نمایشگاه/رویداد SONY E3 2016 Press Conference

به کنفرانس Sony از 0 تا 10 چه امتیازی می دهید؟!

• مجموع رای دهنده‌ها
    361

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad

درود ملت پلی استیشن | Hello Playstation Nation​

58159637851660200673.jpg

Electronic Entertainment Expo یا به اختصار E3 بزرگترین رویداد گیمینگ و کنفرانس سالانه ای هستش که نام اون یاداور خاطره های خوب فراوانی برای تمامی گیمرهای جهانه و قطعا هیچ گیمری اون حال و هوای روزهای E3 رو فراموش نمیکنه چون همیشه ما شاهد نمایش های جدید، معرفی بازی های جدید و سورپرایزهای زیادی بودیم و امسال هم طبق روال سال های گذشته همینطور خواهد بود.

83622655329489717478.jpg

13807142701421226226.png

کنفرانس در تاریخ 14 جون / 25 خرداد و ساعت 5:30 دقیقه صبح به وقت تهران کنفرانس برگذار خواهد شد.

t1465866000z4.png

35420169545648529145.png

کنفرانس به صورت زنده از Twitch و YT و IGN و .... پخش خواهد شد.لازم به ذکر است که کنفرانس از طریق کنسول PS4 نیز قابل دیدن است.

71857830794525511232.png

08347609386986043819.gif

سال 2013 بود که Cory Barlog به استدیو Santa Monica پیوست و کار خود را برروی پروژه معرفی نشده اغاز کرد.در سال 2013 استدیو در حال نقل مکان بود که بارلاگ در صفحه توییتر خود عکسی از داستان بازی منتشر کرد و اینگونه نوشت "برای همه کسایی که میخوان بدونن من روی چی کار میکنم اینم از این.کل داستان بازی که در 171 کارد جریان داره اوه خیلی تمایل دارم انجام بدم"بعد از این بارلاگ رسما در PSX 2014 کار برروی نسخه جدید God of War را اعلام کرد.
احتمال نمایش یک تیزر در زمان اغازین یا پایان کنفرانس برای معرفی بازی شدیدا زیاده.

42896304517959471009.gif

بعد از یک دهه کار برروی عناوین شوتر استدیو Guerrilla Games رسما از IP جدید خود تحت عنوان Horizon:Zero Dawn در E3 سال گذشته رونمایی کرد.این ای پی جدید شدیدا جاه طلبانه است زیرا ایده ان تاکنون در این صنعت مشاهده نشده است. طی معرفی بازی تریلر گیم پلی نیز از بازی پخش شد که نوید یک عنوان خوش ساخت و بلندپروازانه را داد.بعد از نمایشگاه PGW این عنوان در سکوت خبری کامل فرو رفت بدون شک صبر برای نمایشی از بازی در نمایشگاه سخت و هیجان انگیز است همچنین طبق توییت های کارگردان بازی اقای Mathijs de Jonge به زودی ما شاهد نمایشی جدید از بازی خواهیم بود.چه جایی بهتر از E3 ؟

28719863704010547658.gif
Polyphony Digital استدیو نام اشنای ریسینگ ساز عنوان خود را در نمایشگاه Paris Games Week تحت نام Gran Turismo Sport معرفی کرد.بعد از ان ما شاهد نمایش دیگری از پرفروشترین فرنچایز سونی نبودیم استدیو قول بتای این عنوان محبوب را در امسال داده بود اما یامائوچی است دیگر و بدقولی هایش.بدون شک همگی منتظر نمایش جدیدی از بازی و روی استیج امدن یامائوچی با مترجم خود هستیم!!

14592580771211445638.gif

Dreams نام عنوان به شدت جاه طلبانه استدیو خلاق Media Molecule است عنوانی که در نام خود چیزهای زیادی را جای داده است.تصورش را بکنید کنترلر را بردارید و هرانچه که در ذهن خود دارید را در بازی پیاده سازی کنید جالب است نه؟!به احتمال فراوان بازی با یک نمایش طولانی ظاهر خواهد شد.

47137433138673848760.jpg

The Last Guardian عنوانی که پس از کش و قوس های زیاد در E3 سال گذشته معرفی مجدد شد و ارزو عده ی زیادی از گیمرها را براورده کرد.انتظار برای تریلری جدید از عنوان استادفامیتو اودا شیرین است.​
46437443999042539750.gif
عنوان جدید استدیو Quantic Dream تحت نام Detroit:Become Human در نمایشگاه PGW با یک تریلر زیبا معرفی شد که گرافیک بصری به شدت فوق العاده ای را دارا بود اطلاعات زیادی از این عنوان منتشر نشده است. شوق دیدن تریلر گیم پلی این عنوان بسیار بالاست و صد البته دیوید کیج دوست داشتنی با صحبت های روی استیجش.

43333992421938821899.jpg

WiLD عنوان جدید میشل انسل است که توسط Wild Sheep Studio ساخته میشود که با گرافیک دیزنی مانند خود و نمایش هایی که داشته است نوید یک بازی فوق العاده را داده است.در این عنوان به جای همه چیز میتوان بازی کرد و همین امر دلیل کافی ست که منتظر نمایش جدیدی از این بازی باشیم.

84345778051878441647.jpg

کار برروی Gravity Rush 2 بعد از نسخه اول Gravity Rush آغاز گردید و Project siren از همان ابتدا تصمیم داشته‌ است تا نسخه دوم را برروی PS4 عرضه کنند.نسخه دوم نیز بار دیگر نوید یک بازی خوش ساخت و متفاوت را با دنیای داینامیک خود میدهد.Raven یار و یاور ما در این نسخه به Kat کمک می‌کند تا دشمنان را شکست بدهد.حضور بازی در E3 تایید شده است همچنین بازی دارای غرفه در نمایشگاه خواهد بود.

71473720432610497770.jpg

اسکات رود مدیر استودیوهای سونی در آمریکای شمالی، در مصاحبه ای با Kinda Funny Games در مورد بازی های دو استدیو سونی یعنی Sucker Punch و Bend Studio اینگونه سخن گفت: "پروژه بند در وضعیتی است که قابل بازی است و همه از بازی رضایت دارند و لبخند میزنند. طبق گفته رود این پروژه لحظه درخشش بند است."
در ادامه او به پروژه درحال کار استودیوی ساکرپانچ اشاره کرد. یوشیدا و رود هردو بازی این استودیو را تجربه کردند و به نظرشان «سرگرم کننده» بوده است. درحال حاضر پروژه درحال ساخت ساکرپانچ در مراحل اولیه خود است و بسیاری از ویژگیهای بازی تغییر خواهند کرد. وقتی درمورد سری inFAMOUS و آینده آن سوال شد، رود اینطور پاسخ داد که سونی هیچوقت یکی از مجموعه های خود را بازنشسته نمیکند. در پایان نیز رود اشاره ای به نام پروژه درحال کار ساکرپانچ نکرد.

احتمال نمایش عناوین HellBlade و No Man's Sky و Shenmue III و...نیز میباشد.به احتمال فراوان بخش زیادی از کنفرانس به هدست واقعیت مجازی سونی و بازی هایش اختصاص خواهد یافت.

86627938149060009839.png

38745682359565376907.png

41432574255191462143.png

Playstation خانه قدیم Tekken
عنوان Tekken یکی از محبوب ترین عناوین در بین بازی های فایتینگ می باشد که بسیاری از گیمرها با ان خاطرات خوش زیادی داشته اند و چه بسا با ان بزرگ نیز شده اند.عنوانی که در زمان گذشته تعدادی از نسخه های ان انحصاری کنسول های پلی استیشن بوده اند و حال نیز به رسم ژاپنی بودن و روابط حسنه ای که میان سونی و نامکو می باشد تنها جایی که احتمال نمایش و مشخص شدن تاریخ عرضه این عنوان است کنفرانس سونی است.به احتمال زیاد شاهد تریلری از این عنوان همراه با مشخص شدن تاریخ عرضه دقیق خواهیم بود.این عنوان فعلا فقط برای PS4 تایید شده است و سرنوشت عرضه بازی برروی بقیه پلتفرم ها هنوز مشخص نیس.
Fated Retribution نسخه بهبود یافته ای از Tekken 7 است که در اصل برای کنسول های آرکید منتشر شده بود. این عنوان شخصیت های بیشتری را نسبت به بازی اصلی همراه خود دارد.
07613117404975028415.png

نبردی سهمگین برای افتخار
For honor عنوانی که در E3 سال گذشته در سبک HnS معرفی شد و با توجه به سیستم مبارزات تن به تنی که دارا است دل عده ی زیادی از گیمرها را بدست اورد.این عنوان علاوه بر بخش چند نفره داری بخش تک نفره نیز می باشد که اعلام شده است به زودی از ان اطلاعاتی منتشر خواهد شد.بخش داستانی این عنوان دارای داستان های متفاوتی خواهد بود که همین مورد علاوه بر بخش مولتی احتمال نمایشی از این عنوان را در کنفرانس سونی میدهد.
89950690746249216711.png

شوالیه باز خواهد گشت
اواخر سال گذشته در مراسم The Game Awards بود که Telltale اعلام کرد مشغول ساخت یک بازی بر اساس Batman ابر قهرمان مشهور کتاب های مصور DC است و تاکنون این عنوان نمایشی نداشته است و با توجه به تاریخ عرضه این عنوان که در تابستان امسال است به احتمال فراوان شاهد نمایشی از این بازی خواهیم بود.این عنوان در دنیای مخصوص به خود ئر جریان است و ارتباطی با وقایع کتاب های مصور DC، کارتون ها، فیلم های سینمایی و یا بازی های Arkham نخواهد داشت. این عنوان تمرکز بسیاری بر روی شخصیت بروس وین دارد و بازیکنان در قالب بتمن یا بروس اتفاقات گوناگونی را تجربه خواهند کرد.
42067791105174253688.png

ندای وظیفه تو را فرا میخواند
طبق رسم هرساله اکتیویژن نسخه جدیدی از سری Call Of Duty را تحت عنوان Infinite warfare را معرفی کرد.
طبق روابط خوب سونی و شرکت سازنده و اعلام اینکه Call Of Duty خانه جدید پلی استیشن است نمایش این عنوان در کنفرانس قطعی می باشد.لازم به ذکر است این عنوان بیشترین تعداد Dislike را در تاریخ ویدیو های یوتیوب را دارا است.
20291219839379866842.png

انتقام،خون،جنایت بر پایه مافیا
بدون شک یکی از محبوب ترین سری بازی های رایانه ای، مجموعه Mafia می‌باشد. سری که محبوبیت خود را به یکباره بدست نیاورده و عمق این موضوع را باید در اولین نسخه سری یعنی ساخته ی استودیوی Illusion Softworks جست و جو کرد.عنوانی که با توجه به اطلاعات منتشر شده نوید یک مافیا باشکوه را میدهد.با توجه به نزدیک بودن تاریخ انتشار این عنوان احتمال نمایشی از بازی در کنفرانس وجود دارد.
42661666816986295931.png

سگ ها شیکاگو با دنیایی جدید کار خود را شروع میکنند
نسخه اول این سری عنوانی سرگرم کننده بود اما نتوانست به وعده هایی که داده شده بود عمل کند.قسمت بعدی این عنوان توسط یوبی سافت تایید و قول داده شد که با تغییراتی فراوانی باز خواهد گشت.مکانیزم هایی که گیمرها در نسخه قبلی دوست داشته اند دست نخورده باقی خواهد ماند.با توجه به برنامه یوبس سافت برای انتشار این عنوان در سال اینده شاهد نمایشی از این عنوان خواهیم بود هرچند که احتمال ان کم می باشد اما با توجه به پربازدید بودن کنفرانس سونی بعید نیست.
09643326941929830122.png

دشمن را دیدی؟تبریک راه را درست امدی!
Adam Jensen قهرمان دوست داشتنی با صدای دوست داشتنی تر این بار با نسخه جدید این سری شمارا محکوم به تجربه این عنوان کرده است قهرمان این عنوان تغییرات ماشینی فراوانی در بدن خود دیده است.تاریخ عرضه این عنوان فقط چند روز بعد از رویداد E3 یعنی 2 شهریور می باشد.به همین دلیل انتظار نمایش های جدیدی از این عنوان را می توان داشت.
92008404536237299523.png

قاتل خاموش در حال تماشا است
Dishonored 2 عنوانی که ادامه ای بر نسخه اول و موفق این عنوان ساخته شده است عنوانی که نسل قبل چه از نظر گیمرها و منتقدها یکی از بهترین عناوین سال به شمار می اید.یک بار دیگر ماسک معروف Corvo را بزنید و در شهر افتابی Karnaca به راه خود ادامه دهید.این عنوان یک نمایش کوتاه اما کامل داشته است و نمایش گیم پلی ان نیز در E3 2016 تایید شده است اما احتمال اینکه در کنفرانس سونی نمایشی نیز داشته باشد کم نیست.

85178226857490994438.png

• [*]PS4 اپگرید شده یا همان PS4 NEO توسط Andrew House تایید شد.

[*]شایعات خبر از ساخت یک بازی از عنوان "مرد عنکبوتی" توسط استدیو Sucker Punch در سبک اکشن جهان باز از این سوپر هیرو میدهد.
    [*]سونی برای چندمین بار تایید کرد که عنوان Crash Bandicoot همچنان در اختیار شرکت Activision قرار دارد.
    [*]عنوان Persona 5 در E3 حضور پررنگ خواهد داشت این مورد توسط استدیو Atlus تایید شده است.
    [*]Dead Don't Ride نام عنوان جدید استدیو Bend با توجه به شایعات میباشد که با موتور Unreal Engine 4 در سبک جهان باز و ترسناک در حال ساخت میباشد اما با توجه به حرف های یوشیدا عنوان جدید بند قابل بازی میباشد و منتظر زمان مناسب برای معرفی میباشند.
    [*]نمایش عنوان انحصاری Wild Guns در کنفرانس تایید شد.

25526278481506082752.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با تشکر ویژه از هادی عزیز و گل بابت تمام زحماتش @HDV 7
امضا کنفرانس برای کسایی که میخوان استفاده کنن:

04736942175662081474.gif

E3 پر از گیمی داشته باشید.

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
شرایط Wild به نظرم مشابه NMS هست، تا جایی که من می دونم هیچ جا اعلام نشده که تمام سرمایه ساخت بازی آنسل توسط سونی تامین میشه، احتمال قوی انحصاری کنسولی باشه مثل NMS و من امیدوارم به زودی عرضه بازی رو PC تایید بشه. به نظر من خلاقانه ترین و مورد انتظارترین نمایش کنفرانس سونی هست.
معمولا شما همیشه تا جایی که میدونی در واقع خیلی چیزا نمیدونی ، وقتی اول تریلرهای بازی به زبان شیرین میزنه Sony Computer Entertainment peresent دیگه چیو اعلام کنن ؟! در نمایش پاریس هم صراحتا اعلام کردند انحصاری زیرش هم نوشت نمیگفتند هم مشخص بود وقتی SCE باشه یعنی مالک ip ، ناشر تهیه کننده سونی هست شما هم خیلی احتمالاتت رو حروم نکن

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
Wikipedia؟ lol ، من 6 سال پیش این مسائل رو برای تو و امثال تو توضیح میدادم ، هر چند بعید می دونم هنوز هم متوجه شده باشی.
سوال این دوستمون هم این بود که Wild فرست پارتیه؟ (بله هست) ، نه اینکه Wild Sheep Studio یک استودیو فرست پارتیه؟ (که نیست و یک استودیو 2nd Party ـه.)

واقعا تعجب میکنم SFV و Yakuza رو به عنوان مثال وارد بحث میکنی، چون هیچ شبه ای در مورد این پروژه که 3rd Party هستند وجود نداره ، اینکه سونی در مارکتینگ و ساخت SFV به Capcom کمک میکنه صرفا به خاطر منفعتی هست که پلتفرمش از موفقیت این بازی به عنوان یک بازی انحصاری (کنسولی) میبره و اصلا باعث نمیشه اینا رو با عناوین 1st Party اشتباه بگیریم.
در مورد Mass Effect هم ، این هم از اون دسته مواردی هست که نیاز به توضیح داره و به راحتی نمیتونیم اون در هیچ کدام از این زیرمجموعه ها قرارش بدیم.
چون میدونم اینجا علاقه خاصی به منابع انگلیسی زبان دارند ، چنتا نمونه برای کیس Quantom Break میارم که شرایط مشابهی داره (یک استودیو 2nd Party داره برای یک شرکت 1st Party بازی میسازه) :
Polygon :

Forbes :

و الی اخر...

اگه بخاییم به صورت تعریف دربیاریم :

First Party و Second Party طرفین هر قراردادی هستن و هرکس خارج اون باشه میشه Third Party.

اما عرف صنعت گیم چیه ؟

First Party : بازی که توسط شرکتی از زیرمجموعه مالک حقوق و امتیاز یک اثر خلق میشه. مثل نسبت سونی و ناتی داگ. سونی مالک حقوق و امتیاز مربوط به آنچارتد هست که توسط شرکتی از زیرمجموعه خودش ساخته میشه.(مثل اینه که سونی میگه من خلق کردم تمام اثر رو)

Second Party : بازی توسط یک شرکت مستقل یا خارجی (Third Party) برای صاحب و مالک حقوق و امتیاز اون اثر خلق میشه.مثل نسبت سونی و کوانتیک دریم. کوانتیک دریم که یک شرکت مستقل هست برای سونی که صاحب و مالک یک اثر هست بازی میسازه.(سونی میگه من و دوستم خلق کردیم اثر رو گرچه امتیازش مال منه)

Third Party : این هم که مشخصه. هم صاحب اثر و هم سازنده هردو (Third Party) هستن. یعنی طرفین قرارداد سوم شخص هستن.مثل Battlefield 1 .(سونی میگه دیگری اثر رو خلق کرده)

* در قرارداد Second Party صاحب اثر میتونه هریک از طرفین باشه.

اصلا دو کلمه First Party و Second Party به لحاظ معنایی در خلق یک اثر حتی میتونه به جای هم به کار بره.یعنی اگر من و شما دو طرف یک پروژه باشیم من Second Party شما هستم و شما هم Second Party من. ولی Third Party هردمون یکسان هست که میشه افراد خارج از دو طرف پروژه.به همین دلیل امکان داره این دوتا کلمه به جای هم در صنعت گیم هم بکار برن.ولی عرف اینه برای اینکه سردرگمی کمتر بشه اون تقسیم بندی بالا رو خطاب میکنن.

اینقدر فضای تاپیک های سونی رو مسموم نکنین که کسی خارج از دایره خودتون نتونه واردش بشه.اولا این لینکی دادی من چیز خاصی نمیبینم توش که دال بر دانش عظیم حضرت عالی باشه.6 سال پیش هم وقتی جنابعالی داشته دکمه با قوانین سایت موافق هستم رو میزدی بنده سه سال توی این فروم عضو بودم و قبلش هم به حدی توی دنیای اینترنت مرتبط با بازی گشتم که نیاز نداشته باشم امثال شما بهم تدریس کنن. (گرچه خیلی بی مورد به بحث بود این بحث سال و ... ولی چون گفتی خواستم شفاف سازی بکنم).

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
آقا یه تعریف خیلی ساده هست که الکی داره بالا پایین میشه. ناشر صاحب IP باشه فرست پارتی محسوب میشه. و ما گیم Second Party نداریم. Wild هم اگه صاحب IP، و نه حق انتشارش، سونی باشه 1st Party محسوب میشه، همونطور که R@C و Heavy Rain هستن. و خیلی بازی های دیگه که صفحه قبل اسم برده شد.

یه اشتباه رایجه که خیلی ها فکر میکنن یه بازی فرست پارتی رو الزاما باید یه سازنده فرست پارتی بسازه در صورتی که اینطور نیست. موضوع مهم داشتن حق تصمیم گیری و دخالت مستقیم در سرنوشت IP هست که معمولا برابر با تملک IP ـه. مثلا نسل قبل GeoW با اینکه نه سازندش فرست پارتی بود و نه مایکرو صاحب IP اما چون طبق قرار داد برای هیچ کنسول دیگه ای نمیتونست منتشر بشه و مایکرو به دلیل مشارکت در سرمایه کاملا دخیل بود فرست پارتی محسوب مبشد. اما در مورد ME مایکرو فقط تا یه مدت محدود ناشر انحصاری بازی بود (که وقتی هم تموم شد شماره اول برای PS3 امد) و هیچ حق تصمیم گیری در مورد سرنوشت بازی نداشت، در نتیجه انحصاری Third Party به حساب میاد. یا NG. یا SFV و....

پ.ن: بحث رو دوستانه نگه دارید، با لحن بد و طلبکارانه و توهین آمیز صحبت نکنید تا در نهایت از مسموم شدن فضای تاپیک ننالید.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
شرایط Wild به نظرم مشابه NMS هست، تا جایی که من می دونم هیچ جا اعلام نشده که تمام سرمایه ساخت بازی آنسل توسط سونی تامین میشه، احتمال قوی انحصاری کنسولی باشه مثل NMS و من امیدوارم به زودی عرضه بازی رو PC تایید بشه. به نظر من خلاقانه ترین و مورد انتظارترین نمایش کنفرانس سونی هست.

امدنش برای PC تغییری در اصل قضیه ایجاد نمیکنه و به سونی مربوطه. مثل Everybody's Gone to the Rapture که سونی هم ناشر بازی بود و هم در ساخت مشارکت میکرد اما برای استیم هم منتشرش کرد.

اما No Man's Sky که میگی ناشرش سونی نیست اصلا، خود Hello Games هست و سونی تنها توضیح کننده بازی رو پلتفرم خودشه. روی PC هم iam8bit. تا جایی که میدونم HG زیر بار مشارکت کامل سونی تو سرمایه و تملک IP نمیره. در نتیجه شاید برای X1 هم بیاد.

و به این ترتیب کاملا مشخص هست که اصلا و به هیچ عنوان شرایط این دوتا بازی شبیه هم نیستن و چه بسا از زمین تا آسمون فرق دارن.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
به نظر من عنوان نظرسنجی ایراد اساسی داره و بهتره ویرایش کنید. مثلا بذارید «مورد انتظارترین بازی انحصاری» یا «مورد انتظارترین بازی فرست پارتی سونی» و ... اینجوری بهتر هست
هر کاری هم بکنید و هرچی هم تعریف جابه جا کنید، استدیویی مثل QD فرست پارتی محسوب نمیشه
در لینک زیر لیست استدیوهای فرست پارتی اومده
SIE Worldwide Studios - Wikipedia, the free encyclopedia

@Cloud Strife
ماکان مشکل اینه که تو عنوان نظرسنجی نوشته شده استدیو فرست پارتی که خب QD و خیلی استدیوها فرست نیستند

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
یه مسئله خیلی ساده ای هست که همش داره اینور اونور میشه و پیچیده میکنید قضیه رو.

قضیه خیلی سرراسته. استودیو های فرست پارتی و سکند پارتی و ثرد پارتی داریم.

بازی های انحصاری و مولتی پلتفرم و انحصاری زمانی داریم. این وسط مالک IP و ناشر هم مهمه.

این یه مسئله خیلی ساده ای هست که وقتی استودیو زیر تملک ناشر باشه اون استودیو میشه فرست پارتی. تموم شد رفت پی کارش. حالا یه استودیو که زیر تملک نباشه، میخواد انحصاری بسازه میخواد نسازه. استودیو فرست پارتی محسوب نمیشه. و اینجا چون با پشتی بانی از ناشر و فقط فقط مختص اون ناشر کار میکنه میشه سکند پارتی. مثل QD و یا Remedy.

عنوان نظر سنجی هم ایراد داره. الان Detroid و WiLD استودیوشون فرست پارتی محسوب نمیشه و سکند پارتی هستن. حالا بازیشون میتونه در اختیار تام سونی باشه که میشه انحصاری کامل و صاحب IP.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
چرا قضیه اینقدر پیچیده شد؟ :D

اصل موضوع باید به همون سادگیی که سهیل گفت باشه. وقتی یه بازی داره توسط شخص ثالث و Third Party ساخته میشه طبیعتا نباید به اون First Party گفته بشه و خب دلیلش هم مشخصه چون بازی توسط شخص دیگه یه اصطلاحا همون Third Party ساخته شده. ولی خب @Lord Zeus مثال‌هایی از سایتا آورد که دارن به Alan Wake و Quantum Break میگن First Party که واقعا عجیبه چون سازنده این بازی‌ها یعنی Remedy به هیچ صورت زیرمجموعه مایکرو نیست و نمیشه اون رو First Party به حساب آورد.

در کل به نظرم قضیه بیخودی پیچیده شده و خب بحثی هم نیست که بخوایم اینقدر روش وقت بزاریم و سر خودمون رو درد بیاریم. سوال اصلی من این بود که WiLD فرست پارتیه؟ (که خب با تعریفی که توی ذهنم داشتم و منطقی به نظر میومد باید شامل استدیو و بازی میشد و) جواب باید نه می‌بود ولی خب نهاتیا به این نتیجه رسیدیم که مهمترین مسئله اینه که بازی در هر حال انحصاریه سونیه.

پ.ن: ولی هنوز سوال نظرسنجی اشتباست‌ها :D Wild Sheep Studio در هر صورت استدیوی فرست پارتی نیست :D

Lord Zeus

کاربر سایت
Sep 15, 2009
1,234
اگه بخاییم به صورت تعریف دربیاریم :

First Party و Second Party طرفین هر قراردادی هستن و هرکس خارج اون باشه میشه Third Party.

اما عرف صنعت گیم چیه ؟

First Party : بازی که توسط شرکتی از زیرمجموعه مالک حقوق و امتیاز یک اثر خلق میشه. مثل نسبت سونی و ناتی داگ. سونی مالک حقوق و امتیاز مربوط به آنچارتد هست که توسط شرکتی از زیرمجموعه خودش ساخته میشه.(مثل اینه که سونی میگه من خلق کردم تمام اثر رو)

Second Party : بازی توسط یک شرکت مستقل یا خارجی (Third Party) برای صاحب و مالک حقوق و امتیاز اون اثر خلق میشه.مثل نسبت سونی و کوانتیک دریم. کوانتیک دریم که یک شرکت مستقل هست برای سونی که صاحب و مالک یک اثر هست بازی میسازه.(سونی میگه من و دوستم خلق کردیم اثر رو گرچه امتیازش مال منه)

Third Party : این هم که مشخصه. هم صاحب اثر و هم سازنده هردو (Third Party) هستن. یعنی طرفین قرارداد سوم شخص هستن.مثل Battlefield 1 .(سونی میگه دیگری اثر رو خلق کرده)

* در قرارداد Second Party صاحب اثر میتونه هریک از طرفین باشه.

اصلا دو کلمه First Party و Second Party به لحاظ معنایی در خلق یک اثر حتی میتونه به جای هم به کار بره.یعنی اگر من و شما دو طرف یک پروژه باشیم من Second Party شما هستم و شما هم Second Party من. ولی Third Party هردمون یکسان هست که میشه افراد خارج از دو طرف پروژه.به همین دلیل امکان داره این دوتا کلمه به جای هم در صنعت گیم هم بکار برن.ولی عرف اینه برای اینکه سردرگمی کمتر بشه اون تقسیم بندی بالا رو خطاب میکنن.

اینقدر فضای تاپیک های سونی رو مسموم نکنین که کسی خارج از دایره خودتون نتونه واردش بشه.اولا این لینکی دادی من چیز خاصی نمیبینم توش که دال بر دانش عظیم حضرت عالی باشه.6 سال پیش هم وقتی جنابعالی داشته دکمه با قوانین سایت موافق هستم رو میزدی بنده سه سال توی این فروم عضو بودم و قبلش هم به حدی توی دنیای اینترنت مرتبط با بازی گشتم که نیاز نداشته باشم امثال شما بهم تدریس کنن. (گرچه خیلی بی مورد به بحث بود این بحث سال و ... ولی چون گفتی خواستم شفاف سازی بکنم).
مهندس اون لینکی که دادم برای این بود ، چیزی که شما چنتا پست پشت سر هم داری برای من توضیحش میدی (تعریف 1st ، 2nd و 3rd Party) رو من شش سال پیش برای امثال تو توضیح میدادم.(توی متن میتونید ببینید).
در مورد بقیه پستت هم جز سه تا تعریف که احتمالا از ویکی ترجمه کردی، چیز قابل جوابی نمیبینم.
و چون هنوز میبینم داری بر روی اشتباهت پافشاری میکنی ، یک دفعه دیگه میگم ، وقتی سونی یک پروژه رو Fund میکنه ،( چه استودیو سازنده یک استودیو 1st Party مثل Naughty Dog یا Guerrilla Games باشه ، چه یک استودیو 2nd Party مثل Quantic Dream یا Wild Sheep Studio ) فرقی نمیکنه ، به این بازی ها میگن 1st Party. برای برای اثبات این حرفم هم یک تویت از یوشیدا که بهتر از هر کس دیگه ای میتونه در این مورد نظر بده میزارم:

zd9f_new_bitmap_image_(7).bmp

در اینجا یوشیدا به Bloodborne و Until Dawn که توسط استودیو های 2nd Party ساخته شدند ، میگه بازیهای 1st party.
در نهایت من هر چیزی که نیاز بود ، برای اثبات پست اولیم که گفتم Wild یک عنوان 1st Party ـه رو ارائه دادم و شما هنوز در اثبات اینکه Wild ، 1st Party نیست اسمون ریسمون میکنی.اگر چیزی در راستای اثبات این موضوع داری مایلم در پست بعدی بشنوم ، وگرنه نه وقت و نه حوصله "اب توی هاون کوبیدن" رو ندارم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
به نظر من عنوان نظرسنجی ایراد اساسی داره و بهتره ویرایش کنید. مثلا بذارید «مورد انتظارترین بازی انحصاری» یا «مورد انتظارترین بازی فرست پارتی سونی» و ... اینجوری بهتر هست
هر کاری هم بکنید و هرچی هم تعریف جابه جا کنید، استدیویی مثل QD فرست پارتی محسوب نمیشه
در لینک زیر لیست استدیوهای فرست پارتی اومده
SIE Worldwide Studios - Wikipedia, the free encyclopedia

@Cloud Strife
ماکان مشکل اینه که تو عنوان نظرسنجی نوشته شده استدیو فرت پارتی که خب QD و خیلی استدیوها فرست نیستند

من با نظر سنجی کار ندارم که. Wild رو میگم و کلا هر بازی که IP ایش ماله سونیه. اگه حق IP هر بازی برای سونی باشه فرست پارتی سونیه، فارغ از اینکه کی میسازتش. تمام. در جواب دوستی هم گفته شده که پرسیده مگه Wild فرست پارتی هست. که یعنی بله هست. سوال نظر سنجی هم بد مطرح شده. چون همونطور که همه گفتن و همه هم میدونیم QD مثلا فرست پارتی نیست.

وقتی یه بازی داره توسط شخص ثالث و Third Party ساخته میشه طبیعتا نباید به اون First Party گفته بشه

خوب مساله همینه دیگه. اصلا مهم نیست کی میسازه. چون ما در مورد استدیو که صحبت نمیکنیم. مهم اینه IP ماله کیه. IP ماله مایکرو باشه, فرست پارتیه مایکروسافته. حتی اگه من تو خونمون ساخته باشم. در مورد فرست پارتی بودن بازی به هیچ وجه سازنده رو در نظر نمیگیرن. ناشر و صاحب امتیاز مهمه فقط. همین و دیگر هیچ:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
چقدر بحث پیچیده شد. :D به نظرم توی این جور مسائل، مهم این هست که بازی انحصاریه یا نه. که خب من فکر میکنم Wild کاملاً انحصاری باشه و حداقل از نوع معرفی و صحبت هایی که تا امروز در مورد شده این طور به نظر میرسه و بعید میدونم برای پلتفورم دیگه ای بیاد. حالا شاید هم دو روز دیگه برای PC اومد. :D
این نظرسنجی هم ... اگه تا هفته پیش بود در صدم ثانیه روی GTS کلیک میکردم. ولی نمایش بازی یه جوری زد منهدمم کرد که با وجود علاقه شدید به GT، نمیتونم راحت انتخابش کنم و گزینه GoW هم خیلی برام چشمک میزنه! (GoW همیشه جزو محبوب ترین های من بوده و یکی از 3 دلیل اصلی خرید PS4، ولی خب GT یه پله بالاتر هست) البته نمایش های بعدی GTS و اطلاعات بیشتری که اومد، یه کم قضیه رو بهتر کرد ولی همچنان فاصله زیادی داره با چیزی که ازش انتظار داشتم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
چقدر بحث پیچیده شد. :D به نظرم توی این جور مسائل، مهم این هست که بازی انحصاریه یا نه. که خب من فکر میکنم Wild کاملاً انحصاری باشه و حداقل از نوع معرفی و صحبت هایی که تا امروز در مورد شده این طور به نظر میرسه و بعید میدونم برای پلتفورم دیگه ای بیاد. حالا شاید هم دو روز دیگه برای PC اومد. :D
این نظرسنجی هم ... اگه تا هفته پیش بود در صدم ثانیه روی GTS کلیک میکردم. ولی نمایش بازی یه جوری زد منهدمم کرد که با وجود علاقه شدید به GT، نمیتونم راحت انتخابش کنم و گزینه GoW هم خیلی برام چشمک میزنه! (GoW همیشه جزو محبوب ترین های من بوده و یکی از 3 دلیل اصلی خرید PS4، ولی خب GT یه پله بالاتر هست) البته نمایش های بعدی GTS و اطلاعات بیشتری که اومد، یه کم قضیه رو بهتر کرد ولی همچنان فاصله زیادی داره با چیزی که ازش انتظار داشتم.

من که بدون ثانیه ای فوت وقت زدم TLG:D

البته GoW رو خیلی دوست دارم بینم چی هست و چی ساختن و چه گرافیکی داره (ته دلمم حس میکنم ترول شدیم اصلا گاو نمیسازن:D) اما TLG در کنار دیترویت خاص ترین بازی های مورد انتظار من در این لیستن. انصافی TLG یه چیز دیگس.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر