Quake بیست ساله شد

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
quake_logo.jpg

تولدی دیگر برای بازی تاریخی دیگر، Quake امروز 20 ساله شد.

بازی اول شخص بسیار محبوب استدیو id Software's در تاریخ 22 جون 1996 در آمریکا عرضه شد.

در بخشی از بررسی بازی Quake که توسط سایت Eurogamer در سال 2011 منتشر شد، این اثر چنین توصیف شده:

" این بازی تاثیر شگرفی در تحول سبک اول شخص داشت و نکته جالب توجه تفاوت آن با بقیه‌ی بازی‌های این استدیوی سازنده Doom است. این تفاوت چیزی است که Quake را متمایز و خاص می‌کند. "

از طرف دیگر John Romero از خالقان این بازی در وبلاگ خود سندی را به نام QuakeTalk 95 منتشر کرده است که بسیار جالب توجه است. QuakeTalk برای اگاهی دادن به خریداران بازی طراحی شده بود، در این سند تمامی اطلاعات مربوط به بازی گنجانده شده بود:

" مردم در آن زمان می‌خواستند تمامی اطلاعات منتشر شده در مجلات و جاهای مختلف را در اختیار داشته باشند. چیزی که برای من هنوز جالب است نشان دادن تغییر یک بازی در طول پروسه ساخت آن است. شاید با دیدن این عکس‌ها شباهت کمی به طراحی‌های نهایی دارد اما این خود شاهدی بر متغییر بودن ساخت بازی است. "

Romero همچنین اولین تصویری که از Quake درون اینترنت منتشر شد را بازنشر کرد:

jpg

البته در آخر باید خاطر نشان کرد که میراث Quake ادامه دارد. Bethesda در کنفراس E3 امسال Quake Champion را به صورت انحصاری برای PC معرفی کرد.

منبع

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
با وجود اینکه بسیار هیجان زده هستم برای دیدن quake champions توی نمایشگاه quake con ، ولی ظاهرا باید تصور ساخت یه نسخه شبیه به نسخه اول رو به گور ببریم . من تا اونجایی که دنبال کردم اخبار و فروم های quake رو ، بیشتر طرفدارا خواهان ساحت یک نسخه شبیه به شماره اول بودن، خود کارمک هم سال 2011 اعلام کرده بود که اونا بسیار زیاد دوست دارن ساخت عنوانی با تم لاوکرفتی و وهمناک شماره اول رو بسازن، گفته بود که اگرچه ادامه نسخه های 2 و4 در راستای داستان بیگانگان strogg و جهان عظیمشون خیلی عالی به نظر میرسه، ولی اونا میخوان بازگشت داشته باشن به شماره اول و اتمسفر شیطانی و هولناک اون. که البته با رفتن کارمک ظاهرا اون پروژه هم منتفی شد و آرزوی ما طرفدارا هم به باد هوا رفت.
در هر حال تبریک به همه طرفدارای این عنوان فوق العاده و خاطره انگیز، دوست داشتنی ترین بازی تمام عمر گیمریم هست. بی صبرانه منتظر نمایش بازی در QC هستم.

پ.ن: دوستان اگه خواستین اینو هم یه نگاهی بندازین، عالیه :
watch?v=OipJYWhMi3k

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
من جزو کسانی هستم که ۲۰ سال پیش Quake بازی میکردم!:">

البته خیلی فن بازی نیستم ولی از نمایش عنوان جدید خیلی خوشحال شدم!;)

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
ظاهرا بروبچ machin games سازنده wolfenstein the new order به مناسبت بیستمین سالگرد quake یه اپیزود جدید برای بازی طراحی کردن برای هوادارای بازی( دمشون واقعا گرم، اینا بیشتر به دل هوادارا نگاه میکنن تا خود id :D)
اگه کسی تونست اینو پیدا کنه و بازی کنه همینجا یه ندا به ما هم بده بلکه بعد از ۲۰ سال مستفیض بشیم:D
Wolfenstein devs have released a new Quake episode for free

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
ظاهرا بروبچ machin games سازنده wolfenstein the new order به مناسبت بیستمین سالگرد quake یه اپیزود جدید برای بازی طراحی کردن برای هوادارای بازی( دمشون واقعا گرم، اینا بیشتر به دل هوادارا نگاه میکنن تا خود id :D)
اگه کسی تونست اینو پیدا کنه و بازی کنه همینجا یه ندا به ما هم بده بلکه بعد از ۲۰ سال مستفیض بشین:D
Wolfenstein devs have released a new Quake episode for free
یه فایله 5 مگی هست
یه فولدر dopa بسازین تو quake
بعد برین تو فولدر و dopa رو ران کنید
مراحلش نسبتا سخته

• Like
Reactions: sadegh93 and uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
یه فایله 5 مگی هست
یه فولدر dopa بسازین تو quake
بعد برین تو فولدر و dopa رو ران کنید
مراحلش نسبتا سخته
به به ، آقا ممنونمم، واقعا تشکر بابت راهنمایی :* من الان فایلو گرفتم و وارد بازی شدم، اینقدر هیجانزده ام که خواب از سرم پرید :D.
بریم ببینیم MG چه کارکرده، واقعا دست مریزاد، مگه اینکه اینا به داد دل ما برسن، بازی هم کیفیتش خیلی خوبه. Quake بازا فرصت رو از دست ندین، من که رفتم :D.

پ.ن: من رو از سختی Quake نترسون :D :D . Quake کلا سخته، ولی نه واسه من :D :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sadegh93

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
تموم شد:D تا همین الان طول کشید و بدون استراحت باید برم دنبال کار و زندگیم :D
خیلی عالی بود، خیلی، واقعا دمشون گرم، بازی واقعا هم سخت بود، جدا اول توی لول های راحت تر برین چون بدجوری تیکه پاره میشین :D. تمام هیولاها هم بودن، تله های جالبی هم داشت و طراحی مراحل واقعا عااالی بود، مثل نسخه اصلی dark و شیطانی.
ما که هدیه مون رو گرفتیم، دست بروبچ Machin games درد نکنه. تا QC وایمسیم ببینیم id با quake champions چه میکنه.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
یعنی به جز ما 2-3 نفر دیگه هیچ کس Quake باز نبوده؟x_x
من نسخه 1 و 3 و 4 رو بازی کردم ( 4 رو تموم کردم . 1 رو هم یک بخشش رو تموم کردم یا یک فصل بود ؟ یادم نی دقیق . 3 هم که مولتی بود کلا)
دوست داشتم مثل 1 بخش تک نفره هم داشته باشه ولی گویا نداره این quake جدید

• Like
Reactions: uriel

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
من نسخه 1 و 3 و 4 رو بازی کردم ( 4 رو تموم کردم . 1 رو هم یک بخشش رو تموم کردم یا یک فصل بود ؟ یادم نی دقیق . 3 هم که مولتی بود کلا)
دوست داشتم مثل 1 بخش تک نفره هم داشته باشه ولی گویا نداره این quake جدید

Machine Games به مناسبت 20 سالگی Quake یک مرحله جدید براش ساخته
بگیر بازی کن

• Like
Reactions: sadegh93

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من که quake 1 رو همین یکی دو ماه پیش تموم کردم. عالی بود! حتی بعد از گذشت این همه سال!
الان هم دارم یه نسخه ی mod شده از doom 1 رو بازی میکنم (آخراشم) به اسم brutal doom!

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
به به ، آقا ممنونمم، واقعا تشکر بابت راهنمایی :* من الان فایلو گرفتم و وارد بازی شدم، اینقدر هیجانزده ام که خواب از سرم پرید :D.
بریم ببینیم MG چه کارکرده، واقعا دست مریزاد، مگه اینکه اینا به داد دل ما برسن، بازی هم کیفیتش خیلی خوبه. Quake بازا فرصت رو از دست ندین، من که رفتم :D.

پ.ن: من رو از سختی Quake نترسون :D :D . Quake کلا سخته، ولی نه واسه من :D :D
من quake 1 رو نداشتم هر چی گشتم فقط reborn و scourage of armagon و dissolution of eternity رو یافتم که رو اونا اجرا نشد
رو اون نسخه اولیه 1996 اجرا کردی
چون هر چی بازم گشتم یه نسخه gog quake1 98 یافتم که گفتم شاید رو اونم اجرا نشه
ممنون

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
من quake 1 رو نداشتم هر چی گشتم فقط reborn و scourage of armaول و dissolution of eternity رو یافتم که رو اونا اجرا نشد
ممنون
ای بابا چه بد شد...
آره من نسخه ۹۶ رو‌دارم، البته رو ویندوز اجرا نمیشه همینجوری، با یکی دو تا فایل ران میکنمش،
میخوای تورنت هم یه سر بزن، یادمه چندسال پیش بچه ها روی تورنت بازی رو پیدا کردن و دانلودش کردن. یه امتحان بکن احتمالا بتونی پیداش کنی. دیگه خیلی قدیمی و نایاب شده این بازی متاسفانه...

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من quake 1 رو نداشتم هر چی گشتم فقط reborn و scourage of armagon و dissolution of eternity رو یافتم که رو اونا اجرا نشد
ممنون

از اینجا بگیر. من همون 789 مگی رو گرفتم. راحت کار میکنه:

FPS Legends: Quake 1 and QuakeWorld

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر