و برسم به سنگ سیجیل.درسته؟
___________-
راستی.احمد جون.گفته بودی که سلاحهای Daedra بهترین انواع سلاحها هستن.ولی تا الان تمام سلاحهایی که من دیدم هم سنگین بودن هم ضعیف.مثلا تیرهاشون وزنش 1 بود با دمیج 2 !!!! میدونم که باید لولم بره بالاتر و دروازه های بیشتر.....ولی دیگه صبر ندارم!!!
fhja;v.....

مثلا همین شیاطین جن مانند (که اسمشون رو نمیدونم!) هر وقت ضربه بهشون میزنی به طرز مسخره ای میخندن و آدم خلاصه اعصابش میریزه به هم!!!کاش یه آخی اوخی میگفت که آدم روحیه بگیره و حس کنه طرف داره درد میکشه....
ای بابا. مردم به چه چیزایی گیر میدن.
شما اگه خیلی ناراحتی می تونی اسپیکرت رو خاموش کنی و وقتی اونا دهنشون رو باز کردن ، شما فکر کنی که دارن ناله میکنن و درد میکشن.

با این Dark Elf ها که بستن دروازه ها خیلی آسونه.
چون ضد آتش هستن و اون جن ها هرچی بهت گوی آتشین پرتاب کنن ، هیچیت نمیشه.
همین طور اون موجود ها که از آتیش ساخته شدن.

راستی.احمد جون.گفته بودی که سلاحهای Daedra بهترین انواع سلاحها هستن.ولی تا الان تمام سلاحهایی که من دیدم هم سنگین بودن هم ضعیف.مثلا تیرهاشون وزنش 1 بود با دمیج 2 !!!! میدونم که باید لولم بره بالاتر و دروازه های بیشتر.....ولی دیگه صبر ندارم!!!
fhja;v.....
من کلمه ی آخر ایشون رو براتون ترجمه میکنم:
fhja;v.....
= با تشکر ...

در ضمن من خودم پیدا کردم اونا که سگ دارن رو.
یه زنی بود دوتا سگ داشت که مایل به مشکی بودن ( سگ نه گرگ)
زنه هرجا میرفت اونا هم میرفتین دنبالش .
بعد وقتی زنه می ایستاد تا با کسی صحبت کنه ، اونا هم می نشستن رو زمین و دمشون رو تکون میدادن.
خیلی جالب و بامزه بود.
من دو تا عکس از این صحنه گرفتم. اگه خواستید بگید تا براتون بذارم ببینید.
اینی که گفتم رو توی بازی خودم دیدم و توی تریلر رو نمی گم.

حالا یه سوال:
چرا هر نفر بی گناه رو هرجا میکشیم حتی اگه توی یک محیط بسته باشه و هیچ کس نفهمه ، اون بالا مینویسه:
your killing -----ed by unknown forces
اون جا که خالی گذاشتم ، کلمه اش رو یادم نیست.
البته این عین اون جمله نیست و یه چیزیه تو اون مایه ها.
یه چیز دیگه.
چرا من وقتی مثلا از یک فروشنده 2500 سکه جنس می خرم ، بعد میرم تو جیبش رو نگاه میکنم ، اونقدر پول نیست؟

منظور من این بود که توی بازی همه مردم 20 سال به بالا هستن و اصلا بچه تو بازی نیست.
دلیل این رو کسی نمی دونه؟ patch ی ، Mod ی ، جیزی نیومده برای حل این مشکل؟

پورتال منظورت همونه که روش وای میسی ؟! یه چیزی توی مایه های آسانسور که دیوار نداره دیگه ؟!

فکر میکنی نمیری بالا ولی در اصل میری بالا .
ممکنه ده دفعه Space بزنی ببینی اومدی طبقه اول یا اومدی سر جای اولت .
ولی وقتی هر دفعهSpace میزنی از این پورتال بیا بیرون .
معلوم میشه که رفتی طبقه بالا یا نه ;)

در ضمن من خودم پیدا کردم اونا که سگ دارن رو.
یه زنی بود دوتا سگ داشت که مایل به مشکی بودن ( سگ نه گرگ)
زنه هرجا میرفت اونا هم میرفتین دنبالش .
بعد وقتی زنه می ایستاد تا با کسی صحبت کنه ، اونا هم می نشستن رو زمین و دمشون رو تکون میدادن.
خیلی جالب و بامزه بود.
من دو تا عکس از این صحنه گرفتم. اگه خواستید بگید تا براتون بذارم ببینید.
اینی که گفتم رو توی بازی خودم دیدم و توی تریلر رو نمی گم.
نیکی و پرسش ؟!
خوب بذار دیگه
کجا هستن این سگ ها ؟!

نوشته شده توسط poorna:
حالا یه سوال:
چرا هر نفر بی گناه رو هرجا میکشیم حتی اگه توی یک محیط بسته باشه و هیچ کس نفهمه ، اون بالا مینویسه:
اون جا که خالی گذاشتم ، کلمه اش رو یادم نیست.
البته این عین اون جمله نیست و یه چیزیه تو اون مایه ها.
یه چیز دیگه.
چرا من وقتی مثلا از یک فروشنده 2500 سکه جنس می خرم ، بعد میرم تو جیبش رو نگاه میکنم ، اونقدر پول نیست؟

دلیل این رو کسی نمی دونه؟ patch ی ، Mod ی ، جیزی نیومده برای حل این مشکل؟
تبریک!
به زودی از Dark Brothers Hood دعوت نامه برای عضویت میاد! (همون سخن گوئه;))
من فکر نکنم نبود بچه توی بازی مشکل باشه! که قرار باشه براش پچ بیاد ولی شاید مد بیاد;)
البته روی پرتاله نوشته Broken یا یه همچین چیزی.رنگش هم قرمزه.
اونا خرابند و فکر کنم منظورت آسانسور باشه چون پرتال خراب ندیدم!;) به هر حال هرچی که باشه خرابه !!

سلام

نوشته شده توسط SUPERMHR:
یک عصای جادویی خوب میخوام برای دزدیدن.تا حالا توی هر مغازه ای رفتم عصاهاش رو توی ویترینهایی میگذاره که اصلا گزینه باز شدن براشون وجود نداره....

بستگی داره به اینکه تعریفت از یه Staff خوب چیه؟؟؟
چه کاری دوست داره بکنه برات؟؟؟
قدرتش چقدر باشه؟؟؟
شارژش چطور؟؟؟

همچنین هنوز هم یه منبع خوب برای تیر میخوام.

منابع من همیشه کسانی بودن که کلکشونو می کندم
ولی در کل هر Elf ی که پیدا کنی تیراندازه
علاوه بر اون در شمال Imperial City دهکده هایی پیدا میشه که همیشه پر از تیراندازهاست ...

شیاطین جن مانند

Daerda ها رو می گی ؟؟؟
یک روش خیلی خوب برای رد کردن دروازاه های آبلیویون اینه که هر وقت دشمناتون رو کشتید سریع Wait کنید تا خونتون شارژ بشه

اینقدرام سخت نیستش
علاوه بر اون می تونی Blood Spring های زیادی پیدا کنی

من توی برج همه رو قتل عام کردم.کلید رو هم گیر آوردم.خلاصه توی برج اصلی تا جایی که تونستم بالا رفتم.اما بعد از کشتن یک جادوگر رسیدم به یک پورتال.اما پورتالش خرابه و منو منتقل نمیکنه.

Portal تو رو منتقل می کنه
ولی در هنگام انتقال برخلاف بازی های دیگه چیزی رخ نمی ده
پس خراب نیست

الان من احتمالا باید از طریق پورتال برم یه طبقه بالاتر و برسم به سنگ سیجیل.درسته؟

دقیقاً

سلاح ها قدرتشون به Level شما در Blade و Blunt و همچنین Level کلی بستگی داره
علاوه بر اون
سلاح های Daedric کلا سنگینن و یه Claymore ساده شون 62 واحد وزن داره ولی در لول های بالا قدرتش به حدودای 16 میرسه
در کل باید لولت بره بالا
علاوه بر Daedric ها، سلاح های سری Umbra و Ebony هم قدرتمندن

-----------------------------------------------------

نوشته شده توسط poorna:

علت اینه که شما توسط (اسمش یادم رفته فکر کنم Night Mother بود) در هنگام قتل مشاهده می شین و یکی رو می فرستن سراغت برای اولین باری که بخوابی تا به Dark Brotherhood دعوتت کنه.

به هزار و یک دلیل متفاوت

منظور من این بود که توی بازی همه مردم 20 سال به بالا هستن و اصلا بچه تو بازی نیست.

نکته ی زیرکانه ای بود
جالبه

آخرین ویرایش:
منظورم از شیاطین جن مانند Daedra جن مانند و یا همون Scamp هستش!!!
الان فکر میکنم که ای کاش نمیرفتم سراغ کوئست اصلی.اصلا جالب نیستن!!! حداقل اینهمه خرابی به بار نمیومد توی جاهای مختلف.
خلاصه اینکه اون دروازه رو بستم بالاخره.مارتین عجب خوشتیپه!! موقع ساختن چهره اصلی کاراکترم چیزی که توی ذهنم بود دقیقا همین قیافه مارتین بود که خوب....دیگه گذشت!!
من به شدت با دوز و کلک تونستم دروازه رو ببندم و همچنین کوئست اون سربازه رو انجام بدم که دیگه از خودم بدم میاد!! جنگیدن نمیدونم چرا انقدر سخته.شما اینکاره ها راهنماییی ندارین برای خوب جنگیدن؟
علاوه بر اون در شمال Imperial City دهکده هایی پیدا میشه که همیشه پر از تیراندازهاست ..
منظورت باید شمال سیرودیل باشه دیگه؟چون شمال ایمپریال سیتی که خبری نیست.....
این سلاحهایی که از ویترین گیلدها میدزدیم اتفاقا از نوع Ebony و Glass هستند ولی هیچ قدرتی ندارن و همینطور هیچ ارزشی.میشه کاری کرد که به درد بخورشن؟چمیدونم......جادویی چیزی(سوالم مسخره است...نه؟!!!)
بستگی داره به اینکه تعریفت از یه Staff خوب چیه؟؟؟
چه کاری دوست داره بکنه برات؟؟؟
قدرتش چقدر باشه؟؟؟
شارژش چطور؟؟؟
خوب.....
میخوام جادوهاش از Destruction باشه.قدرتش هم که نیاز به پرسیدن نداره!! هرچی بیشتر بهتر. شارژش هم بازم هر چی بهتر بهتر!!!
این آبلیویون به هیچ دردی نخوره حد اقل موارد پوشن خوبی داره.همینطور پول!! من توی همین یه Plane تونستم 700 تا جمع کنم.
علاوه بر Daedric ها، سلاح های سری Umbra و Ebony هم قدرتمندن
خوب.جایی سراغ داری که کمانش رو داشته باشه؟!! البته میدونم که کمانهای الفی یا همون Elven هم خوبن ولی من تاحالا ندیدم.
یه سوال دیگه.واقعا این خنجر ها به چه دردی میخورن؟شما گفته بودی که بهترین سلاح یک دزد یک خنجر نمیدونم چی چی هست!! ولی آقا دزده که اصلا سلاح لازم نداره!!!

نوشته شده توسط SUPERMHR:
خوب.....
میخوام جادوهاش از Destruction باشه.قدرتش هم که نیاز به پرسیدن نداره!! هرچی بیشتر بهتر. شارژش هم بازم هر چی بهتر بهتر!!!
ببخشید مزاحم میشم.....
باتشکر....
اگر وارد Mages Guild بشي و همه ي تاييديه ها رو بگيري يه كوئست داره كه مي توني Staff مورد علاقتو به صورت مجاني درست كني.
مثلا مال من از Frost استفاده ميكرد و قدرتش 80 بود:cheesygri

تبریک!
به
زودی از Dark Brothers Hood دعوت نامه برای عضویت میاد! (همون سخن گوئه)
علت اینه که شما توسط (اسمش یادم رفته فکر کنم Night Mother بود) در هنگام قتل مشاهده می شین و یکی رو می فرستن سراغت برای اولین باری که بخوابی تا به Dark Brotherhood دعوتت کنه.
دست قبل که بازی میکردم هم اون یارو اومد ولی وقتی گفت برای لذت آدم می کشن من در جا زدم دخلشو آوردم .
من که می دونستم هر کس رو می کشیم اونا میفهمن ، ولی فکر میکردم گارد ها هم می فهمن.
حالا اگه یه نفر رو در یه جایی تنها گیر بیاریم و بکشیمش ، بعد گاردها بیان جسدش رو پیدا کنن ، می فهمن ما بودیم؟

شیاطین جن مانند

Daerda ها رو می گی ؟؟؟
نه بابا. اون کوتوله بی ریخت ها.
اونا که گوشاشون درازه و توی oblivion خیلی زیادن.
مثل جن های خانگی توی فیلم های هری پاتر ( هری پاتر 2 : هری پاتر و تالار اسرار)

به هزار و یک دلیل متفاوت
:((
مثلا چی؟
من می گم مثلا شما رفتی از یه نفر 2000 سکه خرید کردی . بعد همون موقع بری پشت سرش دست کنی تو جیبش می بینی 40 ، 50 تا سکه بیشتر نداره.

نکته ی زیرکانه ای بود
جالبه
شما مثل اینکه حرف من و خودت رو یادت رفته.
برات یادآوری میکنم.
من در صفحه ی 65 ، وقتی یه چیزی گفتم و شما گفتی بی ربطه گفتم:
اصلا بی ربط نیست ، شما باید به عمق ماجرا بری تا متوجه شی من چی میگم. [/QUOTE

بعد شما جواب دادی:

چه جالب

بعد من فرمودم:

بله دیگه ، جالبه.
همه ی حرفاهای من جالبن. به شرطی که به عمقش بری.

خوب ، شما این بار هم به عمق حرف من پی بردی و اعتراف کردی جالبه.;)

راستی از صفحه های قبل یاد کردم ،یه چیزی یادم افتاد.
استاد احمد ، شما توی ص 66 به من گفتی:
در ضمن من هیچ گاه سعی نکردم از Walkthrough استفاده کنم
هیچ وقت
شما اگه دوست داری برو استفاده کن
فرقش رو هم نگه دار برا خودت
چون برا من Walkthrough و Game Guide و ... هیچ فرقی با Cheat نداره
ولی من نمی دونم ، اون موقع این حرف شما رو ندیدم یا چیز دیگه ای بوده. چون جوابتون رو ندادم.
باید بگم من هم خودم اصلا از walkthrough استفاده نمی کنم و ازش بدم میاد.
این فقط شما نیستی که cheat و FAQ برات یک حکم رو دارن ، من هم اینجوریم.
این بار هم که اون 4 تا FAQ رو گرفتم ، برای این بود که من تا اون موقع ، هیچ بازی نقش آفرینی ای رو انجام نداده بودم ( اگه Neurohuntee ) رو نقش آفرینی حساب نکنیم.
به همین دلیل می خواستم بدونم اون علامت های بالای Journal مون چی هستن و نمی خواستم راهنمای رد کردن مراحل رو ببینیم.
اون علامت ها هم منظورم اون عکس سکه و شمشیر و پر و قلب و این چیزاست که بالای صفحه ی آیتم ها هستن.
چون خیلی برام نا مفهوم بود که اون عکس پر نشانه ی چیه یا اون آیکون صورت (که اون موقع نمی دونستم سکه است ) چی رو نشون میده.
به همین خاطر به اون راهنماها روی آورده بودم.
البته یه بار دیگه هم از روش نگاه کردم و اون موقعی بود که اون یارو بهم گفت 10 تا nirnroot
براش ببرم. چون اون محلی که یارو بهمون گفت تا جستجو رو از اونجا شروع کنیم ، 3 تا نیرنروت بیشتر نداشت و من شک کردم که شاید اشکال از سیستم من باشه که نیرنروت ها رو نشون نمی ده.
خلاصه سرت رو درد نیارم ، من هم از FAQ بدم میاد و فقط قسمت های کلی رو نگاه کردم ، نه راهنمای جزء به جزء رد کردن مراحل رو.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or