Star Wars Jedi: Fallen Order

بررسی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

توسعه دهنده:Respawn Entertainment
ناشر:EA
پلتفرم:PS4.PC.XB1
تاریخ انتشار:15 نوامبر(24 آبان)

پس از مدت ها انتظار و کنسل شدن یا شکست خوردن عناوین مختلف هم اکنون شاهد معرفی عنوانی داستان محور از سری star wars توسط Respawn Entertainment که بخاطر سری titanfall شهرت دارد هستیم این بازی برخلاف عناوین قبلی Respawn در سبک اکشن سوم شخص و با unreal engine 4 ساخته شده و در تاریخ 15نوامبر برای تمامی کنسول ها عرضه خواهد شد

1555266133010.png

بازی 3 سال در دست ساخت بوده است

با unreal4 ساخته شده

Stig Asmussen کارگردان god of war3 کارگردانی بازی را بر عهده دارد

narrative lead designer بازی سابقه کار بر روی عناوینی همچون mafia2 و far cry3 را دارد

بازی در سبک اکشن سوم شخص و مانند عنوان star wars: force unleashed است

داستان بازی canon است(یعنی قسمتی از دنیای اصلی star wars به حساب می آید)

شما در نقش یک jedi به نام Cal Kestis بازی خواهید کرد که پس از order66 (فرمانی که در آن jedi ها خائن شناخته شده بودند و دستور قتل انها صادر شد) در حال فرار از امپراطوری و به دنبال گذشته است

سیارات جدید در بازی وجود دارند که نام یکی از انها براکا است

رباتی به نام BD-1 و شخصیتی جدید به نام Cere شما را همراهی خواهند کرد

شخصیت های شناخته شده سری نیز حظور دارند

به گفته سازنده فرمان66 نقش زیادی در نوشتن داستان بازی داشته است و اینکه علاقه زیادی به دوران های تاریکی در دنیای star wars دارند

1555266133010.png

تصاویر
D4DvYoFUYAAtIpm.jpg D4DvZB1UUAAzkce.jpg
درحال بروز رسانی.........

Attachments

• 1555429344196.png
    1555429344196.png
    3.8 MB · مشاهده: 8,285
Last edited by a moderator:

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
بازیو تموم کردم و اخرش نشستم برای میازاکی دست زدم ! چرا ؟ چون فهمیدم خلق بازی مثل سکیرو اصلا اتفاقی نبوده و میازاکی خیلی سر سیستم مبارزات بازی زحمت کشیده تا وقتی شما دیفلکت یا حمله میکنید به گوشت و تنتون بچسبه ! چیزی که توی استار وارز اصلا حس نمیکنید ، من روی درجه سختی مستر رفتم ، بازی کلا فیزیک مبارزاتش مشکل داره و اصلا حس رضایت بخشی که توی سکیرو بود رو به ادم نمیده . دیفلکت و پری اتک و داج بازی هم به شدت سطحی و لگی طراحی شدن . در مورد بخشای دیگه هم بازی کاملا متوسط عمل میکنه . سکیرو رو ادم بعد ۷۰ ساعتم هم دوست داره تجربه اش کنه ولی من اینو بیشتر از ۳۰ ساعت نتونستم تحمل کنم .
مپ سه بعدی بازی فوق العاده گیج کنندس ، ازون ور چون سیستم مبارزات بازی کارامد نیست اسکیلای بازی هم به حالت نمایشی در میان . عملکرد فنی و هنری بازی هم در مقابل عنوانی مثل سکیرو یه شوخیه خصوصا توی کنسولای میان نسلی .
حتی میتونم بگم نسخه سوم دارک سایدرز برای من یه سروگردن ازین بازی بالاتر بود چون بازی تکلیف خودش رو میدونست . خلاصه عرضه اش به شدت با دستپاچگی همراه بوده .

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
دوستان من بازی رو تازه گرفتم دوتا مطلب یکی اینکه من معمولا سرعت یا به عبارتی حساسیت(sensitive) دوربین حرکی کاراکتر رو پایین میارم که سرگیجه نگیرم! ولی گویا تو ps4 همچین تنظمی رو نذاشتن خیلی عجیبه برام چون اکثر گیمهای رده پایین هم داره این آیتم رو!! اگه کسی از دوستان دیده به من هم اطلاع بده ممنون میشم
دوم احساس میکنم گرافیک بازی یه جورایی انیمیشنیه نه واقعی روی پلی پرو سیستم hdr رو هم پیدا نکردم ولی یه آیتم داره که ریزولوشن رو پاییین میاره و فریم ریت رو بالا میبره ولی عجیب اینجاست که وقتی فعال میکنمش بدتر انگار فریمریت پاییین میاد البته ریزولوشن که افتضاح میشه مورد بعدی اینکه گرافیک تو یه جاههایی عالی ولی تو یه جاهایی خیلی پایینه ....یه فضاهای داخلی تاریکه !! اگه کمک کنید سپاسگذارم...

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
تا الان بیشتر از 10 ساعت بازی کردم، تا اینجا مطمئن شدم بازی ارزش بالایی داره، پیشنهاد می کنم بازی رو بگیرید، هم اکشن خوبی داره هم سکانسهای سینماییش در قالب گیم پلی هیجان انگیزه، BD-1 خیلی بامزست، اسکیلها هم راضی کنندست. بازی توی پرفورمنس مشکلات بعضا کوچکی داره مثل دیر لود شدن تکسچرها و افت فریم.
یه کم بچه گانه نیست !؟ بخصوص اون ربات سگیه!؟:)
من تو پرو متوجه شدم بعضی صحنه ها موقع لود شدن تکسچر که هیچ ولی موضوعات هم بعدا لود میشن !!! مثلا تو قطار وقتی دوباره اومدم داخل هیچکس نبود یه دفعه تو یه ثانیه npc ها هم لود شدن!!!!

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
بالاخره فرصت شد بازی کنم، الان قدر "اکشن" رو بیشتر می دونم :D 30 دقیقه گیم پلی بازی رو کپچر کردم که مال اپنینگ بازیه و بسیار جذاب بود برام(بعد DS نیاز به رفرش شدن داشتم که حالمو سرجاش آورد) اگر به خریدش شک دارید این ویدئو شاید کمکتون کنه. تموم کنم بازیو نظرمو می گم.

خیلی جالبه با پول DS البته نصف قیمت دادم رفت یه پلم این بازی رو گرفتم پیش خودم گفتم بابا این بازی اصلا بوق و کرنا و سرکار گذاشتن و مثلا سه تا تریلر و تو یه زمان پخش کنید و لحظه لحظه اش و بررسی کنید ببینید چه معمایی بداتون گذاشتم !!!! رو نداشته ولی واقعا نظرات آدم رو از انجام یه گیم برآورده میکنه... به قول شما بعد اون زجر کولبری لازم بود:))

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,534
یه کم بچه گانه نیست !؟ بخصوص اون ربات سگیه!؟:)
من تو پرو متوجه شدم بعضی صحنه ها موقع لود شدن تکسچر که هیچ ولی موضوعات هم بعدا لود میشن !!! مثلا تو قطار وقتی دوباره اومدم داخل هیچکس نبود یه دفعه تو یه ثانیه npc ها هم لود شدن!!!!
یکی از نقاط قوت بازی BD-1ه، از انجین UE انتظار زیادی نباید داشت، همینکه نرخ فریم خوبی میده و افتشم آنچنانی نیست نمی زاره مشکلات انجین زیاد به چشم بیاد، نزدیک 25 ساعته دارم بازی می کنم، مطمئنا بچه گانه نیست! فقط قسمت نصف کردن انمی های انسان رو بر نمی داشتن خیلی بهتر بود!
اپنینگ بازی خیلی خفن بود، کلیت بازی اوکیه و لذت بخشه گیم پلی، فقط یه جاهایی فراموش می کنی داری استاروارز بازی می کنی!خیلی شبیه آنچارتد می شه. باسهای اصلیش فوق العادن، روی استراتژیشون درست کار شده، مخصوصا وقتی نوار سلامتیشون کم میشه ریجی که میزنن خیلی گیم پلی رو سریعترو چالشی می کنه، یکی از بازیهای خوب امساله.

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
یکی از نقاط قوت بازی BD-1ه، از انجین UE انتظار زیادی نباید داشت، همینکه نرخ فریم خوبی میده و افتشم آنچنانی نیست نمی زاره مشکلات انجین زیاد به چشم بیاد، نزدیک 25 ساعته دارم بازی می کنم، مطمئنا بچه گانه نیست! فقط قسمت نصف کردن انمی های انسان رو بر نمی داشتن خیلی بهتر بود!
اپنینگ بازی خیلی خفن بود، کلیت بازی اوکیه و لذت بخشه گیم پلی، فقط یه جاهایی فراموش می کنی داری استاروارز بازی می کنی!خیلی شبیه آنچارتد می شه. باسهای اصلیش فوق العادن، روی استراتژیشون درست کار شده، مخصوصا وقتی نوار سلامتیشون کم میشه ریجی که میزنن خیلی گیم پلی رو سریعترو چالشی می کنه، یکی از بازیهای خوب امساله.
خوبه پس یه بخشی از خلا بی بازی ای که تا اومدن tolu2 مونده رو پر میکنه من از اتمسفر فضایی مثل دستینی و مس افکت آندرومدا و اتنم خلی خوشم میاد کاش میشد حرکت سریع کاراکتر رو کمتر کرد

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
یکی از بهترین بازی های شاید بگم یک دهه اخیری هست که بازی کردم..بازی از هر لحاظی سر هست، از هر لحاظی که بگی که تو قدر ترین بازی نسل 8 به خوبی الگو برداری کرده....
پرش های بازی و زیر پا خالی شدن ها دقیقا عین انچارتد 4 هست،...
از در و دیوار بالا رفتن ها مثل نسخه جدید خدای جنگ هست!
اپنینگ بازی هم مثل متال گیر 5 و اخرین ما و چند بازی دیگه جز بهترین اپنینگ ها صنعت گیم هست و من وقتی بازی رو شروع کردم فهمیدم چقدر شبیه به اون استار وارزی بود که EA چند سال پیش معرفی کرد ولی هرگز ساخته نشدش فکر کنم اینجا EA دینش رو هم ادا کرد!
میرسیم به گرافیک بازی واقعا جز بهترین های نسل 8 بوده، محیط بازی هم همه جور مناطقی توش هست! طراحی مراحل و ساخت و ساز ها هم بینهایت بزرگ و با جزئیات زیاد طراحی شدن کافیه به معبد های که تو سیاره دوم و سوم وارد میشیم توجه کنید! و در این مورد بیشتر موشن کپچر بازی بشدت روان و عالی و و فوق العاده هست کافی هست موقعه ای کر حرف میزنند توجه کنید حتی از بازی مثل L.A NOIRE هم بهتر است!
پازل های بازی هم خوب طراحی شدن ولی یکیشون بشدت رو مخ بود و باعث شد سر همون 3-4 ساعتی معتل بشم :|
محیط های بازی هم شبیه دارک سولز هست و یک سری میان بر داره، که بعدا مثل گاد جدیده که قابلیت هاش رو گرفتید میتونید اون میانبر ها رو باز کنید !
باس فایت های اصلی بازی هم واقعا چیزی فراتر از خارق العاده بودند! ولی حیف کم بودند!
مبارزات و سیستم اسکیل های بازی هم بشدت عالی بودند طوری که بعد از هر صحنه یک سینماتیک مثل گاد او وار خلق میشد ! فقط بازی رو سطح نرمال نرید که بشدت مبارزات بازی اسون میشه و بازی بی مزه!
فقط تنها مشکلی که دیدم کمبود دشمن تو محیط بود:| تو هر محیطی وارد میشیدی 6-7 تا دشمن بود و بعد کلی راه ، و کلی پازل و بعد هم یک باس واقعا بازی اگر سر هر محیط 30-40 تا دشمن میریخت سرت واقعا عالی میشد حیف این مبارزات این سیستم نقش افرینی که این طوری حدر رفت!
در کل نمره ای که به بازی میدم 9/10 هست

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,534
بازی رو تموم کردم، اندینگ خفنی داشت مثل اپنینگش. اسکرین شاتهایی که گرفتمو میزارم، یک گیف هم در یکی از صحنه های زیبای بازی هست اونم میزارم. امتیاز من 8/10

عکسها: 38 عدد، اسپویل داره 3840X2160

گیف اسپویل داره. حجم 10 مگ

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
شخصیت پردازی calخیلی خوبه ادم قشنگ باش ارتباط برقرار میکنه از اون بهتر bdبه خصوص با صدای beepولی برعکس npc بازی اصلا گیرا نیستن انگار فقط اومدن دیالوگ بگن

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,255
نام
امیر حسین
شخصیت پردازی calخیلی خوبه ادم قشنگ باش ارتباط برقرار میکنه از اون بهتر bdبه خصوص با صدای beepولی برعکس npc بازی اصلا گیرا نیستن انگار فقط اومدن دیالوگ بگن
اصولا تو SW ربات های همراه همشون عالین:D
شوفرمون هم بچه باحالیه:-" من که بسی دوستش میدارم:D

• Like
Reactions: IMANOKA

master_hate

کاربر سایت
Sep 22, 2015
232
نام
مصطفی
بلاخره بعد یه هفته بازیو تموم کردم و باید بگم در کنار RE2 و سکیرو بهترین تجربه گیمینگ امسال بود. البته بازی مشکل کم نداشت ولی اینقدری خوب بود که اونقدر برای من حس نمیشد.
دوستانی که براشون اسپویل مهمه باز نکنن.
نکات مثبت :
۱. لول دیزاین بازی واقعا عالی بود ( به خصوص bogano و kashyyk)
۲. کامبت بازی واقعا عالی بود از هر نظر. ترکیب قدرت های مختلف توی نبرد ها خیلی لذت بخشه (به خصوص pull )
۳. همون طور که معلوم بود از اول با یه داستان کلیشه ای طرفیم ولی به قدری روابط بین شخصیت ها و دیالوگ های بینشون خوب ساخته و پرداخته شدن که این موضوع زیاد حس نشه.
۴. توجه بی نهایت دقیق به جزییات و تطبیقشون با دنیای استاروارز.
۵. بازیگرای شخصیت ها واقعا کم نذاشتن سر پرفورمنساشون.
۶. پلتفرمینگ بازی واقعا لذت بخش زود البته اوایل بازی بخاطر نداشتن اکثر قدرت ها زیاد جالب نبود.
۷. Dual light saber
۸.دارث ویدر :D
نکات کمتر مثبت :D :
۱. اولش خوشحال بودم که از آنریل ۴ استفاده میکنن ولی الان راضی بودم با همون فراست بابت میساختن بازیو.
۲. لگ و فریز لحظه ای و خفیف که واقعا تو مخه.
۳. بعضی وقتا سر بعضی موقعیت ها انیمیشن های cal یکم غیر طبیعی و تو ذوق میزنه.
۴. بک ترکینگ در اوایل بازی که واقعا تو مخه.
۵. Dathomir~X(
۶. کمیت کاستومایزشن بازی زیاد ولی کیفیتشون کمه.
۷. Skill های نه چندان خوب و در کل نبود کمبو های جالب و زیاد.
در کل از ۱۰ به بازی ۷.۵ میدم و بازی قطعا ارزش یک بار تموم کردن رو داره.

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
من همیشه حساسیت حرکت و دوربین بازی رو پایین میارم تو این بازی اول کار به شدت اذیتم کرد چون آیتم کم کردن ستسیتیو دوربین رو نداشت ولی یه کم که بازی کردم دستم بهش عادت کرد دیگه سرگیجه نمیگیرم!!! ولی کلا این بازی حال آدمو خوب میکنه چون بازی هم جدیه هم جدی نیست!! و رنگها و محیطها خیلی زنده هست و آدم خودش حس میکنه همونجاست
اونجایی که یه درخت خیلی بزرگ اون بالای بالاست بعد کم کم میری تا بهش میرسی خیلی حس خوبی داره آدم حس میکنه واقعا خودش رفته اون بالا بخصوص اون یک تیکه ای که سوار اون پرنده قول پیکر میشیم :):)

• Like
Reactions: guppy and trainer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر