Rainbow Six Vegas

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
Rainbow Six Vegas (هر چند قدیمیه ، اما بازم فرصت خوبیه)

سبک: FPS
سازنده: Ubisoft Montreal
ناشر: Ubisoft
درجه سنی: بالای 16 سال
پلتفرم: Xbox 360 و PS3 و PC

اگر از بازي بازاي سبك اكشن اول شخص باشيد حتما تا كنون نام سري معروف و محبوب Rainbow Six را شنيده ايد. بازیی که با اولین قسمتش بسیار معروف شد ولی در نسخه های بعد افت کرد که با آمدن Lockdown همه ناامید شدند. حالا یوبی سافت تصمیم گرفت تا دوباره محبوبیت سری اول خود را بدست آورد که انصافا توانست این کار را کند. بازی Rainbow Six Vegas به نظر من بهترین نسخه Rainbow Six بود که ساخته و عرضه شد. بهتر بود نام بازی به Rainbow Three تغییر می کرد چون شما در بازی دو یار بیشتر ندارید البته این به معنای این نیست که دیگر در بازی کارهای گروهی وجود ندارد اتفاقا کار گروهی در این نسخه بسیار بسیار بهتر از نسخه قبل شده است. بهتر است بپردازیم به جزئیات بازی تا ببینیم ایندفعه یوبی سافت چه شاهکاری ساخته است.

شما در Vegas در نقش Logan Keller ظاهر خواهيد شد اما دو تن از اعضاي گروه نيز شما را همراهي كرده و شما در اين ميدان تنها نيستيد. مايكل والتر ( مهندس انفجار) و جونگ پارك ( مهدنس الكترونيك) همراهان شما در اين شماره از بازي هستند. داستان بازی اینگونه هست که یک تروریست بین المللی و مکزیکی به نام ایرنا مورالس در یکی از شهرهای مرکزی آمریکا به نام سان جاشوا دل ماسکورا شناسایی می شود. Rainbow six متوجه می شود که قرار هست یک حمله عظیم از طرف گروه مورالس به شهر وگاس صورت بگیرد. ماجرا از طریق گزارش Briefing و صداهای ضبط شده از تروریست ها شرح داده می شود. حالا RS دست به کار می شود تا از این عملیات جلوگیری کند.
بازی در شهر لاس وگاس انجام می شود شهری که معروف به شهر بیدار هست چون همیشه با چراغ های پرنور و زیبا روشن هست که در بازی هم به زیبایی هر چه تمام تر شبیه سازی شده است. یکی از تغییرات که من را بسیار خوشحال کرد برداشتن گزارش های طولانی قبل از بازی هست و به جای آن شما در هلیکوتر هستید و یار شما از طریق بی سیم اطلاعات را در اختیار شما می گذارد.

سيستم فرماندهي به اعضا ( همرهان ) در اين شماره بسيار راحت شده و مانند شماره هاي قبلي پيچيده نيست در اين شماره شما با فشردن دكمه Space در کامپیوتر و با دکمه A در Xbox360 مي توانيد افرادتان را با آن جا هدايت كنيد و در واقع فرماندهي بر عهده چهار جهت اصلي است. افراد شما از هوش مصنوعي بسيار بالايي برخوردار اند آن ها واقعا هوشمندانه عمل مي كنند و حتي در بعضي مواقع بدون حضور شما يك اتاق را از افراد دشمن پاكسازي مي كنند ، آن ها پشت سر شما به خوبي حركت مي كنند و منتظر فرمان آتش از سوي شما نيستند ، از خود دفاع كرده ، وظايف خود را به خوبي انجام مي دهند مثلا اگر نزديك يك دستگاه كامپيوتر باشيد جونگ پارك به طور خودكار سراغ آن دستگاه رفته و وظايف خاص خود را در قبال آن انجام مي دهد. هوش مصنوعی یارهایتان بسیار قدرتمند می باشد آنها مثل کوماندوهای واقعی فکر می کنند و عکس العمل انجام می دهند. هیچ وقت در بازی نمی بینید که یار شما در جایی گیر کرده یا موقعی که شما تیراندازی می کنید بیاید جلوی شما و از این گونه مشکلات دیگر خبری نیست.

یکی از امکانات جدید که خیلی از آن استفاده خواهید کرد پناه گرفتن خواهد بود که ما را به یاد بازی Gears of War می اندازد. وقتی شما پشت چیزی سنگر می گیرید دوربین به سوم شخص تبدیل می شود تا شما زاویه بهتری داشته باشید. حالا می توانید فقط سر و دست خود را بیرون بیاورید و تیراندازی کنید اما اگر دشمن شما رگبار بسته باشد تنها کاری که می توانید بکنید اینکه دست خود را بیرون ببرید و شانسی تیر بزنید مثل کوماندوهای واقعی که بسیار جالب و دیدنی هست که در خیلی موقع بدرد می خورد. شما دیگر باید بازی انفرادی را رها کنید و با تیمتان همکاری کنید. یکی از امکانات جالب بازی این هست که شما می توانید دوربینی را از زیر در رد کنید تا ببینید درون اتاق چه خبر است کاری که ما را یاد بازی Splinter Cell می اندازد. این کار خیلی به شما کمک می کند طوری که دیگر می دانید چی کار کنید مثلا اگر فقط دشمن در اتاق هست می توانید نارنجک درون اتاق بیندازید تا به راحتی دشمن را از بین ببرید البته می توانید به یارهایتان دستور بدهید که آنها نارنجک بیندازند.

یکی دیگر از امکانات جالب دیگر بازی این هست که شما می توانید به خودتان طناب ببندید و از دیوار نمای ساختمان پایین بیایید که هر کاری بخواهید می توانی درد این قسمت بکنید. مثلا می توانید قدم به قدم بیایید پایین یا با فاصله های زیاد به پایین بپرید یا با پرش شیشه را بشکنید و یا از پشت شیشه شلیک کنید و یا برعکس شوید و کمی پایین بیایید و بعد شلیک کنید و کارهای دیگر که باید قبلش فکر کنید چون اگر اشتباه کنید به لطف هوش مصنوعی بالا خواهید مرد. باز این حرکت از بازی Splinter Cell گرفته شده است که جای تعجب ندارد. وقتی یاران شما بمیرند شما می توانید به بالا سرشان بروید و با زدن سرنگ آنها را دوباره بازگردانید اما اگر شما بمیرید آنها این کار را برای شما نخواهند کرد که Quick save های خوب و به جا کار را آسان کرده است. البته این اتوسیو ها بسیار دیر به دیر انجام می شوند و متاسفانه خود شما نمی توانید سیو کنید که یک نقطه ضعف محسوب می شود.

در Vegas سيستم سلامتي شما كاملا تغيير كرده است و ديگر خبر از بسته هاي جان كه شما بخوهيد دلهره پيدا كردن آن را داشته باشيد خبري نيست بلكه جان شما به طور اتوماتيك پر مي شود. اگر شما مورد اصابت دشمن قرار گيرد تصوير به زيبايي كشيده مي شود كه هر چه قدر رنگ آن تيره تر باشد نشان از وخامت حال شما دارد در عوض با پناه گرفتن در يك مكان ارام مي توانيد شاهد بازگشتن سلامتي خود باشيد. بازي در درجه سختي Normal بسيار آسان و مبتديانه است و با هر روشي امكان پيروزي برابر دشمن وجود دارد. اما كافي درجه سختي بازي را روي Realistic قرار دهيد و شاهد سخت شدن بازي به طور باورنكردني باشيد. در درجه Realistic شما بسيار سريع تر خواهيد مرد و اين چيزي است كه شما را وادار مي كند از تاكتيك هاي مختلف براي ممانعت از شكست استفاده كنيد. مثلا شما در حالت Normal براي عبور از يك طرف به طرف ديگر در حضور تعداد زيادي دشمن چه ميكنيد؟ مطمئنا از يك Smoke استفاده مي كنيد و بدون آن كه موقعيت شما شناسايي شود عبور ميكنيد اما در حالت Realistic هنگامي كه به نيمه راه برسيد ديگر دود سياه ناشي از پرتاب Smoke از بين رفته و شما شناسايي خواهيد شد.

گرافیک بازی خارق العاده هست. بازي از موتور گرافيكي Unreal Engine 3 بهترين استفاده را كرده و به مدد تكنولوژي Shader Moderl 3 تصاوير حيرت انگيزي را خلق كرده است. طراحي چهره كاراكترها و بافت هاي آن نيز بسيار زيبا و حيرت انگيز است. در صحنه هاي از بازي كه در كازينو رخ مي دهد تعداد آبجكت ها بسيار بالاست و اگر با يك سيستم قوي بتوانيد تصاوير خلق شده را ببينيد مطمئن حيرت زده خواهيد شد هرچند طراحي كازينو ها اصلا شبيه واقعيت نيست و اين تاسف انگيز است همچنين در تمام بازي هاي موجود در كازينو ها يك تصوير ديده مي شود كه نشان مي دهد به آن ها توجهي نشده است. اگر بخواهيد بازي را با بالاترين جزييات گرفيكي و حداكثر سرعت فريم انجام دهيد بايد سخت افزاري به شدت قوي داشته باشيد. حتي قوي ترين كارت هاي گرافيك نيز در رزولوشين بالا در برابر بازي كم مي آودند. طراحي بصري محيط بسيار زيبا صورت گرفته است و سايه اجسام به خوبي روي ديوار ها و محيط منعكس مي شود همچنين از تكنولوژي هاي Blur و HDR نيز به خوبي براي خلق تصاوير ايده ال استفاده شده است. اگر به شیشه شلیک کنید خورده شیشه ها را خواهید دید که پرتاب خواهد شد. یا اگر به دستگاه های داخل کازینو شلیک کنید باعث پرتاب شدن سکه و صداهای زیبا می شود.

صداگذاری بازی بسیار خوب انجام شده است. ریتم آهنگ به زیبایی هر چه تمام تر عوض می شود طوری که وقتی دشمن را می بینید ریتم آهنگ تند و هیجان دار می شود به همین دلیل جو منو گرفت و بازی تاکتیکی را با یک بازی اکشن خالص اشتباه گرفتم! افکت های صوتی بسیار مناسب هست اما صدای اسلحه ها کمی بلند هست که بعدا به آن عادت خواهید کرد. استفاده کردن از دوبلورهای حرفه ای یکی از نقاط قوت بازی خواهد بود. اگر به هر چیزی شلیک کنید صداهای خاصی خواهید شنید. در کل در صداگذاری بازی هیچ چیز کم ندارد.

در انتها یکی از بهترین بازی های اکشن اول شخص همین بازی RS Vegas هست که من هم علاقه شدیدی به بازیهای اکشن تاکتیکی (اکشن کسالت آور!) دارم به همین دلیل این بازی به شدت مورد توجه من قرار گرفت. اگر کنسول Xbox360 و هم PC دارید بهتر است نسخه X360 را امتحان کنید چون کمی جذاب تر و بهتر است اما من جای شما بودم هر دو تا را تهیه می کردم!. اگر بخواهید این بازی را با کامیپوتر با جزئیات بالا انجام دهید باید یک سیستم میلیونی داشته باشید ولی با کنسول Xbox 360 می توانید بالاترین جزئیات را مشاهده کنید.
من این بازی را به همه دوستداران اکشن اول شخص تاکتیکی و هم غیرتاکتیکی پیشنهاد می کنم. بازی کردن این بازی یک تجربه خوب و خاصی برای هر نوع گیمری خواهد بود پس حتما آن را تجربه کنید.
نویسنده: علی باحال (Ali-360)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر