Nintendo Octopath Traveler

large.jpg

Octopath Traveler

سازنده - Square Enix
سبک - Jrpg (نقش آفرینی نوبتی)
پلتفرم - Nintendo Switch
تاریخ انتشار - 13/7/2018

Octopath Traveler بازی جدید Square Enix و تیم سازنده Bravely Default و Bravely Second هست که برای اولین بار طی مراسم معرفی کنسول نینتندو سویچ نمایش داده شد.
حدودا یک سال از اون زمان میگذره و الان فقط 3 ماه تا تاریخ انتشار بازی زمان باقی مونده!
بدون شک و با اختلاف خیلی زیاد بعد از LoZ BotW مورد انتظار ترین بازی من برای این کنسول بود، تقریبا همه چیز در مورد این بازی یجورایی خاص هست! مثلا Art style بازی که ترکیب pixel art و محیط های 3 بعدی هست یا حتی اسم بازی! :D
ولی چیزی که خیلی نظر من و خیلی ها رو جلب کرد داستان و دنیای بازی بودن.
Octopath Traveler داستان هشت کاراکتر مختلف که هر کدوم داستان، شغل، class و قابلیت های منحصر به فرد خودشون رو دارن روایت میکنه. شروع داستان هر کاراکتر هم از نقاط مختلف دنیای بازی هست و اینطور نیست که همه کاراکتر ها از یک منطقه داستان رو شروع کنن.
از زمان معرفی تا الان سازنده ها از اطلاعات مختلفی مثل کاراکتر های مختلف، سیستم مبارزات و ... رونمایی کردن ولی هنوز در مورد داستان کلی بازی چیزی نمیدونیم. شاید بزرگترین سوال در مورد داستان و خود بازی این باشه که آیا این شخصیت ها به هم مرتبط هستن یا نه؟ همدیگه رو توی بازی میبینن یا نه؟ و .....

*مبارزات بازی نوبتی هستن
*شروع داستان هز شخصیت خاص منحصر به اون شخصیت هست.
*کاراکتر ها علاوه بر کلاس/شغلی که باهاش بازی رو شروع میکنن میتونن یک شغل دیگه هم انتخاب کنن که نتیجه ترکیب شغل های مختلف skill ها و قابلیت های جدید و خاص میشه.
*امروز از سیستم Noble و Rogue رونمایی شد. بصورت خلاصه میشه گفت کاراکتر ها یا خوب و یا بد هستند. کاراکتر های rogue میتونن از قابلیت هاشون روی همه NPC هاس استفاده کنن (مثلا دزدی) ولی کاراکتر های شریف/خوب نمیتونن این کار رو کنن و قابلیت هاشون محدود تر هست.

تا الان از 6 کاراکتر و کلاسشون رونمایی شده:
اسم کاراکتر
شغل - مهارت

Tressa
Merchant/تاجر - Purchase/خرید
این کاراکتر میتونه تقریبا از تمام NPC های داخل بازی آیتم بخره! بعضی آیتم ها فقط توسط Npc های خاص فروخته میشن.

Olberic
Knight/شوالیه - Challenge
قابلیت این کاراکتر این هست که میتونه همه رو به مبارزه دعوت کنه! بعد از مبارزه و اگر پیروز بشه، Npc های شکست خورده میتونن به کاراکتر ما کمک کنن.

Primrose
Dancer/رقاص - Allure/ افسون :|
نیاز به توضیح خاصی نیست! :D کاراکتر رقاصمون :D میتونه بقیه NPC هارو گول بزنه و دنبال خودش بکشونه :D

Alfyn
Apothecary/داروساز- Inquire/ تحقیق
Lore character :D این دوستمون میتونه با همه حرف بزنه و اطلاعات خاص و اضافی از دهنشون بکشه بیرون :| :D

Therion
Thief/دزد - Steal/دزدی :|
بدون شرح!

H'annit
Hunter/شکارچی - Provoke
این شخصیت س=میتونه از حیوانات مختلف کمک بخواد :|

تاپیک اپدیت میشه...

دوستانی که سویچ دارن، بازی روی eshop یک دمو داره که 100% پیشنهاد میشه همه دانلودش کنن!

C2ub2coWIAAdU5a-ed.jpg octopath-70df61b7-9c6e-4328-916a-237325211624.jpg original.jpg Project_Octopath_Traveler_-_Screenshot_18.png OTloadscreen.png

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
چرا نمیتونم با این rpg کنار بیام!مخصوصا نوبتی!
شاید چون امتحان نکردی، شایدم با سلیقه شما جور در نمیاد
ولی بعضی بازی های ترن بیس واقعا شاهکار هستن . Divinity ، XCom ، Child of Light و ... خیلی بازی های دیگه
سعی کن امتحان کنی شاید خوشت اومد

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
شاید چون امتحان نکردی، شایدم با سلیقه شما جور در نمیاد
ولی بعضی بازی های ترن بیس واقعا شاهکار هستن . Divinity ، XCom ، Child of Light و ... خیلی بازی های دیگه
سعی کن امتحان کنی شاید خوشت اومد
child of light رو تو ps4 رفتم اما اخراش حصوصلم نکشید
قبلا ffx ارو بازی کردم اما خوب .. چون مدت زیادی طول میکشه واسه همون
یک حالتی هم داره که هی هرکی باید بزنه یک طوری استراتژی خوب باید بلد باشی

Elven_Star

کاربر سایت
Apr 4, 2007
171
من یه ۶ ساعتی بازی کردم تا الان. فراتر از انتظارم بوده تا اینجا. حیف که منتقدا بهش کم‌لطفی کردن. با این که Metacritic هشتاد و چهار امتیاز خیلی خوبیه، کیفیت بازی واقعاً بالاتر از ایناست. گرافیک، گیم پلی و موزیکش بی‌نقصه. از لحاظ روایتی هم یه چیز جدید امتحان کردن که به نظر من خوب جواب داده.
فروشش که خیلی خوب بوده ظاهراً. امیدوارم شماره‌های بعدی همین بازی یا IPهای جدید تو همین سبک رو از این تیم ببینیم.

• Like
Reactions: all4u and tpouria

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
منم فعلا ۱۴ ساعتی بازی کردم بازی از نظر گیم پلی و موزیک که فوق العاده است ایرادی بهش نیست.فقط داستانش خیلی خوب نیست حوصله ادمو سر میبره بعضی جاهاش اونم به این خاطره که هشت تا داستان مختلف رو روایت میکنه یکم گسستگی داره.کلا من اصلا عادت ندارم یه کات سین را اسکیپ کنم ولی تو این بازی تا الان چند بار این کارو کردم

• Like
Reactions: tpouria

Elven_Star

کاربر سایت
Apr 4, 2007
171
منم فعلا ۱۴ ساعتی بازی کردم بازی از نظر گیم پلی و موزیک که فوق العاده است ایرادی بهش نیست.فقط داستانش خیلی خوب نیست حوصله ادمو سر میبره بعضی جاهاش اونم به این خاطره که هشت تا داستان مختلف رو روایت میکنه یکم گسستگی داره.کلا من اصلا عادت ندارم یه کات سین را اسکیپ کنم ولی تو این بازی تا الان چند بار این کارو کردم
آره، هشت‌تا داستان رو دنبال کردن ممکنه مشکل به وجود بیاره. به خاطر همین من یه دور با چهارتا کاراکتر بازی رو تموم می‌کنم، بعد چهارتای بعدی رو با یه save جدید میرم. اینجوری به نظرم اون مسأله دیگه پیش نمیاد.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
مشکلی که برای بازی گرفتن همون تعداد زیاد کاراکتر و داستانهای تیکه تیکه است
نسخه فیزیکی بازی رو کسی گرفته ؟ یا همه از eshop خرید کردن

• Like
Reactions: tpouria

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر