Pc Gaming Show در 6 ژوئن برگزار میشود.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
5jfHxbJFtwWUeCLAqPW6in-650-80.jpg.webp

با توجه به شیوع کرونا ،e3 2020 که قرار بود از 9-11 ژوئن برگزار شود لغو شد.حال ،قرار است شنبه 6 ژوئن نمایش pc gaming show به صورت زنده و آنلاین،بدون تماشاگر برگزار شود.
در این نمایش ،شاهد گیم پلی های جدیدی خواهیم بود که تاکنون ندیدیم ،به همراه عناوین جدید از بهترین سازندگان و توسعه دهندگان عناوین pc (پارسال ،هم .دلمون رو خوش کرده بودیم خبریه.)
ایوان لاتی ،سردبیر pc gamer در ستایش pc میگوید که pc در دهه گذشته رونق گرفته ،چون pc تنها پلتفرمی است که متعلق به همه است.
این ششمین سال برگزاری این کنفرانس است و باید دید در سالی که عناوین بزرگی به مانند horizon,death stranding,star citizen beta و ... تنها بر روی pc عرضه میشوند،چگونه عمل خواهد کرد.
امسال اسپانسرهای pc gaming show کمپانهای زیر می باشند.
2020-04-24_23-16-21.jpg
منبع

آخرین ویرایش:

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
لینک منم نگاه کن برادر

=========================

در ضمن قیمت خورده 449.80$ ، که Benchmark خیلی بهتری نسبت به PS4 Pro داره

بله لینک شما هم دیدم. بالاخره توی هر نسلی یه سری کارت معرفی میشه که قدرت هاشون متفاوته. برندهای msi و asus و ... هم بازم باعث تفاوت قیمت میشه. این عکسی که گذاشتید هم برای دست دو هست ولی من مبنای حرفام کارت نو بود.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
بله لینک شما هم دیدم. بالاخره توی هر نسلی یه سری کارت معرفی میشه که قدرت هاشون متفاوته. برندهای msi و asus و ... هم بازم باعث تفاوت قیمت میشه. این عکسی که گذاشتید هم برای دست دو هست ولی من مبنای حرفام کارت نو بود.

والله مال خود من در اومد برام 7 تومن ، ولی دیگه چون کمیاب شده بهتره برین سراغ سری RTX که قوی تر هم هستن ، دسته اولشم باز 600$ نمیشن ...

138729

• Like
Reactions: Kurt117

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
یکی دیگه از مزیت های PC این هست که با هر بودجه ای میشه ساخت. اما مسئله اینجاست که اگر برای گیمینگ هست باید سیستمی نسبتا قوی باشه. به این دلیل که بعضی وقت ها سازنده ها بهینه سازی قابل قبول و یا خوب پورت نمیکنن (مثلا خبرهای بد پورت شدن RDR2 رو یادمه میخوندم که میگفتن از راکستار بعید بود و...) و این سیستم قابل قبول فکر نکنم با این بودجه اصلا بشه. شما الان 1070 ti رو ببینی فقط همین کارت حدودا 600 دلار و در بعضی مدل ها کمی بیشتر و کمتر هست.

قیمت قطعات بیاد پایین؟ فکر میکنم شما خبرهای شرایط اقتصادی رو زیاد دنبال نمیکنید وگرنه این رو نمیگفتید. 1080 ti یه زمانی قیمتش 6 تومن بود، الان نسل سری RTX 20 هم رو به اتمام هست و در شرف معرفی سری های 30 هستیم ، و این کارت آخرین قیمتی که ازش داشتم 15 تومن بوده.
ولی خب منم خوش بین میمونم که با معرفی نسل جدید هم قیمت سخت افزارها پایین بیاد و مثلا قیمت RTX 2080 از 29 تومن بشه 25 تومن.

سیستم 1000 دلاری(و حتی ارزونتر) بدون شک قویتر از کنسول ها و کاملا مناسب اجرای بازی ها روی اخرین جزییات (1080-1440p) هست. حتی rdr 2 هم که بهینه نیست سیستم انچنان قوی لازم نداره و کارت های میان رده 2060-1660ti برای اجراش کاملا کافی هستن.
در مورد قیمت 1070ti، اول اینکه نسل قدیمی هست و دیگه انبوه تولید نمیشه، و چرا ادم اون همه پول به 1070ti نو بده وقتی میشه با 300-330 دلار rtx 2060 خرید (که بازده مشابه یا حتی بهتر ازش داره.) جدا از اون کارت rx 5700 از amd هم ازش قویتر هست (با قیمت 300-350 دلار)

قیمت های داخل ایران رو بهتره نادیده بگیریم الان، ولی در سطح جهانی، قیمت قطعات میان پایینتر. مثال بارزش قیمت رم و ssd هست که خیلی بهتر شدن، و یا cpu های amd که با انتشار هر نسل جدید قیمت نسل قبلیشون خیلی میاد پایین.

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
والله مال خود من در اومد برام 7 تومن ، ولی دیگه چون کمیاب شده بهتره برین سراغ سری RTX که قوی تر هم هستن ، دسته اولشم باز 600$ نمیشن ...

View attachment 138729
ببینید کل بحث این بود که دوست عزیزی توی صفحه قبل گفتن با 700-1000 دلار میشه سیستم قوی تری بست که من خواستم بگم نمیشه و مثلا فقط کارت گرافیک این قیمت هست (که این مدل توی این عکسی که فرستادین 600 دلار) و حالا دیگه بقیه چیزهاش بماند. البته برای ماها که خریدهامون معادل قیمت دلاریش نیست و بیشتر هست. این فقط یک مثال بود.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
[/QUOTE]
اگر منظورتون از خرد خرد خرج کردن این هست که مثلا این ماه مادربرد بگیری، ماه بعدی کارت گرافیک و بعدیش CPU و... که بنظرم اینکار اشتباه هست. دیگه دلایلشم معلومه من چیزی نمیگم. درباره بقیه صحبت هاتون هم با بعضی هاش موافق و بعضی هاش مخالف هستم ولی نظری نمیدم.

نه دیگه مثلا مین با CPU می خرید گرافیکتون بدک نیست بعدا یا برعکس CPU بدی ندارید فعلا گرافیک عوض می کنید یا بعدا رم ارتقا می دید این شکلی یا SSD WIN می خرید بعدا SSD GAME یا کیس خالی عوض می کنید این شکلی

• Like
Reactions: IMANOKA

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
1 چیز دیگه هم بگم من خودم 2080TI دارم 5 سالم هست TV 4K دارم اما 90 درصد مواقع 1080P بازی می کنم 1080P برای TV های که اپ اسکیل قوی دارن فوق العاده خوب و کافی هست و چندان فرقی هم نسبت به 4K نداره فقط کافیه که اپسکیل شارپنس درست تنظیم کنید. تازه اگه قرار باشه 30 فریم کنسولی بازی کنید که 1060 هم می تونید خیلی بهتر از PS4 PRO گرافیک بگیرید.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام
از آمازون :D
link
اینا قیمت های چرت هستن بیا 1080TI با قیمت 2000 دلاری هم داریم با 430 تا می شه 2060 SUPER خرید که قدرتش در حد PS5 هست تازه نسخه کاستوم اورکلاک شده هم هست کلی هم می شه دستی اورکلاکش کرد.
HERE
تازه هنوز نسل بعد نیومده بیاد 2 تا سری جدید هم از انویدیا بیاد که یکش توی راهه با 400 دلار خیلی قوی ترشم می شه خرید یا با 200 دلار هم قیمتش رو می شه خرید.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
ببینید کل بحث این بود که دوست عزیزی توی صفحه قبل گفتن با 700-1000 دلار میشه سیستم قوی تری بست که من خواستم بگم نمیشه و مثلا فقط کارت گرافیک این قیمت هست (که این مدل توی این عکسی که فرستادین 600 دلار) و حالا دیگه بقیه چیزهاش بماند. البته برای ماها که خریدهامون معادل قیمت دلاریش نیست و بیشتر هست. این فقط یک مثال بود.

چند نکته است که شما نادیده میگیرین :

1- خود PS4 معمولی معادل یه کارت گرافیک GTX 760 هست ، که میتونید با GTX 970 و یه CPU مناسب بودجه اتون را خیلی کاهش بدین ، منظور اینکه با 1000 دلار هم میشه سیستم بست اگر بلد باشین

2- شما وقتی PC را فدای PS4 میکنید خیلی امتیاز از دست می دین ، برای مثال Library Xbox را دیگه ندارین ، ژانرهای استراتژی را از دست می دین ، کلی گیم از کفتون میره ، ناگفته نماند که Sony بازهای انحصاریش را داره یواش یواش به PC پورت میکنه

3- شاید قیمت کلی PC که یک شخص جمع میکنه بالا باشه ولی Long Term میزان هزینه هاش خیلی میاد پایین

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین

دلیل این صحبتت ،عدم شناخت بازار pc هست.
عمده pc های گیمینگ تو رده متوسط رو به بالا بسته میشن. (قدرت pc توی گیم به گرافیکشه و گر نه i3 9100 یک و هفتصدی برای بالاترین تنظیمات هم کافیه)
وقتی به استیم مراجعه کنی. عمده کارتها 1070 و 1060 و میان رده های سری 10 و 20 هست و در حد 3-4 درصد پرچمداران این دو سری هستند. پس کمتر کسی 600-700 دلار پول کارت گرافیک میده pc
pc گیمرا ،پول پرچمدار نمیدن. هر 3-4 سال میان رده میگیرن +اگه سی پی یو هم نیاز به تعویض داشتند میرن رو همون سوکت مادربورد ،cpu پرچمدارش رو میگن که برد عوض نکنن.این اشتباه شماست تو خرید pc گیم و فقط فکر میکنید 2080 گرافیکه.
Steam Hardware & Software Survey

2020-04-26_0-18-04.jpg

1.8 درصد کلا 2080 و 2080ti دارن. بقیه کارت پرچمدار ندارن. عمده کارتها mid-end هست. اشتباه شما ،پلن خرید اشتباه هست و گر نه pc رو میشه به مقرون ترین شکل ممکن بست. تو دسته دو که دستت در حدی بازه که میشه با یه سیستم زیر 10 تومن. سیستمهای فوق العاده ای بست.
قبل از شما خیلیا گفتن. سیستم 6-7 تومنی گیم گفتم ،که دیدن میشه بست. طرز تفکرت تو خرید pc اشتباهه.که البته حقم میدم pc گیمر نیستی.
الان با یه cpu ای که همین الان 400 هزار تومنه.تمام بازیها رو تو بالاترین تنظیمات میرم و بالاترین استفاده ازش به 70 نمیرسه.اینکه میگید 50 میلیون سیستمه ،بخاطر نداشتن تجربه هست و فقط نگاه کردن به لیستهای آمازون. که اگه همونم دقیق نگاه کنی .
این یه سی پی یو 76 دلاری i3 9100
گرافیک 2060 -355 دلاری
400 تا هم مادربورد و ssd و کیس و رم. به 1000 نمیرسه.میشه کیس و مادربورد رو ارزونتر برداشت به 700 برسه.

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
سلام
اول اینکه تشکر از همه بابت بحثی که شد. دوما من خودمم در شرف آپگرید هستم و اتفاقا همین دو هفته پیش بود که <اینجا گفتم> و دلیلش رو نوشتم ولی فعلا بخاطر وضع آشفته بازار صبر کردم ببینم چی میشه. تا اون موقع که فعلا پلتفورم اصلیم کنسول هست ... سوما من خودم سعی کردم حرفام جبهه خاصی نباشه ، و مثلا توی پست صفحه قبلیم گفتم که < کلا اگر کسی بتونه اینقدر هزینه کنه که بدون شک PC پلتفورمی بهتر هست.. > بنابراین از همه مزایاش هم خبر دارم. یه عده فکر نکنن که ترول بازی در میارم و... به عنوان یه گیمر معمولی این چیزایی بود که شنیدم و از بازار و سخت افزار میدونم ، مثلا یکیش اینکه روی PC قدرت بیشتری لازم هست که همون پرفورمنس کنسولی رو بگیری (بخاطر پورت بد و ...) به هرحال شاید در آینده خودم بفهمم که چقدر از این ها درست و اشتباه بوده. باز هم ممنون.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
pc gaming show نمایش بسیار مفصلی ترتیب داده.
***** شنبه ساعت 9:30 شب به وقت ایران 17 خرداد 6 ژوئن Games Celebration توسط Guerrilla Collective
شاهد نمایشهای زیر خواهیم بود .
  • 11 bit studios (Frostpunk, This War of Mine)
  • Another Indie (SIMULACRA 2, Yuppie Psycho)
  • Coffee Stain Studios (Satisfactory, Deep Rock Galactic)
  • Fellow Traveller (In Other Waters, Neo Cab)
  • Funcom (Mutant Year Zero: Road to Eden, Conan Exiles)
  • Good Shepherd Entertainment (John Wick Hex, The Eternal Cylinder)
  • Headup (Bridge Constructor Portal, Pumpkin Jack)
  • Humble Publishing (Temtem, Forager)
  • Larian Studios (Baldur’s Gate III, Divinity: Original Sin II)
  • Modern Wolf (Necronator: Dead Wrong, Out There: Oceans of Time)
  • Paradox Interactive (Cities: Skylines, Stellaris)
  • Raw Fury (Kingdom Two Crowns, Atomicrops)
  • Rebellion (Sniper Elite 4, Zombie Army 4: Dead War)
  • Those Awesome Guys (Monster Prom, Move or Die, Floppy Knights)
  • Thunderful (SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, Lonely Mountains: Downhill)
  • United Label (Eldest Souls, Röki)
  • Versus Evil (The Banner Saga, Pillars of Eternity II: Deadfire)
  • Whitethorn Games (Aground, StarCrossed)
  • WINGS Interactive (Later Daters, Lord Winklebottom Investigates)
  • Ysbryd Games (World of Horror, VA-11 HALL-A: Cyberpunk Bartender Action)
  • ZA/UM (Disco Elysium)

امسال این استودیو سه عنوان زیر را به عنوان ناشر عرضه خواهد کرد ولی هیچکدام تاریخ انتشار دقیق ندارند. پس احتمالا تاریخ خواهند خورد و شاید عنوان جدیدی را معرفی کند.
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Empire of Sin
Crusader Kings III

***** از ساعت 11:30 شب با pc gaming show و day9 و فرانکی وارد
که امیدواریم قوی ظاهر شوند به همراه کلی آپدیت
فعلا حضور mafia 1 در این کنفرانس قطعی شده است.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر