PSP 3.71 M33 Custom Firmware (نحوه نصب، سوالات و مشكلات)

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
دوستان بنا به درخواست Google عزیز این آموزش رو در اختیاز شما دوستان قرار میدیم .

هشدار : دوستان دقت کنید ، در حین انجام کلیه مراحل گفته شده به هیچ وجه دستگاه رو خاموش نکرده ، مموری کارد رو در نیارید و از نصب این ورزن روی PSP هایی که به غیر از ورژن های 3.52M33-4 و یا 3.52M33-3 دارای ورژن دیگری می باشند اکیدا خودداری فرمایید . ( این نسخه روی PSP Slim نیز قابل نصب می باشد ) .

ابتدا دو فایل زیر رو دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید :

CFW 3.71-M33
FW 3.71 Update EBOOT

نکته : پیشنهاد میشه که قبل از نصب این نسخه مموری کارد خود را توسط PSP یک بار فورمت کنید .

از درون فایل اول که دانلود کردید پوشه ی UPDATE رو به مسیر PSP/Game در مموری کارد کپی کنید.
فایل دومی که دانلود کردید شامل فایلی به اسم EBOOT.PBP می باشد ؛ این فایل رو به 371.PBP تغییر نام دهید ( عدد 371 قبل از نقطه و کلمه ی PBP بعد از نقطه می باشد ) و اون رو درون پوشه ی PSP/Game/UPDATE در مموری کارد کپی کنید .
به منوی Recovery برید ، وارد قسمت Configuration شده و سپس Game Folder Homebrew رو روی 3.52 تنظیم کنید .
از محیط Recovery خارج شده به XMB برید .
از قسمت Game -- > Memory Stick فایل 3.71Update رو اجرا کنید .
بعد از انجام تغییراتی روی فایل اصلی 371.PBP که توسط خود برنامه انجام می شود ، از شما خواسته می شود که دکمه ی X رو برای ادامه ی عملیات بزنید .
دکمه ی X رو بزنید و سایر مراحل رو قدم به قدم انجام بدید .

دقت کنید در پایان مراحل از شما خواسته می شود که دکمه ی X رو برای Reboot کردن PSP بزنید ، دکمه ی X رو زده و وقتی که وارد محیط XMB دستگاه شدید بلافاصله PSP رو به طور کامل خاموش کنید ، در غیر اینصورت با Full Brick مواجه خواهید شد ! ویرایش : مثل اینکه دوستان درست متوجه نشدن ، من منظورم این نیست که بعد مثلا چند ثانیه اگه خاموش نکنید PSP برک میشه منظورم اینه که بازی اجرا نکنید ، آهنگ اجرا نکنید ، تنظیمات رو دستکاری نکنید و ... این کارایی که الان گفتم رو بعد از 1 بار خاموش کردن و روشن کردم دوباره ی PSP با خیال راحت انجام بدید . .

به 3.71M33 خوش اومدید !

-------------------------------------------

سلام دوستان ، Dark_Alex باز هم به قول خودش عمل کرد و پچ برای ورژن 3.71M33 که 1.50kernel رو فعال می کنه بیرون داد . ( فقط برای PSP های معمولی ) .
دانلود :
Code:
http://dark-alex.org/150_addon.rar

آموزش نصب :

ایتدا فایل بالا رو دانلود کنید .
سپس 1.50ٍ EBOOT.PBP رو نیز از اینجا دانلود کنید :
Code:
http://www.psp-hacks.com/file/4

از فایل اولی که دانلود کردید پوشه ی UPDATE رو به درون PSP/GAME در موردی کارد کپی کنید .
فایل دومی حاوی فایلی به نام EBOOT.PBP می باشد ، اون رو به 150.PBP تغییر نام دهید و در شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید ( نکته : عدد 150 قبل از نقطه و کلمه ی PBP بعد از نقطه می باشد ) .
از قسمت Game -- > Memory Stick برنامه ی مربوطه رو اجرا کنید .
اکنون Homebrew روی ورژن 3.71M33 شما فعال شده و شما میتونید از 1.50kernel استفاده کنید .

-------------------------------

Dark_AleX بالاخره آپدیت 2 رو برای 3.71M33 داد و شد 3.71M33-2 !
همچنین ورژن جدید کرنل 1.50 رو که یک سری مشکلات داشت داد .
مشکلات برطرف شده :
Code:
There was a bug that caused corruption when writing files of more than 32256 bytes using usb flash. The bug has been corrected, and now the implementation is as reliable as it was when it was based on 1.50 kernel. (tested with a full restoration of a dump) 
Psp Slim: a functionality to let the charge of battery when connecting a usb cable has been added. This feature is based on Noobz plugin code. By default is not enabled, you can enable it in recovery. Note that the charge of battery may be delayed some seconds since the moment you plug the cable. 
After installing this update, program at /PSP/GAME/UPDATE will always be executed on 3.71 kernel, despite configuration. 
VSHMenu: vshmenu will not be executed when onscreen keyboard is active, to avoid the lost of the select button function in the keyboard. An option to reset the psp has been added. 
VSH plugins are not longer executed anymore in recovery mode, that was the cause of pseudo-bricks. 
Two bugs remain: the WLAN network error, and the PSP Slim psx game change of brightness. Dark_AleX notes, “These two bugs are copyright of Sony :) happens too in OFW.”

1.50 Kernel Addon #2:

When returning from sleep mode, 3.71 ipl was executed causing an inmediate crash. Fixed.

آین آپدیت 2 برای 3.71M33:
Code:
http://www.dark-alex.org/m33update2.rar
اینم آپدیت 2 برای Kernel 1.50:
Code:
http://www.dark-alex.org/150kernel_addon2.rar

اگه آموزش لازم داشتید بگید .
فکر نکنم لازم باشه .

3.71M33-3 Released

اين هم آپديت سوم براي اين فيرمور كه ميتونيد از زير دانلود كنيد.

دانلود:
Code:
http://www.dark-alex.org/371m33-3.zip

3.71 M33-4 Released w/ Multi-disc Supported PopsLoader!

Changelog :
Code:
    * Bugfix: Multidisc psx games bought in the psn store would not work due to the format being different and M33 treating them as decrypted games.
    * Added support for decrypted multidisc psx games created with popstation_md (supplied with this release).
    * Bugfix: Games without compression had sound issues when using 3.72 pops. Fixed.
    * Added support for multidisc px games created with popstation_md. Note: multi disc games will only work in 3.71 and 3.72 pops. Previous pops will exit to the xmb with generic error 0×80000004 when attempting to run multidisc games.

Download:
Code:
http://www.psp-hacks.com/file/1370

اگر سوالی بود در خدمت دوستان عزیز هستم .
ممنون ، ساسان .

Last edited by a moderator:

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییت
من با این قسمت مشکل دارم
دقت کنید در پایان مراحل از شما خواسته می شود که دکمه ی X رو برای Reboot کردن PSP بزنید ، دکمه ی X رو زده و وقتی که وارد محیط XMB دستگاه شدید بلافاصله PSP رو به طور کامل خاموش کنید ، در غیر اینصورت با Full Brick مواجه خواهید شد !

یعنی اگه 2 یا 3 ثانیه روشن بمونه بریک میشه؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
دوستان کسایی که هنوز این نسخه رو نصب نکردن پیشنهاد می کنم نصب نکنن .
چون این نسخه ، نسخه ی Stable و پایداری نیست و شامل مشکل هایی هست ، و چون قابلیت ساپورت 1.50kernel در این نسخه فعلا وجود نداره پس اونایی که نصب کردن منتظر بمونن که M33 پچ برای ساپورت 1.50kernel برای Fat PSP رو بده . که بتونیم به نسخه ی 3.52M33 که فعلا بعد از 3.40OE پایدار ترین و Stable ترین نسخه هست رو نصب کنیم .

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
دوستان کسایی که هنوز این نسخه رو نصب نکردن پیشنهاد می کنم نصب نکنن .
چون این نسخه ، نسخه ی Stable و پایداری نیست و شامل مشکل هایی هست ، و چون قابلیت ساپورت 1.50kernel در این نسخه فعلا وجود نداره پس اونایی که نصب کردن منتظر بمونن که M33 پچ برای ساپورت 1.50kernel برای Fat PSP رو بده . که بتونیم به نسخه ی 3.52M33 که فعلا بعد از 3.40OE پایدار ترین و Stable ترین نسخه هست رو نصب کنیم .
من ديروز آپگريد كردم ! حالا اين مشكلات چي هست ؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
مشکلی نیست فقط این کارایی رو که میگم نکنید .
فعلا با منوی ریکاوری کاری نداشته باشید ، چون منشا اصلی برک هاست !
با تنظیمات قسمت Settings هم کاری نداشته باشید .
تم هم نریزید .
باید منتظر بمونیم 1.50kernel برای Fat PSP رو این Dark_Alex بده .

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
یه قسمت برای تم تو منو تنظیمات ازافه شده.خود sony این رو گذاشته دیگه حالا تم هارو از کجا پیدا کنیم منظورم تم هایی نیست که بقیه درست میکنن official ها؟
من Update کردم به kernal دست نزنم بریک که نمیشه؟

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
مشکلی نیست فقط این کارایی رو که میگم نکنید .
فعلا با منوی ریکاوری کاری نداشته باشید ، چون منشا اصلی برک هاست !
با تنظیمات قسمت Settings هم کاری نداشته باشید .
تم هم نریزید .
باید منتظر بمونیم 1.50kernel برای Fat PSP رو این Dark_Alex بده .
ديروز دو تا تم ريختم ! قبلا از اينكه بريزم رفتم تو Setting Theme يه ارور داد ! اما بعدش چيزي نشد ! تو ريكاوري هم رفتم سرعت CPU رو زياد كردم ! فكر كنم شانس اوردم بريك نشده .

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
فریمور 371 هیچ مشکلی نداره و شما همه ی کار هایی که روی فریمور های قبلی (تم /پلاگین/ریکاوری/فلش و...) انجام میدادید رو میتونید با خیال راحت انجام بدید !
تنها در این فریمور کرنل 1.50 فعال نیست یعنی فعلا نمیتونید Homebrew ها رو اجرا کنید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر