Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,941
نام
نـــــــویـــــــــد
کم کم داره غیر قابل بازی میشه واقعا! مچی نیس که تیم کیل نداشته باشه! چه تیم خودمون چه حریف. این سیستم که یکی رو بکشی نفر دوم رو نمیتونی بکشی هم فکر نمیکنم فایده داشته باشه بعد اضافه شدنش! توی رنک هم اگه نکشنت لفت میدن و احتمال اینکه کسی جوین نشه هم زیاده :D

B20EAST

کاربر سایت
May 14, 2017
199
نام
رامین
چر تو بازی همش تیم کیل میکنند؟:| اخه خودمون کم تو زندگی بدبختی داریم یک عده هم اینطوری باهامون کنند؟ گفتیم یک بار شاید عادی باشه ولی هر دست بی دلیل منو میزنند!!1 چرا اخه؟:|
من رو هم اوایل بازیم که مهارت لازم رو نداشتم خیلی تیم کیل میکردند!

B20EAST

کاربر سایت
May 14, 2017
199
نام
رامین
برخلاف گفته های شما من تیم کیل ندیدم . سرورها این چند روزه مشکل داشت و دیر کانکت میشد بعد از چند بار کلوز اپ کردن و روشن خاموش کردن مودم کانکت میشد ولی مشکل لفت خوردن نداشتم نه من نه دوستان.

• Like
Reactions: MO021

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
کم کم داره غیر قابل بازی میشه واقعا! مچی نیس که تیم کیل نداشته باشه! چه تیم خودمون چه حریف. این سیستم که یکی رو بکشی نفر دوم رو نمیتونی بکشی هم فکر نمیکنم فایده داشته باشه بعد اضافه شدنش! توی رنک هم اگه نکشنت لفت میدن و احتمال اینکه کسی جوین نشه هم زیاده :D
ولا آدم نمی دونه با دشمن بجنگه یا با هم تیمی هاش :))
از روز اول یک گزینه ساده تو بازی نگذاشتن که جلوی این همه مشکل گرفته بشه friendly fire off on =))

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
بدتر از تیم کیل اینه ک طرف لفت میخوره از بازی و بر نمیگرده تا حالا نشده من بازی برم و نفرات هر دو تیم تا آخر 5 به 5 بمونن
باید ی قانون شدیدتر برای اینایی ک از بازی لفت میدن و بر نمیگردن بزاره تا 24 ساعت بن کنه طرفو تا تیم ب فنا نده.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,211
نام
Soroush
بدتر از تیم کیل اینه ک طرف لفت میخوره از بازی و بر نمیگرده تا حالا نشده من بازی برم و نفرات هر دو تیم تا آخر 5 به 5 بمونن
باید ی قانون شدیدتر برای اینایی ک از بازی لفت میدن و بر نمیگردن بزاره تا 24 ساعت بن کنه طرفو تا تیم ب فنا نده.
دیشب طرف راند 1 رفت اسپاون پیک، زدنش، لفت داد و دیگه برنگشت :)) و با توجه به سیستم جالب یوبی مجبور شدیم تا اخر بازی 4 نفره ادامه بدیم و 5-4 باختیم!
سیستم رنک بازی کلا از بیس مشکل داره! همه چیزشو باید تغییر بدن، مثلا اورواچ اگر پلیری اوایل بازی بره کلا مچ رو میبنده و هیچ امتیازی واسه کسی نه کم میشه نه زیاد، بر فرض سیستم تیم کیل رو درست کردیم، ترول کردنا رو میخوان چیکارکنن؟ طرف میاد کل مچ تاچانکا برمیداره دیوایسشو میبره بیرون میذاره ترول میکنه میمیره!
سیستم فورگیو هم حتما باید تو بازی بذارن! دیشب 2 مورد پیش اومد :
یک بار من میوت بودم با شاتگان اومدم یه روتیشن باز کنم یگر یهو از جلوم رد شد یه تیرم بهش خورد HP ش شد حدود 10 ! بعد خودش گفت ببخشید تقصیر خودم بود بیا ببین میتونی ریست کنی یا نه! ( فک کنم اگر اونی که مثلا 90 دمیج رو به بازیکن زده خودت باشی نمیتونی ریست کنی و طرف میمیره هرکاری باهاش بکنی! ) خلاصه ریست ناموفق بود و طرف مرد، خندید و گفت فاک ایت تقصیر خودم بود اشکال نداره؛ از اونور یه جناب داغ تر آش اومد منو تیم کیل کرد گفت چرا هم تیمی مونو میکشی :| میگم احمق کور و کر بودی طرف خودش اومد جلو شاتگان من و خودش گفت ببخشید تقصیر من بوده و بیا ریست کنیم؟ در کل بسیار مسخره بود
یه مچ دیگه هم یه کلن باهام افتاده بودن، یه جا یکیشون داشت اینترگیشن میشد و هم تیمیش اومد کویرا رو بزنه و اتفاقی هردوتاشون مردن! 3 راند بعد یه تیم کیل اتفاقی دیگه واسه یارو پیش اومد و کیک و بن شد! اگه سیستم فورگیو میشد طرف موقع اینترگیشن کویرا میزد فورگیو و اون یه تیم کیل پاک میشد از ظرفیت 2 تایی کیک شدن! آخرشم بازیو خیلی نزدیک باختیم (4-4 بود آخرش 1v1 رو نتونستیم بزنیم و مچ رو باختیم!)
-
کلا رنک سیستمش اشتباهه، الان میتونم شرط ببندم که نصف پلیر های گلد 1 و 2 از پلات ها بهترن!! چرا ؟ چون گلد جهنم بازیه! طرف کوپر + دایمند میاد گلدا جلوش میوفتن، طرف تازه وارد رنک شده و چون MMR بیس بازی 2500 هست خودکار مچاش میوفته وسط گلدا! طرف اکانت جدید ساخته اسمورف داره میکنه همه مچای انرنکش تو گلد میوفته! طرف تو فری ویکند اکانت ساخته چیت میزنه میاد رنک میوفته جلوی گلدا! گلد مضخرف ترین رنک این بازیه! حاضرم تو کوپر باشم ولی اینجا نمونم! متاسفانه گیر کردم تو گلد 3 ! طرف پلیر واقعی گلد باشه راحت میتونم بزنم ولی میبینی طرف یه دایمند اومده با 2 تا کوپر که اسکیل کوپرا هم در حد همون دایمندست و میرینن تو بازیت! یا یه تیم میت لول 20 میاد هیچ ایده ای نداره کنار میرات رو ری اینفورس میکنه یا روتیشن هارو میبنده! یه بار نشد رو وین استریک بیوفتم و رنکمو بکشم بالا، بعدش میبینی چنتا مچ پشت سر هم از اون مواردی که بالا گفتم تو تیم خودت یا تیم حریف میاد و هرکاری هم بکنی میبازی و فقط باید خداتو شکر کنی که بازی تو همون رنک قبلیت نگه داره و پایین تر نبردت!

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دیشب طرف راند 1 رفت اسپاون پیک، زدنش، لفت داد و دیگه برنگشت :)) و با توجه به سیستم جالب یوبی مجبور شدیم تا اخر بازی 4 نفره ادامه بدیم و 5-4 باختیم!

من کاملاً قبول دارم که مچ میکینگ بازی فاجعه است اما این قضیه رنک حداقل توی یه بازی مثل اورواچ هم اینجوریه. البته اونجا یک چیز خیلی بهتری که وجود داره، اگه اوایل مچ (نمیدونم دقیقا 1 دقیقه یا بیشتر) یک نفر لفت بده و برنگرده، کل رنک مچ کنسل می‌شه و یه سرچ جدید می‌زنه.
ولی اگه از یک دقیقه بگذره، باید با تعداد افراد کمتری به بازی ادامه بدن:D میخوام اینو بگم که فقط محدود به سیج نمیشه.
ضمن این که پریشبا خودم یک مچ 2 به 5 رو تو رنک استارت زدم که اصلا هم تیمی وجود نداشت توی تیم ما!!!! ولی خب به هرحال مچ رو بردیم و فکر میکنم پر افتخار ترین بازی عمرم بود :)) (Hard fought Victory شد:D)

این قضیه فرندلی فایر هم واقعاً عذابیه، خصوصا رو کنسول. کامیونیتی pc تا حدودی بهتر هستن (حالا شاید یکی از دلایلش وجود چت باکس باشه) اما رو کنسول درجا می‌زنه می‌کشتت بدون این که بفهمی جریان چی بوده و می‌ره.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,211
نام
Soroush
خصوصا رو کنسول. کامیونیتی pc تا حدودی بهتر هستن
امیدوارم ناراحت نشی ولی بنظر من دلیلش اینه که بچه ( kid ) های بیشتری کنسول دارن تا پی سی ! یعنی معمولا بچه ها کنسول میگیرن و مامان باباشون انقد هزینه نمیکنه که یه پی سی خوب بگیرن ! تو رینبو که الان من میزنم تو پی سی خیلی کم میشه یکی تو ویس چت صدا بچگونه ازش در بیاد :D اون صدا بچه گونه هام نصفشون دخترن بقیشون بچه ... ولی تو خارج معمولا که بزرگ میشن و چون هزینه هام اونقد زیاد نیست نسبت به حقوقشون راحت میتونن با حقوق خودشون یه پی سی خوب بگیرن و با خیال راحت بازی کنن ولی 90 درصد بچه ها اول میرن سمت کنسول.
نمیدونم شاید منطقم منطقی نباشه :D ولی بنظرم میانگین سنی بگیریم کنسول خیلی پایین تره تا پی سی و بچه ها بیشتر هستن توش ... خودتم میدونی که بچه ها چیجورین ... فک میکنن فحش دادن کوله طرف تازه یه فاک یاد گرفته زرت و زرت میگه فاک یو فاک دیس فاک دت :)) کلا بچه ها تاکسیک ترن نسبت به بزرگتر ها که مشغله های بزرگتری تو زندگیمون داریم و اونقدرام یه بازی مهم نیست که خواهر و مادر طرف رو یکی کنیم و شروع کنیم به ترول کردن :D

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,211
نام
Soroush
ضمن این که پریشبا خودم یک مچ 2 به 5 رو تو رنک استارت زدم که اصلا هم تیمی وجود نداشت توی تیم ما!!!! ولی خب به هرحال مچ رو بردیم و فکر میکنم پر افتخار ترین بازی عمرم بود :)) (Hard fought Victory شد:D)
هفته پیش بود فک کنم یه مچ رفتیم همون راند اول دو نفر از ما لفت دادن، تیم حریفم ez ez میکردن! بعد ما 3 نفری غیرتی شدیم و با تعداد کیل 12-11-11 مچ رو بردیم 5-4 :D هممون گفتیم بهترین بازی زندگیمون بوده :D
یادمه راند آخر 2v2 شد بعد اونی که از ما مرده بود گفت اگه ببرین این مچو براتون س-ک میزنم جان من بزنین پوز اینا بخوابه =))=))

\\|NIMA|////

The provocateur
کاربر سایت
Oct 25, 2008
763
نام
nima
بنظر من که ربطی به kid بودن و اینا نداره .... community عرب زبان بازی که اکثرا plat یا diamond هستن خیلی toxic ان .... اینا اکثرا هم موس و کیبورد دارن رو کنسول .... متاسفانهubisoft هم کاری با اینا نداره و تو بازی دارن جولان میدن ...تابحال نشده اروپایی ببینم که TK کنه .

• Like
Reactions: B20EAST and Red Ѵ

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
تا زمانی که مجازات تیم کیل برای همون کشتن نفر اول نباشه اصلا نمی ترسن و بازم تیم کیل می کنن. یه روز کامل طرفو بن کنن برای همون اولین تیم کیل اول و دفعه دوم بکننش یه هفته بن کامل دیگه کسی وجود نمی کنه عین اب خوردن تیم کیل کنه. اینم که بگیم طرفو اتفاقی شاید بزنن نه از عمد بازم دلیل نمیشه. طرف باید یاد بگیره که با احتیاط بازی کنه. یا اینکه کلا friendly fire رو حذف کنن و خلاص. یا اینکه یه اپشن بزارن برای کسی که تیم کیل شده که صحنه رو دوباره ببینه و یه سوال ساده ازش بپرسن. عمدا تیم کیل شدی یا اتفاقی؟ عمدی باشه طرفو بن کنن. راه کم نیست برای ریشه کن کردن این مشکل اما یوبی راهای پرت و پلا رو هی امتحان می کنه. اقا چه جوری حالیت کنیم؟ مجازات از دومین تیم کیل به هیچ دردی نمی خوره. هنوزم طرف می تونه راحت و بدون نگرانی از مجازات یکیو تیم کیل کنه و اب از اب تکون نخوره.

آخرین ویرایش:

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,211
نام
Soroush
چقد بعضیا روانین :|
با یه کلن 4 نفره افتادم، هیشکی ری اینفورس نمیذاره همه جارو باز میذارن که به قول خودشون Run out کنن :| بعد مثلا طرف با اسموک و اکو میره روم! اصن درون هم انگار مشکل خانوادگی داره باهاشون!
یه صحنه من نفر اول تیمم همشون مردن 1v3 شده، طرف تو میکروفون داد میزنه با لحجه نفرت انگیز و مسخرش Clutch Idiot :|:|:| هی داد میزنه، یه تیر میس میکردم داد میزد نایس نایس نوب نوب! :| آخرشم دوتارو زدم ولی نفر آخر منو زد باز داد میزنه نوب ایدیوت :| قابل توجه که من نفر اول تیم بودم :|

• Like
Reactions: B20EAST

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
امیدوارم ناراحت نشی ولی بنظر من دلیلش اینه که بچه ( kid ) های بیشتری کنسول دارن تا پی سی ! یعنی معمولا بچه ها کنسول میگیرن و مامان باباشون انقد هزینه نمیکنه که یه پی سی خوب بگیرن ! تو رینبو که الان من میزنم تو پی سی خیلی کم میشه یکی تو ویس چت صدا بچگونه ازش در بیاد :D اون صدا بچه گونه هام نصفشون دخترن بقیشون بچه ... ولی تو خارج معمولا که بزرگ میشن و چون هزینه هام اونقد زیاد نیست نسبت به حقوقشون راحت میتونن با حقوق خودشون یه پی سی خوب بگیرن و با خیال راحت بازی کنن ولی 90 درصد بچه ها اول میرن سمت کنسول.
نمیدونم شاید منطقم منطقی نباشه :D ولی بنظرم میانگین سنی بگیریم کنسول خیلی پایین تره تا پی سی و بچه ها بیشتر هستن توش ... خودتم میدونی که بچه ها چیجورین ... فک میکنن فحش دادن کوله طرف تازه یه فاک یاد گرفته زرت و زرت میگه فاک یو فاک دیس فاک دت :)) کلا بچه ها تاکسیک ترن نسبت به بزرگتر ها که مشغله های بزرگتری تو زندگیمون داریم و اونقدرام یه بازی مهم نیست که خواهر و مادر طرف رو یکی کنیم و شروع کنیم به ترول کردن :D

توی pc هم به کرات بچه های 12 13 ساله اومدن تو بازی ولی خب خیلی جدی بازی کردن، حتی یه وقتایی بازیشون آدم رو غافلگیر هم می‌کرد :D
کلاً نمی‌دونم دلیلش چیه اما این ویند بسشن مزخرف زودتر تموم بشه که خلاص بشیم فقط. از اپریشن هلث هم باگی تره لامصب:D

• Like

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
چقد بعضیا روانین :|
با یه کلن 4 نفره افتادم، هیشکی ری اینفورس نمیذاره همه جارو باز میذارن که به قول خودشون Run out کنن :| بعد مثلا طرف با اسموک و اکو میره روم! اصن درون هم انگار مشکل خانوادگی داره باهاشون!
یه صحنه من نفر اول تیمم همشون مردن 1v3 شده، طرف تو میکروفون داد میزنه با لحجه نفرت انگیز و مسخرش Clutch Idiot :|:|:| هی داد میزنه، یه تیر میس میکردم داد میزد نایس نایس نوب نوب! :| آخرشم دوتارو زدم ولی نفر آخر منو زد باز داد میزنه نوب ایدیوت :| قابل توجه که من نفر اول تیم بودم :|
جالبه این روانیایی که شما میگید من خیلی خیلی کم میبینم:| نووب زیاد میبینم ولی اونی که تیم کیل کنه خیلی خیلی کم:-?

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر