PES2009 | PC

• Thread starter Thread starter doghri
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
:biggrin1:با اجازه ممد و جواد و بقیه دوستان :biggrin1:

PESpcukUK_boxart_160w.jpg

با توجه به سقوط ناگهانی این سری بازی در PES 2008 بسیاری از طرفداران PES نا امید شدند و حتی بسیاری به طرف مقابل یعنی EA FIFA 08 روی آوردند. این در حالی بود که کمپانی EA توانسته بود در FIFA 08 انتظارها را تا حد زیادی برآورده کند و به این ترتیب Konami در نظر بسیاری از طرفداران و منتقدان از دور رقابت فاصله جبران ناپذیری گرفت. و اما Konami در تلاش است در نسخه جدید یعنی PES 2009 شکست خود را جبران کند که مشخصاً کار ساده ای به نظر نمی آید.

pes-2009-pro-evolution-soccer-20080911023244129.jpg

تا به حال از آنچه دیده و شنیده شده است، در رابطه با تغییرات حاصله در نسخه جدید، سازندگان منوی بازی را بسیار کاراتر از قبل و استفاده از آن را برای گیمر ساده تر کرده اند. متاسفانه هنوز مشکل پخش موزیکهای مضحک در منوی بازی وجود دارد که مشخصاً وارد شدن این قضیه از PES 2008 شروع شد و به نوعی یک کپی برداری ناشیانه از EA FIFA بود و همچنان این سری بازی از آن رنج میبرد. در زمین بازی، گرافیک واقعیتر شده و بازیکنان ( مخصوصاً ستاره های بازی ) بیشتر به واقعیت شباهت دارند.

گزینه جدیدی که در منوی اصلی اضافه شده است با نام Become a Legend ثبت شده و شباهت زیادی به Be a Pro در EA FIFA دارد. به این صورت که شما یک بازیکن مهاجم مشخص میکنید و با آن برای رسیدن به مسابقات حرفه ای و تبدیل شدن به یک ستاره فوتبال تلاش میکنید و در واقع نوعی شخصیت پردازی در بازی صورت میگیرد. اگر خوب و خلاقانه عمل کنید و به عنوان عضوی موثر از تیم خودنمایی کنید، توجه مدیران باشگاههای دیگر را جلب میکنید و میتوانید سیر صعودی خود را طی کنید. و اگر توپها را خراب کنید و در خط حمله موثر نباشید باید دقایق طولانی روی نیمکت بنشینید. این سیستم که بسیاری میگویند کپی برداری از EA FIFA است، میتواند جذاب باشد و برای کسانی که از تکرار Master League خسته شده اند تنوع خوبی باشد. البته کمپانی Konami در جواب این شایعات گفته است ما زمانی پیش در نسخه های ژاپنی Winning Eleven این سیستم را داشتیم و اکنون قصد استفاده از ایده های قبلی خود را داریم. تفاوتی که در گیم پلی Become a Legend با Be a Pro وجود دارد این است که در Become a Legend نمیتوانید از هم تیمیهای خود درخواست توپ کنید و درصد پا به توپی شما وابسته به توانایی شما و شناخت تیم از شماست که این باعث میشود بازی واقعیتر و همچنین حساستر جلوه کند. بعلاوه بازیکنان هم تیمی شما برای پاس دادن به شما دقت کافی را میکنند و برای اینکه به شما پاس دهند باید در شرایط خوبی باشید، به عنوان مثال با یک فرار خوب و یا قرار دادن خود در موقعیت شوت و یا ... توپ را در اختیار خواهید داشت.

first-pes-2009-screens-20080623031500958.jpg

در رابطه با گیم پلی Konami هرگز به نسخه قبلی برنخواهد گشت و به گفته سازندگان ملاک گیم پلی بازی بر پایه PES 5 و PES 6 قرار دارد. سازندگان میگویند حرکات بازیکنان و مخصوصاً فیزیک توپ و عکس العمل آن نسبت به شرایط و حتی نوع چمن و شرایط جوی بسیار نزدیک به واقعیت هستند. همچنین تکنیکهای فردی هر بازیکن تا حد توان نزدیک به شخصیت اصلی او طراحی شده است و ترفندهای شخصی هرکدام و مخصوصاً بازیکنان سرشناس بازسازی شده اند.

ظاهراً در Master League اختیار بیشتری به بازیکنان تیم شما داده شده است و قدرت تصمیم گیری دارند. به عنوان مثال اگر بازیکنی قصد رفتن به باشگاهی دیگر را به علت شرایط مساعدتر داشته باشد برای تیم شما خوب توپ نمیزند و بی انگیزه است. قسمت Multiplayer بازی به صورت چهار نفره قابل استفاده است و به گفته سازندگان قرار است خیلی کاملتر از قبل باشد.

first-pes-2009-screens-20080623031512333.jpg

حرکت دیگری که Konami انجام داده است، این است که PES 2009 را برای XBOX360 با دسته جدید طراحی شده توسط مایکروسافت در نمایشگاه Games Convention معرفی کرد که باعث جذابیت بیشتر و تحت تاثیر قرار گرفتن حضار شد. این دسته جدید (D-Pad) دارای 16 جهت حرکتی به جای 4 جهت است و در کنترل بازی بسیار موثر است. در PES 2009 میتوانید با اتصال یک دوربین خارجی به کنسول یا کامپیوتر خود هر عکسی را مستقیماً وارد بازی کرده و از آن در طراحی شخصیتها که گزینه های آن کاملتر از قبل خواهد بود استفاده کنید. سازندگان گفته اند در بازی یک مسابقه مهم بین دو تیم اروپایی به صورت رسمی با تمام جزئیات و مشخصات بازسازی شده است که فعلاً از فاش کردن آن خودداری میکنند.

در یک نگاه میتوان امیدوار بود که Konami باز به روزهای اوج بازگردد و تجربه تلخ نسخه پیشین را جبران کند، در ضمن قرار است که دیگر از اشتباهات فاحش گرافیکی و هوش مصنوعی نسخه قبل خبری نباشد.​

منبع:
ویدیو گیم

دوستان
برای این بازی ابشن فایلی هست که اسم همه تیمها و پراهنشون درست شده باشه
به عبارتی لیسانس همه تیمها و نام تیمها درست شده باشه

دوستان

بازی عرقش خشک نشده شما دنباله پچی؟:biggrin1:
حالا چه گیری دادی به لیسانس همینطوری هم میشه بازی کردا

خوب بازی اومد دستم
یه چهار ساعتی بازی کردم
صدای سوت داور که همونه اصلا شنیده نمیشه حالا بیخیالش
من هنوز از گیم پلی بازی داره بدم میاد هوش مصنوعی پاس دادن خیلی افتضاحه مثلا یه پاس عمقی میدی بازیکن فرار کنه توپ رو میکاره واسه بازیکن پشت سریت مثلا پاس عمقی داده :biggrin1: بعد بازی کن حریف میاد توپ رو بر میداره پاس میده دفاع اخر من توپ رو میگیره میخاد دورش کنه به جای توپ شکم بازی کن حریفو هدف قرار میده بعدشم یه تک به تک باحال میسازه و گل (فک کنم همه کاملا درک میکنن من چی میگم:biggrin1:)
خب حالا اینا بیخیالش BAL (همون افسانه شدن) هم بیشتر خواب آوره همش تمرینی من دوتا بازی کردم دو تا هم گل زدم ولی یه چیزی شما وسط این 10 بازیکن بیشتر شبیه نخودی تا بازیکن اگه میخای بهت پاس بدن فقط باس فضاهای خالی رو پیدا کنی بری همونجا وایسی بعد حالا بهم پاس دادن تیم هم (البته در حالت تمرینی)در حالت ضد حمله بود یه پاس دادم قشنگ تک به تک بعد بازکن عین هالو داره میره تو دل دروازبان یعنی کلا شما با هوش مصنوعی صفر کامپیوتر طرف هستی
کلا بازی ها پر گل نمیشه یا به سختی میشه بیشتر از دوتا زد مگه اینکه دونفره بازی کنی
بازی جون دار نیست
دوربین BAL رو اعصابه در حالت دیفالت که اصلا نمیشه بازیکن رو کنترل کرد در حالت WIDE هم که نمیتونی بازی رو ببینی که توپ کجاست
کلا حس نداره حال نکردم رغبتی هم واسه بازی کردنش ندارم مگه اینکه با رفیقامون قرار یه چامپیونز بزاریم:biggrin1:
این بازی بیشتر رو اعصابت جفتک میزنه تا بهت حال بده:biggrin1:

سلام....مجتبی بیشتر داری ایراد بنی اسرائیلی میگیری تا منطقی!
نمونه > صدای سوت داور که همونه اصلا شنیده نمیشه حالا بیخیالش
این چه ایرادی ـه؟ با سوت داور گیم پلی بازی تغییر میکنه؟ من بازی کردم با سوت هم هیچ مشکلی ندارم خیلی هم واضح هست...

من هنوز از گیم پلی بازی داره بدم میاد
تاکید میکنم...گیم پلی بازی تغییر کلی نداشته 80% ـش همون 08 هست...فقط چیزایی که واقعا غیر طبیعی بود مثل شوت های فضایی (که مطمئنم بهش عادت داشتی الان که نمیتونی گل بزنی شاکی شدی) از بازی حذف شدن...

ایراد های بنی اسرائیلی پشت سره هم!
24.gif

هوش مصنوعی پاس دادن
پاس دادن هم هوش مصنوعی داره ؟
24.gif

مثلا یه پاس عمقی میدی بازیکن فرار کنه توپ رو میکاره واسه بازیکن پشت سریت مثلا پاس عمقی داده :biggrin1:
فکر نمیکنم کسی منظورت رو فهمیده باشه!

بعد بازی کن حریف میاد توپ رو بر میداره پاس میده دفاع اخر من توپ رو میگیره میخاد دورش کنه به جای توپ شکم بازی کن حریفو هدف قرار میده بعدشم یه تک به تک باحال میسازه و گل (فک کنم همه کاملا درک میکنن من چی میگم:biggrin1:)
آره من درک میکنم...چون وقتی بازیکن داره توپ رو دور میکنه،کسی جلوش باش 50% فضای جلوش پر میشه و احتمال دور شدن هم 50% کم میشه و 50% احتمال داره که توپ بخوره به بدن حریف...چیز زیاد عجیبی هم نیست...انتظار نداری که با یک معجزه توپ دور بشه؟
خب حالا اینا بیخیالش BAL (همون افسانه شدن) هم بیشتر خواب آوره همش تمرینی من دوتا بازی کردم دو تا هم گل زدم ولی یه چیزی شما وسط این 10 بازیکن بیشتر شبیه نخودی تا بازیکن اگه میخای بهت پاس بدن فقط باس فضاهای خالی رو پیدا کنی بری همونجا وایسی بعد حالا بهم پاس دادن تیم هم (البته در حالت تمرینی)در حالت ضد حمله بود یه پاس دادم قشنگ تک به تک بعد بازکن عین هالو داره میره تو دل دروازبان یعنی کلا شما با هوش مصنوعی صفر کامپیوتر طرف هستی
در مورد این چیزا دوستمون صفحه قبل توضیح دادن که B.A.L اصول داره...که منم گویا بلد نبودم...امروز بیشتر بازی میکنم..

کلا بازی ها پر گل نمیشه یا به سختی میشه بیشتر از دوتا زد مگه اینکه دونفره بازی کنی
چند % بازی های جهانی 17-0 تموم میشه؟ بابا یه کم واقع بین باشید...فیلم سینمایی نگاه نمیکنید که یه بازی هست که داره از روی دنیای واقعی برداشت میکنه...(قبولم دارم بعضی چیزاش زیاد به واقعیت نزدیک نیست)

بازی جون دار نیست
خوب اینم از همون جا نشعت میگره که توی این 1 سال به اون شوت های بچه گونه 08 عادت کردید و الان گیم پلی Real به خوردتون نمیره...این بازی،کارتون فوتبالیست ها نیست که واست شوت چرخشی و ببر آسا بزنن...
121.gif

کلا حس نداره حال نکردم رغبتی هم واسه بازی کردنش ندارم مگه اینکه با رفیقامون قرار یه چامپیونز بزاریم:biggrin1:
این بازی بیشتر رو اعصابت جفتک میزنه تا بهت حال بده:biggrin1:
مجتبی بهتر بود اینا رو میگفتی نظر شخصی ;) چون هر کسی که عین من PES باز حرفه ای هست عقیده داره بازی خیلی عالی شده و اون مسخره بازی های 08 تکرار نشده

بلاخره بعد از مدتها جلوی آرسنال 90 دقیقه بهم بازی رسید:biggrin1::biggrin1:
3 تا گل زدم :biggrin1: خودی نشون دادم :biggrin1: چون به نقل و انتقالات نیم فصل رسیده بودم آرسنال بهم پیشنهاد داده:biggrin1: موندم برم یا نه ؟:confused::biggrin1:

چند % بازی های جهانی 17-0 تموم میشه؟ بابا یه کم واقع بین باشید...فیلم سینمایی نگاه نمیکنید که یه بازی هست که داره از روی دنیای واقعی برداشت میکنه...(قبولم دارم بعضی چیزاش زیاد به واقعیت نزدیک نیست)

آخه مشکل این بود تو 08 هرچی به محوطه جریمه نزدیک میشدی شانس گل زدن 100 درصد بود:biggrin1: ولی اینجا باید به زور گل زد:biggrin1:

مجتبی بهتر بود اینا رو میگفتی نظر شخصی چون هر کسی که عین من PES باز حرفه ای هست عقیده داره بازی خیلی عالی شده و اون مسخره بازی های 08 تکرار نشده

با نظرت به شدت موافقم اگر هرچی بازی تو این سیستم من Remove شه این تا شماره بعد تو سیستمه و روزی 3 ساعت و شایدم بیشتر بازی میکنیم:biggrin1: البته این نسخه امکاناتش زیاده آدم میمونه کدوم قسمتو بره:biggrin1::biggrin1:

تاکید میکنم...گیم پلی بازی تغییر کلی نداشته 80% ـش همون 08 هست...فقط چیزایی که واقعا غیر طبیعی بود مثل شوت های فضایی (که مطمئنم بهش عادت داشتی الان که نمیتونی گل بزنی شاکی شدی) از بازی حذف شدن...

همون 20 % که باعث تغییره بازی شده به شدت بازی را زیبا کرده ما کلی لذت میبریم:cheesygri

سیستم مورد نیازش چیه؟
MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
Windows XP SP2, Vista
Intel Pentium IV 1.4GHz or equivalent processor
1GB RAM
6GB free hard disk space
DirectX 9.0c compatible video card. 128MB Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce FX or ATI Radeon 9700 video card)
DirectX 9.0c compatible sound card
Windows compatible keyboard
800 x 600 monitor resolution

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
Windows XP SP2, Vista
Intel Pentium IV 3.0GHz or AMD Athlon 64 or equivalent or higher
2GB RAM
8GB free hard disk space
DirectX 9.0c compatible video card. 256MB Pixel Shader 3.0 (ATI x1600 or NVidia 6800 GT/GS or better)
DirectX 9.0c compatible sound card
Windows compatible USB Gamepad
1280 x 720 monitor resolution

SUPPORTED CHIPSETS:
NVIDIA - GeForce 9600, 8800, 8600, 8500, 7900, 7800, 7600, 7300, 7100, 6800, 6600, GeForce FX (5950, 5900, 5800, 5600, 5200)
ATI - Radeon HD3870, HD3800, HD2900, HD2400, X1950, X1900, X1800, X1900, X1600, X1050, X1550, X850, X800, X700, X300, 9800, 9700

It may be necessary to update your hardware drivers before playing.

Laptop versions of these cards may work but are NOT supported.

وقتی جواد عصبانی میشه دیگه من حرف نمیزنم :biggrin1:
قبول یکم زیادی رفتم جلو (که یکمشم رفت رو اعصاب جواد)
من تنضیمات صفحاتم طوری که 20 تا 20 تا جلو میره پست این دوستمون رو که راهنمایی کردن ندیدم
پستمو دادم من مال ایشون رو خوندم متوجه شدم میشه راحت تر بازی کرد
والا من قصد و غرضی نداشتما فقط نظر شخصی بود یکمم جوشم زیاد بود
وگرنه هرچی جواد گفت میزارم رو تخم چشمم میگم چشم

سلام اگه میشه این پچ رو خودت آپلود کن چون نرم افزار دانلود من باسایت گیمینگ مشکل داره ونمی شه دانلود کرد........:(

تو همون صفحه از رپیدشیر و فایل فرانت هم می تونی دانلود کنی

دوستان
همون پچ که گذاشتم همه چیز رو درست میکنه
این پچ که گذاشتین بدتر بازی را خراب می کنه

من که مشکلی نداشتم
شما مشکلت چیه؟؟؟

سلام
بچه ها من نمیدونم تو قسمت B.A.L چه اتفاقی افتاده وقتی می خوام برم تو بازی از بازی بیرون میاد و dont send میده و قفل میکنه.(تازه تو تیممون فیکس شده بودیما :()
یا علی مدد

منم دیشب بلاخره تونستم بازی کنم
فعلا یه نکته رو میگم
درود بر کنامی که نه تنها تیم لیسانس نمیکنه بلکه لیسانس هم از دست میده:laughing: واقعا درود خیلی اعصبانیم:mad:
لیگ اسپانیا و کل تیم هاش 4 سال تمام لیسانس بودن ولی حالا نه تنها لیسانس لیگ از بین رفته بلکه لیسانس بعضی از تیمها هم از بین رفته:mad:

درود بر دوستان گرامی

چقدر خوب شد بالاخره این PES 2009 اومد. واقعا که از دست مشکلات نسخه 2008 داشتم از پرو زده میشدم!:biggrin1: من هنوز بازیو نگرفتم اما با خوندن پستهای دوستان دوباره به کونامی و پرو امیدوار شدم!

اما خوب مثل اینکه همچنان قیافه بازیکنان، ترکیب تیمها، لایسنس نبودن بیشتر تیمها بر خلاف فیفا، سوتی های دروازه بانها، گل بخودی های اعصاب خورد کن بازیکنان، اشتباه و مسخره دویدن بازیکنان، پایین بودن هوش مصنوعی، اشتباه بودن تشویق کردن تماشاگر ها و... در بازی هستند که خوب پس از پرو 2008 دیگه فک کنم همه به این کاراهای کونامی عادت کردن!

اما نکات خوب و بهتر شدهء بازی از دید من این ها هستند:

آهسته نشدن بازی در زمان های شلوغی زمین، گیم پلی واقعی تر و جذاب تر، بهتر و واقعی تر شدن قیافه، تکنیک، دریبل و استیل بازیکنان، لایسنس بودن دو تیم از لیگ جزیره! ( بر خلاف پرو 2008 که همین دو تیم هم توش اشتباهی بودن!)، بهتر شدن گرافیک ، صداگذاری و صدای گزارشگر در بازی، افزوده شدنِ لیگ قهرمانان اروپا و مود Become A Legend.

اما دو مشکل اعصاب خورد کن در PES 2009 هست که هر چه زودتر باید درست بشن:

1/ گیر کردن های بازی که متاسفانه زیادتر هم شده!

2/ درست شدن نام، پرچم و ترکیب بیشتر تیمها بهمراه نام، قیافه و تنظیمات جسمی و توانایی های بازیکنان و بروز شدن نقل و انتقالات هست که البته مشکل دومی بزودی بوسیله ادیتورها و سایت downloads.gamingaccess.com درست خواهد شد!

منم چند روز دیگه بازی رو میگیرم و زود میرم تو سایت
downloads.gamingaccess.com و فایلها و پچهای مورد نیاز رو میگیرم تا بازی کمی قابل تحمل تر بشه!:biggrin1:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or