Ouya کنسولی که کمتر از 100 دلار قیمت دارد

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha

در راه بودن برندی جدید از کنسول ها که باقیمت ارزان تر خود قصد مبارزه با سونی, نینتندو و مایکروسافت را دارد.

150-DPI---Main-Kickstarter.jpg

Ouya با نسخه ای سفارشی از سیستم عامل اندروید کار می کند و هدف سازندگان آن عرضه این کنسول در اوایل سال بعد است, ساختن بازی برای این پلت فرم توسط سازندگانی که قصد
ساخت بازی برای آن را دارند در دسترس و باز می باشد.

توسعه دهندگان بازی ها هم میتوانند در قیمت گذاری تاثیر داشته باشند; فقط نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که هر عنوانی که برای این کنسول ساخته می شود باید یک بخش
مجانی داشته باشد, حال این بخش مجانی میتواند یک دمو باشد یا یک مدل از عنوان های free-to-play.
همچنین کنسول مذکور از دیگر برنامه های اندرویدی مانند TwitchTV پشتیبانی کامل می کند و این برنامه ها را نیز شامل می شود.

هرچند که این پلت فرم در حال حاضر از بخش خصوصی ساپورت مالی می شود, با این وجود کمپانی سازنده در یک Kickstarter page در خواست $950,000 دلار اضافی هم کرده است.
شما میتوانید صفحه مربوط به Ouya را از اینجا ببنید.

تاکنون هیچ عنوانی برای این کنسول تایید نشده است, اما تعدادی از توسعه دهندگان همچون Mojang سازنده عنوان تحسین شده Minecraft و Brian Fargo از شرکت inXile Entertainment
و Jenova Chen از thatgamecompany این کنسول را ستایش کرده اند.

150-DPI---Home-screen.jpg

توجه شما رو به مشخصات سخت افزاری دستگاه جلب میکنیم :

Console
● Tegra 3 -- Quad-core processor
● 1 GB LPDDR2 RAM
● 8 GB on-board flash
● HDMI connection to the TV at 1080p HD
● WiFi 802.11bgn
● Bluetooth LE 4.0
● Enclosure opens with standard screws

Controller
● Wireless controller with 2.4Ghz RF
● Standard game controls (two analog sticks, d-pad, eight action buttons, a system button)
● Touchpad, for porting mobile games more easily
● 2x AA batteries
● Enclosure opens with standard screws
OS and software
● Android 4.0
● Custom TV UI
●Integrated custom game store -- find and download games (and other apps)
● Includes SDK for game development
● Ability to root device without voiding warranty

منبع

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
مسلما برای آدم هایی که از دوران کودکی تا الان فقط در حال انجام بازی های غیر قانونی بودن (که از لحاظ هزینه فرقی با مجانی ندارن) اهمیت این کنسول هیچ وقت مشخص نمی شه

balck

کاربر سایت
Jul 9, 2012
11
اونایی که میگن از 360بهتره اولا :-oبعدشم این کنسول میتونه halo4 رو بیاره؟ میتونه red dead بیاره میتونه گیرز بیاره میتونه کال اف بیاره؟ یکم راه بندازینش خاک نخوره:|

Bigame

کاربر سایت
Apr 18, 2010
714
نام
علی
اونایی که میگن از 360بهتره اولا :-oبعدشم این کنسول میتونه halo4 رو بیاره؟ میتونه red dead بیاره میتونه گیرز بیاره میتونه کال اف بیاره؟ یکم راه بندازینش خاک نخوره:|

از سیستم عامل اندروید کار می کند چه ربطی به هیلو داره ؟ /:)

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
مسلما برای آدم هایی که از دوران کودکی تا الان فقط در حال انجام بازی های غیر قانونی بودن (که از لحاظ هزینه فرقی با مجانی ندارن) اهمیت این کنسول هیچ وقت مشخص نمی شه
خوب میشه شما مارو از این فقر فرهنگی خارج کنی و اهمیت این کنسول رو تو دنیایی پر فراز و نشیب گیم بیان کنی!!

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha
یا امام زاده مارتین, دوستان رقم به $3,076,320 رسید !
==================================
اگه اینا انقد وضعیت مردمشون خوبه, پس این چرت و پرت هایی که تلویزیون ایران میگه چیه ؟!

حالا نمیشه استثناء قائل بشی و یه توضیح مختصری بدی!!

اشکان جون دستمون میگه نمیشه, تو کوتاه بیا :d

آخرین ویرایش:

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
نه نمی شه
شخصا ترجیح می دم بعضی آدم ها رو در عوالم خودشون رها کنم
حالا نمیشه استثناء قائل بشی و یه توضیح مختصری بدی!!
اگه اینا انقد وضعیت مردمشون خوبه, پس این چرت و پرت هایی که تلویزیون ایران میگه چیه ؟!
شده مثل قضیه این کنسول که تلوزیون تبلیغ میکنه.همین که اسمش امپراطور(:d:d)هستش رو میگم.

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
ببخشید دیگه،همه مثل شما و بعضی ها نیستند که از دوران کودکی باباشون،نه ببخشید Daddy شون واسشون فرت و فرت پول بریزه به پاشون و برن اوریج بازی کنند و اهمیت کنسول رو از نزدیک لمس کنند.
اصلا هم فکر نکنید که از قصد نبوده ها.چون 90% گیمرهای ایرانی از روی پدرکشتگی ای که با این ناشرا و بازیسازای خارجی داشتند رفتند پایرت خوری کردند.اصلا اینا میخواستند اونارو ورشکست کنند بخاطر همین بازی کپی میخرند.
اصلا یوقت فکر نکنی که بخاطر مسائل اقتصادی هستا،نه،چون همه ی گیمرهای ایرانی در رفاه و آسایش اند،اصلا مسئله مالی درمیون نیست،فقط هم بخاطر اون مسئله پدر کشتگی و قصد ورشکست کردن اون شرکت ها هستش که رو به بازیهای کپی( یا به قول دوستانه اوریج خور و حامیان اصلی شرکت های بازیسازی خارجی(!) ) "بازی های غیر قانونی" آوردند.
آدم بهتره که یذره حد خودشو بشناسه و خودشو خیلی بالا ندونه و پایینیا رو هم با حرکات خودش آزار نده.شما اگه خیلی اوریج بازی و انجام بازیهای کپی رو حرام میدونی،واسه خودت باش و دیگران رو بخاطر انجام بازیهای کپی سرزنش نکن.البته همه ی حرفام مستقیم با شخص شما نبود،در واقع به در گفتم که دیوار هم بشنوه.ببخشید اگه به کسی برخورد،به هرحال حقیقت هم مخالفان خودشو داره.
موفق باشی دوست عزیز

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
بخشید دیگه،همه مثل شما و بعضی ها نیستند که از دوران کودکی باباشون،نه ببخشید Daddy شون واسشون فرت و فرت پول بریزه به پاشون و برن اوریج بازی کنند و اهمیت کنسول رو از نزدیک لمس کنند.
خود را به خریت زدن آنقدرا هم که فکر می کنید کار سختی نیست (فقط محض اطلاع گفتم)
من به عمرم منهای Game Cube رو هیچ کدوم از کنسول هایی که داشتم بازی اریجینال نداشتم
روی PC هم فقط دو تا عنوان MMO رو به صورت اریجینال خریدم
از زمانی که دبیرستانی بودم هم حتی یک بار نیاز مالی به پدرم نداشتم (بعد از 5 سالگی دیگه از الفاظی مثل بابا و پاپا و ددی و اینا استفاده نکردم که بر خلاف عده ای به یه رشد عقلی نسبی رسیده بودم)
من اگر در جواب اون دوستمون گفتم
نه نمی شه
شخصا ترجیح می دم بعضی آدم ها رو در عوالم خودشون رها کنم
به خاطر این بود که اگه ایشون واقعا می خواست چیزی بدونه درست سوال می کرد
اصولا کسی که خودش رو به نادونی زده باشه کاری نمی تونی بکنی
من نگفتم هر کی بازی کپی بازی می کنه خره
خر بودن اصول دیگه ای داره که بازی کپی بازی کردن جزشون نیست
اما بازی مفت بازی کردن قدرت فکر کردن رو از یه عده خیلی زیادی گرفته
کسی که می گه این کنسول توان برابری با کنسول های الان رو نداره مشخصا کمترین استفاده ای از عقلش نکرده
چند نفر اینجا بازی های مستقل رو بازی می کنن (در حالیکه که 80 درصد اونا مجانی هم هستن)؟
==
اهمیت این کنسول به متن باز بودنش بر میگرده
تا جایی هم که دیدم بازی سازی روی این کنسول برخلا کنسول های سه شرکت بزرگ آزاد هست
این کنسول برای پروگرامر های واقعی چیزی فراتر از بهشته
کنسولی که از لحاظ نرم افزاری کاملا انعطاف پذیر باشه فوق العاده س
هیچ وقت هیچ کس فکر نمی کرد کنسولی با این خصوصیات بوجود بیاد و از قضا قیمتش هم انقدر پایین باشه
سادگی برنامه نویسی برای این کنسول (و کلا اندروید) می تونه دوران جدید کنسول سازی رو بوجود بیاره
بازی ساز های مستقل با آزادی عمل بهتری می تونن بازی بسازن (و حقیقتش هم اینه که مستقل ها هستن که هنوز "بازی سازی" می کنن)
این کنسول اگه واقعا تمام اهدافش به واقعیت تبدیل بشه قدم بعدی در دنیای بازی سازی هست
همین که الان درصد خیلی بزرگی از بازار بازی های رایانه ای به سمت smartphone ها و تبلت ها رفته نشون می ده که بازار در حال تغییره و بازی داره عوض می شه
این شاید باعث بشه شرکت بزرگ هم از اشتباهاتشون در نسل های قبلتر درس بگیرن و به خدمت گیمر ها در بیان نه اینکه به گیمر ها دیکته کنن که چه چیزی رو دوست داشته باشن
این چیزی که تا الان دیدیم لقب Gamechanger رو مناسب این کنسول می کنه
همین که هدف Kickstarter این کنسول جمع آوری 950 هزار دلار در 30 روز بوده اما الان در کمتر از 3 روز به بیش از 3 میلیون رسیده و بیشتر حامیان هم بازی ساز ها و برنامه نویس بودن نشون از اهمیت این کنسول میده

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
من خودم چندتا از قشنگترین بازیهای عمرم رو با اندروید رفتم که مثال خیلی بارزش همین Angry Birds هست.
_اما میتونی این جملت رو برام تعریف کنی؟یه مقدار گنگ بود:-/
اما بازی مفت بازی کردن قدرت فکر کردن رو از یه عده خیلی زیادی گرفته
_پس شما فرق بازی کپی با بازی مفت رو چه چیزی میدونی؟

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
من خودم به شخصه از ایدشون خیلی خوشم اومد اگه بتونن روش کار کنن من خودم می خرم چرا نکنم وقتی قیمت کنسول قد یه گیم اورجینال ـه چرا از یه ایده ی خوب استقبال نکنم !
مشکل ما اینه که عادت کردیم به زدن تو سر بقیه ! پست بعضی چیزا باید حمایت باشه ! نه خنجر !
من خیلی از همین بازی های 2 3 دلاری اندروید رو به Black OPS یا یه بازی مثل MOH یا حتی خیلی بازی های بزرگترم ترجیح میدم ! چون الان نصف بازی هایی که موجوده تو بازار فقط جنبه ی تجاری دارن !
من از 4 5 سالگی بازی می کردم الان 22 سالمـه ! وقتی گیم ها اکثرا سطحی شدن و بیشتر ایده های ناب رو دارم توی گوشیم و تبلتم میبینم تا روی Pc یا کنسولم و صد البته اینا هم دارن سعی میکنن با آزاد گذاشتن همه توی ساخت برنامه و بازی خیلی از همون ایده های ناب رو ساپورت کنن ، چرا بیام بزنم توی سرش ؟!
وقتی پای Diablo 3 ، 150 160 تومن پول دادم نیام پای ایم 100 دلار بدم بی انصافی محضه به خدا !
هنوز کنسول نیومده خیلی از بازی های مورد علاقم براش موجوده !
پس نمی گم بده !
خیلی هم از ایدش خوشم اومد !
اگه میتونستم هم صد در صد کمک می کردم !

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
در توییتر OUYA لینکی قرار داده شده که در اون بازی هایی که بیشترین تقاضا رو داشتن (از بین 45,000 درخواست) قرار داده شده. شما هم میتونید به بازی یا سری بازی هایی که دوست دارید روی این کنسول (از بین 20 تا بازی ذکر شده) ببینید رای بدید و هم اسم 5 تا بازی که در لیست نیست رو وارد کنید.
البته لیست 20 بازی غیر ترتیبی هست و هر دفعه فرق میکنه.

لینک :
https://www.surveymonkey.com/s/ouyatop20

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر