Nvidia power error کمک

Lord Abbath

کاربر سایت
May 30, 2008
461
سلام!
آقا ما یک تاپیک بزنیم یک سوال کنیم از شما ببینید درد این سیستم من چیه!(نمیدونستم کجا این مسئله را مطرح کنم اگه جای اشتباهی هست راهنمایی کنید و پوزش میخوام)
اول از همه بگم من یک سیستم دارم با این قطعات!
8800 Gtx و 4G Ram و Q6600 سی پی یو و یک پاور 580B گرین!و مادربورد هم P35 Ds3l هست گیاگابایت!
سیستم مال سال 2007 هست یعنی اواخر 2007 جمع کردم!و حدود 3 سال بدون مشکل بود!تا اینکه تو اون روز شوم یک پیغام جلوی چشم من ظاهر شد!حدود 1 ماه یک ماه و نیم قبل!
موقع نوشتن welcome ویندوز ایک پی یک پیغام اومد که روش نوشته بود Nvidia Power Error!!!قبل از ورود به دسکتاپ!!تو این پیغام نوشته شده بود که پاور درست نمیتونه برق کارت گرافیکو تامین کنه و .............از این حرفها!دفعه اول بی خیال شدم 3 روز بعد بازم اون پیغام لعنتی اومد و من هم گفتم حتما کابلهای پاور درست و حسابی به اون جای گرافیک متصل نشده بعد فشار دادم تو اون کابلها را بعد باز از اون پیغام خبری نشد ولی بعد از چند روز دوباره همین قضیه تکرار شد و بعد دیگه زد سیستم قاطی شد و هنگ کرد نقطه نقطه آبی شده تمام صفحه ویندوز و رنگ و رو رفته شد ریاستارت کردم اون نوشته های اول سیستم موقع بالا اومدن شکل داس هستند اجق و وجق شد و سیستم بالا نمییومد بعد از کلی اینور اونور رفتن گرافیک فرستادیم تعمیر بعد مشخص شد که در واقع گفتن اگه اشتباه نکنم Dvi Port Gpu گرافیک سوخته بعد از اینکه دوباره سیستم را راه انداختم بعد از چند روز دوباره همون پیغام را داد که کابلهای پاور درست به گرافیک وصل نشدند و ..............این دفعه پاور را بردیم برای تست کردن با اهم متر بود چی بود تست کردن گفتن درست هست و کارت گرافیک را بردم پیش تعمیر کار گفتش که اون درگاهایی که کابل پاور به اون وصل شده که روی کارت پرچ شده(اسمش و نمیدونم)دچار قلع مردگی شده و و اون قسمتها را لحیم کاری کرد و ما هم فکر کردیم که درست شد حدود چند هفته ای هم قشنگ اون پیغام وجود نداشت و ولی همین امروز باز هم با اون پیغام مواجه شدم!(یک چیزی بگم معلوم نیست که اون پیغام کی میاد یعنی ممکنه 2 ساعت بعد بیاد ممکن 3 روز بعد دوباره بیاد و وقتی هم میاد یک بار میاد و بعد از ریاستارت و .........دوباره ظاهر نمیشه و روال عادی نداره این قضیه) من به چند تا از تعمیر کارا گفتم تا حالا به چنین چیزی بر نخورده بودند!و درست نتونستند تشخیص بدن یکی گفت احتمالا اون درگاهای روی کارت گرافیکت که کابل پاور میره توش مشکل داره یکی گفت مشکل از پاورت هست (وقتی بهش گفتم پاور را تست کردیم گفت معلوم نمیکنه این مسئله ممکنه پاور زیر بار اون بازدهی را نداشته باشه) یک نفر دیگه هم گفت ممکن از مادربوردت باشه....
خلاصه به من گفتن برو قطعاتت را روی سیستمهای گوناگون تست کن ولی مشکل اینه که کسی را ندارم!و گفتن پاورت را عوض کن گفتم تو شهرستان ما پاور قوی نیست پس من با چی تست کنم من قبلا شنیده بودم که واسه 8800 GTX پاور کمتر از 580B نباید ببیندی نظ شما چیه از این پاورهای معمولی استفاده کنم کارم راه پیدا میکنه؟
یک راهنمایی بکنید؟من دیگه نمیدونم چی کار کنم........
متن پیغام این طوری هست
Nvidia System Sentinal has detected that your graphics card is not receiving enough power, it will now lower performance to stop damage to the hardware
ادامه هم داره ولی یادم نیست..........بعد پایینش یک Ok داره یک Help فکر کنم!
خواهش میکنم کمک کنید؟

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
این پیغام وقتی میاد که کابل برق به کارت گرافیک وصل نشده باشه

یا پاور نتونه برق مورد نیاز کارت رو تامین بکنه

بهترین راه همون تست رو قطعات گوناگون هست
اصلا فکر نمیکنم اشکال از مادر بورد باشه

شما با یه پاور 450 وات هم میتونی تست بکنی عزیز;)

تاکید میکنم
فقط میتونی تست بکنی
نه اینکه همیشه از اون پاور استفاده کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر