Nintendo Super Mario Bros. Wonder

سازنده
Nintendo EPD
تاریخ انتشار
October 20, 2023
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
MarioBrosWonder.jpg

Developer Nintendo EPD
Publisher Nintendo
Director Shiro Mouri[1]
Producer Takashi Tezuka[1]
Series Super Mario
Platform Nintendo Switch
Release October 20, 2023

وقتی واندر فلاور ر مصرف میکنید مث همون ماشروم دنیای واقعی هست و همه چیز لول تغییر میکنه و trippy میشه.

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,240
من شروع کردم گیم رو و دنیای اولش رو هم تموم کردم. میزان تنوع و خلاقیتی که گیم تا اینجا داشته خیلی زیاد بوده، راضیم :D لول دیزاین گیم تو یه سطح عجیبیه، خیلی خیلی خوبه. در کنارش کنترل خود ماریو و دار و دسته هم خیلی روون و راحت تر شده حس میکنم نسبت به نسخه های قبلی و انیمیشن های کارکتر ها هم خیلی خوبن؛ مثلا دراز کشیده راه رفتن توی حالت فیل :D
توی تاپیک امتیازات گیم 87-89 داده بودم از قبل نمره رو، ولی اگه بخوام با New Super Mario Bros Wii مقایسه اش کنم، تا اینجای گیم یک سر و گردن بالاتر بوده.

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
738
نام
reza
من شروع کردم گیم رو و دنیای اولش رو هم تموم کردم. میزان تنوع و خلاقیتی که گیم تا اینجا داشته خیلی زیاد بوده، راضیم :D لول دیزاین گیم تو یه سطح عجیبیه، خیلی خیلی خوبه. در کنارش کنترل خود ماریو و دار و دسته هم خیلی روون و راحت تر شده حس میکنم نسبت به نسخه های قبلی و انیمیشن های کارکتر ها هم خیلی خوبن؛ مثلا دراز کشیده راه رفتن توی حالت فیل :D
توی تاپیک امتیازات گیم 87-89 داده بودم از قبل نمره رو، ولی اگه بخوام با New Super Mario Bros Wii مقایسه اش کنم، تا اینجای گیم یک سر و گردن بالاتر بوده.
نسخه wii خیلی عالی بود
بعد یسری نسخه ی دیگ اومد براش که یکیش summer sun بود اگر اشتباه نکنم
خیلی چالشش بیشتر بود
همین که از نسخه ی wii بهتر باشه یعنی فوق العادست

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
واقعا مثل اسمش شگفت انگیزه و غیر از این هم توقع نمی رفت!
درسته که سبکش با اودیسی فرق داره ولی همون لذت و چه بسا بیشترش رو به گیمر منتقل می کنه!
مخصوصا گیمرهای دهه شصتی که از اول با ماریو آشنا بودنO:-)
واقعا برای ما دهه شصتی ها یک حال و هوای دیگه ای داره
خوشحالم که بعد از این همه سال همچنان فرنچایز ماریو پر قدرت داره پیش میره

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,711
آقا Hot Take دارم براتون

با اینکه منم یک ورلد بیشتر نرفتم، ولی با قاطعیت میگم بهترین 2D ماریو تا به امروزه :D

Super Mario World هم خداست ولی هولی شت اینقدر خلاقیت از کجا میارن :D

خیلی با لول هایی که حالت "mini-game" دارن حال کردم(مثل wiggler race و badge challenge ها :D)

این پاور آپ فیل هم خیلی فانه :))

در مورد "new" ها من فقط با نسخه DS حال کردم خیلی کانتنت داشت لامصب :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,403
نام
سید محمد حسین

A feast for the eyes​

Wonder's aesthetic also lives up to the name — it's more visually striking than past titles. "Traditionally, our development costs have gone into the gameplay experience itself," says producer Takashi Tezuka. "Of course that's absolutely essential. But this time we really wanted to pour some of that into the animations."

The game's movement indeed pops with renewed vitality: when Mario crouches, he pulls his hat way down over his head, and when he goes down pipes as Elephant Mario, he really has to squeeze. Tezuka notes that this expressiveness should appeal to new players brought in by this year's blockbuster Mario movie: "People who are coming from the Mario movie are going to see that and think 'this is what Mario does, this is how Mario moves,' and we wanted them to experience something similar to that."

گویا ابتدا قرار بوده مثل اکثر بازی های ماریو عمده بودجه بازی خرج گیم پلی بشه
که بعد دولوپرها میان طی ساخت فیلم ماریو رو می بینن و میگن "نه این جوری نمیشه" و یه بودجه خیلی کلفتی میذارن تا انیمیشن شخصیت ها خیلی پویا تر باشه

https://www.npr.org/2023/08/31/1196990890/super-mario-bros-wonder-nintendo-prevew-interview

firo

کاربر سایت
Nov 15, 2016
58
شاید بشود گفت بهترین نسخه‌یِ دوبعدی از ماریو است. صدا و موسیقیِ بسیار باحال و دوست‌داشتنی، طراحیِ منوها و فضایِ تازه، انیمشین‌ها و رفتارهایِ بسیار روان و پر از جزئیات، گرافیکِ کلیِ خوب اما نه‌خیره‌کننده، گیم‌پلیِ لذت‌بخش و همیشگی، برداشتنِ شمارشِ زمان برایِ رسیدن به آخرِ مرحله که به نظرم کارِ خوبی بوده تا به قدرِ کافی همه‌چیز را تماشا کنیم، مکانیک‌ها و دشمن‌هایِ تازه که پیوسته معرفی می‌شوند تا طراوتِ بازی همیشگی باشد، گلِ جادویی در هر مرحله برایِ مدتِ کوتاهی فضاسازیِ هر مرحله را تغییر می‌دهد و برایِ مثال اجسام شروع به حرکت می‌کنند یا گل‌ها آواز می‌خوانند یا بارشِ شهاب و ستاره شروع می‌شود و این تغییرِ فضا هرچند که زمانش کوتاه است اما مانندِ توت‌فرنگیِ رویِ کیک و شبیه به نمایش و تئاترِ کوتاه، جذابیتِ مرحله را زیاد می‌کند.
بهترین و برجسته‌ترین ویژگیِ بازی، انیمشین‌هایِ روانِ آن هستند.
نمی‌شود گفت که یک بازیِ نسلِ جدید است اما پختگیِ آخرِ نسلِ قبلی را نمایش می‌دهد.
یک مقدار گرافیکِ کلی را آسان گرفته‌اند و بیشتر رویِ انیمشین و رفتارها تمرکز کرده‌اند.
با این که از بهترین‌ها است اما همان ادامه‌ای از بازی‌هایِ قبلی است و تعریف و ساختارِ تازه‌ای به سری اضافه نمی‌کند.
به نظرم بازیِ کوتاهی هم باشد، چون نقشه و تعدادِ مرحله‌هایِ زیادی ندارد.
امتیازِ بازی تا دو ساعتِ ابتدایی، نزدیک به نود است.​

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,240
شاید بشود گفت بهترین نسخه‌یِ دوبعدی از ماریو است. صدا و موسیقیِ بسیار باحال و دوست‌داشتنی، طراحیِ منوها و فضایِ تازه، انیمشین‌ها و رفتارهایِ بسیار روان و پر از جزئیات، گرافیکِ کلیِ خوب اما نه‌خیره‌کننده، گیم‌پلیِ لذت‌بخش و همیشگی، برداشتنِ شمارشِ زمان برایِ رسیدن به آخرِ مرحله که به نظرم کارِ خوبی بوده تا به قدرِ کافی همه‌چیز را تماشا کنیم، مکانیک‌ها و دشمن‌هایِ تازه که پیوسته معرفی می‌شوند تا طراوتِ بازی همیشگی باشد، گلِ جادویی در هر مرحله برایِ مدتِ کوتاهی فضاسازیِ هر مرحله را تغییر می‌دهد و برایِ مثال اجسام شروع به حرکت می‌کنند یا گل‌ها آواز می‌خوانند یا بارشِ شهاب و ستاره شروع می‌شود و این تغییرِ فضا هرچند که زمانش کوتاه است اما مانندِ توت‌فرنگیِ رویِ کیک و شبیه به نمایش و تئاترِ کوتاه، جذابیتِ مرحله را زیاد می‌کند.
بهترین و برجسته‌ترین ویژگیِ بازی، انیمشین‌هایِ روانِ آن هستند.
نمی‌شود گفت که یک بازیِ نسلِ جدید است اما پختگیِ آخرِ نسلِ قبلی را نمایش می‌دهد.
یک مقدار گرافیکِ کلی را آسان گرفته‌اند و بیشتر رویِ انیمشین و رفتارها تمرکز کرده‌اند.
با این که از بهترین‌ها است اما همان ادامه‌ای از بازی‌هایِ قبلی است و تعریف و ساختارِ تازه‌ای به سری اضافه نمی‌کند.
به نظرم بازیِ کوتاهی هم باشد، چون نقشه و تعدادِ مرحله‌هایِ زیادی ندارد.
امتیازِ بازی تا دو ساعتِ ابتدایی، نزدیک به نود است.​
مرسی که اشاره کردی به اینکه شمارش زمان رو برداشتن، من دنیای اول رو متوجه این قضیه نشده بودم مثل همیشه سعی داشتم سریع تمومش کنم، الان ولی میشینم توی لول لش میکنم :D خیلی نکته به جایی بود.

firo

کاربر سایت
Nov 15, 2016
58
مرسی که اشاره کردی به اینکه شمارش زمان رو برداشتن، من دنیای اول رو متوجه این قضیه نشده بودم مثل همیشه سعی داشتم سریع تمومش کنم، الان ولی میشینم توی لول لش میکنم :D خیلی نکته به جایی بود.

زنده باد.
اگر درست یادم باشه مرحله‌یِ دوم یا سوم و ابتدایِ مرحله، دوتا از لوله‌هایی که رویِ زمین هستند (همونا که ازش گلِ گوشتخوار می‌یاد بیرون) قابلِ حرکت‌دادن هستند و می‌شه هلشون داد. اگر به سمتِ راست هلشون بدیم تا برسن پیشِ بقیه، جایزه می‌گیریم.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,403
نام
سید محمد حسین
من بازی رو تموم کردم و کل مراحلش از جمله Special World رو هم کامل کردم.
بازی همه چیش عالیه به جز سختی اش. خیلی آسون شده و کلا به نظرم عناوین ماریو همینطوری دارن ساده تر می شن.

Post Game اش هم رفتی؟
چون اصولا سختی بازی های نینتندو اون جا خودشون رو نشون میدن نه خود بازی اصلی

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Post Game اش هم رفتی؟
چون اصولا سختی بازی های نینتندو اون جا خودشون رو نشون میدن نه خود بازی اصلی
Post Game اونطوری که فکر کنی نداره. همونه که توی اسپیول بالا گفتم.
توی بازی های اصلی هم خودشونو نشون می دادن منتها رفته رفته آسون تر شد.
----
این ماریو فیل زیادی OP اه :D

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
738
نام
reza
منم یه دو ساعتی بازی کردم و باید بگم یا خدا... یعنی از حد انتظاراتم خیلی بالاتر بود

بهتون قول میدم یه Mario maker 3 در انتظار کنسول بعدی نینتندو هست، چه شود...
و اما Mario 3d بعدی ... با این حجم خلاقیتی که توی این نسخه پیاده کردن، یه متا ۹۸ بذارید کنار براش 😎

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر