Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

sain1986

کاربر سایت
Jan 30, 2018
46
میرا از واجباته
اصلاً قابل مقایسه نیستن
میرا از لحاظ قدرت تیراندازی و از لحاط کمک به هم تیمی برای دیدن دشمن خیلی توی اتکها جواب داده

sain1986

کاربر سایت
Jan 30, 2018
46
کلش رو می گیری هر چی به هم تیمیت میگی بیا پشت سرم من پوششت میدم تو بهشون تیر بزن نمیان! بخصوص وقتی ایرانی هم تیمیت نباشه

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
دوستان کلش رو بخرم یا میرا؟کلش نرف کردن؟
کلش تازه اومده و هنوز مونده تا ملت به طور کامل بازی کردن باهاش (یا علیهش) رو یاد بگیرن. واسه همین نظری در موردش نمیدم. اما میرا یکی از تاثیرگذارترین اپراتورایی بوده که به سیج اضافه شده. یه میرای ماهر میتونه زندگی رو واسه اتکرا جهنم کنه. :D ولی باید واسش وقت بذاری تا بهترین جاهای هر مپ واسه گجتشو پیدا کنی چون اگه ندونی داری چی کار میکنی تیمتو به طرز محسوسی به خطر میندازی. :D

در کل اگه الان بخوام نظر بدم میگم میرا. ولی ممکنه در آینده کلش خیلی مهم تر شه.

و آره یه جورایی یه کم نرف شده. یه ویژگی عجیب داشت که باعث میشد موقعی که از شیلد به اسلحه‌ات سوییچ کنی حتی قبل از این که اسلحه بالا بیاد بتونی نشونه بگیری و شلیک کنی! الان اونو فیکس کردن.

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
کسی الان تازه بازیو بخره خوشش میاد یا اینکه امیدی بهش نیس ؟
من چند روزه بازیو گرفتن...
واقعا فوق العادس...
اولش واقعا سخته...شاید تو چند دست نتونی حتی کیل بگیری ولی اصلا نگران نباش رفته رفته با اشنا شدن اپراتورها و همکاری عاشق بازی میشی.اون هیجان و استرسی که توی رینبو هست تو هیچ شوتر دیگی ای من ندیدم.
یوبی هم که گفته تا 10 سال بازیو ساپورت میکنه.
من خودم اولش دلم برای کیلهای بتل یا کاد تنگ شده بود ولی این بازی نظرمو رو بازیهای مولتی شوتر کاملا عوض کرد.

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
من چند روزه بازیو گرفتن...
واقعا فوق العادس...
اولش واقعا سخته...شاید تو چند دست نتونی حتی کیل بگیری ولی اصلا نگران نباش رفته رفته با اشنا شدن اپراتورها و همکاری عاشق بازی میشی.اون هیجان و استرسی که توی رینبو هست تو هیچ شوتر دیگی ای من ندیدم.
یوبی هم که گفته تا 10 سال بازیو ساپورت میکنه.
من خودم اولش دلم برای کیلهای بتل یا کاد تنگ شده بود ولی این بازی نظرمو رو بازیهای مولتی شوتر کاملا عوض کرد.
کاش منم انگیزه تورو برای این بازی داشتم یادش بخیر ۳ سال پیش چه هیجان و استرسهایی که از این بازی میکشیدیم با دوستان وقتی میبردیم از خوشحالی خودمونو خراب میکردیم:D:pدیگه دارم لول ۳۰۰ میشم و هیچ انگیزه ای برام نمونده:-<cod هم فقط mw3 یا bo1 دوستداشتم اونم فوق العاده بود مولتیش

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
کاش منم انگیزه تورو برای این بازی داشتم یادش بخیر ۳ سال پیش چه هیجان و استرسهایی که از این بازی میکشیدیم با دوستان وقتی میبردیم از خوشحالی خودمونو خراب میکردیم:D:pدیگه دارم لول ۳۰۰ میشم و هیچ انگیزه ای برام نمونده:-<cod هم فقط mw3 یا bo1 دوستداشتم اونم فوق العاده بود مولتیش
اتفاقا خودم یک سالی میشه این تاپیکو دنبال میکنم خودشما همرو ترغیب میکردی که بازی کنن و هیجان بازی عالیه و.....ولی خب چند صفحه قبل که گفتی انگیزه ندارم واقعا تعجب کردم...امیدوارم یه تغییر اساسی بکنه بازی و انگیزت بره بالا

• Like
Reactions: soheil.nilavari2

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
اتفاقا خودم یک سالی میشه این تاپیکو دنبال میکنم خودشما همرو ترغیب میکردی که بازی کنن و هیجان بازی عالیه و.....ولی خب چند صفحه قبل که گفتی انگیزه ندارم واقعا تعجب کردم...امیدوارم یه تغییر اساسی بکنه بازی و انگیزت بره بالا
بازی برای کسایی که تازه شروعش کردن تا ۲سالی اعتیاد آوره اما بعدش دیگه خسته کننده و تکراری میشه خیلی از دوستان هم توی همین تاپیک از بازی خسته شدن و مجبور شدن چند ماهی بازیو کنار بذارن این بازی بهترین مولتی پلیر نسل ۸ هست البته یه رغیب خیلی جدی هم داره که اورواچه و اگه کسی بخواد اونم بازی کنه از این اعتیاد آورتره اما خوبی اورواچ اینه که خستت نمیکنه و همیشه مشتاقی برای بازیش اما ریمبو واقعا خسته کننده میشه اگه چند ماه پشت هم بازیش کنی البته اینم بگم لول من توی اورواچ ۵۰۰ هست و تایم بازی کردنش بیشتر از ریمبو بوده برام اما اصلا خستم نمیکنه

• Like
Reactions: amir code

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,939
نام
احمد
بازی برای کسایی که تازه شروعش کردن تا ۲سالی اعتیاد آوره اما بعدش دیگه خسته کننده و تکراری میشه خیلی از دوستان هم توی همین تاپیک از بازی خسته شدن و مجبور شدن چند ماهی بازیو کنار بذارن این بازی بهترین مولتی پلیر نسل ۸ هست البته یه رغیب خیلی جدی هم داره که اورواچه و اگه کسی بخواد اونم بازی کنه از این اعتیاد آورتره اما خوبی اورواچ اینه که خستت نمیکنه و همیشه مشتاقی برای بازیش اما ریمبو واقعا خسته کننده میشه اگه چند ماه پشت هم بازیش کنی البته اینم بگم لول من توی اورواچ ۵۰۰ هست و تایم بازی کردنش بیشتر از ریمبو بوده برام اما اصلا خستم نمیکنه
بنظرم بازی خسته کننده نیست، برای کسایی خسته کننده کنندست بدون تیم برن رنک! خودمم قبلا این طور بودم بدون تیم میرفتم تا برنز هم پایین می اومدم در حالی که پلات بودم قبلش! ولی الان اصلا باخت نداشتم و بدون تیم نمیرم ! اورواچ هم خیلی بازی سریعی است، با این که خودم 500 ساعت بازیش کردم ولی دقیقا بر خلاف R6 که بشدت کند است! ولی در کل هر دو این بازی ها نمونه بارز بهترین عناوین انلاین است که هم کالاف هم بتل رو از چشم انداختن!

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil

به نظرم اورواچ شدیدا تیمیه، نمیشه تکی رفت بازی ، یکی از بازی لفت بده اگه بهترین بازیکنهای جهان هم باشن تو اون تیم بازی هیچ شانسی برا برنده شدن نداره ولی R6 اینطوری نیست

اورواچ هم خیلی بازیه خوبیه ولی اگه تیم کامل باشه خیلی میچسبه ولی R6 تکی هم بری میشه لذت برد از بازی :D

در کل شما رسیدی لول 300 تو رینبو معلومه دیگه خسته کننده میشه :D اگه با تیم باشی و مد بمب هم بازی کنین دوباره لذت بازی کردن برمیگرده

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
بنظرم بازی خسته کننده نیست، برای کسایی خسته کننده کنندست بدون تیم برن رنک! خودمم قبلا این طور بودم بدون تیم میرفتم تا برنز هم پایین می اومدم در حالی که پلات بودم قبلش! ولی الان اصلا باخت نداشتم و بدون تیم نمیرم ! اورواچ هم خیلی بازی سریعی است، با این که خودم 500 ساعت بازیش کردم ولی دقیقا بر خلاف R6 که بشدت کند است! ولی در کل هر دو این بازی ها نمونه بارز بهترین عناوین انلاین است که هم کالاف هم بتل رو از چشم انداختن!

به نظرم اورواچ شدیدا تیمیه، نمیشه تکی رفت بازی ، یکی از بازی لفت بده اگه بهترین بازیکنهای جهان هم باشن تو اون تیم بازی هیچ شانسی برا برنده شدن نداره ولی R6 اینطوری نیست

اورواچ هم خیلی بازیه خوبیه ولی اگه تیم کامل باشه خیلی میچسبه ولی R6 تکی هم بری میشه لذت برد از بازی :D

در کل شما رسیدی لول 300 تو رینبو معلومه دیگه خسته کننده میشه :D اگه با تیم باشی و مد بمب هم بازی کنین دوباره لذت بازی کردن برمیگرده
من هم با تیم میرم اما انقدر با تیم بازی کردم برام تکراری شده اورواچ بنظرم تنوعش خیلی بالاتره چون مودهای زیادی داره و اینکه بازی هم جدیه هم فان بدون اسکواد هم بازی کنی خسته نمیشی اتفاقا بارها شده طرف لفت داده اما انقدر خوب کار کردیم که جلو حریفی که تیمش کامل بوده بردیم ریمبو با وجود کارکترهای هر سیزنش بازم نتونسته به من مثل سالهای اول بازی انگیزه و اشتیاق بده

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
دیگه تا وقتی برنامه یوبی سافت این باشه که ۲ تا اپراتور بده با یه مپ همینه...

• Like
Reactions: amir code

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,456

Overwatch افتضاحه کلا، اگر تک بری میفتی تیم های داغون بعد مجبوری ساپورت پیک کنی و کلا خودت رو واگذار کنی به تیم. اگر هم با تیم بری آخر دو نفر مجبورن ساپورت بازی کنن فقط بقیه تیم رو نگاه کنن دو نفرم تانک بردارن برن وسط 6 تا stun بخورن از مپ پرت شن بیرون :))
R6 خیلی بهتره از نظر تکی بازی کردن، نهایتش اینه که Bandit یا Thatcher بر میداری که جفتشون قوی هستن و سلاح های خوبی هم دارن که میشه باهاشون کیل گرفت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر