Nintendo Super Mario Odyssey

super-mario-odyssey-switch-switch-spil-nintendo-eshop-europe-cover.jpg
Super_Mario_Odyssey_Logo.png

نام عنوان : Super Mario Odyssey
توسعه دهنده : Nintendo EPD
ناشر : Nintendo
سبک : Platform Game
پلتفرم مقصد : Nintendo Switch
تاریخ انتشار : 27 اکتبر 2017

بعد از سال ها قسمت جدید از سری اصلی و مدرن سوپر ماریو با نام ادیسه معرفی شد
اولین اشاره نینتندو به بازی در تریلر معرفی nintendo switch در تاریخ 20 اکتبر 2016 بود که قسمت کوتاهی از گیم پلی را به نمایش گذاشت و سپس نینتندو با نمایش تریلری در کنفرانس خود بازی را به طور رسمی با هدف انتشار در سال جاری معرفی کرد

cappy.png
در این بازی شما کنترل شخصیت محبوب صنعت گیم و نماد شانس بیار نینتندو یعنی ماریو (MARIO) را در اختیار دارید و وظیفه دارید که مثل همیشه پرنسس پیچ را نجات دهید گیم پلی این قسمت نیز مانند قسمت های قبل است و شباهت زیادی به عناوین (mario64) و (s.m sunshine) دارد اما با محیط های بزرگ تر و متفاوت تر نسبت به قسمت های قبل و جزئیات گیم پلی بیشتر

بر خلاف عناوین قبلی (بجز سری گلکسی ) مراحل بازی در محیط هایه دیگری بجز سرزمین قارچ ها صورت میگیرد مانند شهری که از نیویورک سیتی الهام گرفته شده است برای اولین بار در بازی قابلیت استفاده از کلاه را برای برای موانع و پرش های بلند به ماریو اضافه کرده اند همچنین ظاهرن در بازی وسایل و چیز هایی وجود دارد میتوان از ان به عنوان وسیله نقلیه استفاده کرد!

طبق تریلر جدیدی که منتشر شده ماریو میتواند با استفاده از کلاهش که قدرت جادویی دارد اجسام و موجودات مختلف را تحت کنترل خود در اورد مانند Goomba ها یا حتی T.rex همچنین در بازی وسایل نقلیه نظیز موتور نیز وجود دارد و وشما قادر به خرید لباس برای ماریو هستید

Screenshots

screenshot2.jpg screenshot10.jpg screenshot7.png screenshot3.jpg screenshot11.jpg

Trailers

معرفی بازی

E3 2017

Overview

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
امروز سالگرد دو سالگی بازی ایه که دوباره عظمت پلتفرمرهای سه بعدی رو تو چشم همه گیمرهای دنیا فرو کرد
سالی که ماریو سفر دور دنیاش رو برای یافتن زید اش و له کردن دهن سه چهار تا خرگوش شروع کرد >:)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
امروز سالگرد دو سالگی بازی ایه که دوباره عظمت پلتفرمرهای سه بعدی رو تو چشم همه گیمرهای دنیا فرو کرد
سالی که ماریو سفر دور دنیاش رو برای یافتن زید اش و له کردن دهن سه چهار تا خرگوش شروع کرد >:)

120709

منبع:
antonin_draw

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
ماریو اودیسه کلا کار خفنیه... ماریوهای سه بعدی بعد از Sunshine تو سال 2003، کاملا ار فرمت نیمه خطی اش در میان و تا سال ها تو حالت خطی باقی میمونن... البته که این کار جواب میده و نتیجه اش دو تا شاهکار Galaxy ها و 3D World روی Wii U میشه که هیچ کدوم از فن های ماریو نسخه های ضعیفی نمیدونن اش...

وقتی با اودیسه نینتندو تصمیم گرفت که فرمول نیمه خطی سابق ماریو 64 رو به ماریو برگردونه به نظرم اون قدر بزرگ بود که E3 2017 منفجر شه
بازی به نظرم تو کاری که واسش قدم برداشت شدید موفق بود
بهترین چیزی که در مورد اودیسه میتونم بگم کنترل محشر ماریوئه... کلا روون کنترل ماریو تو این بازی و دامنه حرکات باحالی که میتونی باهاش بزنی اساسا تو هیچ بازی اکشن ادونچری وجود نداره، حتی با این که یه سری حرکات خیلی خاص محدود با سنسور حرکتی های جویکان ـه، حتی نحوه کارکرد اون ها هم فوق العاده است

این که تا حد مرگ، مراحل رو تو یه محیط بسته فشرده کنی که پر از پکیج های ریز به ریز مراحلی باشن که به ترتیب پر از جایزه برای گشتن باشند به نظرم چیزیه که اودیسه رو موفق کرده به عنوان یه پلتفرمر سه بعدی ای که با خیال راحت رو تخت پادشاهی سبک اش تو این نسل میشینه

البته که بازی بی نقص نیست و باس هاش به شدت خنک اند و یه تعداد ثابتی از ماه ها هم جمع کردن شون کلا حوصله سربره (که همشون ماه های فرعی اند عموما) ولی عملا همینه

سیستم کاستوم های بامزه ماریو، بخش پیدا کردن بادکنک های لوییجی به صورت آنلاین که میذاره با روانی کننده ترین حرکات ماریو یه بخشی از مراحل بازی رو استفاده کنی که صدای دانکی رو در بیاری :D، چالش های Post Game فوق العاده، یه حجم و کیفیت خاصی از مینی گیم های اعتیاد آور، گرافیک هنری کارتونی به شدت بولد و به یاد موندنی، انیمیشن های فان بازی و مکانیک تسخیر دشمن ها که کلی روند بازی رو دچار تغییر می کرد تو هر نقطه اش و صد البته کلکسیون موسیقی گسترده اش

ماریو اودیسه خیلی راحت یکی از بهترین بازی های نسله که وقتی تموم شد تو ذهنم حک شد. :x
سال 2020 سالگرد 35 سالگی ماریوئه امیدوارم نینتندو یه برنامه ای برای نسخه بعدی سه بعدی ماریو داشته باشه

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
ماریو اودیسه کلا کار خفنیه... ماریوهای سه بعدی بعد از Sunshine تو سال 2003، کاملا ار فرمت نیمه خطی اش در میان و تا سال ها تو حالت خطی باقی میمونن... البته که این کار جواب میده و نتیجه اش دو تا شاهکار Galaxy ها و 3D World روی Wii U میشه که هیچ کدوم از فن های ماریو نسخه های ضعیفی نمیدونن اش...

وقتی با اودیسه نینتندو تصمیم گرفت که فرمول نیمه خطی سابق ماریو 64 رو به ماریو برگردونه به نظرم اون قدر بزرگ بود که E3 2017 منفجر شه
بازی به نظرم تو کاری که واسش قدم برداشت شدید موفق بود
بهترین چیزی که در مورد اودیسه میتونم بگم کنترل محشر ماریوئه... کلا روون کنترل ماریو تو این بازی و دامنه حرکات باحالی که میتونی باهاش بزنی اساسا تو هیچ بازی اکشن ادونچری وجود نداره، حتی با این که یه سری حرکات خیلی خاص محدود با سنسور حرکتی های جویکان ـه، حتی نحوه کارکرد اون ها هم فوق العاده است

این که تا حد مرگ، مراحل رو تو یه محیط بسته فشرده کنی که پر از پکیج های ریز به ریز مراحلی باشن که به ترتیب پر از جایزه برای گشتن باشند به نظرم چیزیه که اودیسه رو موفق کرده به عنوان یه پلتفرمر سه بعدی ای که با خیال راحت رو تخت پادشاهی سبک اش تو این نسل میشینه

البته که بازی بی نقص نیست و باس هاش به شدت خنک اند و یه تعداد ثابتی از ماه ها هم جمع کردن شون کلا حوصله سربره (که همشون ماه های فرعی اند عموما) ولی عملا همینه

سیستم کاستوم های بامزه ماریو، بخش پیدا کردن بادکنک های لوییجی به صورت آنلاین که میذاره با روانی کننده ترین حرکات ماریو یه بخشی از مراحل بازی رو استفاده کنی که صدای دانکی رو در بیاری :D، چالش های Post Game فوق العاده، یه حجم و کیفیت خاصی از مینی گیم های اعتیاد آور، گرافیک هنری کارتونی به شدت بولد و به یاد موندنی، انیمیشن های فان بازی و مکانیک تسخیر دشمن ها که کلی روند بازی رو دچار تغییر می کرد تو هر نقطه اش و صد البته کلکسیون موسیقی گسترده اش

ماریو اودیسه خیلی راحت یکی از بهترین بازی های نسله که وقتی تموم شد تو ذهنم حک شد. :x
سال 2020 سالگرد 35 سالگی ماریوئه امیدوارم نینتندو یه برنامه ای برای نسخه بعدی سه بعدی ماریو داشته باشه

از ماریو ها تمام نسخه ها بازی کردم حتی Sunshine که کمتر کسی بازی کرده تو ایران و ۲ نسخه galaxy
و mario 3d land
متاسفانه نسخه 3d world و اودیسه بازی نکردم

• Like
Reactions: Z-fan

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من دارم با شبیه ساز می رمش اما 1 مشکلی هست کنترل ماریو خیلی بده یعنی اروم راه نمی ره با انالوگ فقظم در 8 جهت حرکت می کنه که باعث شده کنترلش سخت بشه حالا سوالم اینه که مشکل از شبیه ساز یا بازی کلا اینطوریه؟ یعنی فقط 8 جهته هست مایل نمی ره؟ یا تنظیمات من ایراد داره؟

من تقریبا همه ی نسخه های ماریو بازی کردم حتی sunshine که روی گیم کیوب رفتمش جذبم نکرد به نظرم بهترینش galaxy 2 بود بعدش galaxy 1 که روی wii بازی کردم 3dworld چه wiiu چه 3ds بهم زیاد حال نداد.
اینم تموم کنم بعد نظر می دم اما فکر کنم بعد از galaxy ها بهترین باشه.

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من دارم با شبیه ساز می رمش اما 1 مشکلی هست کنترل ماریو خیلی بده یعنی اروم راه نمی ره با انالوگ فقظم در 8 جهت حرکت می کنه که باعث شده کنترلش سخت بشه حالا سوالم اینه که مشکل از شبیه ساز یا بازی کلا اینطوریه؟ یعنی فقط 8 جهته هست مایل نمی ره؟ یا تنظیمات من ایراد داره؟

من تقریبا همه ی نسخه های ماریو بازی کردم حتی sunshine که روی گیم کیوب رفتمش جذبم نکرد به نظرم بهترینش galaxy 2 بود بعدش galaxy 1 که روی wii بازی کردم 3dworld چه wiiu چه 3ds بهم زیاد حال نداد.
اینم تموم کنم بعد نظر می دم اما فکر کنم بعد از galaxy ها بهترین باشه.

مشکل شبیه سازه و شدیدا هم مشکل عجیبیه :|
3D World رو میدونم 8 جهته است چون ساختار مراحلش کلا اون جور حکم می کرد (Block Based بود همه لول هاش)
ولی اودیسه اتفاقا کنترلش شدید روون ـه رو سوییچ و اتفاقا حرکت چرخشی توش معنا داره (زیاد بچرخی بعد بپری، پرش باله میره :D)

Sunshine رو من راستش اون موقع که بازی کردم اصن نفهمیدم چی به چیه... شاید باید دوباره امتحانش کنم الان، البته ISO ـی که داشتم هیچ کدوم از کات سین ها رو نداشت
Galaxy ها رو توفیق نداشتم... 3D Land هم همین طور... ولی 3D World به نوبه خودش چسبید... نوستالژی خاصی عوضش با Mario 64 دارم :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
3D World رو میدونم 8 جهته است چون ساختار مراحلش کلا اون جور حکم می کرد (Block Based بود همه لول هاش)
ولی اودیسه اتفاقا کنترلش شدید روون ـه رو سوییچ و اتفاقا حرکت چرخشی توش معنا داره (زیاد بچرخی بعد بپری، پرش باله میره :D)

Sunshine رو من راستش اون موقع که بازی کردم اصن نفهمیدم چی به چیه... شاید باید دوباره امتحانش کنم الان، البته ISO ـی که داشتم هیچ کدوم از کات سین ها رو نداشت
Galaxy ها رو توفیق نداشتم... 3D Land هم همین طور... ولی 3D World به نوبه خودش چسبید... نوستالژی خاصی عوضش با Mario 64 دارم :D

انالوگش تنظیم کردم درست شد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
Superstar Mode یه ماد واسه ماریو اودیسه است که عملا میشه گفت Super Fucking Hard Mode بازیه :D
نه، جون ماریو و این شر و ورهای عادی تو بازی تغییر نکرده
لی اوت مراحل به کل عوض شده :D
نه فقط این :D.... باس فایت ها و یه سری Hazard های خاص (مثلا این که هر چی شن تو Sand Kingdom ـه دمیج میزنه به ماریو.... Floor is Lava) و راه رسیدن به یه سری چیزها کلا به هم ریخته
در کل چیز به شدت فان ـیه :D قشنگ انگار Super Mario Odyssey Lost Levels ـه :D

گمونم یه سالی هست این ماد ـه منتشر شده... من از پارسال ویدیوهای پلی ترو اش رو میدیدم
آخرین آپدیتش همین چند وقت پیش اومد
ویدیوی زیر رو ببینید خیلی خوبه :D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
وات د فاک نهصد تا موون داره بازی ؟
نهصد تا ؟
من خودم رسیدم مرحله آخر فقط ۱۷۰ اینا جمع کردم، فک میکردم جمعا سیصد تا باشه فوق فوقش، اصلا چطوری ممکنه، کجا کی؟
نکته خاصی داره؟ ینی مثلا
هیچی ولش

• Like
Reactions: reza8 and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
وات د فاک نهصد تا موون داره بازی ؟
نهصد تا ؟
من خودم رسیدم مرحله آخر فقط ۱۷۰ اینا جمع کردم، فک میکردم جمعا سیصد تا باشه فوق فوقش، اصلا چطوری ممکنه، کجا کی؟
نکته خاصی داره؟ ینی مثلا
هیچی ولش

آره نکته داره
نزدیک چهارصد، چهارصد و خورده ایش رو میشه تو Post-game بازی خرید

منتها بازم 540 تا میمونه
که زیاااادن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر