Shadow of the Tomb Raider

him4_lara_croft_shadow_of_the_tomb_raider-wide.png
Shadow of the Tomb Raider سومین نسخه از سری Tomb Raider Rebooted می باشد که درسال 2013 آغاز شد ، اینبار توسط Eidos Montreal توسعه یافته (Crystal Dynamics توسعه دهنده ی نسخه های قبلی بر روی پروژه Avengers کار می کند) بر روی پلتفورمهای Xbox One ، PlayStation 4 و PC توسط Square Enix در تاریخ 14 سپتامبر 2018 / 23 شهریورماه منتشر می شود .

h77x_shadow_tomb_raider_7.jpg

نسخه ی دمو در Cozumel مکزیک آغاز می شود ، Lara و Jonah به دنبال رهبر Trinity’s با نام Dominguez هستند ، لارا مصمم به پیدا کردن Domingues به فستیوال روز مردگان (Day of the Dead) می رود . آنجا بازیکنان کنترل لارا را به دست میگیرند ، لارا در میان جمعیت با مردم محلی صحبت می کند تا اطلاعات لازم در مورد Dominguez را بدست آورد .

o41l_shadow_tomb_raider_1.jpg

طولی نمی کشد که لارا به یک مکان حفاری شده می رسد و میگوید ترینیتی آنچه را که لارا دنبال می کند ، در این مکان به تصویر کشیده است ، لارا با خواندن کتیبه ها و نگاه کردن به نقاشی های دیواری پی می برد معبد مایا دور نیست ، صخره ها را حرکت می دهد تا یک مسیر به غار باز کند .

h95_shadow_tomb_raider2.jpg

توانایی cliff-hanging skills دارای مهارتهای جدیدی است ، هر کدام از ابزار لارا باید به شیوه ای خاص مورد استفاده قرار گیرد مثل عناوین قبلی ، با طناب می توانید اجسام را بکشید ، عناصر آشنا در بازی وجود دارد مانند سیستم کرفتینگ ، مسیرهای وهم انگیز ، پازلهای سرگرم کننده همانند گذشته وجود دارد .
هنگامیکه لارا خود را به پایین غار می رساند ، متوجه می شود هرم نابود شده است ، طراحی مکانهای جدید توسط Eidos Montreal زیبا و بنظر می رسد دارای معماهای پیچیده که برای عبور به مهارت و تفکر نیاز دارند می باشد .
همچنین توسعه دهنده (Eidos) قصد دارد مقبره ها خوفناک بنظر آیند .

uzb_shadow_tomb_raider_3.jpg

شنا کردن عضو جدا نشدنی از بازی Tomb Raider است ، زیر آب و در حال حرکت به سمت هرم لرزشی اتفاق می افتد که لارا مجبور است با توجه به محدودیتهایش مبارزه و سعی کند غرق نشود .
بخشهای زیر آب آموزش داده می شود ولی بعضی اوقات بنظر این آموزشها دستو پاگیر است .

rx35_shadow_tomb_raider_4.jpg

استتار یکی از مواردیست که با وجود پوشش گیاهی در بازی برای شکار یا غلبه بر دشمنان میتوان استفاده نمود ، البته این باعث نمی شود در برابر خطرات در امان باشید .

03lm_shadow_tomb_raider_5.jpg

مطمئن نیستم در بین فنهای Tomb Raider بازگشت به این عمق زیرزمینی حتی در نسخه دمو خوشایند خواهد بود یا خیر ، احساس می کنم به عنوان بازگشت به دوران های مختلف ، زمانیکه اولین نسخه از این سری در سال 2013 متولد شد ، محیط ها احساس تازه ای داشتند ، اما پس از گذشت 5 سال این احساس حتی با این دمو آنچنان جلوه نمی کند .

apln_shadow_tomb_raider_6.jpg

نکات مثبت : ویژواله‍ای عالی ، لحظات تنش زا ، مخفی کاری هنوز لذت بخش است .
نکات منفی : بررسی محل و پیدا کردن ورودی مقبره بسیار شبیه به بازی های قبلی است ، از پیشینه خود کمی دور می شود .

5b0l_tomb_raider_2018_movie_logo.png

بررسی نسخه های مختلف بازی :
83108767881579521245.jpg

(Shadow of the Tomb Raider – Season Pass ($29.99
  • Seven new adventures called “Paths”
  • Paths includes new narrative, new missions, a Challenge Tomb, a new weapon, a new outfit and a new skill.​
  • First Challenge Tomb will also introduce new co-op functionality.​
  • Season Pass owners receive an exclusive weapon, outfit, and skill on Day One​
(Shadow of the Tomb Raider – Limited Steelbook Edition ($59.99
  • Base Game​
  • Steelbook packaging​
  • Three art cards​
Pre-order the game and be upgraded to this version while supplies last.

(Shadow of the Tomb Raider – Croft Steelbook Edition ($89.99
  • Base game​
  • Limited Edition Steelbook​
  • Three art cards​
  • Season Pass​
  • Three additional weapons​
  • Three additional outfits​
  • Original game soundtrack​
  • 48 hour early access​
(Shadow of the Tomb Raider – Digital Deluxe Edition ($69.99
  • Base game​
  • Additional weapon and outfit​
  • Original soundtrack​

s5wh_tumblr_o4ssq1bmb61qkq7tbo1_500.png
سری TR برای اولین بار در سال 1374 بر روی Sega Saturn ، PS1 و MS-DOS منتشر شد ، توسط Core Design توسعه داده شد و Eidos Interactive آن را منتشر کرد ، شخصیت اصلی لارا کرافت یک باستان شناس انگلیسیست که در جستجوی گنجینه های باستانی می باشد .
این بازی توسط منتقدان تحسین و بسیار مورد توجه قرار گرفت طوری که ، برخی منتقدین آن را از بزرگترین بازیهای ویدئویی که تاکنون ساخته شده است یاد کردند و موفق به فروش 7 میلیون نسخه در سراسر جهان شد . ریمیک بازی در سال 1385به مناسبت دهمین سالگردش ( محاسبه بین سال 96 و 97) منتشر شد .
شخصیت لارا کرافت یکی از محبوب ترین شخصیتهای مونث در بین عموم گیمرها می باشد . هر چند که فیلمهای ساخته شده از این شخصیت محبوب ، رضایت طرفداران و منتقدین را به همراه نداشته .
محبوبیت Tomb Raider در اوایل دهه 2000 رو به افول گذاشت ، و پس از انتقاد و شکست تجاری Tomb Raider : The Angel of Darkness توسعه سری به Crystal Dynamics سپرده شد که برای Legacy of Kain شناخته شده بودند ، Tomb Raider: Legend در سال 2006 منتشر شد ، این بازی یک جدول زمانی جدید با یک تجسم متفاوت از لارا کرافت را آغاز کرد . این بازی هم از سوی منتقدین تحسین شد و هم فروش موفقیت آمیزی به همراه داشت .
در 5 مارس 2013 ریبوت بازی (ظهور) منتشر شد که وجهه ی دیگر لارا به نمایش گذاشته شد ، آسیب پذیر ، ناامید ، تلاش برای بقا ، و هدفی که شخصی نیست و باید برای زنده ماندن و نجات دوستانش تلاش کند به تصویر کشیده شد .
Rise of the Tomb Raider دو سال بعد در سال 2015 انتشار یافت که با حواشی بسیاری لانچ آن همراه بود ، بازی پس از این همه سال در انحصار مایکرو قرار گرفت و وظیفه نشر بازی را بر عهده داشت ، با اینکه 70 در صد فروش کلی بازی بر روی پلتفورم محبوب PS بود ولی در کمال ناباوری کارل استوارت مسئول CD در توییتی ادعای کذبی بر همیشگی بودن انحصار این عنوان بر روی کنسول مایکروسافت کرد ، پس از یک سال این بازی بر روی PS4 با تمام بسته های الحاقی و همچنین شارپتر شدن بازی همراه شد .
اتفاقات این نسخه پس از ریبوت 2013 (ظهور ) اتفاق می افتد که لارا به دنبال راز جاودانگیست ، او به سیبری سفر می کند و گرفتار اتفاقاتی غیر معمول می شود ، در این نسخه شاهد برف ، کولاک هستیم که لارا باید از پس مشکلات فراوان برای هدفی که در سر دارد جان سالم به در ببرد و موفق بیرون آید .

نطرسنجی کاربران بازیسنتر :

نمایشهای بازی را چگونه ارزیابی می کنید
  1. عالی
    12 رای
    8.5%
  2. خوب
    33 رای
    23.2%
  3. متوسط
    48 رای
    33.8%
  4. ضعیف
    20 رای
    14.1%
  5. بسیار ضعیف
    6 رای
    4.2%
  6. خاک ...
    23 رای

آخرین ویرایش:

isapor1234

کاربر سایت
Mar 31, 2016
257
نام
امیر
آقا نمیخوام خدایی نکرده بهت بی احترامی کنم، ولی خداییش یه جوری پست بده بفهمیم چی میگی :D

داره میگه بازی رو اپدیت نکن چون بعد اینکه بازی تموم میشه موقعی که اسامی سازنده ها میاد پایا ن مخفی رو نشون میده که تو اپدیت اخری این رو برداشتن

• Like
Reactions: WCW

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
آقا نمیخوام خدایی نکرده بهت بی احترامی کنم، ولی خداییش یه جوری پست بده بفهمیم چی میگی :D
در جریان نیستی نقل قول نکن یکی از پایان هایی که برای بازی برنامه داشتن ولی بعدا کنار گذاشتنش کسی که بازی دارن متوجه میشن

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
در جریان نیستی نقل قول نکن یکی از پایان هایی که برای بازی برنامه داشتن ولی بعدا کنار گذاشتنش کسی که بازی دارن متوجه میشن
یعنی در واقع یه پایان اونیه که آخر بازی می بینیم و یکی که میخواستن بسازن ولی بیخیالش شدن؟
اونی که با آپدیت برداشتن جایی هست بشه دید؟ منظورم ویدیو چیزی؟

• Like

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
در جریان هستم عزیز، منتهی میگم یه جوری جمله بندی کرده بودی که آدم میمونه چی به چیه! :))

• Like

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یعنی در واقع یه پایان اونیه که آخر بازی می بینیم و یکی که میخواستن بسازن ولی بیخیالش شدن؟
اونی که با آپدیت برداشتن جایی هست بشه دید؟ منظورم ویدیو چیزی؟
اره خودشون بیانیه دادن گفتن یکی از پایان بندی ها این بوده که منصرف شدن و کنار گذاشتنش ولی اشتباهی اومده رو تیتراژ پایان اره ویدیوش هست اپدیت نکرده باشی قابل مشاهدس

• Like
Reactions: hitman68

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
اره خودشون بیانیه دادن گفتن یکی از پایان بندی ها این بوده که منصرف شدن و کنار گذاشتنش ولی اشتباهی اومده رو تیتراژ پایان اره ویدیوش هست اپدیت نکرده باشی قابل مشاهدس
نه آپدیت که نکردم ولی منظورم ویدیو پایان دوم جایی هست بشه دانلود کرد؟
چون هنوز فرصت بازی کردن ندارم به کل 2 ساعت بازیش نکردم

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
نه آپدیت که نکردم ولی منظورم ویدیو پایان دوم جایی هست بشه دانلود کرد؟
چون هنوز فرصت بازی کردن ندارم به کل 2 ساعت بازیش نکردم
من چون هنوز خودم تمومش نکردم میزاشتم اینجا ولی خوب میتونی تو یوتیوب سرچ کنی قاعدتا باید کلی ویدئو باشه !

• Like

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
از نظر من که اینطور نیست بازی جای که انتظار نداری ضربش میزنه من دارم همه چیز بازی میرم از مقبره گرفته تا پیدا کردن ایتم برترین کامل کننده یه 3 گانه عالی گرافیکشم که از قبلیا بهتره

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
امروز بازی رو 83 درصد تموم کردم بخ نظرم پایانی خوبی برای یه سه گانه بود شکار بازی که روش مانور میدادن مثل قبلیا بود

• Like

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
من الان ۵ روزه دیسک بازی رو خریدم.روزی یه بار میشینم پاش و هر سری که میشینم پاش کمتر از ۴۰ دقیقه بازیش میکنم بعد بلند میشم.اصلا باهاش حال نمیکنم و به شدت بازیش کسل آوره برام.فقط گرافیکش رو بردن بالا وگرنه بازی گیم پلیش هیچگونه تغییری نکرده و دقیقا مثل قبلی هاست و محیط ها عوض شدن.
اگر دو نسخه قبل رو تمام نکرده بودم و اگر هزینه گزاف برا دیسک این نسخه نداده بودم مطرح نبود قطعا همون روز اول دیسک بازی رو مینداختم کنار وگرنه اصلا برام اهمیتی نداره پایان بازی چی میخواد نشون بده.
یعنی واقعا اصلا خوشم نیومد از بازیش خیلی بیخوده:-&

RohFa

کاربر سایت
Jun 11, 2017
261
در تایید حرف کاربر Ps34 بازیو امروز تموم کردم باورم نمیشه اینقدر فاجعه ساخته باشن
به شدت خسته کننده به زور تمومش کردم . 70 درصد بازی کوهنوردی:| فقط آخرای بازی یه مقدار کمی بهتره میشه که بدرد خودشون میخوره
من خودم از دو نسخه قبلی کلی لذت بردم ولی هیچ چیز این بازی جذبم نکرد شاید تنها نکته مثبت بازی گرافیک و محیط چشم نوازش باشه همین .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر