Multi Platform Sea of Thieves

سازنده
Rare
تاریخ انتشار
March 2018
ناشر
Xbox
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. Xbox One
  3. Xbox Series X|S
عنوان Sea of Thieves جدیدترین ساخته استدیو کهنه کار Rare میباشد. این اثر ابتدا در کنفرانس خبری مایکروسافت در E3 سال 2015 به نمایش درامد و پس از یکسال شاهد اولین تریلر گیمپلی ان در E3 سال 2016 بودیم، قرار بر این بود که بازی در سال 2017 به صورت انحصاری برای پلتفرمهای مایکروسافت منتشر شود. اما با تاخیری عرضه بازی برای تاریخ 29 اسفند سال 96 مشخص گردید.

3b9907bf-92ef-46e4-9a02-ecbd453252cc.jpg

Sea of Thieves
Developer: Rare
Publisher: Microsoft Studios
Genre: Action-adventure
Mode: Multiplayer
Price: 60 USD
معرفی استدیو Rare:

استدیو بسیار قدیمی Rare قدمتی بالغ بر سی سال دارد و سده گذشته دوران بسیار طلایی داشت، انها خالق بازیهایی بسیار متنوع در ژانرهای مختلف با کیفیتی وصف ناشدنی بودند ولیکن با گذشت زمان و اغاز قرن بیست و یک و با خرید این استدیو انگلیسی توسط مایکروسافت افت تدریجی انها اغاز شد و با تمرکز بر روی کنترلر حرکتی کینکت به طور کلی اسم Rare از کلاس جهانی خارج شد و انها دیگر جزه استدیوهای جریان اصلی صنعت گیم شناخته نمیشدند. این روند تا ابتدای نسل هشتم ادامه داشت که با تغییر مدیریت اکس باکس و مدیرعامل مایکروسافت نور خورشید دوباره بر پنچره های خاک گرفته این استدیو تابید. تغییرات به سرعت در این استدیو اعمال شد، انها دیگر کارشان با کینکت تمام شده بود و حال میتوانستند عنوانی ماجراجویی در دل دریا همراه با دزدان بسازند. ایده ایی که از نسل هفتم همراه انها بود ولیکن به دلیل محدودیت های سخت افزاری و اجبار بر ساخت بازیهای کینکت فرصت حقیقت بخشیدن به رویای خود را نداشتند.
به هر جهت این استدیو پستی و بلندی های بسیاری را پشت سر گذاشته است و انها باری دیگر فرصت دارند با عنوان Sea of Thivese به لیست استدیو های جریان ساز کلاس جهانی برگردند و باری دیگر لوگوی طلایی ابی رنگ نایاب خود را بین گیمرها اشنا کنند.

معرفی گیمپلی بازی:

دریای دزدان، در اولین نگاه ایده ای ساده را دنبال می‌کند، شما دزد دریایی هستید، بكشید، غارت كنید و پرچم افتخار خود را به احتزاز درآورید؛ این حرف درست است اما به جرأت می‌توان پروسه ساخت این بازی را یكی از دشوارترین های نسل دانست!
استودیو Rare به خط اصلی بازی سازی ای كه لیاقت آن را داشت بازگشته و قرار نیست حداقل بدون تلاش شكست بخورد.
این بازی اقیانوسی را در اختیار كاربران قرار می‌دهد، بازیكنانی كه می توانند در كشتی های تك، دو و یا چهارنفره ماجراجویی خود را آغاز كنند، شما باید به جزیره های گوناگون بروید، با اسكلت ها مبارزه كنید، مواد غذایی و مهمات پیدا كنید و برای یافتن طلا، كه تنها هدف زندگی شما به عنوان دزد دریایی است جان خود را به خطر اندازید. طلا در این دنیا همه چیز است، آبجو، لباس، غذا، قطب نما، نقشه گنج، آلات موسیقی و همه چیز در گرو اندوختن طلا است.
دریای دزدان درعین سادگی و البته نوآورانه بودن ایده، بسیار فراتر از این توضیح است، ایجاد دنیایی بر این گیم پلی بسیار سخت است، مهم ترین موضوع خسته كننده نبودن است كه قطعا Rare به بهترین شكل از آن مرحله عبور كرده است.
به عنوان كسی كه قریب به شش ماه در نسخه آلفا و بتای بازی حضور داشته گستردگی بازی را تحسین می كنم، شما وارد جزیره ای جدید می‌شوید به جستجو می پردازید و در نهایت، هنگام غروب آفتاب در بالای جزیره با دوستان خود آبجو میخورید و موسیقی می نوازید، این سكانس هربار در جزیره ای متفاوت تكرار می‌شود و هربار آرامش و حس مثبتی را دریافت می‌کنید.
هدفم از گفتن این موارد اثر هنرمندانه ای است كه سازنده خلق كرده، یك دزد دریایی حتما یك شخص خشن و تنها به فكر قتل نیست، زندگی برروی دریا بسیار وسیع تر و آرامش بخش تر از كلام است و Rare حداقل درمورد من، به بهترین شكل این حس را منتقل كرد.
این آرامش البته قبل از طوفان است، تا وقتی كه یك كشتی از فاصله دور رؤیت كنید و استرس، هیجان و عطش جنگ در رگ های شما به جریان بیفتد، مبارزات بین دو كشتی هیجان مطلوبی دارد و نیازمند همكاری كامل تمامی خدمه است، اینگونه مبارزات بین دو كشتی در بازی بطور اندك اتفاق می‌افتد و آن را مدیون نقشه وسیع هستیم، این موضوع بازی را بسیار واقع گرایانه تر كرده و شما را در یك اقیانوس بزرگ قرار می‌دهد كه زمان كافی برای استراحت، تكمیل مهمات و مواد غذایی و ماجراجویی می دهد.
باتوجه به گنج و دیگر مواردی كه از جزیره ها و یا غارت دیگر كشتی ها بدست می‌آورید، سطح بازی شما ارتقا پیدا می‌کند و نقشه های سخت تر و البته پرسود تری را تحویل می گیرید كه مهارت بالاتری را طلب می‌کند، به مرور شما سلاح های قویتری می خرید و با اقتدار بیشتر بر موج های خروشان می تازید.
بیشترین تعامل شما در این بازی آب است، فیزیك آب بسیار عالی طراحی و پرداخته شده و در اثر آب و هوای متفاوت، جزر و مد، باد، طوفان و نوع جهت گیری بادبان های كشتی شما واكنش نشان می‌دهند و برروی گیم پلی بازی موثر هستند.
یكی از عوامل موفقیت شما هم همین است كه بتوانید دریا را رام كنید و از موج دریا و باد ها به عنوان برتری خود استفاده كنید.
اصلی ترین امكانات شما در بازی، قطب نما، سلاح های گرم و سرد، سطل آب جهت خارج كردن آب های داخل كشتی، دوربین و فانوس است كه باید بتوانید به بهترین نحو از آن ها استفاده كنید تا پیروز میادین جنگ و ماجرایی باشید.

• بازی همانند دیگر عناوین فرست پارتی مایکروسافت از قدرت اضافی Xbox One X پشتیبانی میکند و دارندگان این کنسول میتوانند از رزولیشن 4K واقعی، HDR و دیگر پیشرفت های گرافیکی بهره مند شوند.
  • همانطور که پیش تر اعلام شد بازی از روز اول عرضه بر روی سرویس Game Pass در دسترس میباشد، بدین معنی تا زمانی که اشتراک Game Pass داشته باشید میتوانید بازی Sea of Thieves را به صورت کامل تجربه کنید.
  • بازی از سرویس Xbox Play Anywhere پشتیبانی میکند، بدین معنی شما با خرید یکبار بازی میتوانید انرا هم بر روی Xbox One و هم بر روی Windows 10 اجرا نمایید. همچنین SoT از کراس پلتفرم هم بهره میبرد.
  • سازندگان تایید کرده اند که عرضه بازی تازه اغاز کار انها میباشد و SoT در دراز مدت شاهد ویژگی های جدید بسیاری خواهد بود.

از اونجایی که بازی در فروم تاپیکی مخصوص نسخه PC فعلا نداره برای همین سیستم مورد نیاز منتشر شده رو همینجا قرار میدم

SOT.png

با تشکر از دوست خوبم سهیل احسنی

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
کسی بازی رو گرفته؟ اگه کسی گرفته بیاد بازی کنیم :D جدا بازی معرکس این 2-3 ساعتی که بازی کردم. اولش تنهایی با یه کشتی کوچیک میگشتم برا خودم یه کوئست رفتم نصف شب بود یه کشتی بزرگ اومد سراغم طرف گفت چی داری گفتم نوبم هیچی ندارم یه کوئست رفتم تازه چست گرفتم، گفت خب پس بدبختی کاریت نداریم فقط چراغاتو خاموش کن همه مث ما مهربون نیستن :D
دیر رسیدی برادر! :D خیلی از بچه ها از روز لانچ بازی رو با گیم پس گرفتن و دارن بازی میکنن.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
دیر رسیدی برادر! :D خیلی از بچه ها از روز لانچ بازی رو با گیم پس گرفتن و دارن بازی میکنن.
خب یه آمار و آیدی بدین ببینیم چی به چیه :D این خارجیا یه دست باهاشون رفتم یکم ریتارد بودن این گروهی که به پستم خوردن طرف مستقیم میرفت تو صخره جیغ میزد :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
خب یه آمار و آیدی بدین ببینیم چی به چیه :D این خارجیا یه دست باهاشون رفتم یکم ریتارد بودن این گروهی که به پستم خوردن طرف مستقیم میرفت تو صخره جیغ میزد :D
FrobaryChief
ولی گیم پس چند ساعت پیش تموم شد :D تا آخر هفته دوباره میگیرم و بر میگردم به بازی.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
دقیق متوجه نشدم ولی این بازی طبق حرف های قبلی مایکروسافت برای همیشه روی گیم پس می مونه. اگه منظورت چیز دیگه ای هست که خب یه کم بیشتر توضیح بده:D
نه منظورم همین بود. چقد خوب.....پس همیشه با گیم پس میشه بازی کرد بازی رو. عالیه.

saeedbeler

کاربر سایت
Feb 20, 2015
30
خب خب خب

۱۰ روز تمام با رفقا بکوب بازی کردیم ۶۰ ، ۷۰ ساعت شاید شده باشه ( اگه راهی هست تو این اپ ماکروسافت آشغالی پلی تایم بازی بفهمم ، بهم بگین )و حالا نظرم و چندتا نکته رو بگم :

۱ : اگر تیم رفقای آنلاین باز دارین ... حتی ۱ رفیق پایه هم داشته باشین ... بازی دیوانتون میکنه ... بینظیره ... من که هر روز لحظه شماری میکنم برم خونه پای بازی تا ۳ ، ۴ صبح

۲ : اگر طرفدار بازی آفلاین و داستان های خطی و سبکهای تکراری هستین و دوست دارین تنهایی بازی کنین اصلا سمت این بازی نیاین ... منتقدین و ۹۰ درصد گیمرهایی که ترجیح میدن نینتندو و آنچارتد بزنن ... این بازی برای شما نیست ... sot مخاطب خاص داره ، گیمرهای آنلاین بازی که وقتی هدست رو سرشون نیست و با رفیقاشون تو دیسکورد صحبت نمیکنن احساس خفگی میکنن و از سبکهای قدیمی آنلاین خسته شدن و دلشون یه pvp و coop جدید توی یه دنیای بزرگ و فان میخواد ...

۳ : sot به هیچ وجه امکان بازی به صورت اشتراکی بیش از ۲ نفر رو نداره ... دلیل کرش کردن ها هم همینه .... ما ۲ نفریم با ۱ اکانت بازی میکنیم و کرش نداریم اصلا .... دوستامون که اکانت اشتراکی گرفتن وسط بازی می افتن بیرون ... فقط ۲ نفر میتونن رو یه اکانت بازی کنن ... حتی اگر با اون اکانت ماکروسافت کسی بازی رو دانلود نکرده باشه ولی روی بیشتر از ۲ تا دیوایس فعال باشه میندازه بیرون از بازی ... گول فروشنده های اکانتهای اشتراکی رو نخورین ... ۲ نفری بازی رو بخرین ... یا ۲ نفری گیم پس بگیرین .... بچه های ما همه این کار رو کردن و دیگه کسی بیرون نیوفتاد

• Like
Reactions: Ali Venom

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
یعنی اگه یکی از دوستان من بازی رو بگیره یا gamepass بگیره منم میتونم با اکانتش راحت آنلاین بازی کنم ؟ (2نفری آنلاین)
این دردسری که نداره ؟ از اونجا که بازی گرونه میترسم :)

saeedbeler

کاربر سایت
Feb 20, 2015
30
یعنی اگه یکی از دوستان من بازی رو بگیره یا gamepass بگیره منم میتونم با اکانتش راحت آنلاین بازی کنم ؟ (2نفری آنلاین)
این دردسری که نداره ؟ از اونجا که بازی گرونه میترسم :)

نه خیالت راحت ... ما تو گروهمون هم خود بازی رو خریدیم و ۲ نفری بازی میکنیم باهاش ... هم گیم پس گرفتن بچه ها و بدون مشکل داره ۲ نفری بازی میکنیم ... ولی اگه ۲ نفر بشه ۳ نفر میندازه بیرون ... حتی اگه فقط یکبار نفر سوم رو pc یا ایکسباکش با اکانت کانکت شده باشه هر بار که دستگاهشو روشن کنه حتی اگه تو بازی هم نیاد میندازه بیرون کسایی که تو بازی هست ... اینم امتحان کردیم و دقیقا همینجوری ... باید صاحب اکانت پسوورد رو عوض کنه همه رو رموو کنه تا دوباره همون ۲ نفر بتونن بازی کنن

• Like
Reactions: omid_13

jimrako

کاربر سایت
Dec 5, 2010
7
خب خب خب

۱۰ روز تمام با رفقا بکوب بازی کردیم ۶۰ ، ۷۰ ساعت شاید شده باشه ( اگه راهی هست تو این اپ ماکروسافت آشغالی پلی تایم بازی بفهمم ، بهم بگین )و حالا نظرم و چندتا نکته رو بگم :

۱ : اگر تیم رفقای آنلاین باز دارین ... حتی ۱ رفیق پایه هم داشته باشین ... بازی دیوانتون میکنه ... بینظیره ... من که هر روز لحظه شماری میکنم برم خونه پای بازی تا ۳ ، ۴ صبح

۲ : اگر طرفدار بازی آفلاین و داستان های خطی و سبکهای تکراری هستین و دوست دارین تنهایی بازی کنین اصلا سمت این بازی نیاین ... منتقدین و ۹۰ درصد گیمرهایی که ترجیح میدن نینتندو و آنچارتد بزنن ... این بازی برای شما نیست ... sot مخاطب خاص داره ، گیمرهای آنلاین بازی که وقتی هدست رو سرشون نیست و با رفیقاشون تو دیسکورد صحبت نمیکنن احساس خفگی میکنن و از سبکهای قدیمی آنلاین خسته شدن و دلشون یه pvp و coop جدید توی یه دنیای بزرگ و فان میخواد ...

۳ : sot به هیچ وجه امکان بازی به صورت اشتراکی بیش از ۲ نفر رو نداره ... دلیل کرش کردن ها هم همینه .... ما ۲ نفریم با ۱ اکانت بازی میکنیم و کرش نداریم اصلا .... دوستامون که اکانت اشتراکی گرفتن وسط بازی می افتن بیرون ... فقط ۲ نفر میتونن رو یه اکانت بازی کنن ... حتی اگر با اون اکانت ماکروسافت کسی بازی رو دانلود نکرده باشه ولی روی بیشتر از ۲ تا دیوایس فعال باشه میندازه بیرون از بازی ... گول فروشنده های اکانتهای اشتراکی رو نخورین ... ۲ نفری بازی رو بخرین ... یا ۲ نفری گیم پس بگیرین .... بچه های ما همه این کار رو کردن و دیگه کسی بیرون نیوفتاد
من کاملا نظرم با نظر شما مخالف هست ! ... هر بازی ای در جای خود خوب و ارزشمند هست و بحث سلیقه ای هست...درسته دوستان آفلاین باز شاید زیاد لذتی که در بازی آنلاین و تیمی هست رو درک نتونن بکنن ولی در هر صورت کسی که پشت لامبورگینی بشینه قطعا دیگه پشت پراید نمیتونه بشینه ! ... اگر بازی آنلاین لذت بخش باشه قطعا اون شخص آفلاین باز هم با این دنیای جدید آشنا میشه و نظرش مثل شما میشه ! ... اون نظر آخر هم که گقتین فقط دو نفر میتونن روی یک اکانت بمونن درست نیست و دوستان دارن استفاده میکنن

• Like
Reactions: jimrakotest

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
یعنی مردشور این ماکروسافت ببرن با این فروشگاه ویندوزش. دو بار دانلود کردم تا نزدیکای آخرش میره و ارور میده چه وضعشه آخه؟؟؟؟؟؟ اعصاب نزاشته برام الان واسه بار سوم دارم دانلود میکنم. این دفعه نشه اصلا ولش میکنم. این بود سرور سرور ماکروسافت که میکردین؟!

LEON.M

کاربر سایت
Mar 25, 2011
185
یعنی مردشور این ماکروسافت ببرن با این فروشگاه ویندوزش. دو بار دانلود کردم تا نزدیکای آخرش میره و ارور میده چه وضعشه آخه؟؟؟؟؟؟ اعصاب نزاشته برام الان واسه بار سوم دارم دانلود میکنم. این دفعه نشه اصلا ولش میکنم. این بود سرور سرور ماکروسافت که میکردین؟!
مشکل از اینترنت کشور هستش. رو ps4 هم همین مکافاتو دارم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر