SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
مساله اصلی اینه که تریلر های بازی جوی را تو ذهن ما به وجود اوردن که اصلا تو خود بازی نبود.
تمام چیز هایی که تو تریلر ها میدیدیم و کلی ازش برداشت های پیچیده میکردیم،به ساده ترین شکل ممکن به وقوع پیوستن.
همین الان برید تریلر نوکلیر را دوباره ببینید.انصافا گریتون نمیگیره؟
ولی تو خود بازی چی؟کشک
نمونه هاش:سکانس ایلای که گفته میشد یکی از کلون های اسنیک کنارشه،به طرز مسخره ای چرند بود.
مبارزه و شورش سرباز ها و چاقووی که بیگ باس تو قلب خودش فرو میکنه،لحظه ای که سوار چاپر هستید و یکی از سرباز های خودی با لیزر اسنایپر رو قلب باس نشونه رفته،حمله تانک ها به ساهالنتروپوس و... همه وهمه فقط ادیتای خوبی از کوجیما بودند و در اصل هیچکدومشون در سطح گمانه زنی های ما نبودند.کات سین هایی که فکر میکردیم هر کدوم ابتدای یه اتفاق جالب را دارن نشون میدن،همه و همه.....

بحث همینه. آهنگ شاهکاری مثلِ Nuclear رو میذاره رویِ تریلر، شاهد ری‌اکشن‌های فوق‌العاده‌ی اسنیک هستین که تو حماسی‌ترین لحظه‌های آهنگ توی تریلر نشون داده میشن.
بهترین حرف راجب کوجیما رو نمی‌دونم کدوم یکی از دوستان گفت ولی درست گفت. کوجیما کارگردان بهتریه در حالی که تو نویسندگی در اون حد نیست. از اشتباه‌های عظیمش در مورد فانتوم‌پین میشه به این نکته پی برد. ریسک کوجیما جواب داده. بازی داره عینِ بنز می‌فروشه و نمرات فوق‌العاده‌ای رو گرفته. این یعنی موفقیت برای ناشر و تیم سازنده. ولی این ریسک رو علاقه‌مندان به بازی قبول کردن؟ نه. معلومِ که نه. کی حاضر میشه اون بیگ‌باس افسانه‌ای رو به عنوان یه بزدل قبول کنه؟ بدنم میلرزید وقتی خشمش رو تو GZ دیدم. چطوری قبول کنم این بیگ‌باس انقدر راحت مدیک رو بذاره جای خودش و دنیا رو بندازه به جونش؟

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
کلام آخر من، بعد از گذشت دوماه از بازی و خارج شدن از جو همه چی و رسیدن به نقطه ای که می تونم تا حد زیادی نظر خودم رو بگم.

این بازی واسه منی که 3 سال منتظرش بودم، به جرات می کنم هر روز براش لحظه شماری می کنم و خیلی هاتون مثل من بودید و دیدید این قضیه رو .. ولی چیزی که من فکر می کردم چیزی که تریلرها نشون میدادن و چیزی که قبلاً از سری MGS دیدم، این نسخه مخصوصاً داستانش واقعاً برای من یه اپیک فیل بود در حد باورنکردنی ..هرچقدر هم سعی کردم سر خودم رو شیره بمالم که آقا جان اینطوری نیست و حال کردم اینطوری نیست.. یعنی نشستم گفتم خب من با این تفکر 3 سال صبر کردم.. اوکی، مشکلی نیست، بازی گیم پلی عمیقی داره و داستانش هم به این دلیل و اون برهان و اون منطق میشه سرهم کرد، اما ..

برای من یه چیزی به هیچ عنوان قابل قبول نیست، یعنی هیچ کسی هم سعی نکنه این موضوع رو به دلیلی به من بقبولونه چون می تونم بخاطر همین دلیل کونامی رو روی سر همه کارکناش + کوجیما خراب کنم!!! اونم اینه که چطور یه سرباز هر چقدر خفن، اونم کسی که مدیکِ! و کار اصلیش اینه! می تونه جای بیگ باس باشه! حالا عضله ها رو با آمپول قدرتش رو زیاد کنن، اصلاً صورت رو عمل کنن حافظه رو پاک کنن و .. هزار تا کوفت و درد دیگه .. چطور یه نفر می تونه مثل بیگ باس اینقدر حرفه ای باشه و بتونه شبیه بهترین سرباز قرن 20 باشه!؟ با متال گیر یه تنه بجنگه به ماموریت های تک نفره بره.. باس فایت ها را با موفقیت به انجام برسونه و خیلی چیزهای دیگه ..اصلاً میزاشتن این تو همون بیمارستان می مرد که دیگه کسی هم به بیگ باس کاری نداشته باشن! این مسائل هیچ جوره تو کته من نمیره! اون لیکوئید دهن خودش رو توُ نسخه اول MGS سرویس کرد که بقایای اجساد Big boss رو بگیره که دنیا رو با ژن پوسیده رئیس نابود کنه! سر همینم به فنا رفت ..بعد اینا میان دو روزه یکی رو شبیه بیگ باس می کنن؟ بیگ باس هم فرار می کنه میره؟ بخاطره اینکه دلایل بزرگتری داره؟ بیخیال ..بیگ باس بیخیال خون ِ اون همه سربازش شد؟ که یکیشون توی دستای خودش جون داد ..

واقعاً این نسخه لطمه زد به بیگ باس.. من همیشه روی بازی ها MGS تعصب دارم مخصوصاً اوایل انتشارش.. گفتم بهتون این "درد شبح" ربطی به بیگ باس نداره .. این درد شبح برای آدمایی مثل منن که اتفاقی براشون نیافتاده اما داستان این بازی دردی رو بهشون وارد می کنه که وقتی دنبالش میگردن نیست! بعدش توهم میزنن همه جوره می خوان به خودشون بقبلونن که بازی عالیه! ولی من می تونم بگم دیگه دارم با دید منطق نگاه می کنم چون این کار از همون برام قابل باور نبود که این همه مقاله و این همه صبر لحطه به لحظه ام اینطوری پر پر شده.. نمی دونم چطوری بهتون بگم ولی خیلی خیلی حس بدیه ..

اصلاً هیچ وقت هیچ پستی از من پیدا نمی کنید که بخوام به کوجیما استاد بچسبونم .. نه اینکه الان باهاش چپ افتادم اما بدجوری خراب کرد، بازی دیگه بسازه مطمئناً دنبالش می کنم و همیشه کارهاش رو دنبال می کنم چون کارش رو خوب بلده و می دونه داره چیکار می کنه اما خدا نیست.. و ایندفعه رو بدجوری خراب کرد.. گرچه می تونم بابت ریسکش بهش تبریک بگم و بابت گیم پلی عمیقش.. ولی نمیشه یهو یه بازی رو تبدیل کنی به رقیب GTA .. گیم پلی حرفی توش نیست، اما محیط های بازی کاملاً سرد هستند و تکراری و اون پرعمق بودن نقشه های یه بازی Open World رو نداره ..

کلام آخر این که این حرفهایی که من زدم میزانس بازی در کنار نسخه های قبلی سری هستند، شاید اگه این بازی MGS رو یدک نمیکشید.. الان خیلی از این امتیازاتش بالاتر میشد و خیلی خیلی قابل قبول تر بود.. و واقعاً می تونست خیلی خیلی از این بهتر باشه اما نشد.. نشد که نشد.. سعی کنید حقیقت رو قبول کنید، کوجیما هم اومد گفت آقا جان بازی همین ِ.. بس کنید.. دنبال چیزی نباشید.. اون لعنتی که باهاش بازی می کنید یه پزشک لعنتی ِ! همین و بس..

درمورد اون مسئله بهترین سرباز قرن و هرکسی میتونه بهش تبدیل بشه ارجاعت میدم به این بخش از رمان بازی ( کوجیما و نوجیما ( که تابلوعه این آقای نوجیما فیک ـه درست مثل Joakim ) همکاری مستقیم داشتن برای داستانش . )

1. Big Boss is nobody special. The Legendary Hero, the Ultimate Soldier, those are not titles that Big Boss gave himself. Someone spoke of him as such, and eventually created those titles for him. The soldiers of Diamond Dogs watched you, and learned to act the way Big Boss does. Anyone can become like Big Boss.
  2. Zero was concerned with the opposite. He could not allow just anyone to become Big Boss. The world needed only one Big Boss. The world needed only one Snake, and one lord. Otherwise, Zero could not create the heaven he dreamed of.

نکته مهمی که هست مجله فامیتسو )( که ارتباط بسیار نزدیکی با گیم اینداستری شرق داره ) گفته کوجیما داره یک چیزیو مخفی میکنه .
نکته بعدی اشارات مستقیم و غیر مستقیم Nojima به کوجیما ـه . که تابلو میکنه این نوجیما خود کوجیماعه ( اه چقدر پیچ در پیچ شد جمله :D )

بعید میدونم که کسی باشه که قبول نداشته باشه داستان بازی و نحوه روایتش مورد داره . به قول آریا بود یا کیوان که دقیق یادم نیست ، داستان خوب باید بدون بند و تبصره اضافه و ... خوب باشه .

--

بگذریم از این ها ، P.T رو اکثر کسایی که 4 داشتند بازی کردن . میدونم ممکنه قبل اینکه جمله رو بخونید بگید باز یه تئوری دیگه باز فلان و ... این یکی خیلی فرق داره لطفا برید بخونید لینک زیر رو .
P.T مستقیما کمایی ـه بیگ باس تو 9 سال میدیده . جزئیات ، اثبات و ... تو لینک ـه .

https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/comments/3qoo08/pt_the_connections_to_metal_gear_solid/

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
بحث همینه. آهنگ شاهکاری مثلِ Nuclear رو میذاره رویِ تریلر، شاهد ری‌اکشن‌های فوق‌العاده‌ی اسنیک هستین که تو حماسی‌ترین لحظه‌های آهنگ توی تریلر نشون داده میشن.
بهترین حرف راجب کوجیما رو نمی‌دونم کدوم یکی از دوستان گفت ولی درست گفت. کوجیما کارگردان بهتریه در حالی که تو نویسندگی در اون حد نیست. از اشتباه‌های عظیمش در مورد فانتوم‌پین میشه به این نکته پی برد. ریسک کوجیما جواب داده. بازی داره عینِ بنز می‌فروشه و نمرات فوق‌العاده‌ای رو گرفته. این یعنی موفقیت برای ناشر و تیم سازنده. ولی این ریسک رو علاقه‌مندان به بازی قبول کردن؟ نه. معلومِ که نه. کی حاضر میشه اون بیگ‌باس افسانه‌ای رو به عنوان یه بزدل قبول کنه؟ بدنم میلرزید وقتی خشمش رو تو GZ دیدم. چطوری قبول کنم این بیگ‌باس انقدر راحت مدیک رو بذاره جای خودش و دنیا رو بندازه به جونش؟
این که کوجیما تو داستان نویسی عالی نیست،یه امر بدیهیه.
نباید انتظار داشت که یه بتونه به اندازه یه نویسنده حرفه ای بنویسه.چون کارش نویسندگی نیست
در مورد درد شبح هم باید بگم تصمیم عجیب و احمقانه ای گرفته.
میتونست به جای مدیک هر کس دیگه ای را بذاره.مثلا فرانک یگر که اتفاقا قبل انتشار بازی میگفتن ممکنه بیگ باس فرانک باشه که البته نبود.
مورد دیگه اینکه چرا چرا چرا یه بازی که قراره گپ ده ساله را پر کنه 99.9% اتفاقاتش تو یه سال اتفاق میوفته؟
وچرا بازیی که قرار بود شیطانی شدن بیگ باس یا همون ونوم را نشون بده ،دقیقا برعکس عمل کرد و ما جز معصومیت:d ازش ندیدیم؟
امیدوارم (به عنوان یه فن تازه سری) که اگه متال گیری ساخته بشه در اینده،به خود بیگ باس اصلی بپردازه.
هنوز هم خیلی سوالات مونده.در واقع فنتوم سوالات زیادی را جواب نداد.
چیزی که خودم دوست دارم،پرداختن به وقایع زنزیبار لند و چگونگی بدست گرفتن کنترلش توسط بیگ باسه.
راستی این بیگ باس از کجا این همه پول میاره که تا پایگاه هاش میرن هوا،هی پایگاه میزنه؟:d

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
مساله اصلی اینه که تریلر های بازی جوی را تو ذهن ما به وجود اوردن که اصلا تو خود بازی نبود.
تمام چیز هایی که تو تریلر ها میدیدیم و کلی ازش برداشت های پیچیده میکردیم،به ساده ترین شکل ممکن به وقوع پیوستن.
همین الان برید تریلر نوکلیر را دوباره ببینید.انصافا گریتون نمیگیره؟
ولی تو خود بازی چی؟کشک
نمونه هاش:سکانس ایلای که گفته میشد یکی از کلون های اسنیک کنارشه،به طرز مسخره ای چرند بود.
مبارزه و شورش سرباز ها و چاقووی که بیگ باس تو قلب خودش فرو میکنه،لحظه ای که سوار چاپر هستید و یکی از سرباز های خودی با لیزر اسنایپر رو قلب باس نشونه رفته،حمله تانک ها به ساهالنتروپوس و... همه وهمه فقط ادیتای خوبی از کوجیما بودند و در اصل هیچکدومشون در سطح گمانه زنی های ما نبودند.کات سین هایی که فکر میکردیم هر کدوم ابتدای یه اتفاق جالب را دارن نشون میدن،همه و همه.....

بله، در واقع کوجیما تریلرهای خوبی ساخته بود، به جای اینکه بازی خوبی بسازه. همشون هم حکم تیتر مجله های زرد و سایت های clickbait رو داشتن که تو خود بازی زمین تا آسمون فرق داشتن.
همون تریلر که Liquid رو تو هلی کوپتر نشون داد واضح ترین نمونه این مسخره بازی های کوجیماست. آخر همون تریلر Big Boss میگه "Les Enfants Terribles... Zero called it" اینجا کوجیما از قصد میخواد من و شما رو گول بزنه که فکر کنیم اون کسی که کنار Liquid بود Solid Snake ـه. خود کات سینش تو بازی از این چرت تر بود.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
درمورد اون مسئله بهترین سرباز قرن و هرکسی میتونه بهش تبدیل بشه ارجاعت میدم به این بخش از رمان بازی ( کوجیما و نوجیما ( که تابلوعه این آقای نوجیما فیک ـه درست مثل Joakim ) همکاری مستقیم داشتن برای داستانش . )

نکته مهمی که هست مجله فامیتسو )( که ارتباط بسیار نزدیکی با گیم اینداستری شرق داره ) گفته کوجیما داره یک چیزیو مخفی میکنه .
نکته بعدی اشارات مستقیم و غیر مستقیم Nojima به کوجیما ـه . که تابلو میکنه این نوجیما خود کوجیماعه ( اه چقدر پیچ در پیچ شد جمله :D )

بعید میدونم که کسی باشه که قبول نداشته باشه داستان بازی و نحوه روایتش مورد داره . به قول آریا بود یا کیوان که دقیق یادم نیست ، داستان خوب باید بدون بند و تبصره اضافه و ... خوب باشه .

--

بگذریم از این ها ، P.T رو اکثر کسایی که 4 داشتند بازی کردن . میدونم ممکنه قبل اینکه جمله رو بخونید بگید باز یه تئوری دیگه باز فلان و ... این یکی خیلی فرق داره لطفا برید بخونید لینک زیر رو .
P.T مستقیما کمایی ـه بیگ باس تو 9 سال میدیده . جزئیات ، اثبات و ... تو لینک ـه .

https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/comments/3qoo08/pt_the_connections_to_metal_gear_solid/

این که کوجیما داره یه چیزی را پنهان میکنه احتمالش خیلی خیلی زیاده.
مسلما خود کوجیما میدونسته که نسبت به انتشار بازی با این وضع،فن های سری چه ری اکشنی نشون میدن و خب احمق هم که نیست.
در نظر بگیرید که تستر ها بازی را تموم کرده باشند ولی نگفته باشند به تیم سازنده که اقا چپتر 2 به شدت روایت بد و پراکنده ای داره،و انگار یه چیزی کمه.اصلا احمقانست.
اینکه یه چیزی این بین هست با توجه به سابقه این بابا ،احتمالش 99% هست.
در مورد اینکه بیگ باس فرد خاصی نیست هم باید گفت این جمله از بنیاد مسخره و بی پایست.
مثل این میمونه که بگیم انیشتین نابغه نبوده و یه ادم عادی بوده و فقط به خاطر حرف دیگران یه نابغه محسوب میشه.خیلی خنده داره.
من اصلا تو کتم نمیره.یه چیزی تو این بازی هست که این یارو ،ملقب به استاد،داره مخفی میکنه و احتمالا چند سال دیگه میاد و میگه:
هر هر هر،ده ساله اسکولید،اگه فلان جا فلان کار را میکردید اون میسینگ چپتر هایی که میخواستید باز میشدن.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
کوجیما حاضر بود هر کاری کنه، حتی یه سری کات سین های در بازی رو بخاطر داستان بازی درست نکرده بود! بلکه اونارو ساخت تا بزارتشون توُ تریلر تا مثلاً مارو گول بزنه، کل بازی رو بچپونه توُ تریلرها و همه این کارها رو بکنه که مثلاً ما آخر بازی بدجوری شکه بشیم و بگیم WoooooW چه جالب ما آخر بازی رو توُ تریلرها دیدیم.. ولی نفهمیدیم.. WooooW چه جالب همه چی رو اشتباه حدس میزدیم.. WooooW چه جالب همه بازی در تریلرها بود ولی ما اصلاً نتونستیم این داستان رو حدس بزنیم!! چون فکر نمیکردیم همچین داستان و همچین ایده مزخرفی باشه!

در حالی که این چیدمان تریلرها نامردی به تمام معنا به شعور ما بود، چرا؟ انگار بیشتر کات سین ها برای این موشن کپچر و درست شدن که در تریلرها برای گمراه کردن ما و بازی با احساساتمون نمایش داده بشن.. یعنی بدون هیچ منطق درستی فقط با هر مزخرفی که میشه سعی بشه بدون منطق و دلیل درستی مارو به سمت "جا" خوردن حسابی ببرن.. مثل اینکه هر چیز مزخرفی رو با یه دلیل مزخرف تر بچپونی به یه داستان که مثلاً خواننده آخر داستان شوکه بشه.. اونم بر اساس یه ایده خیلی ابتدایی ( و حتی ضربه بزرگ به شخصیت اصلی این فرانچایز ) که همه چی رو بخاطر اون ایده ای که مثلاً خیلی ناب هر جوری شده توجیح کنی و بگی اینطوری و اونطوریه .. و حاضری هر جوری شده با این توجیحات کاری کنی که مثلاً همه رو سوپرایز کنی ..

Anyone Can Become Like Bog Boss

واقعاً این جمله lol داره.
Anyone غلط کرده!!!

دیده بودیم همه شخصیت های کمیک ها و یا فیلم های سینمایی آنچنانی رو جوری نشون بدن که بگن آقا هر کسی می تونه یه فهرمان باشه، ولی ندیده بودیم قهرمان به این بزرگی رو بکوبونن که بگن اقا هر کسی می تونه با 4 تا آمپول و قرص و 9 سال کما بشه بیگ باس و هیچ فرقی بین اینا نیست.. همین خودش میلیون تناقض میاره..

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
ولی یک سوالی که باقی میمونه اونم از هوادار ها کوجیما به جای این داستان ونوم چه چیزی میتوسنت بسازه که گیرا هم باشه .کل وقایع داستانی بازی رو که خودمون قبلا میدونستیم .از بدو تولد بیگ باس تا لحظه مرگش رو دیگه همه اش رو میدونستیم واقعا چه چیزی باقی مونده بود .مثلا کوجیما چه طور میتونست تو این نسخه سالید اسنیک رو بیاره که همه مون خوشمون بیاد و یا با لیکیود دیگه چیکار میکرد خیلی ها منتظره ایوا تو این نسخه بودیم ولی کوجیما به چه بهانه ای ایوا رو می اورد.من خودم با نحوه روایت داستان بازی خیلی مشکل دارم نود در صد داستان اصلی تو کاست نوار ها هست حتی خیلی از موارد مثل پایان بازی ولی کوجیما تو این نسخه به جز رکب ونوم چه چیزی تو چنته داشت که یک داستان سطح بالا بشه ؟
البته اینم اضافه کنم منم خودم خیلی از اینکه کل کات سین های بازی رو قبلش در قالب تریلر های ادیت شده دیدیم نارحت هستم.جوری کل اپنینگ بازی انگار داشتم یک تریلر رو برای باره صدم میدیدم.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
ما ها زجر می کشیم از نتیجه این بازی که زندگی کردیم با متال گیر و یکی مثل من که حدود 15 ساله تنها بازی که سرش تعصب داشتم همین بوده بعد واقعا به آدم فشار میاد یکی میاد مثلا به ما گیر میده که استاد رو چشم ما جا داره، استاد سر ما هم ببره فلان... خدایی من نفهمیدم اول درصد sarcasm تو اون پست چقدر بود که بعد فهمیدم جدی بوده!
یه چیزی که من نمیفهمم اینه که کوجیما چرا انقدر تو تریلر ها خواسته عطش ما رو زیاد کنه؟ چون این کار به هیچ وجه باعث نمیشه رو احساس رضایت ما بعد از اتمام بازی تاثیر بذاره و فقط رو میزان فروش تاثیر داره که بعید میدونم هدف اصلیش این بوده باشه.

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
کلا خصلت ایرانی ها همینه . طرف 30 سال زحمت کشیده بهترین لحظه های گیم رو برامون ردیف کرده ... اونوقت به خاطر یک اشتباه پرونده شو گذاشتن زیر بغلش با مغز کشیدنش پایین
مطمعنم اگه بیاد ایران آقایون راهی بیمارستانش میکنن تا جمشید مشایخی مثل قضیه مسی بره عذر خواهی ... کلا ایرانی همینه و باعث تاسفه
منکه از کوجیما ممنونم . بهترین نویسنده و کارگردانی که تو حوزه بازی های ویدیویی

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
از دوستان کسی راهی سراغ داره که بشه کلا این نسخه و داستانشو از حافظم پاک کنم! واقعا هرجور حساب میکنم نمیتونم چنین فاجعه ای و توی دنیای متالگیر قبول کنم ، یکی یه راهی واسه از بین بردن قسمتای مربوط به این نسخه توی سکتورای مغزم معرفی کنه!:(

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
از دوستان کسی راهی سراغ داره که بشه کلا این نسخه و داستانشو از حافظم پاک کنم! واقعا هرجور حساب میکنم نمیتونم چنین فاجعه ای و توی دنیای متالگیر قبول کنم ، یکی یه راهی واسه از بین بردن قسمتای مربوط به این نسخه توی سکتورای مغزم معرفی کنه!:(
باید مغزتو بدی دست آسلات و سایفر. اونا یه دو تا آمپول میزنن یه دو سه تا کلاس هیپنوتیزمم برات میذارن. همه اینا از یادت میره هیچ! تازه فکر میکنی خود شخص بیگ باسی و از زندگی لذت میبری:bighug:
-------------------------------------------------
دوستان خواهش میکنم از این بحث های کوجیما یه چیزی مخفی کرده و بازی چپتر مخفی داره بکشید بیرون. همینجوری از این مردک داره حالمون بهم میخوره دیگه با این خزعبلات ما رو یاد دلقک بازی های دو سه سال پیشش نندازید. ممنون:)

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
دوستان تعجب میکنم از که
می فرمایید کاشکی بیگ باس این نسخه گری فاکس بود.خب اگه اینطوری میشد درسته بهتر بود اما داستان از همین الانش هم بیشتر زیره سوال میرفت
همانطور که‌می دونید بیگ باس گری فاکس رو میفرسته به آتر هیون که راجب اونجا که گفته بودن مجهز به سلاح اتمی هستن تحقیق کنه،اگه ونوم اسنیک همون گری فاکس میشد اصلا داستان بی معنی میشد.در این که کوجیما یه چیزی رو داره مخفی میکنه شکی نیست مثلا شاید سال دیگه متال گیری عرضه بشه با اسم «صلح» چیزی که ما الان فکر میکنیم چپتر سوم چنین نامی داشته باشه.اصلا شاید همین مدیک که ما میگیم یه شخص قدیمی تو سری متال گیر باشه که ما نمیشناسیمش.ونوم اسنیک در ظاهر شخصیت خوبی بود اما در باطن و درون شیطان بود.یادتون هم نره که تو اولین نسخه متال تمام سربازان خودش رو به دلایلی میکشه(دقیقا کاری که اینجا انجام داد اما اینجا ابراز پشیمانی کرد اما اونجا نه!) یه مامور رو هم گذاشته بود که حواسش به سالید اسنیک باشه آخرش هم ونوم آوتر هیون رو بمب گذاری کرد و کلا اونجا رو نابود کرد و‌ خودش هم تو اتش سوخت.

Meysam.Kratos

کاربر سایت
May 7, 2011
36
واقعا جای تاسف داره فن متالگیر باشیو راجع به کسی که این همه سال زحمت کشید و اون همه خاطرات خوب ساخت و سری بازی بوجود آورد که دیگه بعید میدونم تو کل تاریخ تکرار بشه همچین چیزی بیاید اینجوری حرف بزنید دربارش

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
کوجیما حاضر بود هر کاری کنه، حتی یه سری کات سین های در بازی رو بخاطر داستان بازی درست نکرده بود! بلکه اونارو ساخت تا بزارتشون توُ تریلر تا مثلاً مارو گول بزنه، کل بازی رو بچپونه توُ تریلرها و همه این کارها رو بکنه که مثلاً ما آخر بازی بدجوری شکه بشیم و بگیم WoooooW چه جالب ما آخر بازی رو توُ تریلرها دیدیم.. ولی نفهمیدیم.. WooooW چه جالب همه چی رو اشتباه حدس میزدیم.. WooooW چه جالب همه بازی در تریلرها بود ولی ما اصلاً نتونستیم این داستان رو حدس بزنیم!! چون فکر نمیکردیم همچین داستان و همچین ایده مزخرفی باشه!

در حالی که این چیدمان تریلرها نامردی به تمام معنا به شعور ما بود، چرا؟ انگار بیشتر کات سین ها برای این موشن کپچر و درست شدن که در تریلرها برای گمراه کردن ما و بازی با احساساتمون نمایش داده بشن.. یعنی بدون هیچ منطق درستی فقط با هر مزخرفی که میشه سعی بشه بدون منطق و دلیل درستی مارو به سمت "جا" خوردن حسابی ببرن.. مثل اینکه هر چیز مزخرفی رو با یه دلیل مزخرف تر بچپونی به یه داستان که مثلاً خواننده آخر داستان شوکه بشه.. اونم بر اساس یه ایده خیلی ابتدایی ( و حتی ضربه بزرگ به شخصیت اصلی این فرانچایز ) که همه چی رو بخاطر اون ایده ای که مثلاً خیلی ناب هر جوری شده توجیح کنی و بگی اینطوری و اونطوریه .. و حاضری هر جوری شده با این توجیحات کاری کنی که مثلاً همه رو سوپرایز کنی ..

واقعاً این جمله lol داره.
Anyone غلط کرده!!!

دیده بودیم همه شخصیت های کمیک ها و یا فیلم های سینمایی آنچنانی رو جوری نشون بدن که بگن آقا هر کسی می تونه یه فهرمان باشه، ولی ندیده بودیم قهرمان به این بزرگی رو بکوبونن که بگن اقا هر کسی می تونه با 4 تا آمپول و قرص و 9 سال کما بشه بیگ باس و هیچ فرقی بین اینا نیست.. همین خودش میلیون تناقض میاره..

اینکه بگیم بعضی از کات سین ها فقط برا تریلر بودن به نظر من کاملا اشتباهه.کات سین های بازی احتمالا به دلیل کودک ازاری(اتش زدن روستا،تمرین بچه ها در افریقا)،کامل نبودن یا بی ربط بودن به ماموریت های اصلی (کمپ امگا) و اینکه سوم میشن تروت از بازی حذف شده(موتور سوار بودن ونوم)
از بازی حذف شدند

- - -ویرایش - - -

ولی یک سوالی که باقی میمونه اونم از هوادار ها کوجیما به جای این داستان ونوم چه چیزی میتوسنت بسازه که گیرا هم باشه .کل وقایع داستانی بازی رو که خودمون قبلا میدونستیم .از بدو تولد بیگ باس تا لحظه مرگش رو دیگه همه اش رو میدونستیم واقعا چه چیزی باقی مونده بود .مثلا کوجیما چه طور میتونست تو این نسخه سالید اسنیک رو بیاره که همه مون خوشمون بیاد و یا با لیکیود دیگه چیکار میکرد خیلی ها منتظره ایوا تو این نسخه بودیم ولی کوجیما به چه بهانه ای ایوا رو می اورد.من خودم با نحوه روایت داستان بازی خیلی مشکل دارم نود در صد داستان اصلی تو کاست نوار ها هست حتی خیلی از موارد مثل پایان بازی ولی کوجیما تو این نسخه به جز رکب ونوم چه چیزی تو چنته داشت که یک داستان سطح بالا بشه ؟
البته اینم اضافه کنم منم خودم خیلی از اینکه کل کات سین های بازی رو قبلش در قالب تریلر های ادیت شده دیدیم نارحت هستم.جوری کل اپنینگ بازی انگار داشتم یک تریلر رو برای باره صدم میدیدم.

اینکه بگیم چه داستان دیگه ای میتونست بذاره درست نیست.به شخصه خیلی بار ها شده به دلیل علاقه به یک بازی عیب های اون در نظرم کمتر اومده و مشکلات داستانی در نظر منطقی اومده.یعنی یه جور هایی مغزم نسبت به ایده های بهتری که میتونسته پیاده بشه بسته میشده.

- - -ویرایش - - -

کلا خصلت ایرانی ها همینه . طرف 30 سال زحمت کشیده بهترین لحظه های گیم رو برامون ردیف کرده ... اونوقت به خاطر یک اشتباه پرونده شو گذاشتن زیر بغلش با مغز کشیدنش پایین
مطمعنم اگه بیاد ایران آقایون راهی بیمارستانش میکنن تا جمشید مشایخی مثل قضیه مسی بره عذر خواهی ... کلا ایرانی همینه و باعث تاسفه
منکه از کوجیما ممنونم . بهترین نویسنده و کارگردانی که تو حوزه بازی های ویدیویی

متاسفانه تو این دنیا یه قانون وجود داره که میگه همیشه شکست ها به خصوص وقتی در اخرین دفعات باشند،بیشتر به چشم میان.
کوجیما سی سال داره متال گیر میسازه،دستش درد نکنه.
بهترین داستان وکارگردانی ها را یه تنه تو بازی هاش پیاده کرده و یه تنه کاری کرده که خیلی استدیو ها نمیتونن انجام بدن.دمش گرم.
اسطوره ای ترین کاراکتر را تو دنیای گیم ساخته که من که 1 سال بیشتر نیست با سری به طور کامل اشنا شدم،عاشقش شدم .خسته نباشه.
ولی ولی ولی....اینکه تو اخرین متال گیر بیاد قشنگ بزنه اون کاراکتر حماسی را ببره زیر سوال و تازه روش رمان بده که هر کسی میتونه بیگ باس بشه و تو تریلر ها چیزی را نشون بده که تو بازی اصلی فقط شبحی ازش هست،توهین به من مخاطبه.
بعضی اشتباه ها هستند که ممکنه نتایج خیلی بدی در کل نداشته باشند ولی خیلی تو خاطر میمونند.
این اشتاباهی که کوجیما درباره داستان فنتوم کرد ازین اشتباه ها بود(البته تنها مورد دیگه ای هم که ازین دست اشتباه ها یادم میاد مربوط میشه به کاپیتان جرارد عزیز که با لیز خوردن تو اون بازی لعنتی،25 سال امید ما را به فنا داد)
.
.
.
در مورد اینکه میگید دنبال محتوای مخفی نگردیم،تا حدودی درسته.ولی دلیل گشتن ما اینه که ما باورمون نمیشه که کوجیما انقدر بیشعور باشه که بیاد یه همچین بازی ناقصی بسازه و برا همین احتمال میدیم که ما را سرکار گذاشته باشه.

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,050
نام
حامد
اقا چرا کوجیما رو لعن و نفرین میکنید؟
والا منم از افراد ناراضی درباره این قسمت v هستم ولی خب دیگه کوجیما کششو نداشته دیگه نهایتش همین بود که انجام داد و ما نباید به خاطر یک اشتباه خرابش کنیم.
دیگه چسبودن القاب مختلف به کوجیما خدایی روا نیست

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر