Sony بابت PS3 حدود 4.7 میلیارد دلار خسارت دیده است

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,936
نام
فرهاد

playstation_3_logo_041106.jpg

درود.
نسل جدید کنسول SONY یعنی PS3 با اینکه بسیاری از بازیهای معروف را تحت انحصار خود دارد ولی با این حال این شرکت ضرری 4.7 میلیار دلاری از تاریخ 2006 تا به امروز را داشته است طبق گزارش خود SONY این ضررها به شرح زیر است

- سال مالی 2007: معادل 1,970,923,859 دلار
- سال مالی 2008: معادل 1,079,994,103 دلار
- سال مالی 2009: معادل 577,207,240 دلار
- سال مالی 2010 (سه ماهه‌ی نخست): معادل 413,541,667 دلار
- سال مالی 2010 (سه ماهه‌ی دوم): معادل 653,333,333 دلار
ـ مجموع ضرر مالی: معادل 4,695,000,202 دلار
که بیشتر این ضررها در قسمت بازیها بوده است که در بعضی موارد ضررها در قسمت فروش محصولات برند Vaio نیز بوده است

در اینجا میتونید به ضررهای MS نگاهی بندازید که نسبت به نسل قبل ضرر کمتری کرده است

سال مالی 2002: معادل 1,135,000,000 دلار
- سال مالی 2003: معادل 1,191,000,000 دلار
- سال مالی 2004: معادل 1,337,000,000 دلار
- سال مالی 2005: معادل 539,000,000 دلار
ـ مجموع ضرر مالی: معادل 4,202,000,000 دلار

source 1
source 2

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
البته از حق نگذریم که سونی PS3 رو با بهترین کیفیت ساخته و روونه بازار کرده...
تو این نسل هم سونی می تونست مثل مایکروسافت کاری کنه که 50% کنسولاش بعد یه مدت کوتاه تموم کنند و بهمین خاطر مصرف کننده ها بیان دوباره کنسولش رو بخرن و از این طریق سود کنه و ضرر کمتری رو متحمل بشه;)
دوست عزیز چندین بار گفته شده که سونی و مایکروسافت با فروش کنسولهاشون نه تنها سود نمیکنند بلکه ضرر هم میکنند. سود این شرکتها از فروش بازیهای کنسولهاشونه.
در ضمن تو بلاد کفر X360 گارانتی 3 ساله داره و در صورت 3 چراغ شدن نمیرن یک کنسول دیگه بخرن.
این مشکل کنسول مایکروسافت بیشترین ضرر رو برای خودش داشته.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
شما سخت افزار پلی3 رو با 360 مقایسه میکنی؟؟؟به نظر من ماکرو ضررش بیشتر بوده....باز پلی3 یه بهونه ای مثل قیمت زیاد سی پی یو و درایو بلو ری داره....بهونه ماکروچیه؟

سخت افزار PS3 صد در صد کیفیتش بهتره منتها فرق مایکروسافت اینه که از نظر مالی وضعش از سونی بهتره و برخلاف سونی هر quarter ضرر نمیده. بحث خوب و بد بودن نیست. ضایع بودنش که شک نداره منتها مایکروسافت توی موقعی که این ضرر هارو داده همیشه وضع مالیش خوب بوده و ضرری نداده

البته از حق نگذریم که سونی PS3 رو با بهترین کیفیت ساخته و روونه بازار کرده...
اینم اضافه کنم که تو این نسل سونی می تونست مثل مایکروسافت کاری کنه که 50% کنسولاش بعد یه مدت کوتاه تموم کنند و بهمین خاطر مصرف کننده ها بیان دوباره کنسولش رو بخرن و از این طریق سود کنه و ضرر کمتری رو متحمل بشه;)

هیچ شرکتی اینقدر احمق نیست که یک کاری کنه محصولش اتوماتیک بعد یک مدت خراب شه. اگه اینقدر احمق باشه که همچین کاری رو عمدی بکنه دودش اول تو چشم خودش میره

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
Apple توی این دوسال همش رشد کرده و اخرین quarter شون هم که عالی بود

اگه قرار به ضرر روی کنسول باشه که مایکروسافتم روی کنسول تا الان حدود 4 بیلیون ضرر داره. تفاوت این هست که مایکروسافت مجبور بود از صفر شروع کنه و اینقدر ضرر کنه تا یک جایی توی مارکت داشته باشته. سونی منتها نسل قبل صاحب بی چون و چرای مارکت بود یک دفعه این همه ضرر کنه بیشتر توی چشم میاد

هیچ کدوم از این شرکت ها خیریه نیستن و هدف اول و اخرشون سود هست برای همین فکر نکنم اصلا برای کسی باید مهم باشه که اینا سود میکنن یا ضرر مگه اینکه اون شخص علاقه شخصی داشته باشه به اون شرکت (read fanboy)

همین، من هیچوقت نفهمیدم فروش یه کنسول یا یه بازی خاص چرا باید واسه امثال من مهم باشه.
مگه 10 سال پیش که نمیدونستیم فروش Mortal Kombat بیشتره تو فلان ماه یا Street Fighter، فرقی میکرد؟

نمیدوم والله، این نسل جدیده دیگه.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اینو باید به Guy Kawasaki بگی
کل concept فن بودن و evangelism رو اون اختراع کرد (برای کامپیوتر های اپل)

برای همین هنوز فن بوی های اپل از همه بدترن (فن بوی های سونی پیش اونا mild حساب میشن)

Deja Vu

کاربر سایت
Apr 15, 2007
545
نام
سعید
هیچ کدوم از این شرکت ها خیریه نیستن و هدف اول و اخرشون سود هست برای همین فکر نکنم اصلا برای کسی باید مهم باشه که اینا سود میکنن یا ضرر مگه اینکه اون شخص علاقه شخصی داشته باشه به اون شرکت
البته برا منم مهم نیست. به من چه. من نه سود به سونی میرسونم نه به مایکروسافت. هرچقدر هم ضرر کنن باز هممونو میخرنو میفروشن. توشیبا بابت HDDVD میگفتن فلان میشه و بهمان میشه آخرش بعد از شکستش قیمت سهامش رفت بالا. کار به این دعواهای زرگری نداشته باشیم بهتره.
اون سود اپل هم نمیدونستم!

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
این متعلق به سود عملیاتیه شرکت هاست...
کلا این مقایسه که اول تاپیک بود اشتباه هست.چون سونی بخشی جدا به نام ps3 نداره که بگیم درآمد عملیاتی اون 4 میلیارد ضرر هستش.بلکه خود ps3 جز یه بخش سونی هست و این آمار ضرر اون بخش رو حساب کرده.در مورد اون چیزی هم که کیوان گذاشته نشون میده از سال 98 تا حالا سونی هرچی سود کرده از دست داده.(هرچند که این نمودار هم درست به نظر نمی آِد چون سونی خیلی وقته که بخشی به نام گیم نداره.یعنی شما هرچی مقایسه در مورد ضرر بخش گیم بخوید اکثرا اشتباه هست چون بخش گیم سونی با چند بخش دیگه ادغام شده(فکر کنم پارسال بود.)

King-x360

کاربر سایت
Dec 15, 2006
517
نام
بهزاد
حالا" کلا" این همه بحث میکنید چه سودی داره چه سود بدن چه ضرر بدن ما بازیها رو میخریم و بازی میکنیم
حالا من واقعا" توش موندم چرا بحث میکنید...

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
کلا این مقایسه که اول تاپیک بود اشتباه هست.چون سونی بخشی جدا به نام ps3 نداره که بگیم درآمد عملیاتی اون 4 میلیارد ضرر هستش.بلکه خود ps3 جز یه بخش سونی هست و این آمار ضرر اون بخش رو حساب کرده.در مورد اون چیزی هم که کیوان گذاشته نشون میده از سال 98 تا حالا سونی هرچی سود کرده از دست داده.(هرچند که این نمودار هم درست به نظر نمی آِد چون سونی خیلی وقته که بخشی به نام گیم نداره.یعنی شما هرچی مقایسه در مورد ضرر بخش گیم بخوید اکثرا اشتباه هست چون بخش گیم سونی با چند بخش دیگه ادغام شده(فکر کنم پارسال بود.)
بخش PlayStation سونی همون بخش گیمشه...
MCV UK

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
مطمعن باشید راه هایی هست که سرمایه ای که ضرر میکنن باز برمیگرده توی چرخه خودشون و الا مگر با فروش بازی میشه این همه ضرر را جبران کرد

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
بخش PlayStation سونی همون بخش گیمشه...
نه ببین دوست عزیز از سال پیش بخش play station سونی با چند بخش دیگه ادغام شد.
سال مالی 2010 (سه ماهه‌ی دوم): معادل 653,333,333 دلار

در مدت زمان مورد بررسی بخش محصولات و سرویس ها(Product And Services Division) که شامل Computer Entertainment(سرگرمی های کامپیوتری)هم می شود درآمد عملیاتیی برابر با 352.6 میلیارد ین(3.88 میلیارد دلار)بدست آورد و این بخش متحمل زیان عملیاتی 58.8 میلیارد ین(646 میلیون دلار شد.درآمد یا سود بخش SCE به طور دقیق اعلام نشد ولی در این گزارش Sony اعلام کرد "فروش بخش بازی ها به دلیل افزایش بهای بیش از پیش ین در مقابل دلار و یورو و کاهش فروش سخت افزار PlayStation 2 با کاهش کلی مواجه شد".این بیانیه دقیقاً دو روز پس از اعلام تولد 9 سالگی PS2 اعلام شد.
این ضرر تا اونجای که من می دونم برای بخش بالا هست.یعنی فکر کنم این جوری باشه.چون من چند وقتیه که دیگه توی گزارش مالی سونی بخش ps نمی بینم.(شایدم اشتباه کرده باشم.)

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
نه ببین دوست عزیز از سال پیش بخش play station سونی با چند بخش دیگه ادغام شد.

این ضرر تا اونجای که من می دونم برای بخش بالا هست.یعنی فکر کنم این جوری باشه.چون من چند وقتیه که دیگه توی گزارش مالی سونی بخش ps نمی بینم.(شایدم اشتباه کرده باشم.)
بخش PlayStation جزئی از بخش تازه تاسیسه Product And Services Division شده این درست ولی مشکل اینجاست که اگه یه نفر یه لینک منبع میده بخونیمش خیلی از مشکلات حل میشه!!
توی همون لینک MCV UK که 2 بار گذاشتم(!)نوشته طبق تایید Sony بخش PlayStation این شرکت 4.7 میلیارد دلار از سال 2006 تا بحال زیان داده(کلی،عملیاتی،خالص)حالا باز بیا بگو نه بخش گیم جزئی از یه بخشه دیگه اس...در ضمن این بخش جدید عمر زیادی نداره که شما میگی مدتیه توی گزارش های Sony اسمی از PS نمیاد...
Figures outline Sony's PlayStation losses since the launch of PS3 in 2006

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر