Sid Meier's Civilization V | PC

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,212
789
نام
وحید
بخش 1) اطلاعات بازی:

Developer: Firaxis Games
Publisher: 2K Games
Platform: PC
Genre: Historic Turn-Based Strategy
Release Date: September 21, 2010


بخش 2) لینک ها:

سایت رسمی بازی
دانلود تریلر بازیبخش 3) توضیحات:

قکر کنم همتون سری بازی Civilization رو میشناسید. یکی از بهترین بازیهای تاریخ که نسخه پنجم این سوپر محبوب تا چند ماه دیگه وارد بازار میشه.
عنوان شده که بازی دارای 18 تمدن هست که اونها رو از عصر سنگ تا عصر تکنولوژی و فضا هدایت میکنید.
شرکت 2K Games اعلام کرد بازی در تاریخ 21 سپتامبر در آمریکا و 24 سپتامبر در اروپا منتشر میشه.
در نمایشگاه E3 اطلاعات دقیقتر این بازی فاش میشه، که اگر به دستم برسه توی تاپیک قرار میدم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
این هم پیش نمایش مجله "دنیای بازی":


مگر می شود در جایی صحبت از بازیهای استراتژی باشد و اسم سری "تمدن" (Civilization) به میان نیاید؟ سری تمدن در واقع پدربزرگ همه بازیهای استراتژی و مدیریتی امروزی است و هیچ گاه از یاد و خاطر بازی کننده های قدیمی بیرون نمیرود. سید مه یر (Sid Meier) خالق این سری تقریبا از 20 سال پیش کار اولین پروژه از سری تمدن را آغاز کرد و در آن زمان بسیار مورد توجه قرار گرفت. سید مه یر در این سالها همواره ساخت و گسترش تمدن را ادامه داد و در سال 2008 عنوانی از سری تمدن را با نام "انقلاب" (Revolution) بر روی کنسولهای دستی و خانگی آغاز کرد که این بازی هم موفق خوبی را کسب کرد. حال پس از دو سال تمدن دوباره به رایانه های شخصی برگشته و سید مه یر با شماره پنجم از این سری قصد دارد تا یک بازی خوب دیگر به کارنامه اش اضافه کند. او در آخرین مصاحبه اش اشاره کرد: "رابط کاربری چیزی است که ما بسیار به آن میبالیم و میخواهیم که کارآمدترین آن را در شماره پنجم داشته باشیم".با استناد به تصاویر منتشر شده از بازی این گفته او چندان هم بیراه به نظر نمیرسد. رابط کاربری بسیار زیبا و منظم تر شده است و به نظر میرسد که سر و کله زدن با آن هم راحت تر شده باشد. دستورهای مهم واحدها بسیار منظم در گوشه سمت چپ این منو قرار گرفته اند تا بازیکننده ها دیگر برای دادن چند دستور ساده بین منوهای تو در تو گم نشوند.
تمدن 5 بسیار تاکتیکی است و کمی هم پیچیده تر شده است و این مسئله شاید بازیکن های تازه وارد را کمی اذیت کند. اما سازندگان برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده اند. آنها این بازی تاکتیکی و سخت را در کنار رابط کاربری کارآمد و تقریبا ساده تر قرارداده اند تا بازی کننده های جدید بتوانند از حداکثر قدرتی که بازی به آنها میدهند استفاده کنند و دیگر مثل شماره های قبلی نباشد که بازیکننده بعد از کلی بازی کردن از خیلی از قابلیت های بازی بی خبر باشد.همان طور که گفتیم سازندگان قصد دارند بازی را تاکتیکی و پیچیده کنند، اما در نسلی که میزان کیفیت بازی به میزان سختی آن بستگی دارد و حتی بازی کننده های آماتور هم می خواهند بازی های سخت را به راحتی به اتمام برسانند، چطور میشود چنین کاری انجام داد؟ آیا استودیوی فیراکسیس (Firaxis) می تواند هم بازی را پیچیده تر کند و بازی کننده های راحت طلب را راضی نگه دارد؟
پاسخ به پرسش دوم قبل از عرضه بازی بسیار سخت است. اما می توان گفت که سازندگان با محدود کردن بازی کننده ها در استفاده از واحد ها، بالا بردن سطح هوش مصنوعی دشمنان، سخت گیری و فشار به بازی کننده برای تصمیم گیری هایی که گاه نامعقول هم هستند و خیلی از موارد دیگر، سعی در به چالش کشیدن بازی کننده ها دارند و همان طور که اشاره هم شد سعی دارند تا بازی را تاکتیکی تر و سخت تر کنند. یکی از عوامل دیگری که باعث تاکتیکی تر شدن بازی میشود سیستم توپخانه است. توپخانه این امکان را به شما میدهد تا نیروهای دشمن را از راه دور مورد هدف قرار دهید و ار ورود آنها به خاکتان جلوگیری کنید. به این ترتیب شهرهای اصلی شما که در واقع مهد تمدن شما هستند می توانند خودشان از خودشان دفاع کنند و تصرف کردن آنها نسبت به قبل کار مشکل تری است.از مهمترین تغییراتی که در تمدن 5 با آن روبرو میشویم تغییر پایه نقشه از چهار خانه به شش ضلعی است. کوچکترین واحدهای بازی یعنی سربازها یک واحد را اشغال می کنند و با سیستم گرید شش ضلعی مبارزه ها دقیقتر و مسیریابی بهتر میشوند.در تمدن 5، نقشه ها دوباره ساخته شده اند و روابط اجتماعی و اقتصادی از نو برنامه سازی شده اند تا بازی کننده با انجام بازی دیگر احساس نکند که تنها مشغول بازی کردن نسخه ارتقا یافته بازی قبلی است، بلکه احساس کند که دارد بازی انجام می دهد که سازندگان ماه ها برایش زحمت کشیده اند و آن را از نو ساخته اند. بر همین اساس سازندگان از موتور جدیدی بهره گرفته اند که برای اولین بار مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند با این بازی خودی نشان دهد. طبق گفته بازی سازها این موتور جدید از گرافیک خارق العاده ای که به بازی می دهد، پتانسیل بالایی هم برای برنامه نویسی و اجرای ایده های بی شمارشان دارد.
این حرف سازندگان را می توان این گونه برداشت که در بازی شاهد تحول های عظیمی در زمینه تمدن داری خواهیم بود و شاید پس از ورود به بازی مدت زیادی طول بکشد تا به محیط جدید بازی و تنظیمات و منوهای آن عادت کنیم. لازم به ذکر است که این تغییرات بیشتر در زمینه اقتصادی و روابط بین المللی خواهند بود. در طول بازی گزارش های زیادی از وضعیت اقتصادی تمدن خود دریافت خواهید کرد. هم چنین بعضی وقت ها مشکلات و اتفاقاتی هم برای تمدتان پیش می آید که توسط این گزارش ها به اطلاع شما می رسند. اما برای اینکه گیم پلی بازی لحظه ای هم متوقف نشود و همچنان در جریان باشد، بازی این پیغامها را در منوهای پاپ آپ (Pop-Up) و در گوشه ای از صفحه باز می کند و رسیدن آنها را با چشمک زدن چراغی در رابط کاربری به اطلاع شما می رساند.در زمینه روابط دیپلماسی و ارتباط با رهبران سایر تمدن ها هم بازی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.رهبران هر تمدن به وسیله انیمیشن های زیبایی با شما ارتباط برقرار می کنندو پیشنهادیی به شما ارائه می کنند که پاسخ شما به این پیشنهادها نقش بسزایی را در آینده تمدن تمدتان ایفا خواهد کرد. نکته قابل توجه در مورد رهبران و حتا سربازان تمدن ها این است که آنها همگی به زبان مادریه خودشان صحبت می کنند و شما می توانید از طریق زیرنویس انگلیسی به منظور آنها پی ببرید. این مسئله جدا از اینکه می تواند باعث نزدیک شدن ملت ها و فرهنگ ها به هم شود، می تواند فرصتی برای یادگیریه زبان های مختلف دنیا باشد. در نسخه نهایی بازی 16 تمدن مختلف از سراسر دنیا حضور دارند که رهبری هر تمدن را یکی از معروفترین چهره های تاریخی آن تمدن بر عهده دارد. گرافیک در بازی استراتژی هیچ وقت مورد توجه قرار نگرفته، اما در چند وقت اخیر عناوینی همچون "ناپلئون" از سری "توتال وار" و عناوین دیگر، تحول عظیمی را در گرافیک خودشان ایجاد کرده اند که مسلما نتیجه این کار به بازیهای هم سبک دیگر هم سرایت خواهد کرد. در این راه تمدن 5 هم از گرافیک بالایی بهره می برد که واقعا بسیار بیشتر از چیزی است که از یک بازی استرتژی انتظار می رود. دریاها، دریاچه ها، کوه ها، چمن زارها و چهره رهبران تمدن های مختلف با دقت و زیبایی خواصی طراحی شده اند که مسلما زیبایی بازی را دو چندان خواهد کرد.سید مه یر دو دهه پیش با ساختن اولین شماره از سری "تمدن" مسلما کار بسیار بزرگی را انجام داد و گونه ای جدید از سبک استراتژی را به همه نشان داد. اما به نظر می رسد که کار او برای ساخت نسخه پنجم بسیار مشکل تر باشد. از طرفی انتظار طرفداران و بازی کنندگان بسیار بالا رفته است و از طرفی هم ساخت بازی بر روی پلتفرم PC آن هم بصورت انحصاری می تواند یک ریسک اقتصادی بزرگ باشد.
سری بازی های بزرگی در طول تاریخ بازی های رایانه ای وجود داشته اند که با یک ریسک اقتصادی به کلی از بین رفته اند و دیگر خبری از آن ها نیست. اما امیدواریم برای تمدن 5 چنین اتفاقی نیفتد و در این شرایط کمبود بازی خوب برای PC بتواند افتخارآفرین باشد.


منبع:
نشریه "دنیای بازی" شماره 77، پانزده خرداد ماه 1389.


System Requirements
-----------------------


Minimum Requirements


 • Operating System: Windows® XP SP3/ Windows Vista SP2/ Windows 7
 • Processor: Dual Core CPU
 • Memory: 2GB RAM
 • Hard Disk Space: 8 GB Free
 • DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
 • Video: 256 MB ATI HD2600 XT or better, 256 MB nVidia 7900 GS or better, or Core i3 or better integrated graphics
 • Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
 • DirectX: DirectX version 9.0c
Recommended Specs

 • Operating System: Windows Vista SP2/ Windows 7
 • Processor: 1.8 GHz Quad Core CPU
 • Memory: 4 GB RAM
 • Hard Disk Space: 8 GB Free
 • DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
 • Video: 512 MB ATI 4800 series or better, 512 MB nVidia 9800 series or better
 • Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
 • DirectX: DirectX® version 11
 
آخرین ویرایش:
 • Like
Reactions: "[MTV]"

shahab_skyrim

کاربر سایت
Mar 18, 2014
127
21
نام
شهاب
داداشی من بازی میکنم ولی سناریوشو نرفتم حال نمیده:d

بازیشو حرفه ای بلدی سوال بپرسم ازت؟:D
 

Irisviel

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,915
2,018
نام
امیر
سلام . دوستان کسی لینک دانلود DLC زیر رو داره ؟!
Civilization and Scenario Pack: Korea

من رفتم ورژن brave new world رو گرفتم . به خیال اینکه کامل هست و همه dlc ها هم همراهش هست ! ولی نبود !
 

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
991
318
نام
alishp
سلام . دوستان کسی لینک دانلود DLC زیر رو داره ؟!
Civilization and Scenario Pack: Korea
من رفتم ورژن brave new world رو گرفتم . به خیال اینکه کامل هست و همه dlc ها هم همراهش هست ! ولی نبود !


سلام بر شما

ته اون ورژتی که شما گرفتی خودش یه دی ال سی هست که تا قبله خودشو دی ای سیاشو داره شما نسخه کمپلت رو باید بگیری ..............

لینک دانلود.....
 

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
1,748
937
سلام به همگی.
دوستان، بنده قصد دارم بازی Sid Meier's Civilization V رو نصب کنم، ولی مثل اینکه این بازی دارای چند بسته هست! آیا نسخه Sid Meier's Civilization V: Complete Edition تمام بسته ها رو در خودش داره و شامل تمام بخش ها میشه؟ حتی نسخه Sid Meiers Civilization V: Brave New World؟
 

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,926
5,610
نام
امیرحسین
سلام به همگی.
دوستان، بنده قصد دارم بازی Sid Meier's Civilization V رو نصب کنم، ولی مثل اینکه این بازی دارای چند بسته هست! آیا نسخه Sid Meier's Civilization V: Complete Edition تمام بسته ها رو در خودش داره و شامل تمام بخش ها میشه؟ حتی نسخه Sid Meiers Civilization V: Brave New World؟
آره، همه چی رو داره.
 

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
51
16
نام
علیرضا
سلام دوستان.
من این بازی رو دانلود کردم نمیدونم کدوم نسخه.
حالا یه مشکلی که هست اینه که تمدن ها توی بازی سر جاشون نیستن مثلا ایران رو که میاری تو آفریقا میاد~X(.البته من با این مشکلی ندارم داداشم گیر میده.
راهی هست بیاریم سر جای خودشون؟
 

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,926
5,610
نام
امیرحسین
سلام دوستان.
من این بازی رو دانلود کردم نمیدونم کدوم نسخه.
حالا یه مشکلی که هست اینه که تمدن ها توی بازی سر جاشون نیستن مثلا ایران رو که میاری تو آفریقا میاد~X(.البته من با این مشکلی ندارم داداشم گیر میده.
راهی هست بیاریم سر جای خودشون؟
فلسفه بازی اینه که یه تمدنی رو برداری یه تاریخ و جغرافیا و ... جدیدی برای خودت درست کنی. قرار نیست سر جاش باشه کلا. یه سری ماد هست البته، نمی دونم واسه نسخه کرکی جواب میده یا نه.
ویرایش: پیداش کردم، یه نقشه خیلی بزرگ که همیشه سر جای اصلی میاره:
Civilization Fanatics' Forums - Downloads Database - [TSL] Yet (not) Another Earth Maps Pack v.22
 

Hanifpage

عضو جدید
Jul 16, 2019
2
0
من وقتی ک بازی رو استارت میکنم کلا همه کشور های کناریم کلا از اول بازی دو تا مکان یا home دارن ولی من یکی و اونا دو قدم ازم جلو ان . و هی پیشنهاد حمله میدن. من موقعی لول ۵۰ میشم اونا ۱۲۰ ان . والا یه چیت نکنی نمیشه برد. یا مشکل از اینه ک من با شخصیت واشنگتون بازی میکنم اینجوریه
والا من موندم مشکل از تنظیمات بازیه یا از شخصیتی ک بازی میکنم اینجوریه.
یه سوال دیگ هم دارم کدوم شخصیت بیشتر بازی میکنید
 
Last edited by a moderator:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟