Sony: تا 10 سال از PS Vita پشتیبانی خواهد شد

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
sabgek9vvx0fhttvp.jpg

جدیدترین کنسول دستی سونی یعنی PS Vita شاید دوران سختی برای فروش در سرتاسر جهان داشته باشد اما سونی به تازگی گفته که قصد دارند که به مدت 10 سال به پشتیبانی از آن بپردازند.
این طرح 10 ساله دوباره اجرا خواهد شد و همانند PS2 و PS3، این پلتفرم دستی نیز در بازار فروش باقی خواهد ماند.

هنوز معلوم نیست که خرده فروشان چگونه مخمصه کنونی Vita را تحمل خواهند کرد اما سونی باید سریعا در این مورد کاری انجام دهد. در غیر این صورت ماندن در بازار فروش معنی نخواهد داد.

آقای Jon Koller در گفتگو با IGN عنوان کرد:
ما هنوز در سال اول خود هستیم و برای مدتی از آن پشتیبانی خواهیم کرد اما بله، Vita چرخه عمر 10 ساله خود را خواهد داشت. در واقع تمام پلتفرم های ما همین طور هستند.
این یک ماراتن است نه یک دو سرعت. ما از تمام پلتفرم های خود انتظار موفقیت بلند مدت داریم.
PS3 هم اکنون 6 ساله و PS2 از 10 سال پیشی گرفته است اما این انتظار از آن می رفت زیرا آن یک کنسول افسانه ای با بازی های خارق العاده بود.

آیا Vita به اندازه PSP فروش خواهد کرد؟ فقط زمان مشخص خواهد کرد. با این وضعیت، حتی 20 میلیون فروش Vita نسبت به فروش 70 میلیونی PSP بعید به نظر می رسد.

منبع

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوست عزیز من که نگفتم نینتندو بازی خوب نداره ! اتفاقا بازی های سرگرم کننده و انحصاری زیادی داره که همه جا طرفدارهای خودش رو داره . صحبت من فقط سر این هست که نینتندو جای خودش . ویتا هم جای خودش ! هر کدوم مخاطب های خاص خودش رو داره شما چون طرفدار کنسول نینتندو هستی درست نیست که بگی فلان بازی این کنسول به کل ویتا می ارزه ! این فقط نظر شخصی شماست . خب یه طرفدار ویتا هم میتونه بیاد خیلی راحت بگه بازی لیتل بیگ پلنت یا همین آنچارتد رو با اینکه زمان زیادی از ورود ویتا نمیگذره به کل بازی های نینتندو نمیده !
در کل اگه واقعا ساپورتی که میگن از ویتا بشه پتانسیل این رو داره که بتونه مدت زیادی مثل برادرای بزرگش دووم بیاره .
من اتفاقا اهل فن بازی نیستم و اینی هم که تو امضام میبینی برای عوض کردن تفکر دوستان از نینتندو هست
من خودم ویتا گرفتم و به قدرت ویتا ایمان دارم اما چیزی که منو اذیت میکنه پشتیبانی ضعیف سونی از این کنسول دستی هست
شما خودت حساب کن اگر نینتندو همچین سخت افزاری رو روی 3DS داشت چه بازی هایی که براش نمیساخت حتی اینو میاموتو گفته
من خودم خیلی به سونی علاقه دارم اما پشتیبانی بد از ویتا منو دلزده کرد و رفتم 3DS خریدم
الان هم بد بختی بازی براش گیر نمیاریم :((فروشنده ها فقط یاد گرفتن کنسول بیارن بفروشن

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
احتمال اینکه سونی مدل wii u رو برای PS4 کپی کنه زیاده حداقل ویتا از این بی مصرفی در میاد :D
البته الان کماکان کرده این کارو ولی تا وقتی باندل نکنه فایده نداره !
PS Orbis + PS VITA = PS4 :D

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
اوضاع ویتا از PSP هم بدتره
سونی تقریبا هیچی نداره که باهاش کنسول رو بفروشه
هر چی هم داره ورداشته روی PS3 هم منتشر کرده یا می خواد بکنه
من موندم الان واسه چی باید یه ویتا خرید؟ ماله کدوم بازیش؟

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
سونی توی کنسول دستی یک مهره ی سوختست !!
علتشم اینه که این همـــه امکانات کنسول رو میشد هزارات جنبه ی فان ترکیب کرد باهاش برداشت واسش آنچارتد و رزیستنس و مورتال کامبت ساخت !!
سونی هنوز فرق کنسول دستی و خانگی رو نفهمیده فرق اینکه هاردکور رو کجا بسازه و فان رو کجا، هنوز نفهمیده
برا همین محکوم شکسته، اگر با همین سیاست هزار مدل دیگه کنسول دستی تولید کنه

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
استاد واسه شما كه سليقه ات به نينتندو ميخوره و همه ميدونن اونايي كه نينتندو فن هستن سليقه شون چجوريه طبيعتا نميتونه ويتا شما رو ارضا كنه چون كنسول هاردكورهاست

این روزها همه هاردکور هستند، شما چطور؟

پ.ن: بعد همین افراد میگن LBP عنوان خلاقانه و به دور از خشونته و خیلی از افراد نمی‌تونن بازی کنن چون درک چنین بازی‌های خلاقانه‌ای رو ندان، جمع کنید بساط روشنفکر بازیتونو.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
LBP هم به اندازه کافی رو PS3 و PSP رفتیم و برای من یکی که هیچ جذابیتی نداره ولی نمی گم بازیه بدیه بلکه صحبت اینه که سیستم سلر نیست به هیچ عنوان
ویتا یه وسیله بی نهایت عالیه واسه گیم
همه چی داره و همه چیزش تکمیله فقط متاسفانه بازی نداره
سونی باید استدیوهای فرست پارتیش رو بزاره روی این کنسول تا 4 تا عنوان بدرد بخور و جدید تولید بشه و اینکه کلا کنسول دستی و خانگیش رو از هم جدا کنه نه اینکه بیاد سوند شیپ و هر چی بازی دیگه ویتا هست برای PS3 هم منتشر کنه. الان اسلای جدید فقط باید برای ویتا بیاد. الان باید یه GOW واسه این کنسول تایید بشه. اصلا چه نیازی به این هست که حتما رزیستانس و کیل زون بیاد روی ویتا. اینسامنیاک می تونه یه IP جدید و یه اکشن ادونچر واسه این کنسول بسازه یا ساکرپانچ یه IP جدید واسه این کنسول آماده کنه. تا وقتی کنسول فرست پارتی درست نداشته باشه نمی فروشه و وقتی نفروشه حبری هم از ثرد پارتی درست و درمون نیست

amin_irt

کاربر سایت
Jun 4, 2009
1,510
نام
ali
نمیدونم چرا هیچ وقت از یه کنسول دستی خوشم نمیومد به نظرم خیلی مسخرس
البته با این سرعتی که موبایلها و تبلتها دارن این اخرین نسل کنسولهای دستی هستش

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
نمیدونم چرا هیچ وقت از یه کنسول دستی خوشم نمیومد به نظرم خیلی مسخرس
البته با این سرعتی که موبایلها و تبلتها دارن این اخرین نسل کنسولهای دستی هستش

مطمئن باش برای نینتندو نخواهد بود چون بازی های نینتندو رو واقعا نمیشه هیچ کجا پیدا کرد و خریدن کنسول دستی نینتندو واقعا آگاهانه هست
اما ویتا به نظرم یک چیزی بین PSP و تبلت هست که سونی با این توانایی که توی دستگاهش هست میتونه بازی های خوبی رو برای دستگاهش بسازه
سونی باید به سازندگان third party امتیازاتی بده تا شرکت ها به سمت این کنسول بیان
مثلا شرکت هایی مثل گیم لافت رو روی کار بیاره تا بازی هایی مثل Modern combat 3 رو روی ویتا پیاده کنه اونم با قیمت 1 دلار که الان روی تبلت ها هست
اما سونی میترسه این کار رو بکنه چون عرصه برای بازی سازانی چون COD که با قیمت های بالاتر ارائه می شن تنگ میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر