Origami Project -> Microsoft's Handheld Console Project

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
j9LwTrK4.jpg

قبلا هم خبرهایی مبنی بر ساخته شدن یه کنسول دستی توسط مایکروسافت شنیده می شد. جدیدا ویدیویی از این کنسول دستی یا بهتر بگم یه جور Tablet PC روی اینترنت اومده که معلوم نیست واقعیه یا نه ( البته بگم که خیلی واقعی به نظر میاد....به هر صورت این ویدیو توسط کسی که توی مایکروسافت کار میکنه و توسط وبلاگش در اینجا قرار گرفته( پیشنهاد می کنم حتما ببینید.). البته مایکروسافت هم یه سایت برای این کنسول که اسم پروژشو Origami Project گذاشتن زده که اینجا می تونید ببینیدش.توی سایت یه فلشی هست که آخرش می نویسه که در 2 مارچ یه خبرایی میشه.اینم عکسش برای کسایی که نمی خوان ویدیو رو ببینن( اینجا خیلی کوچیک به نظر میاد.) :

52277-1.jpg

آخرین ویرایش:

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
امروز یعنی دوم مارچ سایت Origami Project باز هم آپدیت شد و این دفعه یه فلش جدید گذاشته که میگه : من اینجام...من اونجام و بعد در آخر میگه من همه جا هستم...می دونید من کی هستم؟ اینو در 9 مارچ می فهمید.
9 مارچ پنج شنبه ی هفته ی دیگست. امید وارم این دفعه هم فقط یه فلش دیگه نیاد ( که احتمال 99% میاد چون تو سایتش دکمه ی Week 3 هم هست !)

origamipr2.jpg

------------------------------------------------------

در ضمن عجیبه...هنوز کسی نظرشو ننوشته!!
42.gif

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
9 ام مارچ مصادف با شروع شدن نمایشگاه CeBit ه و به نظر میاد که مایکرو سافت می خواد اونجا یه کارایی بکنه.
در ضمن خبرای غیر رسمی میگن که origami یک دستگاه مخصوص بازی نیست بلکه به جور mobile-PC ه که قابلیت های بازی کردن هم در اون هست. به نظر میاد که از سیستم عامل Windows استفاده می کنه و در آخر این که احتمالا قیمتش بین 500$ و 1000$ خواهد بود.

---------------------------------------

انگار اصلا براتون مهم نیست! می خواین دیگه ادامه ندم؟

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
نه فرهنگ جان چرا ادامه ندی حتما ادامه بده!
به نظر نمیاد دستگاه بدی باشه ولی باید منتظر موند تا همه چیش مشخص بشه.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
شركت مایكروسافت در حال ساخت یك دستگاه الكترونیك جیبی با نام اوریگامی (‪ (Origami‬است كه احتمالا در آینده رقیب اصلی دستگاه پخش موسیقی "آی‌پاد" شركت اپل خواهد بود.

خبر تلاش مایكروسافت برای ارائه یك دستگاه الكترونیكی جیبی، با راه‌اندازی یك وب سایت تبلیغاتی از سوی این شركت در اینترنت در روز پنج‌شنبه پخش شد اما مایكروسافت هنوز هیچ گونه اطلاعاتی را در مورد مشخصات و كاربردهای دستگاه جدید خود به صورت رسمی منتشر نكرده ‌است.

با این وجود، تبلیغات ویدئویی ارائه شده در این وب سایت حاكی از آن است كه دستگاه جدید مایكروسافت احتمالا نوعی رایانه جیبی با صفحه نمایش حساس به تماس انگشتان بوده كه برای تماشای تصاویر ویدئویی، گوش دادن به موسیقی دیجیتالی، گشت و گذار در اینترنت، ارسال عكس و پیغامهای اینترنتی و بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به اتصالات اینترنتی بی‌سیم مجهز خواهد بود.

یك سخنگوی شركت مایكروسافت روز دوشنبه اعلام كرد كه علاقه‌مندان می‌توانند در آینده نزدیك اخبار مربوط به دستگاه جدید را در همین وب سایت (اوریگامی پراجكت) پی‌گیری كنند.

شركت مایكروسافت پیش از این تجربه محدودی در زمینه تولید سخت‌افزار داشته و محصولات سخت‌افزاری این شركت به ماوس، كی‌بورد و كنسول بازی‌های رایانه‌ای "اكس باكس" محدود می‌شود.

كارشناسان عقیده دارند تاریخ ارائه دستگاه جدید "اوریگامی" احتمالا همزمان با ارائه سیستم‌عامل جدید ویندوز ویستا در پایان سال میلادی جاری خواهد بود و بدین‌ترتیب در ماه‌های پایانی سال ‪ ۲۰۰۶‬شركت مایكروسافت با عرضه محصولاتی جدید و مهم، خبرسازترین شركت رایانه‌ای جهان خواهد بود.
منبع :winbeta

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
قیافش اینو میگه ولی توش چی باشه مهمه!!!
خوب منم همینو گفتم که:D
9 مارچ قراره تو یه جایی نشون داده بشه یا یه فیلمی ازش عرضه کنن؟؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
ولی خب طراحی و شکل و قیافه هم خیلی مهمه من که شک دارم این عکسی که ازش گزاشتین دستگاه نهایی باشه که مایکرو میزنه.

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
کدومتون فیلمو نگاه کردید؟ هر کی نگاه کرده قشنگ طراحی دستگاه دستش اومده.
در مورد 9 مارچ هم بگم که حتما سایت رسمی Origami Project آپدیت میشه. اما در مورد خبر های درست حسابی ، همون طور که در بالا نوشتم نمایشگاه CeBit آلمان شروع میشه. هیچ معلوم هم نیست که خبری باشه تو اون نمایشگاه ولی خوب احتمالش خیلی زیاده ، چون اگه به سایت رسمی سر زده باشید ، حتما فهمیدید که تا Week 3 بیشتر نداره ، بنابراین حتما یه خبرایی میشه.
در ضمن همون کسی که وبلاگ می نوشت ( از کارکنان مایکروسافت ) اعلام کرده که این ویدیو 1 سال قدمت داره و قدیمیه ولی الان روی اینترنت اومده و همچنین گفته که متاسفانه یا خوشبختانه Origami یک کنسول دستی به صورت خاص نیست و توانایی بازی کردن با اون تخصصش نیست. ( توی ویدیو اگه نگاه کنید ، یه جاش یکی داره تو مترو Halo بازی می کنه . )

Restricted Area

کاربر سایت
Sep 24, 2005
407
سلام...

یک سری شایعات بسیار جالب در مورد Origami به وجود اومده که من سعی میکنم خلاصه و بیشتر اونهایی که به گیم مربوط میشن رو ذکر کنم.

اول اینکه همونطور که فرهنگ جان گفتن این ویدئو خیلی قدیمی هست و چیزی که در این ویدئو به نمایش درمیاد هم یک Prototype هست. Origami قابلیت های بسیار زیادی خواهد داشت که تقریبا تمام قابلیت های IPOD زیرمجموعه کوچکی از آن هست. قابلیت پخش فایل های صوتی و تصویری قابلیت اتصال به اینترنت و اجرای بازی (در ادامه توضیح میدهم) و یک سری دیگر از قابلیت های شایعه شده که در ادامه به آنها اشاره میکنم.

در کل قابلیت های بالای Origami باعث شده مایکروسافت خیلی به آینده آن امیدوار باشد تا جایی که شعار “replace the laptop.” از همین حالا و قبل از اعلام رسمی خود مایکروسافت در مورد Origami سر داده میشود! حتی گفته میشود Origami با سیستم عامل آینده مایکروسافت یعنی Windows Vista نیز سازگار است که در صورت صحت بدون شک Origami باید دارای قابلیت های بالای سخت افزاری باشد (البته شاید Origami هم سیستم عامل انحصاری خود را داشته باشد!)

instory1.jpg

و اما شایعه بسیار جالب در مورد بخش نرم افزاری به خصوص بازیهای این سیستم است. در ویدئوی منتشر شده در یک صحنه تکه ای از بازی Halo بر روی صفحه نمایش دیده میشود اما نه مربوط به نسخه XBOX هست نه PC! بلکه Origami دارای یک سری بازیهای کاملا انحصاری خواهد بود درست مثل مثل یک کنسول بازی مستقل. حتی نرم افزارهای معمول PC هم شاید با Origami سازگار نباشند پس نباید به هیچ عنوان Origami را جایگزینی برای PC دانست. البته دکمه هایی که بر روی نسخه Prototype دستگاه بود خیلی کم بود (سجع داشت!) و چینش آنها برای کنترل یک بازی اصلا مناسب نبود ولی با توجه به این که احتمال اتصال کیبورد USB به آن وجود دارد مشکلی در این قسمت وجود ندارد (اتصال کیبورد هم در ویدئو نشان داده میشود) ضمن اینکه صفحه نمایش لمسی نیز میتواند به عنوان کنترلر در بازیهای خاصی مورد استفاده قرار بگیرد.( صفحه نمایش Origami تقریبا بین یک ششم تا یک پنجم یک مانیتور 17 اینچ است.)

و اما جالبترین قابلیت شایعه شده برای Origami در اتصال آن به XBOX360 است. که چی؟ وقتی که از طریق USB اوریگامی را به 360 وصل کنید صفحه نمایش آن تصویر دومی را در بازیهای سازگار به نمایش در می آورد به طور مثال در یک بازی مثل Ghost Recon: Advanced Warfighter میتوانید از طریق صفحه تلویزیون یا مانیتور بازی را از دید شخصیت اصلی دنبال کنید و در صفحه نمایش Origami که اندازه ای بسار مناسب دارد نیز تصویر Cross Com Monocle را داشته باشید (بازی از دید یک سرباز دیگر و یا نمای بالای دوربین از طریق هواپیماهای بدون سرنشین! برای اتخاذ استراتژی مناسب) مطمئنا این بهتر از آن مربع بسیار کوچک در گوشه تصویر است! و یا مثلا در یک بازی ورزشی بازی را از نمای 2 دوربین دنبال کنید و البته این مستلزم آن است که بازیسازان بازی هایشان را با Origami سازگار کنند که این هم احتیاج به جلب اعتماد آنها از سوی مایکروسافت در این مورد که اینکه تعداد زیادی از دارندگان X360 دستگاه Origami را نیز خریداری میکنند دارد!

توانایی استریم کردن فایل های صوتی و تصویری از 360 نیز که تقریبا بدیهی است.
به هر حال مایکروسافت راه چندان آسانی نخواهد داشت. البته اینها که گفتم تنها گوشه ای از امکانات بیمشاری است که میتوان به وسیله اتصال این دستگاه و X360 فراهم آورد.

instory2.jpg

حدس های بسیار زیادی در مورد قیمت و تاریخ عرضه و مشخصات سخت افزاری دستگاه زده شده است که مثلا محتمل ترین تاریخ عرضه تقریبا نزدیک به عرضه Windows Vista به نظر میرسد. قیمت Origami هم به احتمال بالای 99 درصد بالاتر از XBOX360 است حتی شاید خیلی خیلی بالاتر باشد (اگر سخت افزار قدرتمندی داشته باشد) مثلا 1000 دلار! البته با یک حساب سرانگشتی و با توجه به امکاناتی که تابحال برای آن حدس زده شده و از مقایسه آن با IPOD و همچنین امکان عرضه بازیهای انحصاری که آن را به یک کنسول Portable نیز تبدیل میکند حتی قیمت 1000 دلار هم منصفانه جلوه میکند (البته اگر واقعا بتواند جانشین Laptop شود که مسئله خیلی فرق میکنه و این دستگاه میتونه خیلی خیلی موفق باشه).

تمام اینها فقط و فقط حدسیات بود و من هیچ کاری به دروغ و راست بودنشون ندارم و اصلا ترجیح میدم هیچ گونه اظهار نظری تا مشخص شدن کامل موضوع نکنم هر چند که منابع این اطلاعات اونجور که اعلام شده خیلی موثقه! به هرحال احتمالا 9 مارچ خیلی چیزها معلوم میشه "البته امیدوارم" چون مایکروسافت در مورد بعضی محصولات تبحر خاصی در Overhype داره و یه دفعه میبینی در عین ناباوری ضد حال میخوری مثل Origen!!! یه دفعه میبینی دوباره یک فلش تبلیغاتی جدید و بی مصرف به جای اطلاعات سودمند روی سایت (OrigamiProject.com) قرار میگیره :exclaim:

موفق باشید ;)

gamer220

کاربر سایت
Sep 29, 2005
301
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
قیافش اینو میگه ولی توش چی باشه مهمه!!!
توش فکر پلید بیل گیتس هست .... مایکروسافت کارش الهام گیری ( همون دزدی ) از یک طرح موفق و مترمرکز کردن شرکت رو طرح و جلو زدن از رقیب ( با نهایت نامردی ) هست ؛ همین .. ;)

آخرین ویرایش:

Restricted Area

کاربر سایت
Sep 24, 2005
407
توش فکر پلید بیل گیتس هست .... مایکروسافت کارش الهام گیری ( همون دزدی ) از یک طرح موفق و مترمرکز کردن شرکت رو طرح و جلو زدن از رقیب ( با نهایت نامردی ) هست ؛ همین ..

...

خب باید هم همینطور باشه! شرکتهای بزرگی مثل مایکروسافت و سونی و... اینها همگی هزینه های زیادی را صرف R&D میکنند اما مطمئنا ترجیح میدهند روی چیزهای خیلی خیلی باارزش سرمایه گذاری خوفی بکنند به جای اینکه اون رو تقسیم کنند بین خیلی از پروژه هایی که دارند. مثلا سونی میاد یک سرمایه گذاری خوف برای R&D در بخش CELL و Blu Ray میکنه چون میدونه یک کار متمایزی هست و در صورت پیروزی سودهای میلیارد دلاری به همراه دارند یا حتی مایکروسافت تمرکز اصلی اش بر روی Windows و یک سری نرم افزارهای فوق محبوب هست که میتونه سودآوری فضایی برای شرکت داشته باشه.

مثلا اصلا توقع نداشته باشید سونی بیاد در بخش MP3 Player سرمایه زیادی برای R&D کنار بگذاره اصلا میشه گفت R&D در این بخش ها کلا تعطیله! چرا؟ چون سونی مثلا میبینه فلان شرکت یه MP3 Player با قابلیت های جالب طراحی کرده برمیداره دقیقا همونو در یک قالب زیباتر (Sexier!!!) قرار میده و به اسم سونی و اعتبار خودش به خورد مردم میده و مطمئنا هم فروش بهتری نسبت به اون بیچاره ای که اول ایده این MP3 Player رو داده بود میکنه (حتی با قیمت بالاتر از رقیب!). درستش هم همین هست چون اولا یک شرکت مثل سونی که دیگه تقریبا هر چیز الکترونیکی و دیجیتال رو که فکرش رو بکنید تولید میکنه قدرتش رو نداره روی همه بخشها R&D خفن بکنه! دوما اصلا لازم نیست وقتی راههایی مثل راهی که گفتم وجود داره. البته یک شرکت مثل Sharp تونسته یه جورایی سونی رو در این امر ناکام بذاره و مثلا بازار مانیتورها و تلویزیون های lcd رو تا حدودی از چنگ رقیبان از جمله سونی دربیاره!
در کل منظورم این هست که شرکت های بزرگ معمولا نیرو و سرمایه شون رو روی مسائل خیلی اساسی و مهم متمرکز میکنن به جای اینکه اون رو پراکنده کنن و از تقلید و حتی از دزدیدن ایده های دیگران برای موفقیت خود و کنار زدن همان رقیبان ابا ندارند (تمام شرکت های بزرگ بلااستثنا این کار را انجام میدهند حتی در صنعت بازی های رایانه ای)

حالا با توجه به موفقیت عجیب غریب IPOD یک جورایی میشد حدس زد مایکروسافت برای مقابله با رقیب خود یعنی Apple دست به کار بشه (البته Apple رقیبان بسیاری دارد حتی سونی و واقعا هم رقیبانش را آزار میدهد). Origami هم تقریبا این طور که گفته میشه به راحتی IPOD را میتواند کنار بزند البته به شرطی که قیمتی مناسب داشته باشد و مایکروسافت حمایت خوبی از آن بکند. مطمئن باشید Apple هم بیکار نمیشینه البته Origami با این اوصاف تعداد بی شماری رقیب خواهد داشت که کنار زدن همه آنها در مدت کوتاه که فقط یک رویاست اما در طولانی مدت نمیدونم....

اینکه Origami قابلیتهای جالب چند دستگاه محبوب در سطح جهانی را یکجا داشته باشد چیز جالبی است که میتواند مردم را مجاب به خرید آن کند اما واقعا هنوز معلوم نیست که قابلیت ها فقط شایعه هستن یا همشون واقعیت دارن.

در هر حال وقتی مایکروسافت به موفقیت یک چیزی ایمان داشته باشه مطمئن باشید سرمایه گذاری زیادی روی اون میکنه و دیگه نمیشه اون رو یک تقلید محض دونست حالا Origami هم از اون دسته هست یا نه به زودی معلوم میشه (XBOX که بود چون طبق گفته خود مایکروسافت 5 میلیارد دلار بر روی آن سرمایه گذاری کرده!)

تقلیدی که در جهت پیشرفت باشه به نظر من حتی قابل تحسین هست (البته زیباتر کردن ظاهر پیشرفت نیستا!) حالا ممکنه یکی اسمش رو دزدی بذاره اما من اون رو استفاده بهینه از ایده ها میدونم (یه جور زرنگی). اگر Origami واقعا قابلیت های جالب دیگر دستگاهها را یکجا داشته باشد نمیتوان آن را تقلید ناموفق دونست!

به هر حال بذارید کاملا معلوم بشه این Origami چی هست بعد بهتر میشه اظهار نظر کرد.

یک خواهش هم داشتم: تو رو جون اون کسی که دوست دارین به بیل گیتز توهین نکنین! :((

qssj6q.jpg

آخرین ویرایش:

Restricted Area

کاربر سایت
Sep 24, 2005
407
خب همونطور که گفتم واقعیت ممکنه خیلی از شایعات فاصله داشته باشه. به هر حال اینو فعلا داشته باشید. الان دیگه خیلی خوابم میاد بی خیال ترجمه بشید:

Scoble: I have seen the future, and it is Origami

We tried. Really we did. We wanted to limit today's Origami posts to the one we ran this morning. But we can't resist the lure of Robert Scoble, whose haiku-like pronouncements on what Origami isn't graced our newsreader a little while ago. According to Scoble (whose sources at Microsoft are, of course, impeccable), Origami isn't an iPod killer, portable Xbox, OQO killer or PSP killer. So, what exactly is it? Coy boy Scoble isn't telling, though he says he's seen it, and that he'll buy one with his own money. We assume he won't be forced to do that. He's more than earning his keep by feeding us these infuriating snippets.

این XGP یا Extreme Game Player رو هم الان نمیتونم در موردش توضیح بدم فعلا عکساشو داشته باشید هر چند ربطی هم به این تاپیک نداره:

xgp.jpg

xgp_mini.jpg

آخرین ویرایش:

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
ایول بابا ...دمت گرم حمید جون...ترکوندی...

یه دفعه میبینی دوباره یک فلش تبلیغاتی جدید و بی مصرف به جای اطلاعات سودمند روی سایت (OrigamiProject.com) قرار میگیره

در واقع احتمال این هم خیلی زیاده. فلش که 100% قرار می گیره حالا این که تو CeBit خبرایی بشه معلوم نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر