southern island چیزی جز کوچک شده معماری فعلی نیستند!!!

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
radeon_logo_new.jpg

خبر بد برای هواداران برند amd :

معماری جدید وجود ندارد:

بله درست شنیدید GPU های نسل اینده AMD که به نام جزایر جنوبی خوانده میشد چیزی جز کوچک شده جزایر شمالی یعنی نسل فعلی GPU های AMD که با فناوری 40nm ساخته میشوند نیستن.

نقل از وبسایت فودزیلا:

بر طبق منابع ما SI(southern island )s چیزی جز فشرده شده نسل فعلی که ما اونهارو جزایر شمالی northern island میخونیم نیستن .هیچ معماری عظیم و متفاوتی وجود نداره .فقط فشرده شده die size معماری فعلی هست.هرچند شما میتونی انتظار تعداد بیشتر شیدر هارو داشته باشید که به خاطر 28nm شدن die size هست و خوب مشخصا TDP این شیدر ها بسیار کمتر از نسل فعلی است.این بدین معناست که این چیپ ها جایگزین HD6870 و HD6850 میشن با تعداد شیدر و پرفورمنس بیشتر.

هیچ معماری جدید پردازنده گرافیکی برای AMD تا سال 2012 وجود نداره.زمانی که تکنولوژی 28nm بالغ تر بشه که احتمال زیاد فقط در نیمه دوم سال جاری این اتفاق خواهد افتاد.خوشتون بیاد یا نیاد:شما باید هیجان خودتون رو از پردازشگر های گرافیکی مجتمع که در کنار پردازنده ها عرضه میشن (همون APU عنوان شده) شروع کنید و فعلا به همین بسنده کنید.

-------------------------------------------------------

نظر من:

خوب این احتمالا واسه دوستداران نسل اینده پردازشگر های گرافیکی انویدیا که کپلر Kepler میخوندیم خبر خوبی نمیتونه باشه.چون تجربه نشون داده این 2 شرکت به جز نسل G80 همیشه در کنار هم حرکت میکردن وبازار رو حرکت میدادن.من به شخصه امید دارم لاقل رقیب بتونه یک جهش اساسی مثل نسل اول تسلا یعنی G80 بکنه تا AMD به خودش بیاد و GPU هایی با معماری جدیدتر عرضه کنه.

موفق باشید

منبع

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر