Phantom Pain بازی جدید کوجیما؟

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
در طی مراسم دیشب (Video Game Awards 2012 (VGA 2012 بازی Phantom Pain که توسط استودیو Moby Dick در حال ساخت است، معرفی شد. بنا بر حدس و گمان ها بازی برای نسل بعد خواهد بود اما در وب سایت رسمی استودیو Moby Dick، می توان لوگوی PS3 و X360 را دید. هنوز برای نتیجه گیری در این باره زود است و باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم.

the-phanton-pain.jpg

اما جالب ترین موضوع، نه خود بازی، بلکه حدس و گمان هایی است که مبنی بر درگیر بودن بازی ساز شهیر ژاپنی، هیدئو کوجیما در ساخت و Metal Gear بودن بازی در فضای اینترنت پخش شده است. این حدس و گمان ها با حضور شخص کوجیما در مراسم VGA دیشب، قوی تر شده اند.

استودیو Moby Dick که در استکهلم سوئد قرار دارد، توسط Joakim Mogre تاسیس شده است. حال اگر به کلمه ی Joakim نگاه کنید، می بینید که حروف جا به جا شده کلمه ی Kojima است و همچنین از کلمه Mogre نیز می توان کلمه Ogre را استخراج کرد. آیا این بازی همان Project Ogre کوجیما است؟ شباهت بین شخصی که در تریلر ها به نمایش در آمد و اسنیک (شخصیت اصلی سری متال گیر) که انکار ناپذیر است.

بنا بر سایت رسمی استودیوی Moby Dick، این استودیو یک استودیو بازی سازی واقع در استکهلم، سوئد است که توسط Joakim Mogre (کسی که پیش تر در چند استودیو آمریکایی کار کرده است و برای تاسیس این استودیو چندین بازی ساز مختلف را از منطقه اسکاندیناوی دور هم جمع کرده است) تاسیس شده. هدف آنها ساخت یک بازی مهیج و زیبا برای تمامی مردم دنیاست.

طبق آنچه در سایت رسمی این استودیو آمده است، اطلاعات بیشتری به زودی منتشر خواهند شد.

منبع

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
درسته که فرنچایز جدیده. ولی به نظرم واقعاً مسخرس. فکر کنم VGA رو با مراسم سیرک اشتباه گرفتند.
حالا امیدوارم ربطی به MGS نداشته باشه. ولی این طور که معلومه، داره.

چطور مگه؟ چه چیزی دیدی که مسخره به نظرت اومده؟

2-داریم درباره ی mgs صحبت می کنیم نه این که ios پلتفرم AAA هست یا نه اون هم یک MGS هست از کوجیما هم بپرسید می گه بله این MGS هست
2-ربطی نداره شاید MGS نیست یک بازی هست با کاراکتر های MGS بعضی هاشون البته
یکی از فیلم های امریکایی هم یکی از کاراکتر های فیلم رفت یک بیمارستان دیگه کلا برای اون هم یک فیلم ساختن

چیزی که میگی کاملا بی اساسه. هرچیزی که اسم MGS رو یدک بکشه لزوما MGS نیست. شما یه نقل قول از کوجیما بیار که گفته هست اینایی که میگی.
از یک فرنچایز می شه استفاده های زیادی کرد. این میشه که ما کتاب در مورد وارکرفت داریم، کامیک بوک داریم، بازی استراتژی داریم، MMO هم داریم. وقتی یک فرنچایز پتانسیل داشته باشه جای کار داره و میشه ازش استفاده برد. مهم اینه که از نظر داستان روایت کلی MGS رو فقط اون عناوینی که گفتم پیگیری میکنه. اونای دیگه اسپین آف، یعنی اگرچه از کاراکترها و دنیای MGS درش استفاده شده، اما کاملا خط داستانی متفاوتی رو از اونچه که کوجیما برای سری ترسیم کرده دنبال می کنند. این چیز عجیب یا غیر و غیر قابل فهمی نیست.

from fox engine two phantoms were born ـه بيشتر تا Fox .

آخه استاد اين چه كارايي كه ميكني :d ، متفاوت ، عجيب غريب ، اينكاره . :d

اگر شماها منظورتون یه سری اتفاقات مبهم و تخیلی هست که در طول این تیزر می افته، اینها میتونه رویا ناشی از کما باشه، میتونه تحت تاثیر دارو و هالوسینیشن باشه. مثل اون نهنگ که هلی کوپتر رو میبلعه. کاملا مشخصه که اینها پروجکشن های خیالی در طی یک سری اتفاقات ریل تایمن. به عبارت دیگه بیگ باس یک سری تصاویر رو میبینه که واقعی هستند و یکسری دیگه رو میبینه که خیالی و برگرفته شده از تصویر سازی های ذهنی و نگرانی ها و ترس های بیگ باس هستن.

کلا به نظر من چیز عجیبی نبود، به عنوان یک نمایش رمزی و برای ترول کردن و سر کار گذاشتن دنیا خیلی کافی بود.

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
بله
FROM FOX TWO PHANTOM WERE BORN
صد در صد شک نکنید متال گیر جدید هست.

ماشا... شما هم چه هیتی می ورزی:d
بروبج سازنده بازی بیان پست شما رو بخونن درجا بازیشون رو کنسل می کنند:D
سهیل چه ربطی به هیت ورزیدن داره آخه. چرا به این راحتی هیتری رو نسبت میدید به یه نفر. :| من میگم این کارا خوب نیست و مراسمی که ادعای همرده بودن با اسکار رو داره (LOLL) جای این مسخره بازی ها نیست.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
خوب این رو بخوایم برسی کنیم این عنوان اگر بگن شخصیت داخل بازی big boss بود خوب اتفاقات این تیزر برای قبل از GZ هست یا بعدش ؟

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
سهیل چه ربطی به هیت ورزیدن داره آخه. چرا به این راحتی هیتری رو نسبت میدید به یه نفر. :| من میگم این کارا خوب نیست و مراسمی که ادعای همرده بودن با اسکار رو داره (LOLL) جای این مسخره بازی ها نیست.
ای بابا حالا شما به بزرگی خودت ببخش:D
مدت هاست هایپ اینجوری به سبک کوجیمایی نداشتیم، داشتیم؟:D (اون قضیه متال گیر آیفون از نظر من حساب نیست، از بعد MGS4 دیگه هایپ نشدم تا GZ که اونم یه آنونس بود:D) بذار یکم حال کنیم:D
====
موندم این دو تا بازی چی می شن! دنیای گیم از همین الان به لرزه افتاده!
ولی من مطمئنم GZ یه قل دیگه هم داره به هر حال، شاید این تریلر به قول دارکفیلد یه چیزی برای سر کار گذاشتن باشه و هایپ کردن بیشتر ما، ولی اینو مطمئنم GZ یه بازی دیگه هم باهاش هست. من که خیلی دوست دارم این تریلر سرکاری باشه و فانتوم دوم فاکس انحصاری ویتا باشه:D
من که انقدر هایپ شدم زدم تو کار تعویض آواتار:D
In Ostad=We Trust :D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
فقط يك نگاه به سايت كاملا مشخص ميكنه كه جنبه گمراه كردن رو داره.سايت يك شركت رسمي هيچوقت در اين حد ساخته نميشه.در بخش About Us عملا داستان تعريف كرده كه كاملا مشخصه ميكنه جريان رو.

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
غیر ممکنه دوتا Metal Gear همزمان ساخته و آنونس بشه اونم (منظورم Ground Zero و The Phantom Pain هست ).
دوم اینکه کوجیما در مورد Project Ogre گفته بود "شما توی MGS: GZـ Ogre میبینی؟ اگر نه، پس PO نیست.
این مسخره بازیهای کوجیما چیز عادی نشده براتون؟ :D.

اون یارو که صورتش رو بانداژ کردن 100% همینه باباست:

فقط یه حالت داره، اینکه اسم GZ رو بزارن Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain :D.

پ.ن. این یارو سوخته با کلنل ولگن رو داریم + یک تکشاخ با یه نهتگ عظیم که درحاله سوختن هست !. بعد اون یارو که معلق میشه بدون شک psycho Mantis هست :D. (بیاد پیش خودم تئوریسینیستِ کوجیما بشید :D).

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
اینها میتونه رویا ناشی از کما باشه، میتونه تحت تاثیر دارو و هالوسینیشن باشه. مثل اون نهنگ که هلی کوپتر رو میبلعه.
Excactly:d!

حتی وسط تریلر هم به این نکته اشاره میکنه!(What is going on?Is this REAL؟)حتی اون نهنگ که هلیکوپتر رو خورد میتونه یه متال گیر باشه!جو و موسیقی هم یه حالت اسرار آمیزی داره!

عاشق این مرموز بازی های استادم:d!

AMG

کاربر سایت
Jun 13, 2012
175
دوستان اگه به این تریلر دست رسی دارید بزارید ما هم دانلود کنیم ببینیم چه خبره
یا اگه کسی میتونه یه تابیک بزنه همه تریلر های نمایشکاه رو بزار واسه دانلود
ما قند شکن نداریم چه کنیم

AMG

کاربر سایت
Jun 13, 2012
175
دوستان اگه به این تریلر دست رسی دارید بزارید ما هم دانلود کنیم ببینیم چه خبره
یا اگه کسی میتونه یه تابیک بزنه همه تریلر های نمایشکاه رو بزار واسه دانلود
ما قند شکن نداریم چه کنیم

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
کسی هنوز لینکی از این ویدیو نداره ؟

از من به شما نصیحت با سیاوش کل کل نکنید ! ایشون امام متال گیر باز ها و مرجع تقلید هموطنان متال گیر دوست داخل ایران هستن.
بعدشم اصلا کوجیما دوست داره توو یه سال 50 متال گیر بده، پرابلم ؟:d

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
کلا به نظر من چیز عجیبی نبود، به عنوان یک نمایش رمزی و برای ترول کردن و سر کار گذاشتن دنیا خیلی کافی بود.
و عجب حرکت پسندیده و جذابی انجام دادن استاد. دمشون گرم :x چقدر هم بامزه بود :x

یه چیزایی در مورد سایت این شرکت بگم. صبح بعد از دیدن مراسم یکی از دوستانم سریع رفت به سایت این شرکت و شروع کرد به تحقیقات در مورد دومین این شرکت. اولین نکته جالب اینه که سوئیس اجازه دسترسی به ثبت کنندگان دومین ها رو برای پابلیک نمیده. یعنی نمیتونید بفهمید کی دومین رو به ثبت رسونده. بعد از کمی کنکاش نکته جالب دوم رو دیدیم. اونم اینکه دومین هیچ دومین خفنی نیست و از دومین های مجانی و ارزون قیمت خریداری شده. و آخرین نکته که باز هم جالبه اینه که این دومین تاریخ انقضا داره و تو سال 2013 این سایت منقضی میشه و میره پی کارش. یعنی یه سر کاری خیلی باحال و بامزه. از هر انگشت استاد هنر میباره :x

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
کسی هنوز لینکی از این ویدیو نداره ؟

از من به شما نصیحت با سیاوش کل کل نکنید ! ایشون امام متال گیر باز ها و مرجع تقلید هموطنان متال گیر دوست داخل ایران هستن.
بعدشم اصلا کوجیما دوست داره توو یه سال 50 متال گیر بده، پرابلم ؟:d

The Phantom Pain - Video Dailymotion
The Phantom Pain Trailer! (Metal Gear Solid 5?) - YouTube

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
چیزی که میگی کاملا بی اساسه. هرچیزی که اسم MGS رو یدک بکشه لزوما MGS نیست. شما یه نقل قول از کوجیما بیار که گفته هست اینایی که میگی.
از یک فرنچایز می شه استفاده های زیادی کرد. این میشه که ما کتاب در مورد وارکرفت داریم، کامیک بوک داریم، بازی استراتژی داریم، MMO هم داریم. وقتی یک فرنچایز پتانسیل داشته باشه جای کار داره و میشه ازش استفاده برد. مهم اینه که از نظر داستان روایت کلی MGS رو فقط اون عناوینی که گفتم پیگیری میکنه. اونای دیگه اسپین آف، یعنی اگرچه از کاراکترها و دنیای MGS درش استفاده شده، اما کاملا خط داستانی متفاوتی رو از اونچه که کوجیما برای سری ترسیم کرده دنبال می کنند. این چیز عجیب یا غیر و غیر قابل فهمی نیست.
هم کاراکتر های Mgs رو داره هم اسمش رو هم داستان mgs 3 رو
این چیزهایی هم که گفتید دلیل بر این نمی شه که بگیم این بازی mgs نیست پس رولیشن از سری ac هم ac نیست خوب نمی شه
اون دوستمون گفت 3 تا mgs
خب نگفتن که mgs نسخه ی اصلی این هم یک mgs هست

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
یه چیزی از تریلر
w8ik5ja96wqqvo9maep.jpg

خیلی هم تابلوئه که این تیکه نوهمه