Project Natal در میان 50 اختراع برتر سال قرار گرفت

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
inventions_control_gaming.jpg

درود.

مجله معروف time در طی خبری Natal Project شرکت MS را جزع 50 اختراع برتر سال قرار داد و این در حالی است که پروژه NATAL در میان و عناوین مهمی مثل واکسن AIDS و Ares Rockets از سازمان فضایی NASA و همچون چشم مصنوعی قرار دارد . این مجله در مورد NATAL چنین گفته است .

امسال Microsoft برای GAMER ها وسیله را اختراع نمود تا بتوانند از طریق بدن و فرامین صوتی خود بازی خود را از طریق NATAL کنترل بنمایند و دیگر نیازی به دسته بازی نیست بازیکن با بدن و حرکات خود بازی را انجام میدهد Project Natal با استفاده از یک دوربین مجزا و یک میکروفن مخصوص که صدا و بدن شما اسکن میکند و وقتی شما دستان را بالا میبرید Master Chief و یا هر کس دیگر دستش را بالا میبرد به همین راحتی و این بسیار عالی هست
برای دیدن لیست کامل این 50 اختراع برتر به اینجا بروید
source

Last edited by a moderator:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آقا شما تو این دنیا زندگی میکنی؟ تقدیر کیلوئی چند؟ گیریم MS حقه این تکنولوژی رو ازشون گرفته، فکر کردی بجاش آبنبات چوبی بهشون داده؟ بحث ملیونها دلار پوله. مطمئن باش اگه خودشون میتونستن استفاده بهینه و سوده بیشتری از این تکنولوژی ببرن هیچوقت راضی به فروشش نمیشدن.
شرکته 3dv systems هم اندازه 7 نسلش سود کرده بعد شما میگی تقدیر.
تازه این صحبتها در حالیه که واقعا مایکرو این تکنولوژی رو بصورته تمامو کمال خریده باشه که من بعید میدونم.

شما اصلا تو صحبت من چیزی راجب ماکروسافت پیدا میکنی که ربط میدی به این شرکت من داشتم به این فکر میکردم که اگه از این شرکت های کوچیک تقدیر یا منابع درست در اختیارشون قرار بگیره افراد چه نظریه های عالی دارن که هیچ کس تا الان ندیده اما بیشتر این ها وقتی مورد توجه قرار میگیرن که شرکت های بزرگ میخرنشون .

من خودم واقعا این تکنولوژی رو قبول دارم و این که من خودم طرفدار ایده های نو هستم برای هیمن بیشتر مجلاتی که مخترع ها در موردشون اطلاعاتی میده یا در مورد پیشرفت صنعتی باشه رو میخونم یا نگاه میکنم حتی از برنامه دهای کانال دیسکاوری هم نمیگزرم چه برسه به این ها .

اصلا صحبت من سر سود یا درامد یا زیرمجموعه و این ها نبود باید آخر سر یک کلاس بزارم بفهمونم وقتی کسی راجب چیزی صحبت میکنه شاید منظورش از یک صحبت کاملا چیز های ریشه ای باشه تا صحبت سر درامد یا نداشتن شرکت حریف شما از اون تکنولوژی .;):-":smile:

شما ها چون فکر میکنید بقیه با هر حرفی میخوان دشمی خونی خودشون رو با شرکت مورد علاقه شما بیان کنن این جوری برخورد میکنید حالا کجا بود که قبلا میشود من نظرم رو در این موارد میدادم که ندادم حالا شما بیاین این جا بگین از دشمنی و نمیتونه ببینه و ... هستش اگه من نمیتونستم ماکروسافت رو ببینم نه ویندوز نصب میکردم نه IE همیشه استفاده میکردم نه هیچ وقت 360 نمیگرفتم اونم 3 تا و هیچ وقت براش بازی اورجینال نمیگرفتم و هیچ وقت ...... ....... ..... .

لطفا همیشه نظر های خودتون رو تا متوجه نشدین این گونه بیان نکنید چون خنده داره .

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
دوستان خوب مجله می خونن ولی نمی دونم چرا این یه تیکه رو ناقص خوندن(یا بد متوجه شدن)یه مدت پیش Shane Kim مصاحبه داد که Project Natal محصول داخلی Microsoft ه و ربطی به 3DV نداره،خرید 3DV به منظور جلوگیری از گرفتن لیسانس و در نهایت اتلاف هزینه انجام شد(گیریم که این محصول اصلاً برا MS نیست و همون 3DV اسرائیل ساختتش،مگه 3DV زیرر مجموعه ی MS نیست؟اگه اینطوری حساب کنید پس Sony هم هیچ نقشی تو ساخت KZ2 و U2:AT نداشته دیگه چون یکی رو Guerrilla ساخته و دیگری رو Naughty Dog درسته؟!).
دوست داشتم MC سونی این مقامو میاورد دوستان یه طوری در وصفش سخن میگفتن که زبان چگوارا هم عاجز بود!
به هر حال خوشحال شدم که این مقام ثبت شد.

در این مورد چون اعصاب این را که برای دو کنسول 360.ps3 که اصلا ندارمشون دعوا کنم پس به شما میگم در یک سال یش وقتی ms این دوربین رو خرید قرار بر این بود که کل شرکت 3dv رو نیز خریداری بکنه حالا خرید یا نه نمیدونم و در مورد مسئله اینکه بنده فن چیزی نیستم نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر زود فکر میکنن طرف فصد بدی داشته نه باباااا جان این خبر از همه بیشتر فنهای 360 رو خوشحال میکنه یکم فکر کنید بنده به شخصه pc رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم حالا بگید فن pc یه شده داستان استقلال . پرسپولیس انها حال میکنن ما دعواش رو میکنیم یک خورده .... در کل مرسی ;)

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
kolange_edalat2001 عزيز شما يه پست درميون 5 تا پست پشت سرهم ميدي دوست عزيز ويرايش براي اين جور مواقع هست.
در مور خبر هم بگم كه ممنون كه گزاشتي. من از اول هم ميدونستم اين يه چيز خفنه مخصوصا موقعي كه kate نقاشي رو به milo داد.
اونجا گفتم اگه اين ناتال رو به چند نفر مثل مولينيو بدن (كوجيما جون) چي ميشه. چه كارا كه نميشه با اين نكرد.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
زمانی که ناتال و قابلیت هاش معرفی شد, دوستان گیر داده بودن که ms نمیتونه اینو عرضه کنه و مشکل داره .. و .. پوست سیاه رو نمیشناسه ... موقع بازی هیچی تو دست ات نیست و ..قیمت اش بالا در میاد و از این جور چیزا..
حالا که یکی-یکی داره از ناتال تقدیر میشه اومدن میگن, بابا اینو که اصلا ms نساخته ...
استغفرالله ...
کی میخواید دست از این حرف های صد من یه غاز بردارید, معلوم نیست

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
در این مورد چون اعصاب این را که برای دو کنسول 360.ps3 که اصلا ندارمشون دعوا کنم پس به شما میگم در یک سال یش وقتی ms این دوربین رو خرید قرار بر این بود که کل شرکت 3dv رو نیز خریداری بکنه حالا خرید یا نه نمیدونم و در مورد مسئله اینکه بنده فن چیزی نیستم نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر زود فکر میکنن طرف فصد بدی داشته نه باباااا جان این خبر از همه بیشتر فنهای 360 رو خوشحال میکنه یکم فکر کنید بنده به شخصه pc رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم حالا بگید فن pc یه شده داستان استقلال . پرسپولیس انها حال میکنن ما دعواش رو میکنیم یک خورده .... در کل مرسی ;)
شما فن هیچ شرکتی نیستی،این درست.
چرا این شکلکو زده بودی برا عنوان خبر::thumbdown
اینو هم شما نذاشته بود؟
3DV یا Microsoft مهم اینه که این محصول مورد ستایش قرار گرفته.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
خب شما معلومه نمیخوای بفهمی این حقیقت هست که ms خالق این پروژه نیست حالا چه ربطی داره کسی نگفته natal بد هست یا ms لیاقت اینو نداره بیخود شلوغ بازی در نیارید و فن بودنتون رو گفتم بیرون چال کنید بیایید تو. http://www.3dvsystems.com/ این شرکت این دوربین رو ساخت حالا نمیدونم شما چرا هی رو این مسئله هول هستید
خب این طوری اگه حساب کنیم که مثلآ Microsoft و Sony هیچ حقی سر 360 و PS3 ندارن ! چون CPU این دو تا رو IBM درست کرده , GPU رو ATI و NVIDIA درست کردن , درایوها رو BenQ و Lite-on و ... درست کردن و ... ! این وسط خود این دو تا شرکت هیچ سهمی ندارن ؟!
این تکنولوژی هم شاید 10 سال پیش در دسترس بوده باشه , ولی مهم اینه که چه موقع به تولید انبوه برسه و همه بتونن باهاش کار کنن و چه شرکتی باعث این همه گیری بشه.
در کل چه مایکروسافت به خاطر این تکنولوژی مورد تقدیر قرار بگیره چه یه شرکت دیگه. ما بهتره ازش لذت ببریم به جای اینکه به این چیزا فکر کنیم !

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خب شما معلومه نمیخوای بفهمی این حقیقت هست که ms خالق این پروژه نیست حالا چه ربطی داره کسی نگفته natal بد هست یا ms لیاقت اینو نداره بیخود شلوغ بازی در نیارید و فن بودنتون رو گفتم بیرون چال کنید بیایید تو. http://www.3dvsystems.com/ این شرکت این دوربین رو ساخت و ms هم natal رو ساخت حالا نمیدونم شما چرا هی رو این مسئله هول هستید

VB: There were leaks about which camera maker you were buying, 3DV Systems or Prime Sense.

SK: None of those rumors did justice to what we were actually doing with Project Natal. People expected a controller you put in your hands.

VB: Can a competitor get by with just an off-the-shelf 3-D depth camera and do the same thing?

SK: The companies are doing a lot of great work with the cameras. But the magic is in the software. It’s a combination of partners and our own software.

پس مشخصه که اصلی ترین قسمت ناتال نرم افزاری هست که توسط مایکروسافت براش طراحی شده ! مگر نه سخت افزارش در همه جا هست !

http://games.venturebeat.com/2009/0...ribes-origins-of-project-natal-game-controls/

شما برای درک بهتر ـه این تکنولوژِی و انقلابی که ایجاد کرده. یه نگاهی به بقیه ی اختراعات هم بندازید یکی از این اختراعات تلپورتیشن هست !!! یعنی من رو در عرض چند سانیه از خونمون تلپورت می کنن مریخ:biggrin1:
البته هنوز تا این اندازه پیشرفت نکرده در حد یک اتم و با فاصله ی 1 متر:biggrin1:
ناتال رتبه ش از این هم بالا تر هست حالا این یعنی چه!!؟

اینکه چیزی نیست ! انیشتین هم برای نسبیت عام یا خاصش نوبل نگرفت ! بخاطر فوتوالکتریک نوبل گرفت ! یا مثلاً کارهایی که برای محاسبه گرمای میژه جامدات و نوسانگر هماهنگ کوانتمی که تاییدی بود برای کوانتم !

آخرین ویرایش:

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
میانگین ریتینگ ناتال (که پنجمین آپتم هست) توی این لیست 57 هست و میانگین اولین آیتم لیست 71 هست! 71 از 100 برا برترین اختراع سال! مشکل از بینندگان سایت بوده یا واقعا این اختراع ها ارزش نمره ی بالاتر نداشتن؟! :D
اینکه چیزی نیست ! انیشتین هم برای نسبیت عام یا خاصش نوبل نگرفت ! بخاطر فوتوالکتریک نوبل گرفت ! یا مثلاً کارهایی که برای محاسبه گرمای میژه جامدات و نوسانگر هماهنگ کوانتمی که تاییدی بود برای کوانتم !

دستی دستی یه کلاس فیزیک هم برامون گذاشتی! :D فقط من فیزیکم خوب نیست میشه یه توضیح بدی اینا چی هستن؟! میخوام مقایسه کنم با این اختراعات و ناتال! :D

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
خب این طوری اگه حساب کنیم که مثلآ Microsoft و Sony هیچ حقی سر 360 و PS3 ندارن ! چون CPU این دو تا رو IBM درست کرده , GPU رو ATI و NVIDIA درست کردن , درایوها رو BenQ و Lite-on و ... درست کردن و ... ! این وسط خود این دو تا شرکت هیچ سهمی ندارن ؟!
این تکنولوژی هم شاید 10 سال پیش در دسترس بوده باشه , ولی مهم اینه که چه موقع به تولید انبوه برسه و همه بتونن باهاش کار کنن و چه شرکتی باعث این همه گیری بشه.
در کل چه مایکروسافت به خاطر این تکنولوژی مورد تقدیر قرار بگیره چه یه شرکت دیگه. ما بهتره ازش لذت ببریم به جای اینکه به این چیزا فکر کنیم !

بله اریا جان من منظور این نبود که خدای نکرده ms دستی تو این کار نداشته نه مثل این میومنه که بگیم موتور پراید رو کره ساخته در حالی که اینطور نیست امریکا سازنده بوده و حالا نمیشه گفت کیا موتور کره سازنده بدی هست نه در مجموع گفتم با این حرفها هیچ چیزی از عظمت ms کم نمیشه حتی اگه natal رو نداشت ;)

شما فن هیچ شرکتی نیستی،این درست.
چرا این شکلکو زده بودی برا عنوان خبر::thumbdown
اینو هم شما نذاشته بود؟

شما چه گیزی دادی به اون پاک شد یک بار گفتم منظور خواصی نبوده جاش گل میزاشتم حتما میگفتید تشیع جنازست مگه
اینو هم شما نذاشته بود؟
در مورد این هم متوجه حرفت نشدم اگه منظورت گفتن اون جمله است من نگفتم

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
بله اریا جان من منظور این نبود که خدای نکرده ms دستی تو این کار نداشته نه مثل این میومنه که بگیم موتور پراید رو کره ساخته در حالی که اینطور نیست امریکا سازنده بوده و حالا نمیشه گفت کیا موتور کره سازنده بدی هست نه در مجموع گفتم با این حرفها هیچ چیزی از عظمت ms کم نمیشه حتی اگه natal رو نداشت ;)

حالا چرا خدای ناکرده؟ :biggrin1: مگه سونی و مایکروسافت مقدسن دوست عزیز

PS: پیسی از همه اینا سرتره :D

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
حالا چرا خدای ناکرده؟ :biggrin1: مگه سونی و مایکروسافت مقدسن دوست عزیز

PS: پیسی از همه اینا سرتره :D

والا اقا اشکان خبر مرگمون برای تایپیک این عکس رو گزاشتم :thumbdown کشتن ما رو اینجا در حالی که قصد بدی نبوده متسفانه بعضی ها جوری رفتار میکنن انگار با MS و یا شرکتهای دیگه قراردادی چیزی دارن نمیدونم گویا برای بعضی ها مقدس هست :biggrin1:

آخرین ویرایش:

Donkiten

کاربر سایت
Apr 22, 2009
617
نام
Amin
والا اقا اشکان خبر مرگمون برای تایپیک این عکس رو گزاشتم :thumbdown کشتن ما رو اینجا در حالی که قصد بدی نبوده متسفانه بعضی ها جوری رفتار میکنن انگار با MS و یا شرکتهای دیگه قراردادی چیزی دارن نمیدونم گویا برای بعضی ها مقدس هست :biggrin1:
شما هم تا یکی بهتون خورده میگیره (خورده که چه عرض کنم حرف محمد راهنمایی و سوال بود) خودتو ناراحت می کنی و به اون تحمت فن بوی و قرارداد داشتن به یه شرکتی رو می زنی .خوب راست میگن خبر رو خوب رسوندی ولی اون اسمیل یکمی ...
کلا قصد توحین رو نداشتم.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
شما هم تا یکی بهتون خورده میگیره (خورده که چه عرض کنم حرف مححمد راهنمایی و سوال بود) خودتو ناراحت می کنی و به اون تحمت فن بوی و قرارداد داشتن به یه شرکتی رو می زنی .خوب راست میگن خبر رو خوب رسوندی ولی اون اسمیل یکمی ...
کلا قصد توحین رو نداشتم.

دوست عزیز من خورده نگرفتم و تحمت از کسانی اومد که میگن من فن چیزه خواصی هستم و از قصد اون شکل رو گزاشتم که بارها گفتم بی منظور بوده که شکر خدا اون شکل پاک شد نه من نه شما نمیتونیم انکار به بزرگ بودن MS کنیم حتی اگه اصلا ناتال رو نداشت این شرکت با این چیزها کوچیک ویا بزرگ نمیشه عظمت MS بیشتر ازاینهاست در کل اگه به کسی بر خورد پوزش میخوام

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر