PCSX2 | PS2 Emulator

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
آخرین ورژن AVX2:
https://github.com/PCSX2/pcsx2/releases/download/v1.7.3220/pcsx2-v1.7.3220-windows-64bit-AVX2-Qt.7z

آخرین ورژن SSE4:
https://github.com/PCSX2/pcsx2/releases/download/v1.7.3220/pcsx2-v1.7.3220-windows-64bit-SSE4-Qt.7z

برای استیم Steam ROM Manager هست ولی پلی تایم محاسبه نمیشه.
عه همین منظورم بود اشتباه نوشتم SmartSteamEmu :))

سر کاور اذیت کرد الکی :-s خیلی هارو نیاورد
1660761470363.png
ولی به زور Steam ROM Manager تونستم خودم رو مجبور کنم یکم BoTW برم :D

GOG هنوز VPN میخواد ، من سیستمم روشن که میشه VPN یا dns ست هست :D
پس کنسله :-s

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
یکی دو روزه دانلود کردم این شبیه سازو. خیلی با حاله. فعلا دارم برا اولین بازی باهاش gt4 رو روی 1440 میرم. یه نمه باگ های گرافیکی مثل افت فریم داره ولی خوبه بازم. اگر کسی نکته خاصی داره که این باگ ها هم کمتر بشه ممنون میشم راهنمایی کنه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
یکی دو روزه دانلود کردم این شبیه سازو. خیلی با حاله. فعلا دارم برا اولین بازی باهاش gt4 رو روی 1440 میرم. یه نمه باگ های گرافیکی مثل افت فریم داره ولی خوبه بازم. اگر کسی نکته خاصی داره که این باگ ها هم کمتر بشه ممنون میشم راهنمایی کنه.
احسنت.
من جات بودم از GT3 بازی میکردم ، بنظرم خیلی پکیج بهتری هست و ساختار کمپین بهتر و دوست داشتنی تری داره.

خب نکات خیلی زیادی هست:
اینکه نسخه NTSC (آمریکا) رو داشته باشی ، برای فریم بیشتر .
همینطور از تنظیمات داخل بازی رزولوشن بزاری روی 480p و نسبت تصویر 16:9.
پیشنهاد دیگه اینکه بازی کلا میتونه کمی تاریک بنظر بیاد ، از Picture Quality تنظیمات بزار روی این:
7.JPG
بازی یک منوی مخفی داره که میتونی FOV و فاصله دوربین با ماشین رو تنظیم کنی:
1.JPG 2.JPG
سمت راستی تصویر دیفالت بازی هست و سمت چپ FOV تغییر داده شده.
برای دسترسی به منوی مخفی ، داخل بازی برو تو options و برو پایین اونجایی که units هست و این دکمه هارو بزن:
قبلش گیم پد رو به عنوان Pad2 به برنامه بشناس ، چون گیم پد حتما باید دسته دوم باشه.
L1, Up, L2, Down, R1, Left, R2, Right, Start*2
اون آخرش *2 یعنی اینکه 2بار استارت بزن.

منو که بالا اومد ما فقط با گزینه monitor کار داریم ، اون یکی عملا هیچکار خاصی نمیکنه.
داخل مانیتور ما با 2 گزینه کار داریم Overscan Factor که همون FOV هست.
Dsitance هم فاصله نمای سوم شخص با ماشین هست ،کم کنی دور میشه و زیاد کنی نزدیک.
برای من Overscan Factor روی 80 خیلی خوب بود.
Dsitance هم که سلیقست ولی من گذاشتم 300 و خورده ای.
4.JPG

غیر از این GT3-4 باید با گیم پدهای PS2 (Dualshock 2) بازی بشه ، چون دکمه های حساس به فشار داشت و این نکته اساسی برای کنترل گاز و ترمز تو این بازیهاست.
با هر دسته دیگه ای فقط ترمزها قفل میشن یا هنگام گاز دادن مخصوصا بعد پیچ ها یکسره در حال بیش فرمانی هستیم(oversteer).
چون گاز و ترمز با این دسته ها بصورت دیجیتالی کار میکنن ، یا صفر که هیچکاری نمیکنه و یا 100 که باعث میشه ماشین باهات کشتی بگیره و لاستیک ها هم خیلی زود تصعید میشن اینطوری. :D

راه حل قدیمیش این بود که میشد گاز و ترمز رو برای آنالوگ های دسته تعریف کرد، من سال ها با همین سر کردم و خیلی هم خوب بود.
اما خبر خوب اینکه الان با یک پچ میشه گاز و ترمز بصورت آنالوگ رو به تریگرهای (L2 R2)هر گیم پدی نسبت داد و حساسیتش رو هم زیاد کرد که به تجربه GTهای بعدی خیلی شبیه بشه.

این صفحه دانلود پچ های بازی هست:
Gran Turismo 4

اگه نسخه PAL داری ، مهمترینش Deinterlace patch هست که حتما باید نصب کنی تا از اون حالت بلوری در بیاد.
فقط از داخل تنظیمات Deinterlacing رو باید بزاری روی None تا کار کنه.
3.JPG

Chase Cam از GT3 اگه علاقه داری و...
اینهارو دانلود کن بریز تو پوشه Cheats داخل پوشه نصب PCSX2.
داخل ستینگ باید تیک Enabled Cheats رو بزنی، همینجا Pergame settings هم فعال کن.
میتونی یک فایل نوت پد داخل Cheats درست کنی و آخرش .pnach بزاری ، برای اسمش از داخل برنامه روی بازی راست کلیک کن و به تنظیمات بازی برو.
از همون بخش Summary جلوی CRC هرچی نوشته میشه اسم فایل Cheats.
مثلا من چون نسخه NTSC-U (آمریکا) دارم فایل من به این شکل هست:
77E61C8A.pnach
میزارم برای دانلود اگه خواستی ، میتونی همه کدهارو کپی پیست کنی داخل یک فایل متنی ، مثل من که همرو تو یکی جا دادم.
من فقط از GT3 Chase Cam استفاده نکردم ، چون به کارم نمیاد.
اگه خواستی کدهای اون رو هم اضافه کن.
attach کردم.
========================
تنظیمات بازی من:
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG

صفحاتی که نیست تغییراتی ندارن.

Attachments

• 77E61C8A.rar
    540 bytes · مشاهده: 7
آخرین ویرایش:

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
احسنت.
من جات بودم از GT3 بازی میکردم ، بنظرم خیلی پکیج بهتری هست و ساختار کمپین بهتر و دوست داشتنی تری داره.
چطوری میتونم بفهمم نسخه ایزوی بازیم کدومه؟ من چیت اینترلیس ntsc رو دانلود کردم و از تنظیمات اینترلیس none گذاشتم. ولی هنوز تار میشه فک کنم نسخه درست رو دانلود نکردم. جایی که حساسیت تریگر ها رو میشه تنظیم کرد هم بهم میگی. ممنون از لطفت.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
چطوری میتونم بفهمم نسخه ایزوی بازیم کدومه؟ من چیت اینترلیس ntsc رو دانلود کردم و از تنظیمات اینترلیس none گذاشتم. ولی هنوز تار میشه فک کنم نسخه درست رو دانلود نکردم. جایی که حساسیت تریگر ها رو میشه تنظیم کرد هم بهم میگی. ممنون از لطفت.
NTSC این پچ رو نداره ، فقط نسخه PAL داره.
اونی که دانلود کردی برای نسخه آنلاین NTSC هست که به کارت نمیاد.
از تو برنامه روی بازی راست کلیک کن و پراپرتیز ، تو بخش Summary کد جلوی Serial رو مطابقت بده:
NTSC-U SCUS-97328 آمریکا
PAL SCES-51719 اروپا

برای نسخه آمریکا چون پچ نداریم من گذاشتم روی bob Bff.

اما اون پچ برای PAL خیلی گزینه بهتری هست و گرافیک رو بهتر میکنه.
از این لحاظ نسخه PAL اولویت داره نسبت به NTSC.
بر خلاف GT3 که ریجن ها خیلی تفاوتهای ساختاری داشتن اینجا خیلی جزئی هست ، ولی من 60 فریم رو ترجیح میدم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mohsen GT

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
@Mohsen GT
آقا خودم دوباره بازی رو تست کردم.
یک اشتباهی که کرده بودم این بود که گفتم نسخه PAL با پچ خروجی بهتری داره.
الان دوباره PAL اجرا کردم و باید بگم نسخه NTSC با انتخاب Bob اینترلیس ، خیلی تروتمیز تر هست.
فقط نسخه آمریکا رو که اجرا میکنی تو قسمت ویدئو ، رزولوشن بزار روی 480p Progressive و تمام ، عالی میشه.

• Like
Reactions: m.a.t and Mohsen GT

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر