Spencer: سعی ما بر بازیابی اعتماد است نه شکست Sony

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
spencer-xbox-one-team-focused-on-regaining-fan-trust-not-beating-ps4-144439864078.png

Xbox One در حال فروش است و مایکروسافت توانسته بخشی از جایگاه گذشته خود را بازیابد، اما آیا این شرکت دوباره می‌تواند به وضعیتی بازگردد که با سونی در زمینه فروش رقابت کند؟

این سوالی است که مطمئنن به دفعات از رئیس بخش Xbox، پرسیده شده است اما اینبار Phil Spencer در مصاحبه‌ای در Geekwire Summit 2015 به تشریح این موضوع پرداخت.
او توضیح داد که در طی 18 ماه مدیریتش، دیدگاهش عوض شده و حالا تمرکز را بر روی بازیابی اعتماد مشتریان و وجه برند Xbox، با راه اندازی طرح‌هایی مثل Backward Compability، گذاشته است، هر چند ممکن است هیچ وقت Xbox One به رقیبش نرسد:
"من در ابتدا با شعارهایی مثل 'ما می‌خواهیم برنده شویم' شروع کردم اما بلافاصله متوجه شدم که شما تنها می‌توانید عوامل خود را کنترل کنید. سونی با Playstation 4 به موفقیتی کم نظیر دست یافتند اما برای من، به عنوان رئیس Xbox کار با تیم و مجموعه طرفداران Xbox بسیار سودمند بود تا بر روی محصولمان تمرکز کنیم. "
البته طبیعی است که وقتی جایگاه اول برای شما نیست، متواضع باشید اما اسپنسر معتقد است که مایکروسافت به درک این موضوع رسیده که جای تمرکز بر جنگ بین کنسولی، بر روی محصول خود تمرکز کند:
این 18 ماه برای من حامل تغییرات زیادی بود. اگر دقت کنید من خیلی کمتر درباره‌ی رقابت صحبت می‌کنم. مردم می‌گویند 'شما در حال باختن هستید، پس هیچ وقت نمی‌توانید دوباره به عرصه رقابت بازگردید'. به نظرم درستی این مسئله در آینده مشخص خواهد شد. اگر هم روزی برنده از عرصه بیرون آمدیم، دوست دارم با روند فعلیمان باشد. همه چیز درباره‌ی بازی‌ها و نحوه‌ی رفتار با مشتریانمان است."
اما آیا Xbox One بر Playstation 4 غلبه خواهد کرد؟
"من نمی‌دانم. مدت زمان این نسل... سونی محصول بسیار خوبی دارد و بسیار جلوتر از ما هستند اما من از وضعیت فعلی بازی و لاین-‌آپمان راضی هستم."
اسپنسر سپس به سراغ روزهای اول سمتش می‌رود، روزهایی که مایکروسافت از هر طرف مورد هجمه قرار می‌گرفت و مجبور شد سیاست‌هایش را به طور کامل تغییر دهد:
"چیزی که من در آن زمان دست کم گرفتم، تاثیر بسیار مخربی بود که وضعیت عرضه Xbox One بر روی تیم ما در ردموند گذاشته بود. آن‌ها به اندازه‌ی طرفدارنمان ضربه خورده بودند . من نشستم و به چندین هزار نفر فکر کردم، مردمی که با چند جمله و فکر اشتباه، زحمات شبانه روزیشان که 3 سال هم طول کشیده بود، هدر می‌رود. سپس شما از خود می‌پرسید ' چرا من این کار را انجام می‌دهم وقتی یک نفر با حرف‌هایش تمامی زحماتم را بر باد می‌دهد؟'"
اسپنسر علاوه بر بازیابی اعتماد طرفداران باید جلوی از هم پاشیدگی تیم خود را هم می‌گرفت:
وقتی که من می‌بینم تیمم از گروهی که رهبریت رئیس خود را زیر سوال می‌برد، به تیمی تبدیل شده که از طرفداران انرژی می‌گیرد و خوشحال است، خوشحال می‌شوم چرا که این تیم قادر به ارائه کارهای خارق‌العاده است. تیم ما در ابتدای موضوع Backward Compability هیچ ایده‌ای از آن نداشت، سپس ما چند مهندس را فرستادیم و راهش را کشف کردند. شما چگنه می‌خواهید کدها را از PowerPC به X86 منتقل کنید در حالی که بدون آن عملا کار غیر ممکن است؟ آن‌ها به این موضوع دست پیدا کردند. من هیچ وقت پایداری شرکتمان را زیر سوال نمی‌برم اما این را می‌دانم که اعضای تیم ما نه از شکست دادن سونی، بلکه از جلب بیشترین تعداد مشتری انرژی می‌گیرند."
او با این مسئله که کارهای زیادی پیش رو دارند بحث را خاتمه می‌دهد:
"آیا ما به صورت کامل وضعیتمان را بازیابی کرده‌ایم؟ من نسبت به وضعیت فعلیمان دید مثبتی دارم اما در نشستی که با مدیران Gamestop داشتم، و یک جلسه هم با 5000 مدیر دیگر Gamestop خواهم داشت، به من می‌گویند هنوز مشتریان در مورد عدم اجرای بازی‌های استفاده شده یا دست دوم صحبت می‌کنند. برای اینکه شفاف صحبت کرده باشیم، کنسولمان بازی‌های دسته دوم را اجرا می‌کنند اما مسئله اینجاست که در ذهن مشتری همیشه حرف اول خواهد ماند. بازیابی این اعتماد بسیار سخت خواهد بود."

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا پس از گذشت 18 ماه و 2 E3، آیا فکر می‌کنید فیل اسپنسر پتانسیل رهبری تیم و رساندن Xbox به رقیب خود را دارد؟

منبع

آخرین ویرایش:

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
واقعا اون سیاست های ابتدای عرضه خیلی به ضرر xbox تموم شد. اون جمله های آخرش جالب بود که میگه مردم هنوز فکر می کنن کنسول ما توانایی اجرای بازی های دست 2 رو نداره! واقعا راست میگه که حرف اول همیشه تو ذهن مشتری باقی می مونه!
اما واقعا تلاش اسپنسر و تیمش قابل تقدیره. کارش خیلی درسته. ازش خوشم میاد.

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
خیلی خوشم میاد وقتی Executive های تاپ شرکت ها اینقدر میتونن صادقانه حرف بزنن......
تو بقیه مصاحبه ها من همش احساس میکنم مصاحبه با سیاستمداراست که جز دروغ کار دیگه بلد نیستن، ولی اسپنسر خیلی شیک و با اخلاق راست قضیه رو میگه....
همین باعث میشه بهش احترام گذاشت.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
درسته که مایکروسافت ابتدای رقابت تو نسل جدید رو بد شروع کرد ، اما به لطف فیل اسپنسر ، ما هر روز شاهد تغییرات جدید و جدی در XOne هستیم ، چیزی که من مشتری رو وادار به خرید این کنسول میکنه یه جمله اس : پیش به سوی آینده. تو سال 2015 مایکروسافت نشون داد با اینکه از رقیبش عقب افتاده ، چه در زمینه بازی چه در زمینه سخت افزار و فروش ، اما تیم اسپنسر به آسونی شکست نمی خوره. E3 امسال طرفداران رو با عقیده یک کنسول با بازی های مختلف و معرکه به سمت فروشگاه ها فرستاد. به امید رقابت تنگاتنگ بین این دو شرکت که منجر به پیروزی تمام گیمر ها بشه:x

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
آقای اسپنسر واقعا به نظرم یک مدیر نسبتا خوب در زمینه ی گیمینگ هست و چیزی هست که microsoft بهش نیاز داشت در گیمینگ .
به امید موفقیت بیشتر و بهتر :bighug:

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
بنده خدا حق داره هنوز هم با این همه اطلاع رسانی و بالا و پایین !! 90 درصد همین سایت فکر میکنن ایکس باکس وان یه کنسول olways online هست

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
چیزی که اسپنسر گفت واقعا حرف اخرش سوزناک بود همین الان برید سعدی مشهد پنچاه در صد فروشنده ها و خریداران فکر میکنن Xbox باید انلاین باشی همیشه و پنچاه در صد دیگه فکر میکنن توانایی این کنسول در حده x360 یکم بالاتره ! این چیزایی که میگم رو به شخصه تو مغازه دوستم دیدم.
ولی درباره بازیابی اعتماد واقعا تو راه درستی قدم داره بر میداره اول اینکه با هر ترد پارتی کار میکنه فرانچایز رو به مالکیت خودش در میاره مثل کوانتوم بریک و اسکیل باند و و و خیال Xbox دار رو مطمعن میکنه این بازی ها هیچوقت روی پلتفرم رقیب عرضه نمیشه چیزی که تو نسل قبل اصلا اعتمادی وجود نداشت.یا همین بخش فیدبک واقعا باید یک xbox one دار باشید تا حس کنید چقدر تو اپدیت های ماهانه نسبت به فیدبک های کاربران اهمیت میدن .یا حرکت های مشتری پسندانه مثل همین بازی های رایگان Xbox live که واقعا پنچ شیش ماهی شده بازی های با کیفیت میاد و قابلیت BC .
در کل چند روز پیش یکی از دوستام سربازه زیاد اخبار رو دنبال نمیکنه ازم پرسید اگر بخوای دوباره یک کنسول بخری one یا ps4 میخری و خوشحالم با باور درونم قاطعانه گفتم Xbox One

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
این آدم با مدیریت خارق العاده اش تو بخش اکس باکس بالاخره نتیجه ی کاراش رو می بینه! از همین الان میشه نتیجه ی تغییرات رو دید! همین چند روز پیش خبر اومده بود که توی آمریکای جنوبی که بازارش از بازار آسیا بزرگتر هست one از ps4 جلو افتاده تو فروش! به نظرم اختلاف فروش بین دوتا کنسول خیلی کمتر میشه اگه مایکروسافت با همین روال پیش بره که احتمالا هم همین خواهد بود!

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
یسری حرف مفت که عوضشون کرد
قیمت بیشتر کنسول و در نهایت سخت افزار کمی ضعیفتر کار رو به اینجا کشوند. با این لاین اپ اگه درست پیش میرفت الان جای دوتا کنسول تو میزان فروش کاملا بر عکس بود

incoming

کاربر سایت
Mar 29, 2013
74
نام
مصطفی
چیزی که اسپنسر گفت واقعا حرف اخرش سوزناک بود همین الان برید سعدی مشهد پنچاه در صد فروشنده ها و خریداران فکر میکنن Xbox باید انلاین باشی همیشه و پنچاه در صد دیگه فکر میکنن توانایی این کنسول در حده x360 یکم بالاتره ! این چیزایی که میگم رو به شخصه تو مغازه دوستم دیدم.
ولی درباره بازیابی اعتماد واقعا تو راه درستی قدم داره بر میداره اول اینکه با هر ترد پارتی کار میکنه فرانچایز رو به مالکیت خودش در میاره مثل کوانتوم بریک و اسکیل باند و و و خیال Xbox دار رو مطمعن میکنه این بازی ها هیچوقت روی پلتفرم رقیب عرضه نمیشه چیزی که تو نسل قبل اصلا اعتمادی وجود نداشت.یا همین بخش فیدبک واقعا باید یک xbox one دار باشید تا حس کنید چقدر تو اپدیت های ماهانه نسبت به فیدبک های کاربران اهمیت میدن .یا حرکت های مشتری پسندانه مثل همین بازی های رایگان Xbox live که واقعا پنچ شیش ماهی شده بازی های با کیفیت میاد و قابلیت BC .
در کل چند روز پیش یکی از دوستام سربازه زیاد اخبار رو دنبال نمیکنه ازم پرسید اگر بخوای دوباره یک کنسول بخری one یا ps4 میخری و خوشحالم با باور درونم قاطعانه گفتم Xbox One

اینجا بنده و شما وخیلیای دیگه فن فلان کنسول یا فلان کمپانی هستیم ولی بیخیال دیگه با باور درون..؟!

Davakineee

کاربر سایت
May 10, 2014
625
نام
محـــمد حـســـین
مشکل همون زمان معرفی بود که سیاست هاشون ضربه ی بزرگی به پیکره ی Xbox زد !
نسل گذشته خودم و تقریبا هر کسی که میشناختم از دوستان و اشنایان 360 داشتند ! اوایل نسل که رفتار مایکرو رو دیدیم همه رفتیم سمت PS4 ! از تصمیمم هم بشدت راضیم
درسته که الان سیاست هاشون تغییر کرده ولی یه حس بی اعتمادی درون من ایجاد کرده که اجازه نمیده حتی به وان فکر کنم ! اب رفته به جوب دیگه برنمیگرده

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
دنیایی بی رحمی هست با یک حرکت اشتباه حتی در حرف حتی شایعه ، امکان داره یک شرکت تا سرحد نابودی بره
یک شایعه برای M9 و HTC کافی بود که سر داغ بودن چیپ 810 کوالکلام این شرکت رو تا حد ورشکستگی برسونه!

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
"من هیچ وقت پایداری شرکتمان را زیر سوال نمی‌برم اما این را می‌دانم که اعضای تیم ما نه از شکست دادن سونی، بلکه از جلب بیشترین تعداد مشتری انرژی می‌گیرند."
چقدر خوب و با شخصیت صحبت میکنه عاشق ادبیات و پرستیژ این مردم:d:x
موفق باشی فیل دوست داشتنی

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان
من نشستم و به چندین هزار نفر فکر کردم، مردمی که با چند جمله و فکر اشتباه، زهمات شبانه روزیشان که 3 سال هم طول کشیده بود، هدر می‌رود.

سر این جمله واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم! قشنگ یاد مملکت خودمون میفتم!:| فقط با این تغییر که تصمیمات مزخرف این عده قلیل، بجای چند هزار نفر و 3 سال، 80 میلیون نفر و تمام عمرمشون رو داره هدر میده!:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر