خبر رسمی PS5 جدید معرفی شد.

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
680
نام
امیرحسین
Screenshot_20231010_194352_Instagram.jpg

از صفحه‌ی رسمی اینستاگرام پلی‌استیشن:

- ظاهری جدید برای PlayStation 5
- عرضه دستگاه در تعطیلات امسال (زمستان ۲۰۲۳)
- مشخصات سخت‌افزاری دستگاه مانند قبل
- بلوری‌دیسک اینبار قابلیت جدا شدن را دارد
- حافظه اس‌اس‌دی داخلی دستگاه به ۱ ترابایت افزایش یافته (بجای ۸۲۵)
- کاهش حجم بیش از ۳۰ درصدی
- کاهش وزن ۱۸ و ۲۴ درصدی در مقایسه با مدل قبل
-‌ دستگاه دارای چهار کاور پنل جداگانه هست که قسمت بالایی آن براق می‌باشد و قسمت پایینی آن مانند قبل مات است
- اگر مدل دیجیتال را خریداری کنید، می‌توانید دیسک‌درایو بلوری را جداگانه به قیمت ۷۹.۹۹ دلار، ۱۱۹.۹۹ یورو، ۹۹.۹۹ پوند یا ۱۱،۹۸۰ ین خریداری کنید.
- از نوامبر امسال (ماه بعد) می‌توانید این مدل PS5 را خریداری کنید
- بعد از اتمام مدل‌های حال حاضر، مدل جدید یا همان PS5 Slim تنها مدل در دسترس خواهد بود
- یک پایه افقی همراه دستگاه خواهد بود
- همچنین یک پایه عمودی که با تمام مدل‌های PS5 سازگار هست بصورت جداگانه و به قیمت ۲۹.۹۹ دلار، ۲۹.۹۹ یورو، ۲۴.۹۹ پوند و ۳،۹۸۰ ین به فروش خواهد رسید.
- لیست قیمت‌ها بدین صورت است:
  • آمریکا
مدل دیسک‌دار ۴۹۹.۹۹ دلار
مدل دیجیتال ۴۴۹.۹۹ دلار
  • اروپا
مدل دیسک‌دار ۵۴۹.۹۹ یورو
مدل دیجیتال ۴۴۹.۹۹ یورو
  • بریتانیا
مدل دیسک‌دار ۴۷۹.۹۹ پوند
مدل دیجیتال ۳۸۹.۹۹ پوند
  • ژاپن
مدل دیسک‌دار ۶۶،۹۸۰ ین
مدل دیجیتال ۵۹،۹۸۰ ین

منبع

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,266
الان سونی داره سواستفاده میکنه؟ با همین دید شما باید بگیم چرا مثلا ویندوز ماکروسافت 200 دلار قیمتشه؟ چرا 20 دلار نیست؟ محصول فیزیکی هم که نیست! چون رقیب نداره داره سواستفاده میکنه؟ نه برادر من، کمپانی ها برای سودکردن ساخته میشن و اگه سود نکنن نابود میشن!

اینکه چیزی بسازی که بقیه نتونن مثلش رو بسازن رو میتونی ازش سود کنی. حالا چه اپل باشی، چه سونی باشی یا ماکروسافت باشی...

چون از سونی بدت میاد فروش محصولاتش به چشمت سواستفاده و دزدیه ولی چون عاشق ماکروسافتی قیمت گذاریاش به چشمت فداکاری و بخشندگیه.

نمیدونم چرا سعی میکنی تو تمام زمینه ها با کمال تعصب نظر بدی و خودتو منطقی و بی طرف هم معرفی کنی... اصلا اینطور به نظر نمیرسی دوست عزیز
بحث کردن با شما بی فایدس چون از خودتون فکت می سازید
من نگفتم از سونی بدم میاد یا نگفتم عاشق ماکروسافتم من عاشق جنس خوب به ازای قیمت درست هستم
سونی که این اواخر محصولاتش خیلی افت کیفیت داشتن اما محض اطلاعتون من تی وی قبلیم تا سال ها سونی بود الانم چنتا از کنسول های قدیمیش دارم پس فکت نسازید
مورد دیگه اینکه من لایسنس ویندوز اصل 2 کاربره خریدم 15 دلار 200 دلار از کجا اوردین؟
من سعی می کنم حقیقت رو بگم و حقیقت هم در اکثر موارد تلخه چون شما دوسش نداری منو این شکلی می بینید

شما زمانی که اتفاقا از چیزی که بهش علاقه دارید و یا حتی شخصی که بهش علاقه دارید بتونید توی جمع بدی هاشم بگید اون زمان منطق شما درست کار می کنه و بی طرف هستید و قضاوت هاتون بیشتر عادلانه هست در این حد که حتی بدی های پدر یا مادرتونم بتونید بیان کنید کمپانی خارجی که اصلا جای خود دارد

اگرم باز از اون طرف تحمل شنیدن نظرات مخالف برای شخص یا شی محبوبتون داشته باشید و عصبیتون نکنه بازم منطقون درست کار می کنه
بازم می گم خیلی احمقانه س من بخوام از سونی یا ماکروسافت حمایت الکی بکنم چون هیچیش به من نمی رسه اما اینکه ماکروسافت اوضاعش بهتر بشه و شونه به شونه سونی بیاد به نفع منه
چون همیشه رقابت تنگانگ به نفع مشتریه به ضرر کمپانی من اینو می خوام

آخرین ویرایش:

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,130
بحث کردن با شما بی فایدس چون از خودتون فکت می سازید
من نگفتم از سونی بدم میاد یا نگفتم عاشق ماکروسافتم من عاشق جنس خوب به ازای قیمت درست هستم
سونی که این اواخر محصولاتش خیلی افت کیفیت داشتن اما محض اطلاعتون من تی وی قبلیم تا سال ها سونی بود الانم چنتا از کنسول های قدیمیش دارم پس فکت نسازید
مورد دیگه اینکه من لایسنس ویندوز اصل 2 کاربره خریدم 15 دلار 200 دلار از کجا اوردین؟
من سعی می کنم حقیقت رو بگم و حقیقت هم در اکثر موارد تلخه چون شما دوسش نداری منو این شکلی می بینید

شما زمانی که اتفاقا از چیزی که بهش علاقه دارید و یا حتی شخصی که بهش علاقه دارید بتونید توی جمع بدی هاشم بگید اون زمان منطق شما درست کار می کنه و بی طرف هستید و قضاوت هاتون بیشتر عادلانه هست در این حد که حتی بدی های پدر یا مادرتونم بتونید بیان کنید کمپانی خارجی که اصلا جای خود دارد

اگرم باز از اون طرف تحمل شنیدن نظرات مخالف برای شخص یا شی محبوبتون داشته باشید و عصبیتون نکنه بازم منطقون درست کار می کنه
بازم می گم خیلی احمقانه س من بخوام از سونی یا ماکروسافت حمایت الکی بکنم چون هیچیش به من نمی رسه اما اینکه ماکروسافت اوضاعش بهتر بشه و شونه به شونه سونی بیاد به نفع منه
چون همیشه رقابت تنگانگ به نفع مشتریه به ضرر کمپانی من اینو می خوام
بحث کردن با من بی فایدس؟ دقیقا من دارم میبینم که هر خبری، محصولی، نقدی چیزی از طرف پلی استیشن میاد شما میکوبیدش! بازی خوب میده میکوبید، تخفیف میزنه میکوبید، کنسول جدید میزنه میکوبید و و و...
همین شما به اصطلاح منطقی تا چند روز پیش گرافیک اسپایدرمن رو نسل هفتی صدا میکردی و از متای 83 تعریف میکردید و سعی داشتید ثابت کنید که متا نمیتونه خوب بودن یا بد بودن بازی رو مشخص کنه :))
اینکه کی فکت سازی میکنه مشخصه دوست عزیز
یاد جمله بیاید از کوچه ما گوجه بخرید ارزونه افتادم :))

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,961
نام
مهراد
یادش به خیر یادمه بچه بودم برای مانیتور و کیس کاور بود بعد خاموشی مینداختن روشون
برای ما نقره ای بود کاورش…
جدی جدی پیر شدیم رفت
برای منم نقره ای بود. اسم فروشنده و شماره مغازه هم روش بود: ابر رایانه شرق... واقعا پیر شدیم.
اینکه چیزی بسازی که بقیه نتونن مثلش رو بسازن رو میتونی ازش سود کنی. حالا چه اپل باشی، چه سونی باشی یا ماکروسافت باشی...
اپل از فروش هر دستگاه آیفون ۱۵ پرو مکس ۳۲ میلیون تومان سود به جیب می‌زند!

آخرین برآوردها نشان می‌دهد که آیفون ۱۵ پرو مکس در حال حاضر پرخرج‌ترین گوشی اپل با هزینه‌ی تولید ۵۵۸ دلار است.

وقتی یه چیز خاص میسازی که طلبه داره، هر جور قیمت بدی رو هوا میبرنش. هر مشکلی هم داشته باشه برطرف میشه (البته که خیلی کم پیش میاد قبل از تست به مرحله تولید انبوه برسه ولی خب)

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

1mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2022
56
نام
مس
راستش نمیخواستم وارد بحث بشم چون دوستان حاضر در تاپیک خودشان حرفه ای و متخصص هستند و نیازی به اظهار نظر بنده حقیر نیست ولی در کامنت ها مطالبی به چشمم خورد که نتونستم خودمو کنترل کنم.
واقعاً نمیفهمم چرا بعضی ها از وضعیت فعلی دفاع میکنند! باور کنید وضعیت به نفع ما گیمرا نیست.
ببینید دوستان متاسفانه در صنعت گیم تولید کننده ها هستند که حرف اول و آخر رو میزنند نه مصرف کننده ها. قدیما نظر مصرف کننده مهم بود، الان دیگه نیست! البته در بعضی صنایع هنوز سلیقه مصرف کننده هست که سمت و سوی تولیدات رو مشخص میکنه مثل صنعت فیلم های پو....رن.
کنسول بین نسلی یا میان نسلی چیزی بود که به گیمرها تحمیل شد! چون فروش خود کنسول هم برای شرکتهای سازنده سود داره (برخلاف اون چیزی که شایعه شده و میگن برای هر کنسول ۱ دلار ضرر میدن و بعداً با فروش بازی این ضرر جبران میشه، این دروغه، هم با فروش کنسول سود میکنند و هم با فروش بازی). توی کامنتا یکی از دوستان نوشته بود سونی هر بلو-درایو رو ۲۷۰ یورو میفروشه! اونم بلو درایوی که رایت نمیکنه فقط read داره! به نظر شما این سود نیست؟ حالا اگه یه باغیرت پیدا بشه قیمت تمام قطعات کنسول رو با توجه به تیراژ انبوه و تخفیف تپلی که مایکروسافت و سونی از AMD میگیرند حساب کنه، به راحتی میشه فهمید که این دو شرکت از فروش خود سخت اغزار هم سود به جیب میزنند. (البته منظورم یه باغیرت مستقل و واقعی هست، نه از اون با غیرتایی که اجیر شده کمپانی های تولید کننده هستن!) حالا شاید حاشیه سود سخت افزار زیاد نباشه ولی بدون شک سود میکنند. البته این سه شرکت تولید کننده (سونی، مایکروسافت و AMD) برای اینکه قضایا رو ماست مالی کنند به تعدادی از یوتیوبر ها و بلاگرها و گیمرهای فالوور بالای آمریکایی و اروپایی پول دادند که برای ما آروغ های روشنفکری بزنند و اراجیفی بگویند مثل: "روی هر کنسول ۱ دلار ضرر میدهند" یا "کنسول میان نسلی لازمه"، و چیزایی مثل این رو توی مغز من و شما بکنند. اگه شما با فلسفه کنسول بازی آشنا باشید میدانید که اصولاً کنسول های بازی آمدند که یک پلتفرم باثبات و مطمئن رو برای یک دوره مشخص (که حدوداً پنج-شش سال هست) در اختیار گیمرها قرار بدهند! پیشرفت تکنولوژی کامپیوتری هم برای الان نیست، از زمان میکرو و آتاری تکنولوژی کامپیوتر هر روز پیشرفت میکرد ولی کنسول میان نسلی در کار نبود چون اون موقع صنعت گیم پاک تر از الان بود و تا این حد آلوده نشده بود که مثلاً سونی یه کنسول از نسل نهم بسازه و دو سال بعد خود سونی یک رقیب برای کنسولی که خودش به شما فروخته بود بسازه (تحت عنوان کنسول pro یا میان نسلی یا هر چیز دیگه) و حسرتش رو به دل شما بزاره! علتش اینه که فروش خود کنسول هم برای شرکت های تولید کننده سود داره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .SoRoUsH.

1mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2022
56
نام
مس
والله ملت داشتن زندگیشونو میکردن و از ثباتی که کنسولهای بازی براشون مهیا کرده بودند راضی بودن، کسی کنسول وسط نسلی نمیخواست! این بساط رو خود تولید کننده ها درست کردند که سخت افزار بیشتری بفروشند و جالب اینه که با وقاحت این طرح رو به پای مصرف کننده نوشتند و گفتند خود مصرف کننده ها گیر داده بودن که کنسول بین نسلی براشون بسازیم، در حالیکه دروغ بود. اون چند نفری هم که این خواسته رو مطرح کرده بودند سیاهی لشکر خود کمپانی ها بودند. حتی به نظر من مدل اسلیم هم چیزی نبود که مصرف کننده بخواد. مگه کنسول رومیزی رو زیر بغلمون میزنیم که سایزش اینقدر برای ما مهم باشه؟ البته برای تولید اسلیم میشه یه توجیه منطقی پیدا کرد (به شرطی که مدل اولیه نقص فنی داشته باشه واقعاً) ولی مدل pro واقعاً سمی بود که توسط تولید کننده ها به گیمرها تحمیل شد.
همین اسلیم ها رو هم با هدف صرفه جویی در متریال و افزایش حاشیه سود خودشون تولید میکنند، نه با هدف رضایت بیشتر مشتری، که طبیعتاً در این فرایند بهبودهای جزئی هم اتفاق می افته.
مایکروسافت و سونی اگه واقعاً نگران فریم ریت بازیها بودند گوش استودیوها رو میگرفتند یه دور می پیچوندن و بهشون میگفتن عمو بازی رو بهینه تولید کن! نه اینکه به مصرف کننده ای که بهشون اعتماد کرده و فوری رفته محصولشون رو خریده رکب بزنند و بهش بگن از فریم دهی راضی نیستی؟ بیا برات مدل pro تولید کردم! صداش هم به جای ۹ کاناله ۱۹ کاناله هست. خریدار میگه آی چه غلطی کردم زود خریدم کاش بیشتر صبر میکردم پرو میخریدم!
توصیه من اینه که هر وقت نسل جدیدی از کنسولها اومد، همون مدل اصلی رو بخرید و بعدش اگه شرکت سازنده هر مدل کنسول تولید کرد (پرو، اسلیم، چاق، لاغر) اصلاً بهش توجه نکنید و با همون چیزی که خریدید تا آخر نسل حال کنید. فلسفه کنسول بازی هم اینه که شما یه سخت افزاری رو میخرید که تا ۶ سال بعد حسرت هیچ چیز دیگری رو نخورید.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,266
بحث کردن با من بی فایدس؟ دقیقا من دارم میبینم که هر خبری، محصولی، نقدی چیزی از طرف پلی استیشن میاد شما میکوبیدش! بازی خوب میده میکوبید، تخفیف میزنه میکوبید، کنسول جدید میزنه میکوبید و و و...
همین شما به اصطلاح منطقی تا چند روز پیش گرافیک اسپایدرمن رو نسل هفتی صدا میکردی و از متای 83 تعریف میکردید و سعی داشتید ثابت کنید که متا نمیتونه خوب بودن یا بد بودن بازی رو مشخص کنه :))
اینکه کی فکت سازی میکنه مشخصه دوست عزیز

یاد جمله بیاید از کوچه ما گوجه بخرید ارزونه افتادم :))
می گم که بی فایدس من به از گاد 2 کلی تعریف کردم و بهش نمره 9.5 دادم
از دسته دوال سنس از تکنولوژیش نه کیفیت ساختش بارها تعریف کردم
به اسپایدرمن هم گفتم نمره ش بالا می شه اما گرافیکش در حد انحصاری سونی نیست و بابت متای خوبش خوشحال شدم
من از اینکه سونی سیاست های ضد مشتری پیدا کرده شاکیم و الا حتی توی پست هام گفتم که این نسل از ماکروسافت بهترم عمل کرده اما کسی که نخواد ببینه ذاتا بحث باهاش بی فایدس چون اگه منم بحث بیشتر از این ادامه بدم....

بعدم بحث کردن با کسی که با مدرک صحبت می کنه برای ادمی مثل شما خطرناکه چرا؟
قیمت تک کاربرش 7.5 دلار می داده که منم دادم از همین جا با کدش برام خریدن و قابلیت ارتقا به 11 هم داشت

این سایتم به قدری معتبر هست که سر کوچه حساب نشه این سایت با سایت های دیگه گاهی 50 درصد کد تخفیف می ذارن که این قیمت ها می شه خودم خرید کردم و الان ویندوزم اصله توی منبع خبر کد تخفیف 50 درصدیشم هست
Windows 11 Vs Windows 10:Should You Buy A Win10 Key And Update To Windows 11 For Free?

شما مسخره می کنی اما من ضایعت می کنم

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,304
نام
علیرضا
آقا سر دو تا چی دعوا راه بندازید جان ارواحتان

یکی دوست داره اپل تا دسته بکنه تو پاچش منتها عوضش وارد اون اکوسیستم تک و فضای یونیکش بشه و به خودش قبولونده این ایراد رو به جون بخرم عوضش چیزی رو صاحب میشم که اون نوک قلست
یکی هم دوست داره از جنبه Devil side قضیه نگاه کنه و ایرادات وارده رو بیان کنه که درست هم هست به هر حال جنبه انسانی قضیست ولی خب منتها دنیا رو انسانیت نمیچرخه متاسفانه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,966
نام
malek
آقا سر دو تا چی دعوا راه بندازید جان ارواحتان

یکی دوست داره اپل تا دسته بکنه تو پاچش منتها عوضش وارد اون اکوسیستم تک و فضای یونیکش بشه و به خودش قبولونده این ایراد رو به جون بخرم عوضش چیزی رو صاحب میشم که اون نوک قلست
یکی هم دوست داره از جنبه Devil side قضیه نگاه کنه و ایرادات وارده رو بیان کنه که درست هم هست به هر حال جنبه انسانی قضیست ولی خب منتها دنیا رو انسانیت نمیچرخه متاسفانه
یه بار قبلا فحش مستقیم دادی به کاربرها که مدیرها با لطافت برخورد کردن.ثمره اون برخورد لطیفشون تو تک تک کامنتهات داره دیده میشه

1mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2022
56
نام
مس
راستی اینو یادم رفت بگم...
اگر می بینید که مایکروسافت و سونی مثل قدیما روی کیفیت بازیها و خلق بازی های جدید و خوب حساسیت به خرج نمیدن، به خاطر اینه که با فروش سخت افزار سود لازم رو بدست میارن و انگیزه زیادی برای نرم افزار (بازی) باقی نمونده!
قبلاً ها برای هر نسل یک کنسول میساختن و بعدش کل زورشون رو میزاشتن روی ساخت بازی و فشار به استودیوهای بازی ساز و حتی کمک فنی به اونها برای افزایش کیفیت بازیها، ولی الان به بهانه های مختلف (مثل کنسول pro ای که فریم بیشتری میده و اسلیمی که نویزش کمتره) کنسول هر نسل رو حداقل دو بار به شما میفروشن و سود لازم به دست میاد! دیگه کی حوصله داره بشینه برای مشتری بازی های جدید و با کیفیت تولید کنه! با چهارتا ریمستر و یه دونه ریمیک (که برای همون ریمیک هم کلی منت سر مشتری میزارن) و فوقش یه دونه انحصاری جدید و خوب سر و ته هر نسل رو بهم میارن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Anakin

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,751
نام
مــاکــان
ایشون نسخه اسلیم یا بقولی سوپراسلیم بدون بلوری درایو خودش رو ساخته.
البته دیسک درایو رو هم اکسترنال براش گذاشته کنار.

========

بنظرم واقعا زیبا و شیک شده.
خانمِ خونه پسند شده :D

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
276
راستی اینو یادم رفت بگم...
اگر می بینید که مایکروسافت و سونی مثل قدیما روی کیفیت بازیها و خلق بازی های جدید و خوب حساسیت به خرج نمیدن، به خاطر اینه که با فروش سخت افزار سود لازم رو بدست میارن و انگیزه زیادی برای نرم افزار (بازی) باقی نمونده!
قبلاً ها برای هر نسل یک کنسول میساختن و بعدش کل زورشون رو میزاشتن روی ساخت بازی و فشار به استودیوهای بازی ساز و حتی کمک فنی به اونها برای افزایش کیفیت بازیها، ولی الان به بهانه های مختلف (مثل کنسول pro ای که فریم بیشتری میده و اسلیمی که نویزش کمتره) کنسول هر نسل رو حداقل دو بار به شما میفروشن و سود لازم به دست میاد! دیگه کی حوصله داره بشینه برای مشتری بازی های جدید و با کیفیت تولید کنه! با چهارتا ریمستر و یه دونه ریمیک (که برای همون ریمیک هم کلی منت سر مشتری میزارن) و فوقش یه دونه انحصاری جدید و خوب سر و ته هر نسل رو بهم میارن.
اینکه بگیم بازی خوب نمیاد بی انصافیه بازیای خوب میاد هنوزم البته نظر شخصیه ولی بنظرم سبک بازیا داره میره سمت دنیای مارول و تخیلی های هک اند اسلش که به شخصه اصلا اینجور بازیا رو نمیپسندم مثل نسل های گذشته تو دنیای واقعی تر باشه باحال تره

• Like
Reactions: 1mohsen

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,751
نام
مــاکــان
ایشون نسخه اسلیم یا بقولی سوپراسلیم بدون بلوری درایو خودش رو ساخته.
البته دیسک درایو رو هم اکسترنال براش گذاشته کنار.

========

بنظرم واقعا زیبا و شیک شده.
خانمِ خونه پسند شده :D
پیرو ایشون یکی دیگه PS5 Slim Portable هم ساخته:
View attachment ps5p.mp4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر