TES Skyrin VS The Witcher 3

بهترین بازی RPG

• مجموع رای دهنده‌ها
    54

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
سلام به همگی.
نمیدونم این تاپیک قبلا بوده یا نه! ولی دوست داشتم نظر کاربرای اینجا رو راجب دوتا سوپر گیم ژانر RPG بدونم. به هر حال میشه گفت بزرگترین بازی های این سبک این دو بازی هستن که بسیار هم تاثیرگذار و زیبا ساخته شدن.
اگر تمایل داشتین کمی هم در خصوص انتخابتون توضیح بدین.

60c724a052275a049d857d53957dc38e9347742f52372bb956d992b43efa8fb5_product_card_v2_mobile_slider_639.jpg

VS

0d4fe667aae6754dcf7afbaa6a2849267eebc2e1.jpg

• Like
Reactions: Big boss_returns

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
هر دو زمان خودشون عالی بودند و هنوز هستند
مقایسه درستی نیست
اسکایریم سال 2011 اومده و witcher 3 سال 2015
بینشون یه نسل فاصله است

• Like
Reactions: uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
هر دو زمان خودشون عالی بودند و هنوز هستند
مقایسه درستی نیست
اسکایریم سال 2011 اومده و witcher 3 سال 2015
بینشون یه نسل فاصله است
مقایسه درستی هست اتفاقا:). اینکه فاضله زمانی 4 ساله دارن رو قبول دارم و بحث تکنیکی رو میزاریم کنار. به هر حال هر دو بازی با توجه به استانداردهای زمان عرضه شون بسیار عالی بودن و کمترین نقص رو داشتن. ولی باقی موارد مثل المان های RPG و کوئست ها و داستان و تصمیمات و نتایج اون ها در روند بازی و کامبت سیسنمشون و الباقی موارد رو میشه راجبش گفتگو کرد.
انتخاب بسیار سخته در کل. ولی خب اینجا میتونید حتی سلیقه شخصی خودتون رو هم بیان کنید ، فکتی هم در کار نیست و میتونید راحت نظرتون رو بیان کنید :)

• Like
Reactions: Albis

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
خب طبیعتا بخاطر اختلاف 4 ساله درست نیست از نظر گرافیک تکنیکی مقایسه شن با هم. هر چند به نظر شخصیم گرافیک هنری ویچر از اسکایریم پرتنوع تر و وسیع تره.
اگه راجع به داستان بخوایم بگیم، اسکاریم هیچ حرفی واسه گفتن نداره و نداشت. یه داستان کاملا آبکی، خطی و کوتاه که هیچ المان RPG توش نبود و تصمیماتون کلا مهم نبود :)) اصلا قابل قیاس با ویچر نیست.
از لحاظ گیم پلی و المان های RPG به نظرم ویچر بخاطر ماهیت داستانی دچار محدودیت هایی هستش و برخلاف اسکایریم نمیتونه بازیکنو آزاد بذاره که هر سبکی که میخواد بازی کنه (برای مثال تو ویچر 3 برخلاف 2 هیچ المان مخفی کاری وجود نداشته که خب قابل درکه چون Geralt ویچر هست نه اساسین!) و اگه بخوایم مقایسه کنیم اسکایریم المان های بیشتر و حتی شاید محتوای بیشتری داره و تعداد ساید کوئست ها زیاد تره اما در ازاش ویچر ورلد بزرگتری داره و به نظرم پویا تر از اسکایریم هست.
موسیقی جفتشون به نظرم عالی بود هر چند ویچر تنوع موسیقی بیشتری داره.

• Like

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
روایت داستانی ویچر برای من خیلی خیلی خیلی مورد پسند تر هست ولی گیمپلی بازی نیمه دوم انبلانس میشه و گرالت بشدت قدرتند و جوری نیست بگیم که در لور بازی قابل توجیح هست. نه
وایلد هانت رو نباید به اون اسونی شکست داد

• Like

Hezbollah79

کاربر سایت
Mar 26, 2019
13
هردو بازی برام لذت بخش بود
ولی ویچر3 لذت خاصی واسم به ارمغان آورد
موسیقی و دنیای بازی منو ناخودآگاه یاد سریال تاج و تخت مینداخت
شخصیت های ویچر هم که دیگه واویلا8->
ولی در مورد گیمپلی به نظرم اسکاریم بهتر عمل کرده!

• Like

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
من خودم قبل اسکایریم از نقش افرینی متنفر بودم قبلش ویچر د‌و و deus ex و mass effect 2 رو بازی کرده بودم و البته زبان داغونمم اون موقغ بی تاثیر نبود در این تنفر.واسه همین تا دوسال بعد انتشار اسکایریمم دنبالش نرفتم ولی بعد اتمامش چنان محو این ژانر شدم هرچی نقش افرینی خوب و شاهکار بعد 2000 رو از جمله سری شاهکار ویچر رو تجربه کردم.خلاصه اسکایریم بنظرم نواوری بیشتری داشت و ویچر اومد ویژگی های عالی اسکایربم رو با داستان سرایی بی نظیرش که صد پرصد بهتر از اسکایریمه ترکیب کرد و یه معجون فوق العاده تحویل داد.ولی بازم اون حس ازادی و هرکسی میخوای باش اسکایریم رو نداره بنظرم.هردو نقاط قوت خودشون رو دارن.

• Like

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
واقعا انتخاب سخته، دقیقا به نکات خوبی اشاره کردین همگی.
ویچر 3 شاید بشه گفت تمام نواقص اسکایریم رو پوشش داد، از داستان بگیر تا گرافیک و حتی نوع کوئست ها. حس explore توی اسکایریم خیلی بیشتر و عمیق تره البته. skill tree توی هر دوتا خیلی خوب هست و نمیتونم برتری رو به هیچکدوم بدم. به لحاظ داستانی هم lore ویچر یه چیز واقعا تکرار نشدنیه در زیبایی و حتی شخصیت هاش. ولی اینم باید در نظر بگیریم که سری الدر اسکرول داستان و lore خودشونو دارن و اقتباسی نیستن.
با تمام علاقه ای که به اسکایریم داشتم و دارم همیشه ولی رای منم ویچر 3 هست. بعد از اسکایریم خیلی بعید میدونستم چیزی در حد و اندازه و عظمتش ساخته بشه و تجربه کنم، ولی ویچر 3 به جدیت میتونم بگم زیباترین بازی ای هست که چه در ژانر RPG و چه بصورت کلی ساخته شده.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,351
نام
مسلم
موقعی که اسکاریم منتشر شد منو به زور از پاش بلند میکردن، بعضی وقت ها حتی میشد که دانشگاه رو بی خیال میشدم و یه سره 6-7 ساعت بازی میکردم و فقط دوست داشتم توی محیط بازی بگردم و چیزهای جدید کشف کنم ولی ویچر 2 و 3 نگاهم رو به ژانر RPG تغییر داد و معیارهام رو برای داستان بازی ها چند لول بالاتر برد و الان اگه دوباره الدر اسکرول بعدی هم بخواد مشابه همون اسکاریم باشه و تغییری در گیم پلی و روایت داستانش نده مطمئناً نمیتونه مثل قدیما نظرم رو جلب کنه. خلاصه اینکه هر کدوم زمان خودش عالی بوده.

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
با اختلاف عرضه کاری ندارم ولی این دوتا خیلی باهم فرق دارن دقیقا برعکس هم دیگن ویچر تمرکز اصلیش رو روایت داستان ولی اسکایریم تمرکز بیشتر روی گشت و گزار و کشف دنیای بازیه داستانش اهمیت چندانی نداره

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
جفتشون عالین ولی من علاقه بیشتری به اسکایریم دارم نمیدونید چه لذتی داره اسکایریم، از گرگینه شدن گرفته تا پیوستن به فرقه Dark Brotherhood و یا کشتن اژدها و یا کشتنGiants و یا رفتن به کالج و یادگیری جادو این ها از دلایلی علاقه مندی من به اسکایریم هستش؛ البته ویچر هم خوبه و تو سبک RPG جزو بهترینها هستش

• Like
Reactions: micr0oo0man

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
د
با اختلاف عرضه کاری ندارم ولی این دوتا خیلی باهم فرق دارن دقیقا برعکس هم دیگن ویچر تمرکز اصلیش رو روایت داستان ولی اسکایریم تمرکز بیشتر روی گشت و گزار و کشف دنیای بازیه داستانش اهمیت چندانی نداره
ویچر عامه پسند تره ولی برای درک اسکایریم باید گیمر یکRPGباز حرفه ای باشه تا بازی رو درک کنه(نظر شخصی)

• Like
Reactions: micr0oo0man

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
آقا من که ۴۰۰ ۵۰۰ ساعت با اسکایریم عشق بازی کردم و بعدشم ۱۰۰ الی ۲۰۰ ساعت با ویچر عشق بازی کردم :) چطور میتونم بین دوتا عشق مقایسه کنم ؟ من هر دو رو با هم میخوام.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر