Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
اتفاقا الان بازی داره به سمت تکتیکال شدن داره پیش میره.. من با 3 تا خارجی رفتم توی پارتی هم بودم.. با حرف زدن و تشویق هم دیگه و اطلاعات دادن 4-2 تیم حریف رو زدیم.. (حریفای قویی هم بودن...)
پولا هم برگشتن..:d
==
(Blitz 4 ever:d)

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,600
وقتی 1ماه از عرضه بازی گذشت و دیگه نمیشد با فیوز ادم کشت یا از زیر در به پاها شلیک کرد و... من پیش بینی این روزها رو میکردم:d
چه خبر اپراتورهات و پول هات برگشتن؟؟
ماله من که مشکلی نداره

وقتی 1ماه از عرضه بازی گذشت و دیگه نمیشد با فیوز ادم کشت یا از زیر در به پاها شلیک کرد و... من پیش بینی این روزها رو میکردم:d
ماله من که مشکلی نداره

آره برگشتن باکلی اسکین الان پولم فکر کنم 160 تاس (اصلا نرفته بود)
حق با مهدیه امروز داشتم کژوال میرفتم یه تیم اومد مقابلمون لولا به این صورت بود 53 / 6/4/3/1 بعد یکیشون لفت داد فکر کنم لول 1 بود جاش لول 0 اومد لولش 0 شون عالی بود مپ بانک اومد بیرون از در فکر کرد کالافه بعد دید موقعیتش لو رفت رفت داخل فیوز هم 2 بار کاشت 4 نفرو کشت امیدارم یه فکری به حال بازی کنن یه 5-6 تا مپ کم داره ببی صبرانه منتظر GHOST RECON م ببینم اونم مثه R6/ DIVISION خوب میشه یا نه
راستی کی تو این مسابقات چند وقت پیش R6 اول شد تو ایران؟
گروه دوم سوم کی شد؟

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
بله درسته
بازی قابلیت لن داره
هر بازی هم که قابلیت لن داره با تانگل میشه بازی کرد
من تقریبا هرروز دارم میزنم بچه های باحالی هم هستن با چنتا هم رفیق شدم :d

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
من چند روزه گیر دادم به frost و Blitz خیلی خوبه این بازی :love: :D اپراتورهای جدید کی میاد ؟!
دوستانی که پایه هستن بوست بگیریم اگه 5 تا بشیم 5 تامون بوست بگیریم خیلی خوبه 100% میشه من یه سه روزه گرفتم سوخت شد انقد یارام اسکل بودن خارجیا ! 8-|

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
راستی کی تو این مسابقات چند وقت پیش R6 اول شد تو ایران؟
گروه دوم سوم کی شد؟

كدوم مسابقات :|

من چند روزه گیر دادم به frost و Blitz خیلی خوبه این بازی :love: :D اپراتورهای جدید کی میاد ؟!
دوستانی که پایه هستن بوست بگیریم اگه 5 تا بشیم 5 تامون بوست بگیریم خیلی خوبه 100% میشه من یه سه روزه گرفتم سوخت شد انقد یارام اسکل بودن خارجیا ! 8-|

يوبي قبل شما به اين چيزها فكر كرده :d:|
اگر بخوايد 5 به 5 تون مشخص باشه بايد بريد costume بزنيد كه در اون جا Re حساب نميشه !
تازه هاستي هم كه از بازيكن هاست و داخل ايرانه بايد اينترنت با كيفيتي داشته باشه و گرنه پينگ هاتون از بازي با خارجي ها بدتر ميشه

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,600
كدوم مسابقات :|

اگر بخوايد 5 به 5 تون مشخص باشه بايد بريد costume بزنيد كه در اون جا Re حساب نميشه !
تازه هاستي هم كه از بازيكن هاست و داخل ايرانه بايد اينترنت با كيفيتي داشته باشه و گرنه پينگ هاتون از بازي با خارجي ها بدتر ميشه

یه مسابقاتی برگزار شد اکثر بچه ها شرکت کردن جز من و چند نفر

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
چی شد؟:d
کیا میگه 5 نفر بشید بوستر بخرید که وقتی هر 5 تا فعال کردید درصدش زیاد بشه ... اینجوری اگه تکی بخره ممکنه یار خوب باهاش نیافته و بسوزه :d
costume چیه ؟ :d
البته شایدم من بد متوجه شدم منظورت رو :d

آخرین ویرایش:

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
ماله من که مشکلی نداره

الان کاربرد فیوز یکم تغییر کرده بیشتر جنبه ترسوندن داره:d مثلا دیروز توو مپ کشتی بودیم...یه فیوز زدم این ور اتاق همشون رفتن اون ور خط گرفتن بعد ما با درون جاهاشونو تشخیص دادیم و از چپ وراست زدیمشون درحالی که اگه توو اتاق پخش میشدن نمیشد...

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
یه مسابقاتی برگزار شد اکثر بچه ها شرکت کردن جز من و چند نفر

جريانش چي بود ؟!
اين مسابقات بدون حضور ما اصلاً رسميت نداره[-(

کیا میگه 5 نفر بشید بوستر بخرید که وقتی هر 5 تا فعال کردید درصدش زیاد بشه ... اینجوری اگه تکی بخره ممکنه یار خوب باهاش نیافته و بسوزه :d

بوستر فرق داره
بوستر هم بايد پول پاش داد كه به نظر من باز نمي صرفه ! بدون بوستر من همين الان الكي الكي 76000 تا دارم !

بازي هايي كه توسط ما طراحي ميشن و رسميت امتياز گيري ندارن

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,004
نام
احمد
بعد از کلی تجربه این بازی باید بعضی چیز ها رو درموردش بدونید.. رو میگم.:">
تنها بازی انلاین محوری بوده که برنده شدن تو راند نهایی یک حس قوی و فوق لذت بخش داره...:d بر عکس بازی های انلاین محور دیگری همچون کال و بتل و استاروارز و غیره..:| که اصلا برنده شدن راند هیچ تاثیری نداره و انچه بدست میارید مطلقا باید کیل بگیرید تو این بازی بدون کشتن یک نفر هم میتونی تو اول بمونی هم راندو با بالاترین امتیاز ببری... الان چندی هست که دوربین ها رو کشف کردم... دیگه هیچی هی وایمیسم یه گوشه هی امتیاز مفت میگیرم..:d
تو این بازی مخفی کاری، و همکاری حرف اولو میزنه یعنی اگر بدون این دو گزینه برین جلو بازی براتون جهنم میشه... و خدایی حس همکاری تو این بازی واقعا خیلی لذت بشخه که حس یک کماندر واقعی رو بهت میده... تو این بازی همه چیز به خود شما بستگی داره همه چیز .... من بوده راند 5 به 1 باختیم... بود 1 به 4 بردیم و هزار جور از این مورد ها...و البته حرفه ای بازی کردن تو این بازی خیلی مهمه... من قبل از تجربه این بازی بتلفیلد رو بهترین بازی انلاین میدونستم که با تجربه این بازی الان دیگه اوضاع فرق میکنه.. من بعد از تجربه این بازی، بازی های مثل کالاف و هارلاین و استاروارز رو خیلی بازی نمیکنم چون دیگه اونا بعد چندین ساعت بازی کردن یک حس بیخودی بهت دست میده که انگار داری وقتتو هدر میکنی ولی وقتی من یک راند یک به پنج رو با Glaz بردم ان قدر خوش حال شدم که موقع خرید بازی اینقدر خوش حال نشدم...:"> البته در کنار این مشکلات بسیار جدی هم داره...
اول این که مپ ها واقعا بزرگ هستن و نصف وقتی که بازی میکنیم هدر میره تو پیدا کردن... که خسته کننده میشه.
دوم این که بازی واقعا جا داشت محتوای بهتری داشته باشه.. محتوای بازی بشدت کم هست... شما نگاه کنید کل بازی نزدیک 24 تا اپراتور داره اون وقت کلا سلاح های کمری به 5 تا نمیرسن همش تکراری. اگه قرار باشه هر اپراتور وسایل و کارای متفاوت داشته باشه چرا سلاحاش متفاوت نباشه؟
سوم این که شخصی سازی سلاح ها بشدت مزخرف هست... کل شخصی سازی بازی پیاده شده تو لیزر.. سه نوع دوربین ... و خفه کن ... که برای تمام سلاح ها هم به یک شکل هست:|
چهارم این که بازی کمی تعادل نداره... مثلا شما حساب کنید برای نیرو های حمله کننده shield هست sniper هست...و واقعا هم تنوع خوبی دارن ولی نیرو های دفاعی یکم بنظرم کارایشون ضعیفتر هست و سلاح هاشون هم ضعیفتر و مزخرفتر هست:|
پنجم این که واقعا جا داشت مد های بیشتر براش بزارنند دو تا از مد ها از رو هم کش رفتن و مد گروگان هم زیاد تعادل نداره... چرا چون تمام کاراییی های اپراتور ها رو به فنا میده و اصلا غیر قابل استفاده میشن....
ششم این که گرافیک بازی واقعا بی جزئیات، و بافت های بی کیفیتی داره و لی حیف این طراحی زیبای اپراتور ها با این بافت های بی کیفیت بی ارزش شد...
هفتم این که واقعا بازی باگ های بیشماری داره قبل هر اپدیت میگن درستش کردیم نه این که نکردم باگ های جدیدتر اضافه میشه...

- - -ویرایش - - -

اینم چند تا عکس از مولتی بازی با نهایت کیفیت بازی:

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا

نه درست متوجه شدی :D
خلاصه من 7 روز دیگه دارم البته فعال نکردم اگه چنتایی فعال کتیم خیلی بهتره

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,600
بعد از کلی تجربه این بازی باید بعضی چیز ها رو درموردش بدونید.. رو میگم.:">
تنها بازی انلاین محوری بوده که برنده شدن تو راند نهایی یک حس قوی و فوق لذت بخش داره...:d بر عکس بازی های انلاین محور دیگری همچون کال و بتل و استاروارز و غیره..:| که اصلا برنده شدن راند هیچ تاثیری نداره و انچه بدست میارید مطلقا باید کیل بگیرید تو این بازی بدون کشتن یک نفر هم میتونی تو اول بمونی هم راندو با بالاترین امتیاز ببری... الان چندی هست که دوربین ها رو کشف کردم... دیگه هیچی هی وایمیسم یه گوشه هی امتیاز مفت میگیرم..:d
تو این بازی مخفی کاری، و همکاری حرف اولو میزنه یعنی اگر بدون این دو گزینه برین جلو بازی براتون جهنم میشه... و خدایی حس همکاری تو این بازی واقعا خیلی لذت بشخه که حس یک کماندر واقعی رو بهت میده... تو این بازی همه چیز به خود شما بستگی داره همه چیز .... من بوده راند 5 به 1 باختیم... بود 1 به 4 بردیم و هزار جور از این مورد ها...و البته حرفه ای بازی کردن تو این بازی خیلی مهمه... من قبل از تجربه این بازی بتلفیلد رو بهترین بازی انلاین میدونستم که با تجربه این بازی الان دیگه اوضاع فرق میکنه.. من بعد از تجربه این بازی، بازی های مثل کالاف و هارلاین و استاروارز رو خیلی بازی نمیکنم چون دیگه اونا بعد چندین ساعت بازی کردن یک حس بیخودی بهت دست میده که انگار داری وقتتو هدر میکنی ولی وقتی من یک راند یک به پنج رو با Glaz بردم ان قدر خوش حال شدم که موقع خرید بازی اینقدر خوش حال نشدم...:"> البته در کنار این مشکلات بسیار جدی هم داره...
اول این که مپ ها واقعا بزرگ هستن و نصف وقتی که بازی میکنیم هدر میره تو پیدا کردن... که خسته کننده میشه.
دوم این که بازی واقعا جا داشت محتوای بهتری داشته باشه.. محتوای بازی بشدت کم هست... شما نگاه کنید کل بازی نزدیک 24 تا اپراتور داره اون وقت کلا سلاح های کمری به 5 تا نمیرسن همش تکراری. اگه قرار باشه هر اپراتور وسایل و کارای متفاوت داشته باشه چرا سلاحاش متفاوت نباشه؟
سوم این که شخصی سازی سلاح ها بشدت مزخرف هست... کل شخصی سازی بازی پیاده شده تو لیزر.. سه نوع دوربین ... و خفه کن ... که برای تمام سلاح ها هم به یک شکل هست:|
چهارم این که بازی کمی تعادل نداره... مثلا شما حساب کنید برای نیرو های حمله کننده shield هست sniper هست...و واقعا هم تنوع خوبی دارن ولی نیرو های دفاعی یکم بنظرم کارایشون ضعیفتر هست و سلاح هاشون هم ضعیفتر و مزخرفتر هست:|
پنجم این که واقعا جا داشت مد های بیشتر براش بزارنند دو تا از مد ها از رو هم کش رفتن و مد گروگان هم زیاد تعادل نداره... چرا چون تمام کاراییی های اپراتور ها رو به فنا میده و اصلا غیر قابل استفاده میشن....
ششم این که گرافیک بازی واقعا بی جزئیات، و بافت های بی کیفیتی داره و لی حیف این طراحی زیبای اپراتور ها با این بافت های بی کیفیت بی ارزش شد...
هفتم این که واقعا بازی باگ های بیشماری داره قبل هر اپدیت میگن درستش کردیم نه این که نکردم باگ های جدیدتر اضافه میشه...

- - -ویرایش - - -

اینم چند تا عکس از مولتی بازی با نهایت کیفیت بازی:

دقیقا KILL تو بازی ارزش نداره من تو یه بازی 1 KILL داشتم 7 تا اسیست اول بودم دوستم 7 KILL و 1 اسیست دوم
البته اکثر دیقندرها یه برتری نسبت به اتکر دارن اونم C4 شه یعنی با این C4 من تو یه راند عملا بلیتز و مانتیج و ناکووت کردم

- - -ویرایش - - -

جريانش چي بود ؟!
اين مسابقات بدون حضور ما اصلاً رسميت نداره[-(

بوستر فرق داره
بوستر هم بايد پول پاش داد كه به نظر من باز نمي صرفه ! بدون بوستر من همين الان الكي الكي 76000 تا دارم !

بازي هايي كه توسط ما طراحي ميشن و رسميت امتياز گيري ندارن

یه مسابقاتی 22 بهمن برگزار شد که فکر کنم SABERTOOTH و چند نفر دیگه هم بودن همون موقع که من نتم به فنا رفته بود ورودیش فکر کنم نفری 20 بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر