One Piece - خطر اسپویل (پست اول حتما خوانده شود)

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
سلام
با توجه به عظمت این سری بنظر میرسه که تاپیکی برای بحث و روشن شدن نکات مختلف داستان و حواشی One Piece نیازه. لطفا قبل از پست دادن و یا خواندن پست ها به این نکات توجه کنید:

1- لینک دانلود ممنوع
2- فرض این تاپیک بر این است که شما تا اخرین قسمت پخش شده رو تماشا کرده اید و نیازی به استفاده از تگ اسپویلر نیست و اصولا دلیل وجود این تاپیک بحث بر سر نکات داستانی و حواشی این سریست. پس اگر هنوز فرصت دیدن One Piece را نداشته اید و خطر لورفتن داستان برایتان وجود داره لطفا ادامه تاپیک را نخوانید و سوالات خود را در تاپیک انیمه پیگیری کنید.
3- باتوجه به اینکه دوستان اکثرا انیمه رو پیگیری میکنند حد اسپویل تا اخر انیمه پخش شده است نه مانگا و قسمتهایی از داستان که در مانگا جلوتر از انمیه منتشر شده رو داخل تگ اسپویلر قرار بدین.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
ممنون کوروش جان
برا ناروتو هم میزنی؟
بنظرم ناروتو و وان پیس سری هایی هستند که با توجه به عظمتشون میتونن تاپیک جداگانه داشته باشن( هرچند خودم اصلا از ناروتو خوشم نمیاد) . بهرحال این تاپیک ازمایشی ـه. اگه موفق بود و دوستان از محلی برای بحث بدون استفاده از دکمه اسپویلر استقبال کردن حتما برای ناروتو هم مشابه این تاپیک ایجاد میشه.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
البته ناروتو قبلا وجود داشته. فعلا به نظرم همین خوبه... ممنون کوروش جان بسیار حرکت به جایی بودش :D...

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
تاپیک ناروتو رو نمیدونم میشه توش ازادنه بحث کرد یا نه.
الان وان پیس به جاهای جالبی رسیده. چیزی که برای من خیلی تو این انیمه جالبه خاکستری بودن اکثر ادمهاست. یک قاتل خیلی راحت میتونه جنبه خوب هم داشته باشه و بد به معنی بد مطلق نیست. هرچند من هنوز نفهمیدم کروکدایل چرا جان لوفی رو نجات داد.
نکته جالبی هم که من بهش معتقدم و بقیه جاها نظر طرفداران وانپیس خلاف نظرم من ـه اینه که قدرت 3 ادمیرال بیشتر از یونکو ها بنظر میرسه و در واقع من اون تعادلی رو که بین قدرت یونکو ها و ادمیرال ها وجود داره رو نمیبینم. این توانایی که ائوکیجی و کیزارو و اکاینو در جنگ با افراد وایتبرد و نیروهای کمکیشون نشون دادن باعث میشه من فکر کنم اینها براحتی میتونستن افراد شنکس رو هم از بین ببرن و احتمالا بقیه یونکو ها رو.

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
الان وان پیس به جاهای جالبی رسیده. چیزی که برای من خیلی تو این انیمه جالبه خاکستری بودن اکثر ادمهاست. یک قاتل خیلی راحت میتونه جنبه خوب هم داشته باشه و بد به معنی بد مطلق نیست. هرچند من هنوز نفهمیدم کروکدایل چرا جان لوفی رو نجات داد.
نکته جالبی هم که من بهش معتقدم و بقیه جاها نظر طرفداران وانپیس خلاف نظرم من ـه اینه که قدرت 3 ادمیرال بیشتر از یونکو ها بنظر میرسه و در واقع من اون تعادلی رو که بین قدرت یونکو ها و ادمیرال ها وجود داره رو نمیبینم. .
من کوروش باهات موافقم
من خودم عاشق وان پیس هستم ولی متاسفانه اصلا پخش قدرت را بین کارکترها قبول ندارم، نمیدونم چرا ولی کلا قدرت توی وان پیس و انیمه های ژاپنی زیاده روی توش میشه ...
شما یک روکی هستین و میخواین برین به جنگ یک وارلورد و چند بار هم میمیرین (توی جنگ لوفی - کروکودایل ) اما آخر میزنین و میکشینش ...
میدونی درسته کروکودایل ضعف داشت و لوفی به اون پی برد، اما اگه بنظر من این تیریپ بالا بردن شخصیت به نظر من یکی خوش نمیاد ...
قشنگ بره تمرین کنه، یاد بگیره و قوی شه
نه به این وسیله که " تو به ظاهر از من قویتری و بالاتری" => "من و تو رقابت میکنم" => "تو از من شکست میخوری" ===>>>> من از تو قویتر و بالاتر هستم
کاری که به شدت توی داستانهای ژاپنی مرسومه

این توانایی که ائوکیجی و کیزارو و اکاینو در جنگ با افراد وایتبرد و نیروهای کمکیشون نشون دادن باعث میشه من فکر کنم اینها براحتی میتونستن افراد شنکس رو هم از بین ببرن و احتمالا بقیه یونکو ها رو
علت قوی بودن بیش از حد ادمیرال ها را بالا گفتم
من قراره پایرت کینگ بشم، یعنی از هر بنی بشری توی مارین ها و دزدهای دریای قویتر ...
پس هر چه حریف من قویتر باشه مسلما تماشاچی بیشتر جذب میشه ...
مخصوصا حرکتی که با وایتبرد کردن نشون دهنده این موضوع بود

احتمالا در مورد شنکس و تیمش موضوع فرق داره، هنوز که هیچی نشون ندادن، اما مسلما اینا خیلی خر زورن که همه ازشون بشدت میترسن

اما مسلم اینه که شنکس نیز کشته میشه، البته نه بواسطه لوفی بلکه یا توسط ادمیرال ها، یا اون که دو تا میوه شیطانی خورده ( بلاکبرد ) و اونقت لوفی میره و انتقام میگیره
چیزی که متداوله :D

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
احتمالا در مورد شنکس و تیمش موضوع فرق داره، هنوز که هیچی نشون ندادن، اما مسلما اینا خیلی خر زورن که همه ازشون بشدت میترسن
خب اخه رسما گفته شده که وایتبرد قویترینه. وقتی با وایتبرد این کار رو میکنن دیگه شکنس و بقیه که عددی نیستن. بعد از شکست واتبرد اگه دقت کرده باشید کاملا مشخصه که ائوکیجی و کیزارو حتی یک خراش هم برنداشتن و کاملا سرحال هستن و فقط اکاینو کمی زخمی شده.
ضمنا من نفهمیدم چرا هاکی پیشبینی وایتبرد قبل از اینکه از طرف زیر دست خودش ضربه بخوره کار نکرد. چون وایتبرد هم جزو کسانی ـه که از هر 3 نوع هاکی استفاده میکنه ( بهمین دلیل در فلاش بک ایس هیچ اسیبی نمیتونست بهش بزنه ).
اما مسلم اینه که شنکس نیز کشته میشه
من هم تقریبا مطمئنم که این اتفاق میافته ولی با توجه به دیالوگ ها و کاراکتر شنکس امیدوارم اینطور نشه چون بنظر من ضربه ای که حذف شنکس میتونه به داستان بزنه از حذف ایس هم بیشتره. در واقع حذف ایس حذف عاطفی بود ولی حذف شنکس حذف اخلاقیات ـه. ( بگذریم از اینکه یه عده معتقدن که ایس نمرده که البته بنظرم اشتباهه).

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
خب اخه رسما گفته شده که وایتبرد قویترینه. وقتی با وایتبرد این کار رو میکنن دیگه شکنس و بقیه که عددی نیستن. بعد از شکست واتبرد اگه دقت کرده باشید کاملا مشخصه که ائوکیجی و کیزارو حتی یک خراش هم برنداشتن و کاملا سرحال هستن و فقط اکاینو کمی زخمی شده.
کلا این جنگ برای من سوال بود
چرا وایتبرد رفت و هی کتک خورد و آخرم کشته شد ولی هیچ حرکت مثبتی نکرد ...؟
اگه قویترینه پس چرا اینقدر تو این جنگ ضعیف بود ؟

ضمنا من نفهمیدم چرا هاکی پیشبینی وایتبرد قبل از اینکه از طرف زیر دست خودش ضربه بخوره کار نکرد. چون وایتبرد هم جزو کسانی ـه که از هر 3 نوع هاکی استفاده میکنه ( بهمین دلیل در فلاش بک ایس هیچ اسیبی نمیتونست بهش بزنه ).
کوروش جان حالا که به این نکته اشاره کردی لطف میکنی و سه مدل هاکی را هم توضیح بدی؟

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
در مورد قدرت "ادوارد نیوگیت" باید گفت اون در سن بیش از 70 سالگی به تنهایی اون بلا ها رو سر مارینفورد آورد. تازه با اون همه بیماری و این چیزها. در ضمن اون در تمام جنگ حواسش به زیر دستانش که به نوعی فرزندانش بودند بود نه به جنگ و باید هر لحظه از اونا مراقبت می کرد چون اعتقاد داشت نسل بعدی اون ها هستند.
در مورد سایر یونکو ها ، شنکس دارای هاکی های خوبیه (نظر شخصی) وگر نه پس از ورودش انقدر سریع با یک اعلام نظر جنگ تموم نمیشد. سایر یونکو ها هم که تا به حال چیزی ازشون دیده نشده و معلوم نیست چه قدرتایی دارند مثلاً بیگ مام.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
کلا این جنگ برای من سوال بود

ظاهرا وایتبرد میخواست مرگ باشکوهی داشته باشه و با توجه به پیر شدنش و بیماریش راهی رو انتخاب کرد که بیشتر شبیه خودکشی بود و ضمن اینکه تونست کار راجر رو در مورد وان پیس تکمیل کنه(اعلام اینکه وان پیس وجود داره)
کوروش جان حالا که به این نکته اشاره کردی لطف میکنی و سه مدل هاکی را هم توضیح بدی؟
بطور کلی در دنیای وانپیس 3 مدل هاکی وجود داره . هاکی خودش یک توانایی درونی ـه که مستقل از devil fruit میتونه باعث بشه فرد به قدرت مافوق انسانی برسه.
در دنیای وانپیس دو نوع هاکی بین تمامی افراد مشترکه و فقط با تمرین و سختی میشه تقویت و ازش استفاده کرد و نوع سوم هاکی فقط در افراد خاصی وجود داره که بشدت نادره.
3 نوع هاکی :
1 Kenbunshoku Haki که بزبان خودمون میشه حس ششم یا هاکی پیشبینی . کسی که این توانایی رو داره میتونه در مدت زمان محدودی قبل از یک حرکت یا اتفاق اون رو پیش بینی کنه. مثال واضحش 4 راهب جزیره اسمانی و خود انل که قبل از ضربه جاخالی میدادن و توانایی انل در حس کردن اینکه کسی علیه اش حرفی میزنه یا اقدامی میکنه.

Busoshoku Haki 2 که استفاده از توانایی درونی برای دفاع کردن یا ضربه زدن به طرف مقابل. مثالش صحنه ای که Silvers Rayleigh به کیزارو حمله کرد تا جون زورو رو نجات بده و باوجود اینکه کیزارو از لوگیا استفاده میکرد و میدونیم که استفاده کننده ها از میوه نوع لوگیا ضربه عادی روشون اثری نداره و ازشون رد میشه تونست با ضربه پا لگد ادمیرال کیزارو رو منحرف کنه ( در صورتی که با منطق لوگیا نباید ضربه کیزارو منحرف میشد ولی اینجا اثر هاکی Silvers Rayleigh به داد زورو رسید).

3 Haoshoku Haki که هاکی پادشاهی معنیش کردن و مفهومش توانایی درونی فرد برای تاثیر گذاشتن بر روی اراده بقیه افراده. مثالش صحنه ای که Silvers Rayleigh افراد داخل حراج خانه برده ها رو بیهوش کرد یا زمانی که شنکس وارد کشتی وایتبرد شده و افراد وایتبرد به زمین افتادن. این هاکی نادر ترین نوع هاکی ـه و افراد خاصی این توانایی رو دارن.

پ.ن: این Silvers Rayleigh شخصیت جالبی داره.

• Like
Reactions: Navid

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
نکته جالبی هم که من بهش معتقدم و بقیه جاها نظر طرفداران وانپیس خلاف نظرم من ـه اینه که قدرت 3 ادمیرال بیشتر از یونکو ها بنظر میرسه و در واقع من اون تعادلی رو که بین قدرت یونکو ها و ادمیرال ها وجود داره رو نمیبینم. این توانایی که ائوکیجی و کیزارو و اکاینو در جنگ با افراد وایتبرد و نیروهای کمکیشون نشون دادن باعث میشه من فکر کنم اینها براحتی میتونستن افراد شنکس رو هم از بین ببرن و احتمالا بقیه یونکو ها رو.
نه به نظرم مقایسه آدمیرال ها با یونکو ها اشتباهه. میهاوکش از شنکس حساب میبرد و وقتی وارد جنگ شد انصراف دادش. وایت بیرد و افرادش، فقط جلو 3 تا ادمیرال واینستادن... تقریبا تمامی افراد شاخ مارین که نشون دادن تا زمان جنگ، شیچیبوکای ها و... ایستاد و آخرشم به نامردی مردش وگرنه یه تنه 3 تا ادمیرال رو حریف بودش. ایس خیلی راحت جلو آکیجی وایساد و وایت بیرد هم درسته که دهنش سرویس شد، ولی آکاینو رو به خاک سیاه نشوند. دست راست شنکس هم یعنی بکمن وقتی وارد شد کیزارو قشنگ تر زد به خودش :D! افراد بلک بیرد که بی رحم ترین و ناجور ترین زندانیان و تبهکارا بودن با ورود شنکس رفتن چون بلک بیرد میدونست نمیتونه جلوش مبارزه کنه...
وایت بیرد در زمان مرگ با اعلام وجود وان پیس، یه دوره ی جدیدی رو آغاز کرد. دوره ای که دیگه همه دنبال وان پیس میوفتن. یعنی اگر حرکتش بیشتر از راجر نباشه، کمتر هم نیست.
تو جنگ ضعیف نبود. با یه حرکت مارین فورد رو نابود کرد. آکاینو رو نابود کرد و اگر منطقی وجود داشت، دیگه آکاینو قادر به مبارزه نبود. جلو همه وایساد وایت بیرد. خدا هم بود زانو میزد ولی بازم جلو همه وایساد. در واقع به نظرم این جنگ یه looser داشته باشه، مارین هستش نه کس دیگه ای.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
ولی من فکر میکنم وایت برد خیلی قوی تر از اون 3 تا آدمیرال ـه ! کل جبهه ریخته بودند سرش تا تونستن بکشنش! :d اون 3 تا آدمیرال یک چیزی بین وایت برد و فرمانده های وایت بردند (از فرمانده ها البته خیلی قوی ترن ولی کمی از وایت برد ضعیف ترن :d ) اگر تک به تک هم با وایت برد میجنگیدن مطمئنم کشته میشدن! دیدیم که وایت برد چه بلایی سر جزیره اورد! لازم بود یکی از این ضربات رو مستقیم بزنه به یکی از این آدمیرال ها تا به فنا بره :d بلک برد هم شانس اورد که تونست به وسیله ی زیردستاش وایت برد رو بکشه!

در کل یونکو ها رو من قوی تر میدونم!
یک چیزی هم که برام سؤال بوده اینه که چرا سنگوکو توی جنگ یک جا ایستاده بود! به نظرم قدرت خفنی داره :d

نه به این وسیله که " تو به ظاهر از من قویتری و بالاتری" => "من و تو رقابت میکنم" => "تو از من شکست میخوری" ===>>>> من از تو قویتر و بالاتر هستم
کاری که به شدت توی داستانهای ژاپنی مرسومه
البته شخص شخیص لوفی ( و گروهش) تو 2 جنگ آخرشون ترکیدن :d

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
میهاوکش از شنکس حساب میبرد و وقتی وارد جنگ شد انصراف دادش
خب اینکه بایدم حساب ببره چون اصلا قدرت شیچیبوکای ها رو قبول ندارم و تقریبا غیر از بواهانکوک بقیه حداکثر در حد بعضی از فرماندهان وایتبرد بودن. ولی بحث اینجاست که بقیه مارین ها هیچ کدومشون غیر از سنگوکو و گارپ عددی نبودن و جنگ واقعی بین ادمیرال ها و وایتبرد و متحدانشون بود. در اخر جنگ غیر از اکاینو که تازه رودررو با قویترین فرد کل دنیا و افرادش مثل مارکو جنگیده بود هیچ کدوم حتی خسته هم به نظر نمیرسیدن.
اینکه معاون شنکس تونست جلوی کیزارو رو در شلیک بگیره بیشتر به این دلیل بود که کیزارو نمیخواست در حالی که تمرکز نداره بهش حمله بشه ( با توجه به نقش مهم تمرکز که چند با خود ادمیرال ها بهش اشاره کردن که مثلا فلانی نباید جلوی من تمرکزت رو از دست میدادی) که احتمالا از هاکی هم برای اسیب زدن به کیزارو استفاده میکرد نه اینکه معاون شنکس در مقابل کیزارو عددی باشه (همونطور که مارکو که احتمالا قویتره فقط میتونست در مقابل ادمیرال ها مقاومت کنه نه اینکه توان برتری داشته باشه).
این هم که چرا جنگ تموم شد بنظر من دلیل واقعیش وحشت از شنکس نبود ( البته بگم که شنکس کاراکتر مورد علاقه منه) دلیل واقعیش ترس سنگوکو از دیوانه بازی بلکبرد و نابودی مارینفورد بود وگرنه بنظرم اگر خطر نابودی نبود 3 ادمیرال و سنگوکو (حالا گارپ و اسموک به کنار) برای داغون کردن تمامی کسانی که اونجا بودن کافی بود ولی وقتی یکی مثل بلکبرد داره همه جارو داغون میکنه من هم اگه بودم سعی میکردم زودتر تمومش کنم( با توجه به اهمیت مارینفورد).

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
خب اینکه بایدم حساب ببره چون اصلا قدرت شیچیبوکای ها رو قبول ندارم و تقریبا غیر از بواهانکوک بقیه حداکثر در حد بعضی از فرماندهان وایتبرد بودن. ولی بحث اینجاست که بقیه مارین ها هیچ کدومشون غیر از سنگوکو و گارپ عددی نبودن و جنگ واقعی بین ادمیرال ها و وایتبرد و متحدانشون بود. در اخر جنگ غیر از اکاینو که تازه رودررو با قویترین فرد کل دنیا و افرادش مثل مارکو جنگیده بود هیچ کدوم حتی خسته هم به نظر نمیرسیدن.
نه! اشتباه میکنی... شیچیبوکای هست تا شیچیبوکای! میهاوک اونقدری خفن هست که اون تیکه چوبش رو هرکسی میدید از جزیرش فرار میکرد! میهاوک و دوفلامینگو قوی ترین شیچیبوکای ها هستند. حتی میهاوک قوی تر از مارکو و ایناس... توی رای گیری ها، همیشه میهاوک توی 10 تا بوده و زیاد هم رای میاره با وجود کسانی مثل وایت بیرد و دراگون.
اینکه معاون شنکس تونست جلوی کیزارو رو در شلیک بگیره بیشتر به این دلیل بود که کیزارو نمیخواست در حالی که تمرکز نداره بهش حمله بشه ( با توجه به نقش مهم تمرکز که چند با خود ادمیرال ها بهش اشاره کردن که مثلا فلانی نباید جلوی من تمرکزت رو از دست میدادی) که احتمالا از هاکی هم برای اسیب زدن به کیزارو استفاده میکرد نه اینکه معاون شنکس در مقابل کیزارو عددی باشه (همونطور که مارکو که احتمالا قویتره فقط میتونست در مقابل ادمیرال ها مقاومت کنه نه اینکه توان برتری داشته باشه).
خب چه فرق میکرد :D؟ اگه قراره تسلیم شه، که خب لوفی فرار میکنه. اگه قراره بدونه تمرکز حمله کنه به لوفی، امکان اینکه لوفی فرار کنه هست! با اینکه در مورد خدمه شنکس اصلا نمیشه نظر داد، ولی بکمن کاملا مشخصه یکی از قوی ترین شخصیت ها هستش :D! بالابردن دستای یه ادمیرال میتونه یه دلیل برای اثباتش باشه!
این هم که چرا جنگ تموم شد بنظر من دلیل واقعیش وحشت از شنکس نبود ( البته بگم که شنکس کاراکتر مورد علاقه منه) دلیل واقعیش ترس سنگوکو از دیوانه بازی بلکبرد و نابودی مارینفورد بود وگرنه بنظرم اگر خطر نابودی نبود 3 ادمیرال و سنگوکو (حالا گارپ و اسموک به کنار) برای داغون کردن تمامی کسانی که اونجا بودن کافی بود ولی وقتی یکی مثل بلکبرد داره همه جارو داغون میکنه من هم اگه بودم سعی میکردم زودتر تمومش کنم( با توجه به اهمیت مارینفورد).
خب فرقی نمیکرد چون با ورود شنکس، بلک بیرد رفت و شنکس اونجا میگه هرکی میخواد بجنگه بیاد و ما هم ازش استقبال میکنیم. یعنی بعده شنکس سنگوکو پایان جنگ رو پذیرفت. اونم خب دلیلی واسه ادامه نداشت چون! ایس که مرد، وایت بیرد هم مرد. جنگ مقابل شنکس و افرادش هم بی دلیل بود و واسه همین دیگه جنگ پایان یافت. بعد خود ِ سنگوکو، وارد مبارزه با بلک بیرد و کل خدمش شد و جلوشون وایساد. حتی میشه گفت سر تر هم بود. چون این تیچ آدم دست پا چلفتی هستش. یکی مثل آکاینو یامی یامی رو داشت دنیا رو به گند میکشید ولی این عرضه و تواناییش رو نداره!

در مورد کپتن های وایت بیرد... ببینید مارکو با کیزارو برابری کردش. تا حدودی جلوش وایساد و شکست نخورد. جلو آکاینو هم تونست یه سری جاها بگیره. ایس جلو آکیجی ایستاد و حتی من میتونم بگم با توجه به وضع جسمانی ایس و برتری عنصری نسبت به آکیجی، میتونه قوی تر هم باشه...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر